Co je neomezený webhosting?

„Neomezený hosting“ označuje nabídky webhostingu, které přicházejí s neomezeným diskovým úložištěm, přenosem dat av některých případech neomezenou doménou addon.


To znamená, že tito poskytovatelé neomezeného hostování vám nabízejí svobodu hostit tolik webů, kolik chcete, za dostupnou cenu (obvykle pod 10 $ / měsíc)..

Neomezené úložiště a šířku pásma: Příliš dobré, aby to byla pravda?

Vezměme si jako příklad BlueHost – společnost BlueHost nabízí kompletní hostingové služby – od sdíleného hostingu po VPS a dedikovaného hostingu.

Pokud se rozhodnete pro plán BlueHost Shared Hosting Plus, dostanete se k hostování * neomezených * webů za cenu 5,45 $ / měsíc. Na druhou stranu budete muset zaplatit alespoň 79,99 $ / měsíc na BlueHost Standard Dedicated Plan, který je dodáván s * omezeným * 500 GB úložištěm, 4 GB RAM a 5 TB šířkou pásma.

Matematika nefunguje správně, že ano?

Proč by někdo platil $ 79,99 za měsíc za hostingový plán s omezenou šířkou pásma, když stejný poskytovatel nabízí neomezený plán za pouhých 5,45 $ / měsíc?

Příklad: BlueHost Dedicated Hosting Plans – Omezené zdroje, ale vyšší náklady.Příklad: BlueHost Unlimited Hosting Plans – Neomezené zdroje, ale levnější.

Pravda je, že hostingové společnosti jsou ve svém vlastním světě, zejména v terminologii. Pro průměrného laika znamená „neomezený“ přesně to – bez omezení. To však není úplně pravda, pokud jde o neomezené plány hostování.

Pravda je … vždy existuje limit

Probuď se a vůni růží, lidi. Žijeme v konečném světě.

 • Není možné zabírat neomezený fyzický prostor pro hostování neomezených serverů.
 • Je nemožné mít neomezený počet kabelů pro přenos neomezeného množství dat po celém světě
 • Je také nemožné najmout neomezené zdroje pracovních sil k údržbě serverů a sítí.

Neomezený není nic než imaginární průmyslový pojem, liberálně posypaný námitkami (také známý jako výjimky).

Tam, kde jsou postaveny neomezené serveryZde jsou servery stavěny na serveru Interserver – tuto fotografii jsem pořídil, když jsem navštívil jejich datové centrum v roce 2016 (další fotografie v mé recenzi InterServeru). Pracovní síla, síťové kabely, počítačový hardware – vše je omezené. Proč je Interserver schopen nabízet „neomezené“ hostingové služby?

Proč hostingové společnosti „podvádějí“?

Webhosting je velmi konkurenceschopný podnik. Webhostingové společnosti dělají vše, co mohou, včetně rozdávání bezplatných migračních služeb a bezplatných kreditů Google Adwords, aby získaly nové zákazníky. Protože „více, často lepší“ víry spotřebitelů, „neomezené plány hostování“ se staly populární marketingovou taktikou v polovině roku 2000 (a pokud si to dobře pamatuji, BlueHost byl úplně první, kdo to začal)).

Jak funguje neomezený hosting?

Takže teď máte „proč“ – je čas řešit „jak“.

Pokud jste prošli ToS webu, který vám slibuje měsíc a hvězdy za cenu skalního dna 2 $ / měsíc a myslíte si, že byste ho mohli konečně dát přes poskytovatele webhostingu, zamyslete se znovu.

Podívejme se na jevy známé jako overselling.

Co se prodává?

K nadměrnému prodeji dochází, když hostitelská společnost prodává více, než má skutečnou kapacitu poskytnout. Velké hostingové společnosti obvykle vlastní nepochopitelné množství hostingové kapacity (kanály šířky pásma, počítačové servery, pracovní síly atd.), Které by nikdy nebyly překročeny jediným webovým serverem..

Současně většina webových stránek potřebuje ke spuštění denně jen velmi málo zdrojů, například průměrný firemní web. Vzhledem k tomu, že většina zdrojů na jejich serverech zůstává nevyužita, hostitelské společnosti (které nabízejí neomezený hosting) mají tedy schopnost tyto nevyužité hostitelské kapacity znovu prodat (také prodávané).

