Studimi i Rastit: Si Mike Moloney Bootstrapped FilterGrade

FilterGrade (faqja: https://filtergrade.com/) është një treg ku fotografët, projektuesit dhe sipërmarrësit e tjerë krijues blejnë dhe shesin produktet e tyre dixhitale. Duke parë atë, ju kurrë nuk do ta merrni me mend se ajo drejtohet nga dy adoleshentë; Themeluesi 20-vjeçar Mike Moloney dhe bashkëthemeluesi 18-vjeçar Matt Moloney.


Si arriti që Majk, i cili nisi FilterGrade kur ishte vetëm 15 vjeç, arriti të fillojë një startup fitimprurës në një moshë kaq të re?

Pamja e faqes fillestare të FilterGrade.

Si filloi FilterGrade

E gjitha filloi kur Mike ishte 12 vjeç. Ai ishte shumë i interesuar për video lojëra, kështu që ai filloi të bënte montazhe video dhe t’i vendoste ato në YouTube, që është se si ai u takua me një mik i cili ishte i interesuar të bënte filma. “Ai më njohu me botën e krijimtarisë përmes krijimit të filmave dhe fotografisë,” u ndanë Mike.

Majk u lidh. Ai filloi të mësojë vetë aftësi të ndryshme si animacion, redaktim fotografish, redaktim video, etj. Ai u bë gjithnjë e më i magjepsur me gjithçka në lidhje me dizajnin grafik, fotografinë dhe kinematografinë. “Me të vërtetë më tërhoqi vëmendjen dhe u bë një pasion i imi.”

Në moshën 15 vjeç, ai filloi të krijojë filtrat e tij të fotografive dhe t’i shiste ato në tregun Envato. Kjo ishte aty ku ai takoi Ademin, një sipërmarrës i cili u bë shpejt shok dhe mentor. Ai ishte personi kryesor që inkurajoi Majk të krijonte një faqe në internet dhe të shesë produktet e tij.

“Në fillim isha shumë hezitues, sepse tashmë isha i zënë. Unë isha i ri në shkollë të mesme, duhej të mbaja notat e mia, plus që luaja edhe futboll. Unë u shqetësova që thjesht nuk do të mund t’i menaxhoja të gjitha angazhimet e mia.

Arsyeja fillestare që e bëra ishte sepse Ademi vazhdonte të më shtynte për të filluar diçka. Ai e dinte vlerën në ndërtimin e komunitetit dhe audiencës tuaj. Ndërsa isha i shqetësuar për kohën, unë gjithashtu isha kurioz për potencialin e ekzekutimit të projektit tim. Në nëntor të 2013, fillova të punoj në filtrat e parë që ndihmuan në fillimin e FilterGrade. “

Produkti minimal i mundshëm

Majk filloi duke testuar produktet e tij në një treg tjetër për të parë nëse njerëzit ishin të interesuar. Ai vendosi 10 pako të ndryshme filtrash në Tregun Creative dhe u lidh me FilterGrade në profilin e tij në mënyrë që blerësit e interesuar të mund të mësojnë më shumë rreth kompanisë.

Një nga sfidat më të mëdha me të cilën u përball ishte ndërtimi i produktit. Ai kishte krijuar veprime Photoshop në të kaluarën dhe tha se ai e pëlqeu shumë atë proces. Sidoqoftë, pas një muaji shumë mbrëmjesh të gjata, të vështira që kaloi duke krijuar mbi 200 filtra unikë Photoshop, ai u përball me problemin se si të fillojë biznesin e tij.

Si do ta vendosja produktin tim para blerësve? Nuk kam pasur buxhet për reklama. As nuk mund të kodoja. Por unë me të vërtetë doja të lansoja produktin tim. Desha vlefshmerine. Pasi u afrova disa miq, vendosa të provoj diçka pak më ndryshe. Unë do të marrë rrugën e tregut.

Katërmbëdhjetë ditë më vonë, ai nisi FilterGrade në CreativeMarket. Investimi i tij i vetëm në atë pikë ishte koha e tij e kaluar për krijimin e produkteve dhe renditjen e tyre.

Sapo nisi një dyqan i vogël me veprime fotografish. https://t.co/OsGUnVMNpR Duke punuar në një sit të lezetshëm për tu shpërndarë së shpejti. :)

– Mike Moloney (@moloneymike) 19 janar 2014

Mike mori vlefshmërinë që ai dëshironte – njerëzit blenë filtrat e tij! Ai tha, “Kur njerëzit në të vërtetë i dorëzojnë paratë e tyre, ju e dini që jeni në rrugën e duhur. Ky është një sinjal më i fortë sesa marrja e adresës së emailit të dikujt ose një klikim në një faqe specifike për ulje. ” 

FilterGrade në rritje

Pasi Mike vërtetoi idenë e tij dhe fitoi para, ai vendosi se ishte koha për të zgjeruar biznesin e tij. Për gjashtë muajt e parë, ai shiti në CreativeMarket. Kjo i lejoi atij të bankonte para të mjaftueshme për të investuar në zhvillimin e uebit. Ai vërtetoi produktin e tij dhe rafinoi profilin e klientit të tij ideal. Ai filloi një dyqan të plotë FilterGrade në internet në qershor 2014.

