Jaká pravidla marketingu fungují napříč všemi hlavními sociálními sítěmi, a to navzdory různým ekosystémům a všem změnám, které každý rok prochází?


Dobrá otázka.

Tato příručka se snaží odpovědět na tuto otázku se seznamem nejdůležitějších pravidel sociálního marketingu, které můžete použít ve své strategii (a jich je 24), a seznam užitečných nástrojů, které můžete použít k usnadnění práce pro vás a váš tým..

Jako obecné pravidlo si pamatujte, že marketing v sociálních médiích je jen o interakci s lidmi, takže lidský faktor je stále číslo jedna.

Mějte to vždy v dohledu.

Platformy uvažované v této příručce jsou:

 • Facebook
 • Instagram
 • LinkedIn
 • Pinterest
 • Snapchat

Ale věřím, že můžete snadno rozšířit tato pravidla na jakoukoli jinou sociální síť, od Ello po DeviantART.

Hodně štěstí! 🙂

Základní pravidla: Co funguje v marketingu sociálních médií?

Existují marketingová „pravidla“, která fungují pro všechna sociální média a v širším smyslu i pro další kanály, které můžete používat, jako jsou fóra, chaty a e-mailové konference..

Některá další pravidla jsou specifická pro platformu a nemohou (nebo by bylo docela obtížné) platit pro všechna média, která můžete použít pro vaše marketingové úsilí.

24 „pravidel“ v této příručce se pokouší shromáždit strategie a smýšlení, které fungují ve všech hlavních sociálních sítích, ale ne každé pravidlo se dokonale hodí, takže za každým pravidlem najdete řádek uvádějící, na které sítě se pravidlo vztahuje.

Pravidlo č. 1. Mít plán (Duh!)

Toto je samotný základ jakékoli strategie sociálních médií: znát své výklenky, znát své publikum, vědět, k čemu budete sociální síť používat k dosažení cíle – zaregistrujte si účet.

Může to znít zjevně, ale často tomu tak není. Toto je výchozí bod pro váš marketingový plán sociálních médií, který můžete strukturovat až poté, co jste měli jasno v tom, co chcete dělat a s kým chcete mluvit..

Studujte své cílové publikum

Kdo jsou oni? Co potřebují, aby už jinde nebylo k dispozici? Jak můžete zlepšit jejich život, práci nebo koníček a usnadnit jim to? Pochopte své publikum.

Stručně řečeno, věci, které musíte objasnit před vytvořením sociálního účtu, jsou:

 • Vaše nika
 • Vaše cílové publikum
 • Váš rozsah
 • Vaše cíle (včetně očekávané návratnosti investic)

A to platí pro všechny sociální sítě, od profesionálnějšího LinkedIn po čerstvý a pomíjivý SnapChat.

Vzhledem k povaze ekosystému SnapChat je však lepší vytvořit krátkodobé plány založené na událostech, které se odehrají v daném týdnu, a poté se zaměřit na zapojení (viz # 7 v této příručce).

Používejte sociální média jako zlatý důl, nikoli jako skládku pro zpětné odkazy a bezplatnou propagaci. Tyto platformy existují pro dialog, takže se nezaměřujte jen na svůj vlastní hlas, ale poslouchejte také hlasy vašich následovníků a dalších odborníků využívajících sítě.

Najděte vlákna a příspěvky, kde uživatelé mluví o vaší značce: to je dobré místo, kde začít.

Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, SnapChat, Twitter

Pravidlo č. 2. Budování připojení

Vztahy jsou jádrem jakéhokoli úsilí v oblasti marketingu sociálních médií a vy musíte trávit čas rozhovory s lidmi, abyste si vybudovali pozitivní přítomnost.

Když pečujete o připojení, nakonec si vybudujete síť podle svého jména a firmy.

Funguje to pro každou sociální platformu a je to celkem:

 • Zaměření na budování vztahů s uživateli ve stejném výklenku před pokusem o generování provozu prostřednictvím propagace
 • Před sdílením obsahu s ostatními na jejich obsahu
 • Využijte své odborné znalosti k pomoci všude, kde vidíte potřebu nebo otázku

Spolupráce jsou hnací silou, která pomáhá vaší síti růst. Oslovte a promluvte si s ovlivňovateli, kteří mají následující zájmy a zájmy, které hledáte: pokud prodáváte make-up, najděte blogery a Youtubery, kteří mají zájem sponzorovat vaše produkty nebo vás oslovit.

Nezaměřujte se však pouze na zasažení velkých vlivných osob ve vaší nika – vychovávejte vztahy s malými jmény, která přinášejí hodnotu a odbornost, stejně jako lidské vlastnosti a kteří jsou ochotni kontaktovat a spolupracovat.

Zapojení je klíčem na jakékoli sociální platformě – čím více se zapojíte do svého publika a budujete pozitivní vztahy, tím více budou ochotni sdílet váš obsah (nejen na jedné sociální síti).

Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, SnapChat, Twitter

Pravidlo č. 3. Soukromé zprávy / chaty

Než propagujete svůj obsah nebo rozešlete pozvánky svým novým kontaktům, použijte integrovaný systém chatu a zasílání zpráv, který sociální platforma poskytuje, a vytvořte si osobní spojení s vašimi připojeními (viz # 1 v tomto článku).

Nejlepší přístup je představit se a pak se jich zeptat, ne o tom, co pro ně můžete udělat. Ten by mohl znít jako hřiště pro služby, když se jen chcete spojit na lidské úrovni a dozvědět se více o svých partnerech.

Projevte skutečný zájem, klást otázky.

Získejte jejich důvěru.

Můžete například sdílet své myšlenky na něco zajímavého v jejich profilu nebo se zeptat, na čem pracovali.

Jakmile se o vás další osoba začne zajímat a začne se ptát na to, co děláte, můžete jim říci více o svém podnikání a vyvolat jejich zájem. I když se o vaše služby přímo nezajímají, mohli by o vás vyprávět ostatním (ústně) a stát se fanoušky.

