Cesta BlogVault od projektu Hobby k ziskovému podnikání

Pro majitele malých podniků je zjištění, že jedna věc, kterou jste skutečně nadšeni a cítíte se, že chcete vytvořit, je přínosnější, než zisk, který by podnik mohl dosáhnout (i když my všichni také chceme tento zisk!). Akshat Choudhary našel tento účel a vášeň v roce 2010.


Choudhary’s je jedním z těch „od ničeho k něčemu úžasnému“, které všichni rádi slyšíme. Začal BlogVault (http://blogvault.net) s ničím jiným než časem a vášní k vytvoření schopnosti snadno zálohovat weby WordPress a za sedm let jej zavedl do společnosti se zaměstnanci na celém světě a přibližně 25 000 zákazníky.

Čtenáři WHSR se mohou hodně naučit ze své osobní cesty s BlogVault.

blogvaultDomovská stránka BlogVault. Záložní služba WordPress nahromadila v době psaní více než 85 000 uživatelů.

Inspirace ke spuštění BlogVault

Akshat Choudhary

Choudhary je inženýr a pracoval pro Citrix na plný úvazek, ale do kódování se zapojil již od předškolního věku. Byl vášnivým stoupencem populárního blogu Jeffa Atwooda, Coding Horror.

Když Atwoodův blog náhle klesl, Choudhary byl inspirován.

Nemohl jsem pochopit, že obnovení stránek bylo obtížné, dokonce i pro někoho, kdo má znalosti jako Atwood. Incident ukázal, že existuje potřeba spolehlivé služby zálohování WordPress.

Protože neměl rozpočet na zahájení BlogVault, začal na něm pracovat ve svém volném čase jako hobby projekt, zatímco byl stále zaměstnán v Citrix.

Zpočátku byl jediným nákladem, který měl, VPS, který si pronajal od Linode za zhruba 28 $ / měsíc na uložení záloh uživatelů. Služba BlogVault začala také potřebovat úložiště Amazon S3. I když si můžete představit, že by náklady na spuštění takového všestranného záložního pluginu byly vysoké, ve skutečnosti nebyly.

Místo toho Choudhary investoval to, co je v realitních kruzích známé jako „potní kapitál“.

Vrhl hodiny na hodiny rozvíjením infrastruktury za BlogVault a zlepšováním pluginu a jeho použitelnosti. Jak společnost rostla a lépe porozuměl potřebě poskytovat zákaznickou podporu, byly zavedeny plány předplatného na pokrytí nákladů a proměnu BlogVault v ziskový podnik.

Choudhary dříve uvedl, že si myslel, že BlogVault bude obchodem za 2 000 dolarů ročně. Plánoval dokončit kódování během několika týdnů a pokračovat. Chtěl vyřešit problém a zkusit něco jedinečného. Zjistil však, že kódování je trvalý proces, který navždy potřebuje zdokonalení. Začal také přitahovat platící zákazníky v prvním roce.

Nakonec, asi po roce, byl schopen ukončit svou práci na plný úvazek a učinit z BlogVault hlavní zaměření.

Nebyl si ani jistý, jak vydělat zisk z pluginu, a tak se rozhodl účtovat 29 $ / rok, aby pomohl pokrýt náklady na skladování nejprve.

řídicí panel bloguultUkázka řídicího panelu BlogVault

Marketingové taktiky

Jedna věc, kterou Choudhary udělal brzy, bylo oslovit vývojáře, které znal, a zeptat se, zda by zaplatili za službu, která by automaticky zálohovala a uchovávala kopie jejich stránek WordPress. Koneckonců, nebylo by mnoho času investovat čas do vývoje a propagace, pokud by nikdo nechtěl plugin. Většina z nich, které kontaktoval, uvedla, že by se možná zajímali.

Nikdy se přesně nezaměřoval na marketing. Nejprve napsal pár blogů, další blogy hovořily o produktu a potom jeho zákaznická základna explodovala ústně. Dokonce i dnes většina jejich zákazníků přichází prostřednictvím doporučení jiných zákazníků.

„Protože jsme začínali jako velmi malá operace, ujistili jsme se, že je pro každého zákazníka co nejužitečnější. Myslím, že nám to pomohlo. “

Dnes má BlogVault kancelář v Bangalore v Indii a zaměstnanci, kteří pomáhají s různými aspekty práce. Jsou dokonce tráví více času na marketing a viděli některé pozitivní výsledky z úsilí. Choudhary sdílel: „Každý člen týmu nosí mnoho klobouků a je nedílnou součástí společnosti. Také jsme měli to štěstí, že jsme se mohli spojit s některými z nejvýznamnějších webových hostitelů na světě. “

Síťování bylo jedním klíčem k úspěchu

Jedna věc, na kterou Choudhary poukazuje jako na inteligentní taktiku při pěstování BlogVault, je účast na konferencích.

“Na začátku se většina toho, co jsme udělali, použila na pokrytí nákladů.” Když jsme se stali ziskovými, jednou z nejlepších investic, které jsme provedli, bylo cestování z Indie, aby se zúčastnili WordCamps. Pocházející z Indie, cestování bylo drahé, ale stojí za to. WordCamps nám pomohly mimo místní setkání WordPressu, porozumět a být skutečně součástí globální komunity WordPress. “

Partnerství s významnými webhostingovými společnostmi

Choudhary svobodně připouští, že se v prvních dnech nezaměřoval na marketing. Vždycky chtěl více prodávat, ale nějak se místo toho ocitl v práci na kódu. Našel však další způsob, jak se dozvědět něco o jeho hodnotném zásuvném modulu.