Gjatë dy viteve të ardhshme, ai punoi për ndërtimin e markës FilterGrade dhe gjithashtu një komunitet solid që njerëzit të mësojnë më shumë rreth redaktimit të fotografive dhe fotografisë. Si e bëri atë?

# 1 Përmbajtja 

Për gjërat që bëri Majk dhe ekipi i tij ishte të investonin kohë të konsiderueshme për të shkruar artikuj informues dhe krijimin e mësimeve me cilësi të lartë që klientët e tij mund të mësojnë nga.

Gjëja më e madhe që unë mendoj se shumë njerëz humbasin është se ju duhet të dëgjoni klientët tuaj. Mundohuni të krijoni një dialog përmes postave elektronike, sondazheve, rishikimeve, bisedave në media sociale dhe më shumë. Dëgjoni vërtet ato që thonë klientët tuaj. Kushtojini vëmendje mënyrës se si ata përdorin produktin tuaj.

Ndërsa mësoni ato modele, shkruani përmbajtje për t’iu përgjigjur pyetjeve të tyre dhe për të zgjidhur problemet e tyre. Ndihmoni klientët tuaj me çfarëdo që të jenë pjesët më stresuese të produkteve ose shërbimeve tuaja. Kjo është zakonisht mënyra më e mirë për të marrë përmbajtje të shkëlqyeshme që njerëzit gjithmonë do ta shohin të dobishëm. Vendosja e përmbajtjeve të shkëlqyera rregullisht mbetet thelbi i përpjekjeve tona të marketingut deri më sot!

# 2 Email

Mike zbulon se posta elektronike drejton shumë trafik në faqen e tij.

Ne përdorim emailin si një mjet për shpërndarjen e përmbajtjes sonë tek klientët tanë, tifozët dhe anëtarët e komunitetit. Segmentimi i postave elektronike ndihmon shumë në marrjen e përmbajtjes së duhur për njerëzit e duhur. Kjo rrit normat tona të hapura dhe ndihmon më shumë njerëz të gjejnë atë që kërkojnë.

Një tjetër gjë që bën FilterGrade është dërgimi i postave elektronike në të gjithë listën. Ata i dërgojnë këto email rregullisht në mënyrë që klientët të dinë se mund të mbështeten në kompani për të qenë konsistent. Disa nga përmbajtjet përfshijnë informacione mbi azhurnimet e rëndësishme të internetit dhe lajmet nga tregu. Ne gjithashtu përpiqemi të dërgojmë email në të gjithë listën në një bazë të qëndrueshme për azhurnimet më të rëndësishme nga faqja e internetit dhe tregu.

“Në atë mënyrë ne nuk i bezdisim njerëzit me postë elektronike dhe informacione të panevojshme,” ndau Majk.

# 3 Instagram

Pamja e faqes FilterGrade në Instagram.

 “Mënyra kryesore që ne përdorim Instagram tani është promovimi i partnerëve tanë dhe filtrave të tyre të rinj. Ne punojmë me partnerë për të ndihmuar në ndarjen e parashikimeve ekskluzive dhe më shumë në Story tonë në Instagram për të ndihmuar t’u tregojmë njerëzve në komunitet si funksionojnë produktet. Mund të shihni më shumë në Instagram @filtergrade. “

# 4 Pinterest

Shembuj të bordeve Pinterest të menaxhuara nga FilterGrade.

Mike përdor Pinterest për të shfaqur aspekte të ndryshme të Komunitetit FilterGrade. Ai thekson se kjo nuk ka të bëjë vetëm me produktet dhe shitjen e ndjekësve.

Shumë kompani mendojnë se Pinterest është vetëm për shitjen dhe promovimin e produkteve, por është shumë më tepër sesa një platformë blerjeje, është gjithashtu një mënyrë për të zbuluar gjërat dhe për t’i shpëtuar ato më vonë. Kjo është arsyeja pse ne ndajmë gjithçka nga produktet tona deri tek përmbajtja e blogut deri tek redaktimet e klientëve tanë.