Jak

Na LinkedIn můžete pomocí InMailu kontaktovat lidi mimo vaši síť, ale být extrémně selektivní pro profil, na který cílíte, aby se vaše zpráva nemohla zaměnit za spam (a ztrácet čas).

Twitter poskytuje soukromé zprávy (přímé zprávy nebo DM) pro individuální nebo skupinové konverzace, které již nepodléhají limitům 140 znaků, jako jsou tweety – Twitter představil změnu v roce 2016 a je to velká zpráva pro marketing, jak můžete přidržujte bohatší konverzace (ke zprávám můžete přidávat obrázky, GIF a emodži) a aktivovat oznámení push.

LinkedIn, Facebook, Twitter, Pinterest

Pravidlo č. 4. Vizuální obsah

Je to potřeba našeho století, mnohem více než poslední – vizuální obsah (statistika, infografika, inspirativní citace atd.) Se připravuje na textově abstraktnější materiál.

Náš mozek trvá jen 150 milisekund, aby zpracoval symbol, a 100 milisekund déle, než se k němu připojí význam (zdroj).

Sociální média vám dávají příležitost přidat spoustu vizuálního vyprávění – například značkové obrázky Instagramu se mohou potenciálně stát virovými a přilákat spoustu zapojení..

Instagram, Pinterest a SnapChat jsou rozhodně nejvíce vizuálně orientované platformy, ale nepodceňujte sílu vizuálů na všech ostatních hlavních sociálních sítích. Například Twitter umožňuje použít velké obrázky a infografiku k nalákání vašich sledujících na klikání na odkaz na obsah v tweetu, kde si mohou přečíst více o tématu (lepší, pokud použijete stejný příspěvek v příspěvku, takže se vytvoří kontinuita).

A nejde jen o obsah: udělejte z profilu profilovou a profesionální fotografii (abyste udělali dojem a vytvořili důvěru, protože toto je první věc, kterou uživatelé uvidí ve vašem profilu) a logo vaší stránky by mělo být pro vaši cílovou skupinu vizuálně atraktivní (např. kočky, pokud cílíte na majitele koček).

Také pro Pinterest udělejte z vašich blogových příspěvků „pinnable“ – použijte Canva nebo jiné programy pro úpravu obrázků k vytvoření záhlaví obrázků pro vaše blogové příspěvky, které splňují kritéria velikosti obrázku Pinterestu.

Pinterest je také nejlepším místem k publikování vašich infografik (pro které je Pinterest velmi přirozeným prostředím) a vizuálních indexových karet o tématech souvisejících s vaší nika.

Tabule s názvem „Infographics“ spravovaná společností Mashable (zdroj).

Indexové karty lze také efektivně použít na Instagramu a Facebooku a jsou užitečné pro hostování Q obrazových Q&A, představte nápady a požádejte sledující o zpětnou vazbu, oznamte nový produkt nebo službu.

Pokud vám sociální síť umožňuje nahrávat soubory – například LinkedIn za každé pracovní zkušenosti a virtuální profesionální funkci LinkedIn – přidejte grafy, infografiky a obrázky, které považujete za relevantní.

Nakonec nezapomeňte použít stejný vedoucí obrázek pro stejný příspěvek ve všech sociálních sítích, aby byl snadno rozpoznatelný, a ujistěte se, že obrázky a videa, které přidáte do svých příspěvků, budou značně účinné, aby byly efektivní. To platí zejména pro Instagram, kde nemůžete používat živé odkazy v příspěvcích, takže je nezbytné přidávat adresy URL, názvy značek a CTA do grafiky (infografický styl).

Využijte také své další sociální kanály ke sdílení a repostování vašich Instagramových obrázků a videí. Na své další kanály budete moci přidat živé odkazy, čímž se zvýší viditelnost a získáte více konverzí pro váš speciální obsah..

Více o vizuálním obsahu v # 11, kde hovořím o integraci videí do vašeho marketingového plánu sociálních médií.

Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, SnapChat, Twitter

Pravidlo č. 5. Titulek s upoutáním pozornosti nebo Bio

Chcete upoutat správnou pozornost od správných lidí a dát si určitý obraz sebe sama, co děláte a co vás k tomu vede; ještě více proto, že stejně jako vaše profilová fotka, nadpis a / nebo bio jsou první věci, které uživatelé uvidí ve vašem profilu, a jak víte, počet prvních zobrazení se počítá.

Zároveň se chcete vyhnout jakémukoli vzorci s návnadou a dostat se přímo k věci – o čem je vaše firma? Co nabízíš?

Udělejte to o tom, co děláte, ne o vás: lidé kliknou, protože je na ně něco na vaší stránce, a budou zvědaví, aby se dozvěděli, co pro ně můžete udělat..

Na platformách jako Twitter a Instagram, kde se počítá každá postava, se ujistěte, že vaše bio obsahuje vaše poslání (co je vaše nika? Koho chcete pomoci? Jak?).

Příklad ze skutečného života: Bill Slwaski Twitter profil – stručné věty a dobré použití hashtagů (zdroj).Příklad ze skutečného života: Instagramový profil Michaela Korsa – Dobré využití CTA (zdroj).

Toto je první krok k tomu, abyste se na sociálních médiích postavili jako vůdce myšlenek ve svém výklenku nebo v oboru – chcete být člověkem, který vám pomůže, když se věci ztíží.

Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Twitter

Pravidlo č. 6. Sociální profil

To je místo, kde chcete získat alespoň trochu osobní, protože osoba, která si ho přečte, bude chtít znát váš hlas a způsob myšlení.

Použijte styl první osoby a konverzační styl: budete znít více lidsky a čtenářům uděláte dojem, že posloucháte skutečnou osobu, která se přátelsky představí.

Jak

Na Facebooku je váš osobní profil důležitým přínosem, protože bude fungovat jako vaše dveře k nalezení lidí, s nimiž se budou moci zabývat a které budou na trhu, a také k získání přístupu k specializovaným skupinám (administrátoři váš profil často zkontrolují, aby zjistili, kdo jste a co děláš).

