Mnoho případů použití VPN: Jak může být VPN užitečná

Virtuální privátní sítě (VPN) jsou primárně navrženy pro zvýšení soukromí a zabezpečení. Některé vlastnosti způsobu, jakým pracují, jsou však vhodné i pro jiná použití. Ve skutečnosti existují mnoho způsobů, jak může být VPN užitečná.


V případě, že jste ještě nečetli našeho průvodce VPN, tyto univerzální služby nám pomáhají chránit naše data a identity. Povolením připojení k zabezpečeným serverům a použitím vysoké úrovně šifrování, které se vztahují na naše data, VPN pomáhají udržovat nás v bezpečí.

Sítě VPN však často stojí peníze za předplatné, takže se podívejme, co dalšího s nimi můžeme udělat, aby bylo dosaženo maximálního užitku.

Kdy použít VPN?

1. Zastavte škrcení ISP

Toto první použití, které jsem uvedl, je pro mnoho lidí jedním z nejdůležitějších. Poskytovatelé internetových služeb (ISP) jsou místem, odkud většina z nás získává náš internet. To znamená, že ovládají, jakou rychlost dostáváme – v podstatě na nich závisí naše kvalita služeb.

Bohužel, tak závislý na jediném zdroji nás staví na jejich milosrdenství. Poskytovatelé internetových služeb mají často zavedené zásady, které jim umožní omezit nebo omezit rychlost internetu, pokud si to přejí..

Používáním VPN maskujete veškerý internetový provoz od vašeho poskytovatele internetových služeb a bude pro ně těžké najít důvod k omezení vašeho připojení..

2. Blokujte malware

VPN dnes často pomáhají blokovat Malware

Malware pomáhá blokovat stále více poskytovatelů služeb VPN, jako je NordVPN (přes CyberSec) a Surfshark (přes CleanWeb). Ačkoli se tyto služby mohou lišit, záměr je jasný – chtějí vás udržet v bezpečí jakýmkoli způsobem.

Za tyto služby se obvykle neplatí žádný příplatek, takže k použití speciální antivirové aplikace nebudete muset vydělávat peníze.

3. Bypass Cenzura pověřená vládou

V mnoha zemích se vlády pokusily ovládat obyvatelstvo z různých důvodů. Některé z nich mohou být stejně neškodné jako cenzura z morálních důvodů, zatímco jiné se pokoušejí cenzurovat jiné důvody, jako je politika.

Sítě VPN opět pomáhají účinně překonávat cenzuru tím, že skrývají povahu požadavků na vaše zařízení. Pokud ovládací prvky nastavené pro blokování přístupu k určitým službám nevědí, co děláte, budou mít těžší čas omezující váš přístup k internetu.

4. Získejte přístup k online bankovním účtům ze zámoří

Pokud cestujete, můžete zjistit, že některé banky z bezpečnostních důvodů omezují zámořský přístup k vašemu účtu. Dělají to sledováním IP adresy místa, ze kterého se připojujete, takže je obvykle automatické a nevyhnutelné.

To může být velmi nepohodlné, zejména pokud cestujete delší dobu. Abyste se této situaci vyhnuli, před pokusem o přístup k vašemu bankovnímu účtu použijte VPN a připojte se k VPN serveru ve vaší domovské zemi.

Kromě umožnění přístupu, který byl dříve zablokován, vám VPN také pomáhá zabezpečit vaše připojení. To je také důležité, protože při cestování často nemáte přístup k zabezpečené síti.

5. P2P bezpečně

Sdílení souborů, torrentování nebo P2P je populární u mnoha lidí po celém světě. Bohužel se dostal ze středu pozornosti ze všech špatných důvodů. Porušování autorských práv vedla k tomu, že P2P se na některých místech, jako jsou Spojené státy, celá eurozóna, a dokonce i v některých asijských zemích, jako je Singapur, vysoce monitorovalo..

Zachycení torrentingu vám může přinést cokoli od upozornění na facku na zápěstí až po vážné vězení a pokuty v závislosti na závažnosti přestupku. Chcete-li se těmto problémům vyhnout, použijte VPN, která umožňuje sdílení souborů v jejích sítích.

Ne všichni to dělají, takže při vyhodnocování VPN pro předplatné buďte na pozoru. Některé VPN jako Surfshark umožňují torrenting na všech svých serverech, zatímco jiné jako NordVPN mají speciální servery optimalizované pro P2P.

6. Použijte Whatsapp v Číně

Čína je jednou z nejvíce utlačovaných zemí na světě. Navzdory svému obrovskému současnému ekonomickému postavení nemají občané země jen málo k žádné volnosti v politice mimo Čínskou komunistickou stranu (ČKS).

Lidé jsou také přísně sledováni, zda nevykazují známky nesouhlasu, přičemž Velká brána Firewall působí jako masivní překážka vnějšímu světu. Bohužel, mnoho aplikací je chyceno v tomto bloku a ani Whatsapp tam nebude fungovat.

Vzhledem k tomu, že Whatsapp pracuje na datových připojeních, můžete pomocí VPN pomoci odblokovat Whatsapp v Číně – pokud zvolíte správné.

7. Bezpečné prohlížení

Sítě VPN šifrují vaše data pro větší ochranu.

