Intervistë në Web Host: Q&A me CEO të SiteGround Tenko Nikolov

Unë gjithmonë kam dashur të provoj më shumë kompani pritëse dhe t’i rishikoj ato në Web Hosting Secret Revealed (WHSR). Edhe pse unë kam shqyrtuar më shumë se dhjetëra *, ende ka një listë të gjatë të host-ve të tjerë që dëshiroj të provoj.


SiteGround (http://www.siteground.com) – një emër që shpesh e përplasni në forume të ndryshme të webmasterave – është një nga emrat në krye të listës. Me ndihmën e personelit të marketingut të faqes Soundla Angova, unë munda të shtyhem në CEO të Site Ground, orarin e ngjeshur të Tenko Nikolov për një intervistë në internet. Kompania sapo ka përfunduar një studim vjetor të kënaqësisë së klientëve javën e kaluar, kështu që ka shumë pika bisedimi.

* Përditësime: Këtu është rishikimi im i thelluar i SiteGround, i botuar për herë të parë në 2014 dhe azhurnohet çdo dy muaj. 

Pa humbur më shumë hapësirë ​​leximi, këtu është Q&A.

Hyrje: SiteGround, Kompania

Tenko
Përshëndetje Tenko, unë e kuptoj që në fillim ishe student i drejtësisë por tani po drejton një kompani me bazë teknologjike. Cila është historia pas kësaj?

Epo, unë vij nga një familje me një traditë të gjatë në praktikimin e ligjit.

Sidoqoftë, zemra ime ishte në teknologji që kur isha në shkollë të mesme. Sapo fillova të punoja me kohë të pjesshme në SiteGround gjatë vitit të dytë të shkollës juridike, ndjeva se e ardhmja ime nuk është në fushën e ligjit.

Kjo eshte interesante. Farë mund të na tregoni më shumë për biznesin e SiteGround si për sot? 

Ne aktualisht presim gati 250K emra domenesh. Ka 120 njerëz që punojnë për SiteGround dhe ne operojmë serverë në 3 qendra të të dhënave në të gjithë botën – SH.B.A., Evropë dhe Singapor. Sa i përket audiencës tonë të synuar, fillimisht na dukej se tërheqnim më shumë startues të rinj në llojin e internetit të klientëve. Epo, me të vërtetë kishte më shumë njerëz që filluan në internet 10 vjet më parë.

Sidoqoftë, gradualisht kemi zhvendosur përpjekjet tona drejt përdoruesve më të përparuar. Sidomos pas rindërtimit të rëndësishëm që kemi implementuar vitin e kaluar, pati një rritje serioze në numrin e profesionistëve në internet, të cilët ndërtojnë dhe mirëmbajnë faqet e internetit për të jetuar, duke zgjedhur shërbimin tonë. Ne kemi zhvilluar një shërbim shumë të optimizuar për përdoruesit Joomla dhe WordPress, si rezultat shumë tifozë të këtyre dy aplikacioneve u bënë klientët tanë.

Në SiteGround Hosting

SiteGround është i ndryshëm nga pjesa tjetër në shumë mënyra. Për shembull, disa nga veçoritë e serverit (d.m.th., SuperCacher dhe para-instaluar GIT) të ofruara nuk shihen shumë shpesh në planet e të tjerëve. Farë mund të dimë më shumë për këtë?

Unë mendoj se ajo që i bën planet tona të pritjes të ndryshme nuk është një softuer ose politikë e vetme që ne prezantojmë, por fakti që shumica e gjërave që bëjmë bazohen në një filozofi unike. Kjo filozofi është se ne gjithmonë përpiqemi të shpikim zgjidhje të reja dhe unike, në vend që të mbështetemi te ato masivisht të disponueshme.

SuperCacher (mësoni se si funksionon) është një shembull i mirë. Shtë një mjet që lejon klientët tanë të përfitojnë nga teknologjitë e shumëfishta të optimizmit të shpejtësisë si Llak dhe Memcached. Gjëja unike është se ne ishim të parët që zbatuam Memcached në një mjedis të përbashkët serverash. Integrimi GIT gjithashtu u vu në dispozicion në mënyrë unike në serverët tanë, me lehtësinë e përdorimit të tij në mendje.

Siguria është gjithmonë një shqetësim i madh për webmasterët dhe blogerët. Farë mund të ndani më shumë për ekipin tuaj të sigurisë? Dhe, si funksionon ekipi së bashku?

Ka dy përbërës që e bëjnë ekipin tonë të sigurisë kaq të suksesshëm.