V případě Instagramu, Twitteru a Pinterestu, vzhledem k krátké dostupnosti postav v bio a bez profilu, bude pár klíčových slov o vaší osobnosti a vizi vykonat svou práci.

Jen si pamatujte, že se jedná o prodejní nástroj, nikoli o autobiografii. Vaším cílem je natolik působit a inspirovat, abyste získali opravdové pokračování, které zaujme, miluje a kupuje.

Na Twitteru toho můžete dosáhnout také připojením Pinned Tweetu k vašemu bio.

Příklad ze skutečného života: Erik Emanuelli Twitter profil – okamžitý dojem se stručnou bio a titulní fotografií (zdroj).

V neposlední řadě, pokud je profil sociální sítě vyplněn několika poli, vyplňte tolik, kolik můžete (v rámci svých vlastních podmínek, pokud jde o ochranu soukromí).

Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Twitter

Pravidlo č. 7. Interakce (komentáře, odpovědi, události)

Vedoucí sociální sítě po celém světě od ledna 2017, seřazené podle počtu aktivních uživatelů (v milionech) (zdroj).

Všechny sociální platformy umožňují přidávat komentáře a neexistuje lepší způsob, jak vytvářet komentáře kolem obsahu, nebo se seznámit s ostatními uživateli sdílením myšlenek na jejich obsah..

To je způsob, jak můžete rozšířit publikum a generovat kvalitní provoz.

Zeptejte se ve svých příspěvcích, abyste povzbudili uživatele, aby přidali komentář, a aktivně jděte ven a komentujte obsah ostatních uživatelů. Udělejte si promyšlené komentáře, ne „Pěkný příspěvek! 🙂 ”krátké (a bezvýznamné) ty.

Zapojení je mnohem důležitější na platformě, jako je SnapChat, kde je životnost obsahu tak krátká, že není možné plánovat dopředu jako na jiných sociálních médiích, takže prioritou je zůstat k dispozici pro interakci a rychle reagovat na měnící se zájmy uživatelů – jinými slovy, buďte reaktivní místo proaktivní a bavte publikum.

Jak

Každý den si naplánujte alespoň 20 minut, abyste si mohli přečíst a odpovědět na nejnaléhavější otázky a zpětnou vazbu svého publika. I když sociální média nebyla navržena tak, aby fungovala jako systémy podporující lístky, můžete je použít jako takové, zejména Twitter, což usnadňuje manipulaci s tweety jako dotazy a odpovědi a můžete uživatele snadno přesměrovat na zdroje dostupné na vašem webu..

Zajistěte, aby vaši sledující věděli, že mohou získat podporu na vašich sociálních kanálech v době nouze nebo když nemáte přístup k e-mailu.

Na Facebooku můžete vytvořit událost kolem všeho nového ve vaší firmě, do kterého chcete zapojit své fanoušky a přátele. Jeden si můžete vytvořit ve své skupině, na stránce nebo ze svého profilu, ale události na stránce a ve skupině budou mít největší dosah, zejména pokud čísla (fanoušci, členové) dosáhnou tisíce.

Sdílejte událost na své firemní stránce a propagujte ji také na svém blogu, abyste ji mohli dále oslovit.

Až budete online, odpovězte také na oznámení, ale nemusíte být neustále v kontaktu. Když odpovíte na jejich zpětnou vazbu, vaši fanoušci, kontakty a členové skupiny vás budou stále upozorňovat, takže se nemusíte starat o svůj časový rozvrh sociálních médií.

P.S. Nekupujte následovníky. Vůbec. To bude důvěřovat mým uživatelům, a to je těžké obnovit. Cílený dosah je vaše bezpečná alternativa.

Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, SnapChat, Twitter

Pravidlo č. 8. Velkorysost

Velkorysost může nabývat mnoha podob.

Na LinkedIn můžete být velkorysý ke kolegovi, kterého znáte jako odborník v určité oblasti s doporučením nebo potvrzením..

Na Facebooku to může být sdílení a označování vašich přátel pomocí tohoto výkonného příspěvku, který právě sdílí vaše oblíbená nezisková stránka.

Ve službě SnapChat sdílí autentické příběhy (kolem základních hodnot vaší značky), které přinášejí pozitivní změnu a inspirují mladé uživatele platformy.

Podobné akce jsou možné i na dalších hlavních sociálních platformách.

Jako majitel firmy, obchodník a blogger můžete pomoci udělat něco jiného a změnit znamená vytvořit pozitivní obraz sebe a své značky v myslích lidí.

Stačí jen být skutečně lidským.

Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, SnapChat, Twitter

Pravidlo # 9. Publikování skvělého obsahu

To se promítá do hodnotného obsahu, přídavného jména, které by pro různé publikum mohlo znamenat různé věci.

Znáte své publikum nejlépe. Víte, co vaši čtenáři, uživatelé, zákazníci potřebují. Vaším úkolem je používat vaši firmu nebo blog, aby jim pomohl dosáhnout jejich cílů.

Vaše sociální příspěvky by měly odrážet tuto misi a bez ohledu na to, kolik postav si můžete sdělit svou zprávu, udělejte to podle svých nejlepších možností.

Díky aplikaci SnapChat je publikování „skvělého obsahu“ složité díky ekosystému platformy: zprávy jsou pomíjivé, po 24 hodinách jsou úplně pryč a neexistuje žádná historie, ke které máte přístup.

Proti této překážce můžete čelit publikováním pravých zpráv namísto pečlivě zkonstruovaných zpráv a můžete využít příležitosti křížové propagace mezi všemi vašimi sociálními kanály. Vaše CTA by také měly sdělit takový pocit naléhavosti, že uživatelé se budou cítit nuceni jednat hned teď, nebo ztratí příležitost.

Jinými slovy, protože obsah je na Snapchatu pouze dočasný, máte jen minutu nebo méně na zapamatování a vyvoláte akci uživatele, takže vaše příspěvky musí být něco, co si uživatelé absolutně nemohou dovolit ztratit – krátké, zajímavé, bez chmýří.

