Jetorbit: Marrja e Markut të tyre në Indonezi Web Hosting

Edhe pse afërsisht pesë herë më e vogël se Shtetet e Bashkuara, është e lehtë të shpërqendrohesh nga Indonezia, pasi ajo është e përbërë nga mijëra ishuj më të vegjël përveç masës kryesore të saj tokësore. Kjo është ndoshta një arsye shumë njerëz nënvlerësojnë bazën e konsumatorit atje, gjithashtu – aktualisht në mbi 260 milion.


Megjithatë, profili i tyre në sektorin e teknologjisë është në rritje dhe madje edhe ofruesi i shërbimit Cloud Alibaba e ka pranuar. Kompania nisi qendrën e saj të dytë të të dhënave në vend këtë vit duke synuar të dyfishojë kapacitetin e tyre lokal për të përballuar një rritje masive të dixhitalizimit atje. Edhe më mbresëlënëse, kjo nisje u zhvillua vetëm dhjetë muaj pas fillimit të qendrës së saj të parë të të dhënave në vend.

Kjo dhe faktorë të tjerë tregojnë një peizazh dixhital që padyshim që po shpërthen – hapësira e mbajtjes së faqes në internet nuk është përjashtim. Luftimi kundër ndërmarrjeve ndërkombëtare të mbajtjes në internet kanë dalë ofruesit e shërbimeve lokale, duke luftuar fort për tokë në këtë treg fitimprurës.

Kohët e fundit pata mundësinë të flas me përfaqësuesit e një marke të tillë – Jetorbit. Operojnë nën ombrellën ligjore të PT Jetorbit Teknologi Indonezi, ata janë një ofrues i shërbimit të web-spektrit të plotë, i cili filloi në vitin 2012.

Thyerja në një industri të mbushur me njerëz

Duke u futur në një industri të mbushur me njerëz, Jetorbit shikoi drejt përgjimit të burimeve lokale për të nxitur rritjen e saj. Qasja e tyre ishte të kujdeseshin për përdoruesit që i përshtaten dy kategorive kryesore – përdoruesit që donin shërbime të përballueshme brenda vendit.

Modeli i tyre fillestar i strategjisë freemium i cili i shihte ata duke ofruar një pritje falas në internet që vinte me kufizime të burimeve. Rezultatet ishin interesante, dhe ndërmarrja pa më shumë se 100 regjistrime të reja brenda hapësirës së një muaji.

Jetorbit sot ofron një pritje të përbashkët në internet nga 3 lokacione të ndara

Në atë kohë, Jetorbit po përdorte qendrat e të dhënave me bazë amerikane, gjë që ishte një çështje e vogël për shkak të distancës së tyre nga vendi. Edhe pse ata arritën të ofrojnë kohë përgjigjeje të serverëve rreth 190ms përmes serverëve të optimizuar të Los Angeles, përdoruesit po kërkonin shpejtësi edhe më të shpejtë. Zgjidhja për këtë ishte të nxitim në Rrjetin e Shpërndarjes së përmbajtjes Cloudflare (CDN).

Falë përmirësimit të biznesit, ata tani kanë komplementuar e tyre
Serveri amerikan me një prani të qendrës lokale të të dhënave dhe janë duke kërkuar të zhvillojnë
vet re për të rritur përdorimin lokal. Kjo gjithashtu do të ndihmojë të futni përdoruesit lokalë
të cilët nuk dëshirojnë t’i presin të dhënat e tyre tek ndonjë ofrues i huaj, ose kush mund të jetë
kërkohet me ligj që të presë të dhënat në vend.

Shërbime të zgjeruara në mënyrë të palëkundur Jetorbit

Me një pjesë të vogël të klientëve nën rripin e tyre, Jetorbit e dinte se kishte nevojë për një bazë shumë më të madhe të përdoruesve për të mbijetuar. Kur ata filluan jashtë, kompania ofroi pritje të përbashkët, host të shitësit dhe mbajtjen e WordPress – një fushë ekstremisht e kufizuar, madje duke konsideruar servisimin e regjistrimeve të domainit ndërkombëtar dhe lokal.

Në vitin 2016 ajo u fut më tej në biznes duke ofruar menaxhuar
shërbime cloud nën markën jetvm.com. Qëllimi i tyre – të rrisin produktin e tyre
ofertat dhe futni në pishinën unike të përdoruesve që kërkuan strehim me cilësi më të mirë
dhe megjithatë nuk dëshironin të merreshin me menaxhimin e serverit ose problemet e mirëmbajtjes.

Jetorbit gjithashtu ka bërë me sukses lëvizjen drejt Cloud Hosting

Falë kësaj, baza e tyre e përdoruesve u rrit në rreth 400 aktiv
klientë dhe mbi 650 fusha nën menaxhim, me shumicë nga
brenda Indonezisë. Shërbimet e tyre tani përfshijnë mbajtësin e shitësit dhe mbajtjen e VPS të menaxhuar.

Suksesi i tyre në këtë arenë i ka nxitur ata të kërkojnë më shumë partnerë që do të përfitojnë nga biznesi i tyre VPN dhe do t’ua ofrojnë atë klientëve të tyre. Deri më tani, ata tashmë kanë filluar të punojnë me agjensitë në internet dhe shtëpitë e zhvillimit të programeve për këtë qëllim. Dhe ata janë të uritur për më shumë.

Një shembull i suksesit të tyre në këtë fushë ka qenë një partneritet me PT Corocot, një agjenci krijuese butike. Masa pa Jetorbit të marrë përsipër si ofruesin e tyre teknik të zgjidhjeve si për sistemet e pritjes, ashtu edhe të sistemeve kompjuterike.