Neomezený hosting funguje… dokud nepoužíváte příliš mnoho

Nyní přejdeme zpět k našemu tématu – jak funguje neomezený webhosting.Neomezené hostování vs All-you-Can-Eat bufet

Zvažte přečtení reklamy na nové bufetové místo „vše, co můžete“ a zamířte tam a vyzkoušejte to. Jakmile se tam dostanete, je poznámka, že musíte vážit méně než 70 kg (154 liber), než budete moci vstoupit.

To je úlovek.

Totéž platí pro mnoho neomezených hostingových plánů – jste vítáni hostit neomezené množství webů a přijímat neomezené úložiště a šířku pásma hostingu, pokud jsou splněny podmínky X nebo Y.

Problém je v tom, že tyto podmínky jsou zřídka uvedeny v marketingové oblasti webhostingového webu. Tato část webu vám neustále říká, že máte neomezený plán.

V malém tisku, obvykle podle smluvních podmínek (ToS), bude pravděpodobně existovat milion a jedno omezení a domovní pravidla.

Omezení neomezeného hostování

Například:

iPage neomezený hosting ToSNeomezený hosting iPage podléhá času procesoru a paměti, aby se zabránilo „negativním dopadům na ostatní uživatele“ (zdroj).Hostinger neomezený hosting ToSHostinger neomezený hosting podléhá omezení 250 000 inodů a 1 000 tabulek nebo 1 GB úložiště na databázi (zdroj).BlueHost neomezený hosting ToSNeomezený hostingový prostor BlueHost podléhá omezení 200 000 inodů a řadě databázových pravidel (zdroj).

Další podrobnosti o těchto omezeních získáte v mé recenzi BlueHost, Hostinger a iPage.

Každý poskytovatel neomezeného hostování tam bude mít svá vlastní pravidla domu a serverová omezení, která budou řídit jeho uživatele. Tato omezení mohou být z hlediska dotazů na CPU, RAM, inodů, počtu MySQL databází, počtu MySQL databázových připojení nebo dokonce FTP uploadů – seznam pokračuje.

Jakmile vaše webové stránky zasáhnou červenou zónu; hostitelská společnost vytáhne plug-in na váš účet, nebo vám bude účtovat další poplatky (a chlapec bude CHARGE!).

Takto funguje „neomezený hosting“.

Je neomezené webhostingové zlo?

Můžete namítnout, že přílišné a neomezené plány hostingu jsou poněkud neetické. Neznamená to však, že by uvedená hostitelská společnost byla přímo zlá.

Pro jednoho je praxe prodávání hlavním důvodem, proč můžeme v dnešní době mít na trhu super levné hostingové služby.

Rovněž „neomezené“ není pro poskytovatele hostingu nikdy snadné obchodní rozhodnutí.

Vezměte si například Hostgator zpět v roce 2000, společnost strávila více než rok přípravou (včetně náboru nových zaměstnanců a investic do podpory hardwaru) na spuštění neomezeného hostování. Přestože nyní nabízejí neomezený hosting, jejich servery zůstaly spolehlivé a efektivní; a podpora zákazníků nikdy chybí v kvalitě.

Brent Oxley, zakladatel Hostgator, to řekl, když hostgator začal nabízet neomezený hosting:

Naposledy jsem chtěl plány nazvat neomezeně. Kvůli personálním omezením bychom však nebyli schopni držet krok s očekávaným růstem. O rok později jsme konečně OVERSTAFFED a připraveni změnit plán. Až dosud jsem záměrně zpomalil prodej, aby naše podpora dohnala. Pokud se historie opakuje sama, přejmenováním plánu z v podstatě neomezeného na skutečně „neomezený“ zvýší náš prodej alespoň o 30%. “

V loňském roce jsme utratili více peněz za nábor zaměstnanců než za reklamu! Trvalo nám roky náboru a školení, abychom se dostali k bodu, kde jsme nyní. Od žebrání zaměstnanců jsme přešli od práce přesčas k otázce, kdo se chce vrátit domů. HostGator bude mít vždy příležitostnou mezeru v plánování, ale prozatím posíláme přes tucet zaměstnanců domů denně.