Sociální příspěvky však nejsou jen o marketingu sociálních médií – platformy LinkedIn a Twitter také nabízejí dvě skvělé příležitosti pro publikování vašeho obsahu:

 • Vlastní publikační platforma LinkedIn (Pulse)
 • Twitter střední platforma

Publikování (nebo syndikace) vašich příspěvků na těchto dvou platformách vám může pomoci vytvořit oprávnění, pokud uvedete obsah, který vaše síť chce (a potřebuje) vidět.

Nemůžete si však dovolit zahanbení, pokud chcete používat platformy pro marketing obsahu: příspěvky, které publikujete, musí být špičkové kvality, stejně jako to, co děláte na svém blogu, a zaměřit se na body bolesti cílového publika..

Jak

Strávit nějaký čas vybrat perfektní image a napsat perfektní titulek pro svůj kus. Chcete, aby vaše pulzní a střední příspěvky byly stejně vynikající jako vaše blogové příspěvky, užitečné pro vaše odvětví nebo výklenek a sdílitelné – prostě kratší.

Takto získáte expozici a autoritu, zejména na LinkedIn. Ve skutečnosti, pokud publikujete pravidelně, zapojíte svou síť a její rozšířené sítě, kterým se zobrazí jejich aktualizace. To znamená více zobrazení profilu, spojení a zapojení do komentářů.

Nezapomeňte, že vaše Pulse příspěvky musí existovat pro propagaci obsahu vašeho blogu, nejen pro sdílení znalostí oboru s komunitou LinkedIn. Nakonec chcete zvýšit zapojení jak do vašeho profilu, tak do svého blogu, nejen do jednoho ze dvou.

Na všech platformách se pokuste nezpochybňovat kontroverzní obsah (pokud nemáte dobré důvody tomu zabránit). Jakýkoli výklenek přichází s anděly a démony a oba jsou nezbytní, aby udrželi věci naživu, takže buďte součástí debaty a laskavě vyjádřete svůj postoj a důkladně o tom diskutujte, i když vaši následovníci budou zpočátku zahřátí – nakonec se ochladí a všichni zúčastnění odejdou se zvýšenou znalostí tématu.

Účastnit se mohou také tematické dny (např. Mezinárodní den míru na Facebooku), protože vaše příspěvky jsou zaručeny, že vyvolají alespoň nějakou interakci vašich následovníků..

Nakonec by váš obsah měl vytvořit interakci a vyvolat bystrou diskusi.

Facebook, Instagram, LinkedIn (Pulse), Pinterest, Twitter

Pravidlo č. 10. Nabízí velké pobídky

Na stránkách Instagram, Pinterest a SnapChat můžete snadno představit svým následovníkům nový produkt nebo službu a poté zveřejnit datum zahájení. Na Twitteru, pokud používáte produkt nebo službu k lákání přihlášení k odběru novinek, pravidelně jej tweetujte (např. Měsíčně).

Je také vhodné poskytnout svým sledovatelům exkluzivní přístup a obsah na konkrétním sociálním kanálu – to znamená, že uživatelé mohou získat zdarma pouze na Facebooku a na Instagramu prostřednictvím vaší stránky Facebook a účtu Instagram, nikde jinde.

Tato strategie také pomáhá při distribuci vašich sledovatelů na různých sociálních kanálech, které spravujete, a zvyšuje počet a interakci na jeden kanál. Zdá se, že výroční Trivia programu NameCheap funguje pro registrátora, který rozdává domény, služby nebo dokonce peníze nebo speciální kupóny výhercům drobnosti.

Nezapomeňte své podněty přizpůsobit publiku: například, protože uživatelé SnapChat spadají do věkové skupiny 18–24 let, má smysl nabízet bezplatnou školu, nikoliv penzijní plány!

Jako obecné pravidlo si pamatujte, že nejlepším způsobem, jak přesvědčit uživatele, aby se starali o váš obsah, je omezit jejich obsah – vytvořit nedostatek pro vyvolání zájmu a přesvědčit „fanoušky“, aby se připojili ke své komunitě..

Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, SnapChat, Twitter

Pravidlo č. 11. Integrace videí

Pokud jde o obsah, nepřestávejte blogovat a psát média – videa jsou také velkým marketingovým přínosem.

90% uživatelů tvrdí, že videa o výrobcích jsou užitečná v rozhodovacím procesu (zdroj).

Instagram vám umožňuje nahrávat a sdílet 60sekundové videoklipy, takže můžete sledovat sledující malé „chutě“ toho, co děláte.

Facebook má funkci nahrávání videa pro profil a stránky a můžete sledovat živý přenos pro své následovníky. SnapChat také nabízí možnost živého vysílání.

Dobrou strategií pro SnapChat a Facebook je použití živých přenosů k rozvoji důvěry ve značku.

Ve službě SnapChat můžete ve vaší společnosti oživit každodenní práci, takže diváci vědí, jak se věci dělají, a spojují se na vaší osobní úrovni s vaší značkou a lidmi z vašeho týmu, což také zvyšuje důvěru.

Videa YouTube, Vine a Vimeo můžete propagovat pomocí Twitteru, protože uživatelé mohou přehrávat video přímo z tweetu, místo toho, aby museli kliknout na odkaz, zobrazit je v novém okně.

Facebook (Live), Instagram (videoklipy), SnapChat (liveestreaming), Twitter

Pravidlo č. 12. Obchodní stránka

To jsme my na Facebooku – navštivte a líbí se nám!

Firemní stránky nejsou méně důležité než váš profil – ve skutečnosti jsou skvělým bezplatným nástrojem, jak zapojit své fanoušky a lidi ve vašem niku nebo odvětví do konkrétních aktualizací týkajících se vašeho blogu, nejen sami.

Stránku své firmy si můžete zaregistrovat na Facebooku a stránku společnosti na LinkedIn.