Së pari, ata janë gjithmonë në sy. Ne monitorojmë burime të shumta informacioni për të gjitha llojet e dobësive dhe shfrytëzimeve që mund të ndikojnë në serverët tanë dhe klientët. Në këtë mënyrë ne arrijmë të jemi ndër të parët që mësojmë për çdo kërcënim. Së dyti, ata janë tepër krijues në zgjidhjen e problemeve – që do të thotë që, sapo të zbulojnë një çështje, ata përdorin ekspertizën e tyre për të gjetur një zgjidhje origjinale në mënyrë të pavarur. Kjo qasje është shumë më e shpejtë sesa praktika e industrisë, ku ekipi i sigurisë pret dikë tjetër për të zgjidhur problemin dhe më pas aplikon një zgjidhje të gatshme. Përveç përgjegjësisë së tyre për të kontrolluar vazhdimisht për çështjet aktuale dhe për t’i rregulluar ato, ekipi i sigurisë punon vazhdimisht në projekte për të rritur sigurinë tonë, jo si përgjigje ndaj një problemi ekzistues, por si një parandalim nga ato në të ardhmen.

Në SiteGround Kënaqësitë e Klientit

Unë besoj se ju tashmë keni në dorë rezultatin e studimit të kënaqësisë së klientit vjetor të kompanisë. A mund të na tregoni më shumë për të? Dhe për mendimin tuaj, cilat janë disa nga fushat që kanë nevojë për përmirësim në vitin 2014?

Rezultatet e sondazhit me të vërtetë i tejkaluan pritjet e mia.

Ky është viti i dytë që ne pyesim klientët tanë për mendimin e tyre në një shkallë kaq të madhe. Unë kisha pak frikë se pas rezultateve të shkëlqyera që pamë vitin e kaluar, do të jetë e vështirë të marrim reagime më të mira. Sidoqoftë, ne jo vetëm që arritëm të mbanim nivelet jashtëzakonisht të larta të kënaqësisë (mbi 95% në të gjitha aspektet, përfshirë mbështetjen, shpejtësinë, sigurinë dhe kohën e duhur), por gjithashtu arritëm një ndryshim në perspektivën e klientëve tanë përmes komunikimit më të mirë të pikave tona, që ishte një çështje që ne identifikuam vitin e kaluar. Ju mund të shihni rezultate të plota në blogun tonë.

Kur bëhet fjalë për sfidat për vitin e ardhshëm, ne kemi në mendje disa ide për rifillimin e programit tonë të shitësit. Për këtë arsye ne ishim të interesuar në reagimet e marra nga klientët tanë aktualë të shitësit. Gjithashtu, ne kemi qenë duke vëzhguar tregun në rritje të shërbimeve cloud si një zonë me një potencial të madh për ne që kemi në plan ta eksplorojmë më tej.

Rezultatet e Sondazhit të Klientëve të SiteGround në një shikim

hulumtimi i klientëve në terren 1 sondazhi i klientëve në terren 2 hulumtimi i klientëve në terren 3

Planet e ardhshme të SiteGround dhe më shumë

Ne kemi parë disa blerje dhe bashkime mjaft të mëdha vitet e fundit – miliona, nëse jo miliarda, u bënë nga themeluesit e kompanive pritëse. Cili është mendimi juaj për këtë? Sellingshtë shitja ose blerja e kompanive të tjera pjesë e planit të zgjerimit të faqes në sit në 18 muajt e ardhshëm?

SiteGround gjithmonë ka qenë pak më ndryshe nga mentaliteti tipik i fillimit.

Ne nuk kemi krijuar të gjitha këto, me qëllimin ta shesim.

Për mua, personalisht, të qenit i përfshirë në krijimin dhe zhvillimin e një ndërmarrje të ftohtë, inovative dhe të vetë-mirëmbajtjes është një vend i mirë për të qenë. Sa i përket blerjes së kompanive të tjera, kjo është padyshim një mënyrë e mundshme për t’u rritur. Kompanitë e teknologjisë që kanë zhvilluar tashmë shërbime cilësore, të cilat ne i konsiderojmë të dobishme, janë më interesante për mua në këtë pikë, sesa kompanitë në vetë industrinë e pritjes.

Kjo është gjithçka për pyetjet e mia. Faleminderit! 

Dëshironi Më shumë në SiteGround?

siteground

Ju mund të vizitoni SiteGround në internet këtu – https://www.siteground.com; si dhe ndiqni kompaninë në të gjitha platformat kryesore të mediave sociale – Twitter dhe Facebook.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map