VPS Hosting Guide: Jak funguje virtuální privátní server?

* Aktualizace: Odebráno Guhat ve volném VPS, přidána změna ceny cPanel a aktualizované ceny pro rok 2020.


Pokud jde o hosting webových stránek, existuje mnoho různých možností. Každý z nich má své přednosti, lišící se vlastnostmi a cenami. Dnes se blíže podíváme na hosting Virtual Private Server (VPS).

Hosting VPS umožňuje ukládat vaše webová aktiva na místo, které bylo nakonfigurováno tak, aby vypadalo a vypadalo jako samostatný dedikovaný server.

Co je to VPS Hosting

VPS znamená Virtual Private Server. VPS je proplétaný prostor na serveru, který má vlastnosti celého samotného serveru. To znamená, že má svůj vlastní operační systém (OS), aplikace, zdroje a konfigurace. To vše je obsaženo v jediném výkonném serveru. Každý server může mít více účtů VPS.

Jak funguje hosting VPS?

Jak název napovídá, celý předpoklad hostování VPS se točí kolem virtualizace. Díky této technologii mohou být celé servery „rozděleny“ a přiděleny různým lidem.

Sdílejí jediný fyzický server, ale každý z nich získává výhody, že je schopen nastavit a nakonfigurovat svůj prostor, jako by jim zcela patřil. To jim poskytuje vysoký stupeň flexibility spolu s přidaným prvkem ochrany osobních údajů – za zlomek ceny dedikovaného serveru.

Virtualizační technologie vyhodnotí server jako celek a poté rozdělí zdroje mezi různé účty na základě toho, za co tito držitelé účtů zaplatili. Například pokud má server 128 GB RAM, může se rozdělit na 2 nebo více částí.

Každému majiteli účtu bude přiděleno množství paměti RAM, jak je uvedeno v jeho smlouvě o hostování. Prostředky přidělené jednotlivým účtům jsou pouze pro daný účet a nebudou využity, i když jiné účty potřebují nebo používají více.

Co je to hosting VPS? Největší rozdíl mezi sdíleným a VPS hostingem je způsob sdílení serverových prostředků. Všimněte si, že ke každému řezu VPS jsou přiděleny vyhrazené prostředky serveru (jako je RAM a výkon CPU).Největší rozdíl mezi sdíleným a VPS hostingem je způsob sdílení serverových prostředků.

Z pohledu uživatele znamená hostitel VPS:

 • Zaručené zdroje – paměť, doba zpracování, úložiště atd. Nikdy nebudou sdíleny.
 • Lepší zabezpečení webu – vaše webové stránky budou hostovány v izolovaném prostředí. Pokud se na vašem sousedském účtu stane něco nevhodného, ​​nebude to mít vliv na vás; a
 • Vysoký stupeň agility – získáte administrativní oprávnění na úrovni serveru, například přístup root, výběr OS a další.

Výhody hostování VPS

VPS hosting je perfektní rovnováhou mezi cenou, výkonem, bezpečností, dostupností a soukromí. Některé z úžasných výhod, které získáte použitím služeb, jsou;

 1. Sdílené náklady na služby
 2. Rychlé nastavení serveru
 3. Lepší přístup na server s větší kontrolou
 4. Soukromé uzavřené prostředí
 5. Podobné úrovně služeb jako u dedikovaného serveru
 6. Škálovatelnost pro lepší dlouhodobé použití

Sdílený vs VPS vs dedikovaný serverový hosting

Někteří by se mohli trochu zmatit kvůli množství možností, pokud jde o sdílený, VPS a dedikovaný hosting. Udělejme krátkou analýzu a srovnání, abychom lépe porozuměli klíčovým rozdílům.

Sdílený hosting

Sdílené hostování je jako sdílení místnosti s ostatními.

Sdílený hosting je jako byste bydleli v místnosti se spoustou přátel. To znamená, že musíte sedět ve stejné místnosti a musíte rozdělit náklady na několik věcí, protože je to dostupné a levné.

Avšak mít několik jedinců sdílejících stejný prostor znamená, že musí existovat určitý stupeň dávání a přijímání. Zdroje je třeba sdílet (např. 5 osob rotujících, aby používaly toaletu).

To také znamená, že to, co ovlivňuje jednoho přítele, vás může také ovlivnit. Pokud má jeden z lidí, kteří sdílejí tento prostor, chřipku – můžete se nakazit také. Všechno, co je v té místnosti, musí být sdíleno s vámi všemi (zní trochu nehygienicky, že?).

Existuje mnoho majitelů webových stránek, kteří dávají přednost použití sdílených hostingových služeb z jednoduchého důvodu, že je snadné je spravovat a cenově dostupné. Poskytovatelé hostitelských služeb se budou starat o údržbu serveru, takže majitelé webových stránek se musí soustředit pouze na budování a provozování svých stránek.

Společné zdroje někdy mohou mít nepředvídatelné okolnosti. Pokud by například jeden web měl být velmi zaneprázdněn a spotřeboval mnoho zdrojů, mohl by váš web uvíznout. To ovlivní výkon vašeho webu bez vlastní viny. Vaše jediná naděje na vyřešení je, pokud zdrojový praseč uvolní prostředky, které používá, nebo pokud váš webový hostitel zasáhne.

Poskytovatelé VPS hostingu: InMotion Hosting, TMD Hosting, BlueHost

Vyhrazený hosting

Dedikovaný server hosting je jako bungalov.

Dedikovaný serverový hosting je jako vlastník domu. Můžete se volně pohybovat kamkoli ve svém majetku, který se vám líbí. budete však muset zaplatit hypotéku a účty, které mohou být drahé.

Podobně na skutečném dedikovaném serveru budete platit za celý server, který není sdílen s nikým jiným. Získáte úplnou kontrolu nad všemi službami. Bohužel je to také nejdražší možnost hostování a ke správě potřebuje určitou technickou odbornost.

Je běžně používán těmi, kteří mají webové stránky se specifickými požadavky. To může zahrnovat schopnost zvládnout vysokou úroveň webového provozu nebo zvýšené požadavky na zabezpečení.

Relevantní zdroje

Vydali jsme také řadu praktických průvodců a užitečné recenze hostitelů pro ty, kteří hledají web hostitele.

 • Úplný seznam poskytovatelů hostingu, který jsme zkontrolovali
 • Průvodce: Problémy & řešení s levným webhostingem
 • Průvodce: Přechod z HTTP na HTTPS (SSL)
 • Jak hostovat vaše firemní e-mailové účty
 • Jak si koupit nový nebo existující název domény
 • Jak přenést web hostitele bez prostojů
 • Seznam nejlepších hostingových služeb, které doporučujeme
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map