Firemní stránka umožňuje:

 • zapojte se svými sledujícími do konverzací kolem vašeho obsahu
 • být cenným zdrojem pro vaše následovníky
 • propagujte své produkty a služby věrně
 • sdílet jakoukoli spolupráci nebo volná místa ve vaší společnosti
 • poskytovat odkazy zpět na váš web, které generují sociální provoz

Nezapomeňte však, že obchodní stránka vám přinese výsledky, pouze pokud ji pravidelně a důsledně aktualizujete, a že obsah, který sdílíte na své stránce, musí být zaměřen na konverzi, aby generoval návštěvnost vašeho webu..

Propagace stránky je také důležitá – použijte systém Post Boost a reklamu na Facebooku, zatímco LinkedIn vám nabízí možnost cílení a oslovte konkrétní publikum na základě demografických a jiných filtrů.

Více o reklamě v pravidle # 24.

Facebook, LinkedIn

Pravidlo č. 13. Partnerské odkazy (ale zacházejte opatrně)

Od května 2016 umožňuje Pinterest znovu přidružené odkazy – poté, co v únoru 2015 ohlásil zákaz identifikátorů partnerů v boji proti spamu a zneužívání – můžete tedy pokračovat a sdílet své odkazy znovu jako piny..

Facebook je také zcela jasný díky přidruženým odkazům (ale nenechte se chytit, když v Newsfeedu zasíláte spam, klamavé odkazy a „povzbuzení“ pro lajky a další sdílení, nebo budou jednat proti nim), stejně jako Instagram (kde jsou odkazy) nejsou živé, ale stále se zobrazují jako text, který mohou uživatelé, kteří mají zájem, zkopírovat / vložit do svého prohlížeče).

Nezapomeňte však, že sociální média, podobně jako vyhledávače, bojují proti své válce proti spamu různými způsoby, takže pokud chcete hrát bezpečně, pokud by se v budoucnu mohla pravidla změnit, přidejte mezi sociální sítě vrstvu obsahu síť a vaše přidružené spojení; to znamená, napsat příspěvek s recenzemi, přidat k němu vizuální materiály a posudky a místo toho tento příspěvek propagovat.

A pokud stále plánujete sdílet přidružené odkazy přímo na vašich sociálních kanálech (pokud to sociální síť umožňuje), přinejmenším z nich udělejte řídké a efektivní.

Nezapomeňte se nejprve zaměřit na budování silné komunity kolem vaší značky: vaši sledující budou sympatičtější s vašimi affiliate odkazy, pokud znají vaši hodnotu jako první – a budou rádi, když vám pomohou s affiliate nákupy..

Jako poslední poznámka (opatrně) vždy zveřejňujte své přidružené odkazy. Pravidla FTC se vztahují na přidružené odkazy jako na jakoukoli jinou formu placeného odkazu.

Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter

Pravidlo č. 14. Připojení nebo propojení na váš blog a další sociální kanály

Využijte své kanály sociálních médií k vytvoření povědomí a zájmu o váš jiný kanál s méně dostupnými propagačními nástroji. Můžete například použít Facebook a Instagram k masivní propagaci nabídek SnapChat, protože SnapChat odstraní veškerý obsah po 24 hodinách od přijetí.

Cross-promotion funguje jako kouzlo. Některé platformy, jako je Facebook nebo Twitter, také umožňují připojení aplikací mezi sítěmi (pomocí protokolu OAuth nebo jiného protokolu) nebo jiných typů integrace k automatickému křížovému zveřejňování obsahu, takže všemi prostředky využijte příležitosti.

Pokud jde o odkaz zpět na váš web nebo blog, Instagram vám v životopise poskytne pouze jeden živý odkaz a budete ho chtít kombinovat se silnou CTA a povzbudit Instagrammery, aby na něj klikli. To znamená, že byste měli umístit CTA vedle odkazu (v bio) a že obecný odkaz na vaši domovskou stránku není dobrý nápad – jeden z vašich příspěvků je lepší výběr, zejména pokud sledujete příspěvek z analytiky suite (nebo bezplatná služba jako bit.ly).

Je vhodné zmínit odkaz i v příspěvcích, i když to nebude podle nastavení Instagramu.

Jiné sociální sítě usnadňují odkaz na váš web nebo blog z vašeho profilu a příspěvků a můžete trochu experimentovat a zjistit, co pro vaši značku nejlépe funguje..

Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, SnapChat, Twitter

Pravidlo č. 15. Komunity a skupiny

Připojte se ke skupinám a komunitám – s nejméně 500+ aktivními členy, nejlépe však 1k + – a reagujte na co nejvíce existujících vláken.

Konkrétně hledejte skupiny, které mohou řídit cílený provoz na vašem profilu a blogu – tj. Skupiny, které souvisejí s vaší nika nebo průmyslovým odvětvím. Máte vyšší šance dát své jméno před ty správné lidi, ať už jsou to ovlivňovatelé nebo potenciální kupci.

Skupiny mistrů jsou také skvělé pro sdílení a získávání denního přehledu o tom, jak vylepšit svůj blog a obchodní praktiky. Připojte se také k odvětví Q&Relace, kde se můžete podělit o své zkušenosti a vybudovat silné spojení.

Věnujte alespoň 10 minut každý den interakci se svými komunitami, v případě potřeby poskytujte rady a podporu. Je lepší investovat více do interakce, až začnete – 1 hodinu až 30 minut denně – pak můžete postupně snižovat dobu interakce, dokud se nestanete jménem, ​​které komunita líbí a ocení.

Upozornění: vyvarujte se vlastní propagace, dokud si neuděláte jméno a když začnete sdílet svůj vlastní obsah (podle pravidel skupiny), dělejte to střídmě a vždy sdílejte obsah, který je pro členy skupiny cenný a ne přímo prodávat vaše služby.

Jako alternativu se můžete připojit k propagačním skupinám, které byly vytvořeny speciálně pro všechny členy, aby vzájemně propagovaly svou práci, zapojovaly se do soutěží a spolupracovaly v řadě způsobů, jak zvýšit návštěvnost blogů. Například Instagram Posse je jednou z největších (9K + členů) a nejaktivnějších komunit propagujících Instagram na Facebooku, vytvořenou pro uživatele, aby si navzájem pomáhaly růst v zapojení a počítání sledujících prostřednictvím komentářových pods, 30denních výzev a kritik účtu.