Mikes dëshiron që lexuesit e WHSR të mbajnë në mend se Pinterest nuk është një “rrjet social ku postoni diçka dhe menjëherë merrni rezultate – mënyra më e mirë për të drejtuar trafikun në faqen tuaj të internetit është duke shkëmbyer përmbajtje cilësore me kalimin e kohës dhe duke krijuar bordet tuaja më të njohura. “

# 5 Facebook dhe Twitter

“Ne kemi një faqe tifozësh në Facebook ku postojmë azhurnime dhe një grup në Facebook, ku njerëzit mund të ndajnë fotot / redaktimet e tyre dhe të ndajnë se cilat filtra kanë përdorur. Ne gjithashtu kemi një llogari në Twitter ku ndajmë azhurnime, si dhe promovojmë përmbajtjen e partnerëve tanë. “

Pasi u diplomua, prindërit e tij këmbëngulën që ai të shkojë në kolegj, kështu që Mike u regjistrua për të studiuar marketing. Kjo nuk zgjati shumë, sidoqoftë. “Në fund të fundit, thjesht nuk ishte për mua, sepse u ndjeva i bllokuar. Më pëlqen të jem në gjendje të përcaktoj orarin tim, të punoj me ritmin tim, të udhëtoj … Plus, FilterGrade po rritej, dhe vrapimi i saj kërkonte shumë kohë. ” Pas semestrit të tij të parë, Majk u largua nga kolegji dhe filloi të punojë në biznesin e tij me kohë të plotë.

Nga një Online dyqan në një Treg

Disa nga shitësit më të mirë në Filter Grade.

Në qershor 2016, vëllai i tij Matt iu bashkua si bashkëthemelues. Një muaj më vonë, ata filluan të shesin produkte nga fotografë të tjerë në faqen e internetit, duke filluar në mënyrë efektive Tregun e FilterGrade.

“Ne nuk kemi njoftuar askund se po bëheshim një treg. Ne thjesht filluam produkte partnere për të parë se si do të vepronin. Pas tre muajsh, ne i regjistruam numrat dhe kuptuam se shitja e produkteve partnere jo vetëm që rriti shitjet, por gjithashtu ndihmoi në rritjen e trafikut dhe ndërtimin e vetëdijes për markën. “

Ndryshimi i madh nga një dyqan online në një treg ka ndodhur si rezultat i një bisede me një mik, i cili ishte gjithashtu një sipërmarrës. “Djema, faqja juaj e internetit nuk duket si një treg, tani, ju duket sikur po shesni filtra.” Pasi e dëgjuan këtë, vëllezërit shkuan në shtëpi dhe ridizajnuan faqen e tyre.

Ata filluan duke paraqitur produkte partnere në faqen kryesore. Kjo tregoi më shumë përmbajtje. Pastaj, ata shtuan butona për produkte, një lidhje të drejtpërdrejtë me dyqanin dhe një lidhje të drejtpërdrejtë me freebies.

Personalisht, unë mendoj se kjo rregullim i faqes fillestare ishte ndoshta çelësi i ndryshimit në një treg. Ne gjithashtu ndryshuam pak parullën tonë dhe njerëzit më në fund kuptuan që ne ishim një treg ku mund të blini filtra nga fotografët tuaj të preferuar.

1,000+ email të ftohtë

Në të njëjtën kohë, vëllezërit filluan të dërgojnë email të ftohtë për partnerët e mundshëm. “Në fillim, ishte vetëm vëllai im dhe unë u arrita fotografëve, dhe ishte shumë sfiduese sepse ende nuk kishim ndonjë emër të vërtetë. Shumë njerëz thjesht nuk e dinin kush ishim. Ata ishin si ‘isfarë është FilteGrade? Çfarë po bën? Kush je ti?”

“Pasi i morëm 10-15 partnerët tanë të parë, u bë shumë më e lehtë, sepse ne kishim të dhënat aktuale që tregojnë se klientët ishin të lumtur, produktet ishin shitur dhe fotografët po bënin para të ngurta për punën e tyre.”

Në këtë pikë, Matt ka dërguar më shumë se një mijë email, dhe ata aktualisht kanë rreth 50 partnerë (5% shkalla e konvertimit).

Farë mësuan ata nga dërgimi i kaq shumë e-mailave të ftohtë?

Kam mësuar (megjithëse nuk kam dërguar aq shumë email, kjo ishte punë e Matt, unë i ndihmova partnerët tanë që të përfshihen me sitin), është që ju duhet të tregoni përfitimet e këtij partneriteti për personin që i afroheni përmes emailit të ftohtë . Ju duhet të mendoni se kujt po arrini dhe çfarë është që ata po kërkojnë. Kjo është ajo me të cilën duhet të drejtoni në emailet tuaja të ftohta. Mos flisni për atë që është në të për ju, shpjegoni se çfarë është për ta.