– Brent Oxley, zakladatel bývalého hostitele & výkonný ředitel

Neomezený počet webových hostitelů – Porovnejte a vyberte

Hostitelské společnosti – i ty nejlepší, jsou v podnikání, jak vydělat peníze. Ale někteří to mohou udělat s větší poctivostí než jiní.

V případě, že jste hledali „neomezeného“ web hostitele, který by hostil více nízko-provozních webů za velmi nízkou cenu, zde je několik vyzkoušených poskytovatelů hostingu (seznam v abecedním pořadí). Sleduji dobu provozuschopnosti a rychlosti těchto poskytovatelů po celá léta – prosím klikněte na a přečtěte si moje recenze pro více informací.

1 – A2 Hosting

Neomezený hosting A2 > klikněte na objednávku.

S A2 Hosting máte na výběr jeden nebo více webů ve třech neomezených hostingových plánech – Lite, Swift a Turbo. Turbo plány A2 pokročily ve hře trochu otevřeně a otevřený přístup k jejich Turbo variantě, která klade nároky na výkon až 20x rychleji.

Všechny plány hostingu A2 zahrnují spoustu bezplatných operací od snadné migrace stránek a nastavení SSL až po některé další bezplatné aplikace, které jsou docela užitečné, jako je například A2 Optimized plugin pro WordPress a PrestaShop..

Další informace naleznete v tomto přezkumu A2 Hosting.

2 – GreenGeeks

GreenGeeks neomezený hosting > klikněte na objednávku.

GreenGeeks nabízí více než neomezené úložiště a šířku pásma, ale také zelený hosting certifikovaný Bonneville Environmental Foundation (BEF). Jsou velmi cenově dostupné – Lite plán registrace za pouhých 2,95 $ / mo a vedl dobře v našem testu rychlosti serveru.

Další informace najdete v recenzi Timothy’s Greengeeks.

3 – InMotion Hosting

Různé hostování se pohybuje na Inmotion Hosting > klikněte na objednávku.

Kdybych neměl mít maximální důvěru v hostování InMotionu, nebyl bych v poplatcích za hostování každý rok rozdělován stovky dolarů. Věřím, že dva klíčové prvky z nich činí jednoho z nejlepších hostitelů, se kterým jsem se dosud setkal; Výjimečný výkon serveru a fantastický zákaznický servis.

Neomezený hosting InMotion přichází ve třech variantách – Spouštění, Napájení a Pro se všemi třemi plány dávají „neomezenou“ kapacitu úložiště a přenosu dat. InMotion Launch umožňuje až 2 domény na účet, zatímco Power a Pro umožňují 6 a neomezených domén na účet.

Další informace naleznete v mé recenzi InMotion Hosting.

4 – SiteGround

Hostingová služba webového serveruNeomezené hostingové plány webu > klikněte na objednávku.

SiteGround je jednou z mála společností, které usilují o poskytování spolehlivých hostingových služeb s inovativními funkcemi. Jednou z takových funkcí je Super Cacher, což je vestavěný nástroj pro ukládání do mezipaměti, který umožňuje rychlejší načítání webových stránek. Další funkcí je možnost instalace Pojďme šifrovat SSL pomocí několika kliknutí, což uživatelům velmi usnadňuje zabezpečení jejich webových stránek..

Umožňují svým uživatelům hostovat neomezené weby a provozovat „neomezené“ databáze MySQL v jejich sdíleném hostování; ale ve svých plánech StartUp, GrowBig a GoGeek omezte úložiště účtu na 10/20/30 GB.

Další informace naleznete v mé recenzi SiteGround Hosting.

5 – TMD Hosting

TMD Hosting - druhý nejlepší výběr pro malajské a singapurské weby.Domovská stránka TMD Hosting > klikněte na objednávku.

TMDHosting není dokonalý, ale doporučuji jejich neomezený hosting pro blogery nebo firmy, které potřebují spolehlivé řešení webhostingu. Nabízejí nejen stabilní výkon serveru a spoustu užitečných funkcí, ale mají také nejlepší tým zákaznické podpory v oboru.

Nejlevnější neomezený plán hostování TMD přichází s Weebly Sitebuilderem a začíná na $ 2,95 / mo.