Při procházení Internetu je veškerý přenos (data přicházející a odcházející z našich zařízení) během přenosu zranitelný. Je zcela možné, že hackeři zachytí datový přenos a ukradnou jej i bez vašeho vědomí.

Používáme-li VPN, všechna data v našich zařízeních i mimo ně jsou obvykle chráněna šifrováním, které poskytují. Téměř všichni poskytovatelé služeb VPN budou používat 256bitové šifrování – úrovně tak vysoké, jaké dnes používá mnoho ozbrojených sil po celém světě..

8. Zastavte shromažďování nechtěných dat

Návštěva webových stránek za účelem získání informací, nákupu věcí nebo dokonce jen z nudy může mít nezamýšlené důsledky. Pro mnoho podniků je dnes Big Data klíčovým heslem. Snaží se shromažďovat co nejvíce informací od uživatelů webu.

To jim pomáhá zobrazovat reklamu, která je v souladu s požadavky a potřebami uživatelů. Tento způsob práce je bohužel poněkud rušivý. Opravdu chcete, aby si neznámá společnost uvědomila, že například vyhledáváte kondomy? Ještě horší – na všech následných webech, které byste mohli navštívit, se setkáte s reklamami na kondom.

VPN s tím pomáhají na mnoha úrovních. Maskováním vaší identity VPN ztěžuje webům sledování vašich návyků při prohlížení. Mnoho VPN dnes ve skutečnosti pomáhá blokovat webové stránky ve sledování informací o uživateli vůbec.

9. Odblokování YouTube

I když mnozí z nás prostě milují YouTube pro vše, od kočičích videí po průvodců, některé země se necítí stejně. Ve skutečnosti existuje dlouhý seznam míst, kde občané nemají přístup k obsahu na této skvělé platformě. Použití VPN v takových situacích může opět pomoci obejít bloky, které jsou poněkud nezdravé.

Kromě toho nyní existuje i YouTube TV – která není k dispozici mimo USA. Pomocí VPN můžete sledovat YouTube TV odkudkoli na světě, pokud má tento poskytovatel služeb server v USA.

10. Odblokování regionálního obsahu Netflix

Miluji Netflix, moje máma miluje Netflix, a dokonce i můj pes miluje Netflix. Je smutné, že kvůli licenčním doložkám a jiným omezením Netflix omezuje svůj obsah v závislosti na zemi, ve které byste mohli žít.

Ti ve Spojených státech jsou šťastnější, protože Netflix má v knihovně humongous, ale jiná místa tyto výhody nedostávají, přestože platí srovnatelné sazby. Pokud chcete uvolnit plný výkon Netflixu, zaregistrujte se u poskytovatele VPN, který výslovně uvádí, že pracuje se službami..

Vřele doporučuji pro tento účel použít jednoho z více renomovaných poskytovatelů služeb, například ExpressVPN.

11. Sledujte NBA

Basketbal je obrovským hitem v mnoha zemích, zejména sledováním týmů ze hry NBA. Přesto ne každý může sledovat NBA naživo, takže co můžeme dělat? Máte to – použijte VPN! Nezapomeňte, že VPN lze použít na mnoha zařízeních.

To znamená, že jej můžete použít na směrovačích, mobilních zařízeních nebo dokonce na mnoha chytrých televizích. Jeho instalace a používání vám umožní přístup NBA Live odkudkoli.

12. Získejte přístup k Disney Plus (Disney +)

Disney Plus je v tuto chvíli k dispozici pouze v hrstce zemí, další malá hrstka očekává zavedení brzy. Pokoušet se to vysvětlit svým dětem, pokud nejste v jedné z těchto zemí, může být nemožné.

Místo toho, abyste se pokusili o nemožné, udělejte to, co je možné, přihlaste se k odběru VPN a pomocí toho nechte děti sledovat Disney Plus. Vše, co musíte udělat, je připojit se k serveru VPN v jedné ze zemí, kde je Disney Plus k dispozici – problém vyřešen a bolesti hlavy.

Použitím VPN máte ve skutečnosti přístup k celé řadě mediálních toků online, které by jinak byly omezeny. Sledujte UFC, Hulu, iBBC a mnohem více jako šéf!

Závěr: Správná VPN může být zlatý důl

Jak již nyní vidíte, existuje tolik způsobů, jak můžete použít VPN, na kterou byste možná ani nenapadli. Na konci dne, stejně jako u všech ostatních, je nalezení správné VPN pro dlouhodobé partnerství zásadní.

Většina poskytovatelů služeb VPN nabízí vynikající slevy za delší předplatné. To znamená, že pokud si vyberete špatnou a neuvědomíte si to až později – jste v podstatě uzavřeni k nešťastnému partnerství.

Při výběru sítě VPN se ujistěte, že víte, co hledáte. Poté proveďte trochu průzkumu a ujistěte se, že VPN, na kterou se díváte, vyhovuje těmto potřebám. Některé VPN nejvyšší úrovně, jako je NordVPN a ExpressVPN, dokážou dělat prakticky cokoli, zatímco jiné jsou vhodnější pro konkrétní případy použití.

Pokud je to možné, odkazujte na několik nezávislých recenzí se skutečnými výsledky testů místo toho, abyste jednoduše akceptovali tvrzení jako pravdu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map