Buďte však opatrní s požadavky a pravidly, s nimiž každá komunita přichází: například Instagram Posse má pravidla proti vlastní propagaci, žádosti „následujte mě“ a obchodní výzvy, kde jiné komunity povolí určitou vlastní propagaci, ale stále budete mít dodržovat pravidla administrátora.

Facebook, LinkedIn

Pravidlo č. 16. Hostujte obsahové tabule a skupiny pro vaše publikum

Kromě toho, že se připojujete ke skupinám ostatních, a když rozrůstáte síť ve stovkách nebo tisících, můžete si také vytvářet své vlastní komunity.

Desky pro hosty na Pinterestu, otevřené skupiny na Facebooku – pojmenujete to. Umožněte svému publiku vyjádřit své myšlenky, nápady, návrhy – jakmile je zapojíte, budou klást otázky a zabývat se svými příspěvky.

Je životně důležité, abyste se aktivně zapojili do zapojení se členů do vaší skupiny (skupin) a abyste odpovídali na jejich otázky poskytováním užitečných a cenných informací – ještě lépe, pokud se jedná o jedinečné rady a odborné znalosti vycházející přímo z vašich zkušeností, aby je nemohly najít někde jinde.

Můžete také použít skupiny a komunity k vzájemné propagaci svých příspěvků, ale ujistěte se, že to ne tak často, že zakrývá příspěvky členů vaší skupiny a mění vnímání skupiny na spamovou zeď.

Facebook, LinkedIn

Pravidlo č. 17. Vaše sociální kontakty

Pokud vám sociální síť dává možnost seskupení kontaktů do vlastních kategorií, štítků nebo seznamů, ujistěte se, že tuto možnost využíváte.

Jak

V Seznamech můžete uspořádat své sledované a sledující kontakty a zasílat cílené tweety nebo průvodce marketingem obsahu pouze členům a nikomu jinému.

Na Facebooku máte povoleno přidat své přátele do vlastních seznamů – níže je příklad, kde vám ukážu, jak jsem do svého pracovního seznamu přidal Lori Soard WHSR:

Facebook, Twitter

Pravidlo č. 18. #Hashtags a klíčová slova

Někdy se hashtagy a klíčová slova překrývají, a to v tom smyslu, že můžete hashtagovat nejdůležitější klíčová slova v textu. Používejte je strategicky – trendy a hashtag s vysokým provozem – a vyhněte se nadměrnému používání.

Jak

Twitter poskytuje kreativní způsob, jak používat hashtagy – Twitter chaty – které můžete použít k interakci s aktivními uživateli Twitter ve stejném výklenku, generování kvalitního obsahu pro vaše blogy a průzkumu lidí o určitém trendu v oboru. WHSR má jeden na #WHSRnetChat a byl to zatím úspěch.

Můžete také spustit hashtag meme nebo se připojit k aktuálně aktivnímu ve vaší nika nebo průmyslu. Důležité je, že zapojíte svou komunitu. Pokud provozujete skupinu na Facebooku nebo se aktivně účastníte skupiny, která umožňuje memy hashtag, ujistěte se, že šíříte slovo o svém vlastním meme. Totéž platí pro desky Pinterest, i když na popisy tabulek nelze kliknout.

Hashtags určitě vytvářejí snadno se připojitelné komunity na platformě a pro bloggery existuje spousta: #mondayblogs, #bloggerslife, #problogging, #businessbloggers, #bloggingbootcamp atd..

Ale hashtagy také hrají na Instagramu ústřední roli: můžete přidat až 30 do svých příspěvků, abyste maximalizovali expozici, a vyhledávání na Instagramu je také zcela založeno na hashtagu (takhle najdete na své Instagramu vlivné faktory), takže nyní víte pro jistotu, že neexistuje žádný Instagramový marketing bez hashtagů.

Tip: před publikováním příspěvku pomocí hashtag komunikujte s ostatními instagrammery pomocí hashtagu – bude lepší najít a najít spojení.

Snažte se také vyhnout obecným hashtagům (#travel, #food, #cats atd.), Nesouvisejícím hashtagům (koho zajímá, jestli jsou populární, pokud nejsou o vaší značce?) A zejména přeplněným hashtagům, stejně jako byste se vyhnuli vysoká konkurenční klíčová slova pro SEO – je nepravděpodobné, že vás v davu uvidí. Jednoduše zadejte hashtag do vyhledávacího pole Instagramu a platforma vám ukáže, kolik příspěvků pro dané hashtag / klíčové slovo existuje. Vyberte hashtagy s ne méně než 1 000 příspěvky, ale také nejvýše 10 000, a ujistěte se, že víte, co lidé pod tímto příspěvkem zveřejňují, aby se vaše příspěvky mohly také hodit.

Obecně lze říci, že před vytvořením vlastního vyzkoušejte populární hashtagy související s obchodem – vyhrazte si to pro případ, že se počet vašich a počet interakcí rozšíří, nebo alespoň zahrňte své s dalšími hashtagy, které mu pomohou dosáhnout expozice.

Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter

Pravidlo č. 19. @Mentions

Téměř všechny hlavní sociální sítě povolují @mentions v komentářích, tweetech a příspěvcích a dostanou vaši síť upozorněnou a zapojí se do vašeho obsahu téměř bez námahy.

@ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ “Volajte” uživatele k vašemu příspěvku a pozvat je k účasti.

Jak

Na Facebooku a LinkedIn můžete „volat“ jak profily, tak firemní stránky v komentářích, aktualizacích a vláknech, ale ne v Pulse příspěvcích (které můžete obejít s komentářem k vašemu Pulse příspěvku, kde uvedete zdroje, které jste uvedli v díle).

Na Twitteru můžete spustit nový tweet s uživatelským jménem @ a poslat jej do celé sítě, což pomáhá vytvořit vlákno, které zahrnuje více než jen vašeho partnera. Odpovědi @mention se však stále zobrazují pouze těm, kteří se účastnili konverzace, takže musíte věnovat pozornost zahájení nového tweetu a nezasáhnout „odpověď“ pod tweetem druhé osoby.

Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter

Pravidlo č. 20. Sdílení již oblíbeného obsahu

Opakujte populární obrázky, sdílejte příspěvky na Facebooku se stovkami nebo tisíci komentářů a lajků, opakujte nezapomenutelné tweety, sdílejte skvělý populární obsah ve svém streamu LinkedIn.

Jinými slovy, připojte se k diskusi a dejte jí smysl.

Hledejte na sociálních sítích klíčová slova související s vaší výklenkem a vyberte nejzajímavější a nejvíce zaujatý obsah.

Marketing sociálních médií Pravidlo č. 20 - Sdílení již oblíbeného obsahuPříklad populárního příspěvku Neila Patele s 31 000 zhlédnutími, 1,1 000 reakcemi a 221 podíly.

K obsahu, který sdílíte, přidejte také komentář: dá vašim kontaktům důvod, proč jste si vybrali tento konkrétní obsah, a proč si myslíte, že je vhodné s nimi sdílet..

V neposlední řadě tip na „vychloubání“: Dobře využijte možnost Twitteru pro retweet vašich vlastních tweetů. Od roku 2016 Twitter usnadnil remarketing starého, ale stále dobrého obsahu a dal mu nový život pomocí „ego-retweek“ – a protože k nim můžete přidávat komentáře, můžete použít další CTA k posílení zapojení a registrace..

Facebook, LinkedIn, Pinterest, Twitter

Pravidlo č. 21. Být přátelský a užitečný, ne Salesy

Studené volání nefunguje na sociálních médiích, protože to není to, pro co jsou uživatelé k dispozici. Pokud získáte prodej, ztratíte důvěru a příležitosti.

Naopak, skutečný, přátelský obsah, který je kromě zábavy také užitečný a inspirativní, je vítězstvím.

Dejte svým uživatelům to, co potřebují a chtějí vidět jako první, a self-promotion jako druhé. Soustřeďte se na vytváření relevantních konverzací ve svém výklenku a zapojte komunitu, dotkněte se témat a úhlů, které souvisejí s jádrem vašeho blogu nebo obchodní zprávy a obsahu.

Nebojte se ani trochu „rozvětvovat“ svůj obsah: pokud se váš web nebo vaše značka týká předškolních vzdělávacích hraček, můžete určitě sdílet obsah o umění šetrném k životnímu prostředí. & řemeslné materiály, protože to je stále relevantní pro vaše cílové publikum a vyhovuje také filozofii vaší značky.

Můžete samozřejmě propagovat své služby, ale dělejte to střídmě. To, co jsem napsal o přidružených odkazech, platí také zde.

Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, SnapChat, Twitter

Pravidlo č. 22. Analýza sociálních médií

Pravidlo č. 22 o marketingu sociálních médií - Analýza sociálních médiíTwitter analytics pro účet WHSR Twitter (následujte nás).

V listopadu 2016 jsem napsal podrobný článek o tom, jak analyzovat vaše sociální úsilí, ale mějte na paměti, že můžete udělat dobrou práci s analytickými nástroji, které vám samotné sociální sítě poskytují zdarma..

 • Statistiky Facebooku – jsou součástí vaší stránky Facebook (tj. Https://www.facebook.com/PAGENAME/insights/), umožňují vám přístup ke všem údajům o provozu a interakci vašich příspěvků a extrahují statistiky, které vám mohou pomoci vylepšit váš sdílený obsah. a kampaně
 • Analytika stránky společnosti LinkedIn – součástí stránky společnosti a můžete zobrazit statistiky jako správce stránky
 • Analytika Pinterestu – můžete sledovat růst sledujících, zobrazení, váš nejvíce připnutý obsah a jak se váš kanál daří na Pinterestu, celkově
 • Twitter analytics – pro měření výkonu a dopadu vašeho profilu na Twitter. Je k dispozici na adrese https://analytics.twitter.com/user/USERNAME/home

Dobrým nástrojem Google Analytics je vždy také váš přítel.

Nejjednodušší způsob měření úspěchu Instagramu je registrace bezplatného účtu na WEBSTA, kompletní analytické sady Instagramu, která vám pomůže pochopit vaši komunitu a najít nové lidi, se kterými se chcete spojit; jako alternativu můžete použít SimplyMeasured k získání přehledné zprávy o výkonu vašeho účtu Instagram (a dalších sociálních médií).

V případě SnapChat, zatímco nemůžete shromažďovat data na platformě, můžete tak učinit na svém webu: přiřaďte ID nebo kód ke každé kampani Snapchat, aby vaše analytická sada mohla sledovat a vrátit se jako data, která můžete použít, jako je počet kliknutí a jejich rozložení v průběhu dne.

Pokud vidíte, že počet sledujících a počet interakcí rostou po 3-6 měsících od doby, kdy jste začali pracovat na vaší strategii sociálních médií, nevzdávejte se – je pravděpodobné, že stále můžete pracovat na rozvoji vlastního hlasu a konzistentněji publikovat, pokračujte v interakci s publikem, účastněte se chatů a webinářů a najděte „kmeny“, k nimž jste ochotni přispět (nebo si vytvořit svůj vlastní).

Zejména u SnapChat je počet sledujících hodnotná marketingová data, která je třeba vzít v úvahu při hodnocení výkonu značky na platformě. Je to proto, že uživatelé potřebují QR kód nebo uživatelské jméno, aby mohli sledovat značku, takže každý následovník je ve skutečnosti úmyslný a ne někdo, kdo se rozhodl nenásledně sledovat. Vyprávění skvělých příběhů pomáhá vydělávat nové sledovatele na SnapChat.

Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, SnapChat, Twitter

Pravidlo č. 23. Tlačítka sociálních médií

Sociální sítě, stejně jako řada pluginů pro WordPress a další sady CMS, poskytují uživatelům tlačítka a kódy odznaků, které mohou uživatelé přidat na své vlastní webové stránky, které mohou návštěvníci použít k jejich sledování, nebo jako / propagovat svůj obsah kliknutím na místě.