Další informace o TMD Hosting.

Pokud hostujete důležité webové stránky při neomezeném hostování?

Pravda je, že kvalita dohody o hostování závisí na řadě faktorů.

V dnešní době je poslední věcí, kterou musíme porovnat, základní funkce, jako je přenos dat a diskové úložiště. Technologie se vyvinula natolik, že většina z těchto faktorů je nyní špinavá a téměř každá sdílená hostingová společnost dává uživatelům tentýž neomezený hovno uživatelům.

Jak porovnáme neomezené hostingové plány mezi hostitelem a serverem SiteGround? Z vnější strany vypadají stejně: neomezená šířka pásma, neomezené úložiště, neomezené databáze, neomezená doména addon, cena pod 10 $ / měsíc atd..

Výkon hostingu, jako je provozuschopnost a rychlost; odpovědi jsou také speciální funkce.

InMotion Hosting neomezený hosting plánůPříklad ze skutečného života – InMotion Hosting: Dobrý hosting je víc než jen velká šířka pásma a kapacita úložiště. Výkon serveru, délka zkušební doby, cena za obnovení, zálohování dat, výběr umístění serveru, vestavěné funkce zabezpečení atd. Jsou další důležité faktory.

Chcete-li získat neomezený webový hostitel, kterému můžete věřit, zkuste:

 1. Otestujte hostitele sami – zaregistrujte se a pečlivě sledujte výkon hostingu. Pokud se vám nelíbí to, co vidíte, zrušte před koncem zkušební doby a požádejte o vrácení peněz.
 2. Čtení skutečných recenzí hostitelů, které jsou založeny na pevných datech a skutečném používání.

Příklady údajů o zkouškách dostupnosti a rychlosti

Než zveřejníme recenzi hostitele, zaregistrujeme se na web hostitele a pomocí nástrojů pro sledování dostupnosti a rychlosti změříme jejich kvalitu služeb.

Uptime serveru

Zde jsou některá uptime data (sledovaná pomocí Uptime Robot), které jsme publikovali v minulosti:

uptime webu - dec-janZáznam uptime aplikace SiteGround (leden 2014).Hosting záznamu dostupnosti pro InMotion HostingZáznam uptime služby InMotion Hosting (únor / březen 2017).

Zde jsou další údaje o dostupnosti hostingu (sledované pomocí Fresh Ping), které jsme vložili na náš sesterský web BuildThis.io –

SiteGround hosting uptime v červenci 2019 – zde si můžete také zkontrolovat stav našich stránek v reálném čase.

Výsledky testu rychlosti

A zde jsou některé výsledky testů rychlosti (pomocí Bitcatcha), které jsme zveřejnili v našich recenzích.

Výsledky rychlostních testů SiteGround.

Překonání omezení neomezených hostitelů

Neomezený počet poskytovatelů hostingu obvykle aplikuje omezení na využití svých serverových prostředků – například běh CPU, souběžné připojení k databázi a inody.

K překonání těchto omezení a ochraně sebe můžete udělat několik věcí, včetně:

 1. Ke snížení zatížení požadavků na server použijte bezplatnou síť pro doručování obsahu (například Cloudflare),
 2. Pravidelně optimalizujte svou databázi, abyste urychlili dotazy na databázi,
 3. Pomocí aplikací třetích stran (například Facebook Comments Plugin a Google Forms) snižte zatížení serveru a
 4. Agresujte mezipaměť webu a snižte tak zatížení paměti.

TL; DR

Je nám tedy jasné, co se týče tématu neomezeného hostování? Rychlé shrnutí toho, co jste právě četli:

 • Neomezený hosting je nemožný; všechno je v našem světě omezené.
 • Unlimited je marketingový termín používaný hostingovými společnostmi k získání zákazníků.
 • Overselling je, jak si mohou dovolit nabídnout takové plány za ceny na dně.
 • Neomezené funkce hostingu, jako je diskové úložiště a šířka pásma, často neurčují skutečně kritické vlastnosti dohody o hostování..
 • Nezapomeňte se podívat na podrobnosti, jako je uptime webu, rychlost odezvy serveru, poprodejní servis, softwarová podpora atd.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me