Jetorbit tani po synon pozicionin e lakmuar të AWS Partner dhe si një hap për klientët e korporatave, po ofrojnë për t’i ndihmuar ata të lëvizin drejt AWS. Ata gjithashtu janë duke u përpjekur të thjeshtojnë procedurat në mënyrë që kompanitë më të vogla të kenë një kohë më të lehtë në lançimin e faqeve të tyre të internetit për të krijuar një prani dixhitale..

Deri tani, përveç biznesit të pritjes dhe biznesit të domain, Jetorbit është gjithashtu i hapur për zhvillimin e faqeve të internetit me porosi, projektet e aplikacioneve në internet, si dhe zhvillimin e aplikacioneve celular (si iOS dhe Android). Edhe pse nuk ishte një pjesë e shërbimeve të tyre thelbësore, masa u bë e mundur falë partneritetit të tyre të ngushtë me PT Corocot.

E gjithë kjo ka rezultuar në një bazë solide të produkteve dhe
ofertat ku duhet të qëndrojnë. Rezultati ka qenë një rritje e qëndrueshme dhe
ato janë duke u zgjeruar për të plotësuar nevojat me një fluks të marrjeve të largëta dhe të huaja.
Qëllimi i tyre i menjëhershëm – të forcojnë bazën e tyre të përdoruesit deri në 200% gjatë vitit 2019.

Marketingu i biznesit

Si me çdo biznes që lulëzon, fillimet janë kohë të ligët
dhe nuk kishte ndonjë buxhet të caktuar për marketing. Pruditërisht, të dy
bashkë-themeluesit kërkuan klientë të mundshëm përmes forumeve lokale dhe madje edhe Facebook
grupet.

Në atë periudhë (rreth 2012) peizazhi i biznesit lokal ishte ngopur tashmë nga lojtarë më të vendosur që kishin qenë në biznesin e mbajtjes së faqes në internet për disa vjet. Për shkak të kësaj, Jetorbit u përqëndrua në përvojën e klientit dhe çmimin e përballueshëm.

Ata ishin të vendosur ta bënin atë dhe varen shumë nga ajo
marketing i fjalës së gojës së bashku me ato partneritete që ata mund të grumbullonin në mënyrë organike
shumohen numrat e klientëve të tyre. Shpresa e tyre e madhe ishte ajo përmes ofertës
përsosmëri në shërbim, ata nuk do të jenë në gjendje të kënaqin kujdestarët e tyre
por gjithashtu inkurajojini ata të kontribuojnë në një rritje të bazës së klientit.

Përkushtimi i tyre u shpërblye kur panë që klientët të fillojnë të lëvizin drejt Jetorbit nga konkurrentët, falë mbështetjes së tyre të përpjekjeve të palodhshme të dhëna për të ndihmuar secilën llogari individuale kur është e nevojshme. Nga terreni, ata bënë çmos për të përmbushur nevojat e çdo klienti.

Një fitore e madhe ishte fitimi i besimit nga komuniteti lokal i blogerave.
Një histori suksesi përfshinte një bloger që mbulonte hapësirën e udhëtimit i cili vendosi të
kaloni në shërbimet VPN të ofruara në Jetvm. Edhe me mbi 50,000 vizitorë në ditë,
blogeri mbetet i lumtur me cilësinë e shërbimit dhe performancën e Jetvm.

Sot Jetorbit ekzekuton reklama në Google dhe Facebook, si dhe punon me blogerë lokalë dhe levave në SEO për të rritur gjurmën e imazhit të tyre.

Përfundim: Whatfarë mund të mësojmë nga Jetorbit

Si një biznes tokësor që ka arritur të futet në një industri jashtëzakonisht konkurruese, besoj se ka shumë mësime që mund të mësohen nga skenari Jetorbit. Pavarësisht nga madhësia e bazës së klientit, një nga aspektet kryesore dhe të pamohueshme të suksesit të Jetorbit qëndron në qëndrimin e tij ndaj klientit.

Kënaqësia e përdoruesit është e rëndësishme dhe kur problemet e tyre adresohen siç duhet nga kompania me të cilën punojnë, ka shumë të ngjarë që ata të sjellin miqtë e tyre së bashku me ta. Një nga maksimumet e Jetorbit është se ata besojnë në mbështetje të vërtetë që përqendrohet në zgjidhjen e çështjeve të përdoruesve.

Një nga faktet që unë kam parë gjithmonë të çuditshme
është qëndrimi i shumë ndërmarrjeve ndaj klientëve ekzistues. Ata e kanë këtë
nxitje e çuditshme për të zgjeruar vazhdimisht bazën e tyre të përdoruesit me koston e gjithçka tjetër,
madje edhe neglizhimi i klientëve ekzistues.

Kjo është në shkelje të drejtpërdrejtë të statistikave që tregojnë se kostoja e blerjes së një klienti të ri mund të jetë deri në pesë herë më e lartë se sa të mbash një ekzistues. Vërtetë, rritja e pjesës së tregut është e rëndësishme, por me siguri një marrëdhënie e qëndrueshme, afatgjatë me klientët ekzistues duhet të formojë bazën e çdo kompanie të suksesshme?

Bashkëthemeluesit e Jetorbit mund të kenë ardhur nga një sfond teknik, por suksesi i tyre në rritjen organike të një kompanie në një mjedis kaq të ashpër është padyshim diçka që shumë kompani – të mëdha apo të vogla, duhet ta marrin parasysh.

Stafi i Jetorbit në ambientet e reja në Yogyakarta

Këtë vit, Jetorbit po hap zyrën e parë të tij të vërtetë në Yogyakarta, Indonezi dhe ata po hapin dyert e tyre për të gjithë. Tani ky është shërbimi i klientit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map