Ata gjithashtu e kuptuan se marrja e njerëzve në telefon ndihmon shumë. Në fillim, ata bënin vetëm email, por pas një muaji ose më shumë, ata gjithashtu filluan të ofrojnë një telefonatë me një bashkëthemelues gjatë së cilës ata mund të diskutojnë gjithçka. Kjo vërtet rezonoi me njerëzit. “Tani ne bëjmë shumë më tepër thirrje biznesi me partnerët tanë. Kjo ndihmon për të shpjeguar më mirë atë që bëjmë dhe t’u përgjigjemi çdo pyetjeje shumë shpejt. Pas kësaj është zakonisht shumë e lehtë për ta bërë produktin të shkojë. “

Javët e çmendura të punës

Vendimi i tyre për ta kthyer FilterGrade në një treg padyshim ka filluar të shlyhet. Ata kanë goditur përshtatjen e tyre në tregun e produkteve – shitjet po rriten, trafiku po rritet, dhe marka e tyre po merr vëmendje. Duket se, pas vitesh punë, FilterGrade po shkon diku!

Kjo, sigurisht, gjithashtu do të thotë se drejtimi i kompanisë kërkon më shumë kohë dhe energji se kurrë. “Ndonjëherë punoj 60-90 orë orë tani. Nuk dua të promovoj ose lavdëroj punën e tepërt – mendoj se është shumë e pashëndetshme të punosh trupin dhe mendjen tënde. Mainlyshtë kryesisht çështje vetëm të mos kesh zgjedhjen. Në këtë pikë, unë jam duke u përpjekur të bëj më të mirën për të automatizuar detyrat, të ndërtoj sisteme për të ndihmuar ndërsa shkallëzohemi, dhe shpresoj që të punësoj punonjësit tanë të parë së shpejti. “

Farë e motivon Majk të punojë kaq shumë?

“Qëllimi im me FilterGrade është të ndihmoj krijuesit të shesin produktet e tyre në një mënyrë efektive për të mbështetur karrierën e tyre. Paratë e bëra direkt ndihmojnë fotografët të investojnë në veten e tyre për të përmirësuar zanatin e tyre, për të marrë pajisje të reja, udhëtime, dhe më shumë. Kjo është arsyeja pse unë mendoj se puna që ne po bëjmë është kaq e rëndësishme dhe unë do të doja të gjeja mënyra më shumë për të ndihmuar njerëzit në tregun tonë ndërsa rritemi. “

3 këshillat kryesore të Majkut në rritjen e një fillimi

Këshillë # 1: Jini të hapur për mundësi të reja

“Shumë nga gjërat më të mëdha që më kanë ndodhur në karrierën time deri më tani kanë ardhur nga lidhje shumë të rastësishme dhe ngjarje në dukje të pakuptimta. Shtë e rëndësishme të mbash mendje të hapur edhe nëse një mundësi nuk duket si një punë e madhe. “

Këshillë # 2: Mbështetni komunitetin tuaj

“Dëshironi të ndërtoni një kompani të suksesshme? Kujdesuni për njerëzit me të cilët punoni, kujdeseni për klientët tuaj dhe kujdeseni për komunitetin tuaj. Këta janë njerëzit që mbështesin projektet dhe ëndrrën tuaj, kështu që është e rëndësishme të bëni sa më shumë që të mundni për t’i mbështetur ata gjithashtu. “

Këshillë # 3: Asnjëherë mos të mësoni

“Merrni sa më shumë informacion sa të keni mundësi. Për mua, kjo përfshin leximin e librave, leximin e postimeve në blog, shikimin e videos, diskutimin me të tjerët dhe përfundimisht marrjen në pyetje të gjërave. Thjesht bëni gjithçka që mundeni për të fituar sa më shumë njohuri sa të jetë e mundur ”.

Farë është tjetër për Mike?

Për pjesën tjetër të vitit 2017, Mike planifikon të udhëtojë dhe përhap më tej fjalën në lidhje me markën FilterGrade. Ai dëshiron të lidhet me një larmi njerëzish.

Për sa i përket 3-4 viteve të ardhshme, një nga qëllimet e mia më të mëdha është të transferohem në San Francisko (aktualisht jam me qendër në Boston). Do të doja të lëvizja atje dhe të kaloj shumë më tepër kohë për të bërë fotografi. Për më tepër, do të vazhdoj të punoj në FilterGrade dhe të përqendrohem në fotografinë time ndërsa takoj njerëz të lezetshëm gjatë rrugës.

WHSR do të doja të falënderoja Mike Moloney që mori kohën për të na dhënë një pasqyrë se si e rriti kompaninë e tij nga e para. Historia e tij është një nga lecka për pasuri dhe padyshim frymëzuese.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map