Malá praktická tlačítka rozhodně pomáhají propagovat váš obsah bez námahy!

Buďte opatrní, když žádáte o propagaci a líbí se, zejména na Facebooku – ve skutečnosti síť v roce 2014 zavedla přísnější pravidla pro boj proti spamu (a podvodům), a pokud by vás otevřeně chytila ​​a požádala o Likes, mohla by penalizovat váš profil nebo stránku. , ať už to děláte přímo na platformě nebo na svém webu.

Nejbezpečnější způsob, jak toho dosáhnout (na Facebooku a ve všech sítích), je jemně připomenout uživatelům, že vám nevadí gesto uznání.

Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Twitter

Pravidlo č. 24. Reklamy a propagace

Pokud na příchozí marketing nemůžete přidělit příliš mnoho času a zdrojů, nebo chcete oslovit uživatele mimo vaše kruhy a komunity, můžete si vždy vybrat reklamu.

To je ještě pravdivější pro SnapChat, platformu, která vyžaduje více času a zdrojů k použití jako marketingové aktivum, takže reklama je mnohem jednodušším řešením pro generování prodeje a provozu.

Použití geofiltrů v reklamních kampaních SnapChat je určitě dobrý nápad, zejména pokud se chcete v daném týdnu zapojit do místních událostí nebo sociálních příčin, které pomáhají rozvíjet rozpoznávání značek a intrik produktů. Ve srovnání s sponzorováním události jsou geofiltry levné a Alexovi Kehrovi přinesli přes 200 tisíc cílených zobrazení s pouhými 15,33 $.

Na Pinterestu můžete jít s propagovanými kolíky (cílenými podle reklamní sestavy) a LinkedIn vám nabízí reklamy založené na zájmech, demografických údajích a kategoriích zaměstnání.

Začněte úzkým reklamním publikem a poté, co vyzkoušíte úspěch svých reklam, zvyšte svůj dosah – to je dobrý způsob, jak zvládnout rozpočet, protože reklama nikdy není levná. Zvýšení dopravní výkonnosti vašich již silných příspěvků je také lepší nápad, než se pokusit vybudovat zapojení do zcela nových příspěvků, u nichž existuje riziko nízké nebo nulové návratnosti investic..

Na Facebooku a LinkedIn si můžete také zakoupit sponzorované příspěvky a posílit již zapojené příspěvky na Facebooku, abyste získali větší trakci a vyšší míru prokliku. Skóre relevance reklamy na Facebooku vám pomůže měřit, jak efektivní je reklama, pokud jde o zapojení uživatele (hodnocení Líbí se, komentáře, zobrazení atd.), Takže můžete efektivně rozpočetovat čas a peníze utratené za kampaně.

Využijte příležitosti ke sdílení příspěvků na vaší stránce Facebooku do svého profilu a získejte tak další bezplatnou podporu – zvýšíte dosah a zpětnou vazbu, protože vaše příspěvky v profilu se častěji zobrazují ve zprávách vašich přátel a sledujících ve srovnání s obchodními stránkami ( a můžete také označit své přátele).

Další formou propagace jsou doporučení LinkedIn: jsou to v podstatě recenze vaší profesionality a výkonu, které vám pomohou dostat se do dobrého světla jak s vyhlídkami, tak s ostatními profesionály. Doporučení však fungují pouze tehdy, jsou-li skutečná (ano, někdo může skutečně jít a zkontrolovat, zda to, co se říká, je pravda).

Na Instagramu, než se rozhodnete utrácet peníze za standardní reklamu, jděte ven a najděte si účty Instagramu, na kterých inzerujete, abyste zvýšili svůj provoz a zvýšili úsilí o budování značky. Budete chtít kontaktovat vlivné osoby a menší účty s věrným a aktivním sledováním, abyste si zajistili návratnost investic (cílený dosah).

Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, SnapChat, Twitter

Toolbox sociálních médií

Nemusíte to dělat všechno ručně! Zde je několik nástrojů, které najdete v marketingu sociálních médií.

Značka Mentions

BrandMentions pomáhá sledovat a měřit vaši (a konkurenční) značku a marketingovou kampaň v sociálních médiích.

Buzzsumo

Pomůže vám najít témata pro Facebookový marketing na základě toho, co funguje pro váš výklenek v síti. Chcete-li jej použít, stačí zadat klíčová slova a zjistit, jaký obsah si v posledních měsících nebo roce vedl lépe.

Hootsuite, Buffer, Klout

Snadno naplánujte své příspěvky a nahlédněte do svých sociálních statistik, abyste věděli, kdy je vhodná denní doba publikovat nový obsah a na které části publika.

Pixabay

Nalezení správného obrázku ve veřejné sféře pro vaše sociální příspěvky může být složitější … takže zde je pěkný web, který poskytuje pouze obrázky CC0.

Závěry

Marketing v sociálních médiích je hra neustálého úsilí dohnat změny sociálních médií, stejně jako SEO musí dohnat aktualizace algoritmů vyhledávače a měnící se osvědčené postupy..

Budování vztahů, interakce s publikem a produkování čerstvého, zábavného a přátelského obsahu jsou vždy vašimi velkými výherci kdekoli a za všech okolností – jsou to aspekty webu, které se v průběhu let nikdy nezměnily. A vždy, vždy přidejte hodnotu konverzaci.

Napsal jsem článek o zvýšení návštěvnosti vašich blogů se skupinami Facebook a podobně, pokud si to chcete prohlédnout. Zde je však doporučení z mého srdce: nikdy se nespoléhejte na jediné sociální sítě pro váš provoz, jako byste na Googlu – je příliš snadné rozpadnout se, když se změní pravidla, funkce vymizí a nahradí se a obchodní modely rostou do něčeho jiného (jako je starý MySpace a Friendster).

Nezapomeňte, že sociální média jsou sada nástrojů: vaše nejlepší aktiva jsou vaše vlastní média – váš seznam adresátů, váš blog a (pokud je máte) vaše hostitelská komunita..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me