„Dalším velmi důležitým faktorem bylo to, že jsme měli to štěstí, že jsme se mohli spojit s některými z nejlepších webhostingových společností na světě. To nesmírně pomohlo zvýšit počet stažení pluginu BlogVault. Řada našich zákazníků se o nás tímto způsobem dozvěděla. “

Konkurenti

Akshatův nápad byl jedinečný, ale ne dlouho poté, co se objevil další plugin. VaultPress byl vytvořen vývojáři WP a byl spuštěn. Zpočátku tomu nemohl uvěřit, ale nakonec přišel na představení VaultPressu jako požehnání v přestrojení. Lidé by slyšeli o VaultPress, hledali konkurenty VaultPress a našli BlogVault. Mnoho upřednostňovalo automatizaci BlogVault.

Nakonec si uvědomil, že účtování pouze 29 $ ročně nestačí k dosažení zisku. Zhluboka se nadechl a zvedl ceny. Věděl, že se uživatelům líbí sada a zapomenout na model BlogVault, kde by mohli zaplatit poplatek a nechat plugin, aby za ně udělal všechny těžké zvedání. A měl pravdu. Lidé se nadále registrovali.

BlogVault má dnes několik plánů, v závislosti na velikosti vaší firmy a na tom, kolik webů provozujete.

Nejnižší plán začíná na 89 $ / rok a nejvyšší limity na 389 $ / rok a bude pokrývat 7 webových stránek. Na webu BlogVault jsou uvedeny některé připravované neomezené plány se zvýšenou bezpečností a stavy, že budou brzy zveřejněny.

tvorba bloguultůZákladní plán BlogVault začíná na 9 $ / měsíc, 89 $ / rok (zdroj),

Škálovatelnost BlogVault

BlogVault je škálovatelný na více úrovních. Nejen, že existuje více než 75 milionů blogů WP, ale Choudhary spolupracuje s Drupalem a nabízí plugin, který dokáže zálohovat jakýkoli web na platformě PHP. BlogVault také připravuje několik nových nápadů.

„Pracujeme na integrovaném produktu, který uživatelům umožňuje spravovat jejich weby, jejich zálohy a zabezpečení jejich webů. Je to první svého druhu v prostoru WordPress, takže jsme z toho velmi nadšení. V současné době pracujeme na širokém vydání našeho malware scanneru a čističe. Zažili jsme jeho potřebu a viděli jsme jeho přesnost a z první ruky, takže jsme velmi nadšeni, jak to otřese trhem WordPress. “

Začněte malý a poté rozbalte

BlogVault se zaměřuje na neustálé zlepšování za posledních sedm let, protože přidali další a další funkce a zdokonalili ostatní tak, aby dodržovali osvědčené postupy WordPress.

BlogVault se nejprve zaměřil pouze na zálohy. Přestože Choudhary poukazuje na to, že je kodérem a ne podnikatelem, jedná se skutečně o chytré podnikání – založte malou, perfektní jednu věc a poté expandujte.

Jakmile BlogVault zdokonalil proces zálohování, začali se zaměřovat na co nejjednodušší a nejrychlejší navrácení.

„Postupem času jsme přidali funkci Migrace, která vám umožní použít zálohu vašeho webu k přesunu do nové domény nebo hostingové služby. Poté jsme představili Test Restore, který vám umožní testovat vaše zálohy. Jakmile byla práce na všech těchto funkcích zálohování hotová, přesunuli jsme se k funkcím správy webu. Každý člověk v týmu má nějaké zkušenosti se všemi těmito funkcemi, takže všechny z nich mohou pomoci s jeho vývojem a prezentací nápadů pro budoucnost produktu. To nám všem pomáhá pracovat v tandemu. “

Řešení problémů se zabezpečením WordPress

WordPress je cílem hackerů po celém světě. Každý, kdo provozuje blog WordPress, vám může sdělit, že na něj hacker narazil. Představte si, že se na svůj web podělíte o článku o sociálních médiích a uvědomíte si, že místo vašeho krásně navrženého blogu byste nechtěli, aby návštěvníci vašeho webu viděli, že poukazují na pornografii, nebo dokonce jen tvrdí, že jste byli hacknuti.

Když k tomu dojde, můžete nejprve zpanikařit. Zálohovali jste si nedávno svůj web? Kolik z vaší práce ztratíte? Nechte hackery infiltrovat vaši databázi do té míry, že je celý váš web poškozen?

To je problém, který pro vás BlogVault chce vyřešit. “Cílem je umožnit vám obnovit váš web do funkční verze s minimálním úsilím na vaší straně.”

BlogVault v současné době pracuje na „bezpečnostní funkci, která pomůže automaticky skenovat a čistit weby WordPress každé instance malwaru“. Doufají, že to brzy uvolní.

Zvláštní poděkování patří Akshatovi Choudharymu za sdílení jeho zkušeností s přechodem od zájmového podnikání k výnosné a prosperující společnosti. Říká, že měli štěstí, ale jeho zaměření na zákaznický servis a poskytování nejlepšího možného produktu ukazuje, že ve skutečnosti myslí na rozvoj podnikání. Budeme sledovat BlogVault, abychom viděli, jak roste v následujících letech.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map