Pěstování firmy od základu není pro nikoho snadné. Ve skutečnosti je hlavní výzvou zjistit, jak uvádět na trh své nové podnikání, kde hledat klienty a jak z něj učinit výnosné úsilí.


Proto jsme byli nadšeni chatováním s Apargem (http://aparg.com), který je tvořen týmem mladých vývojářů známých pro různé aplikace, které pomáhají webovým vývojářům a internetovým nadšencům..

apargDomovská stránka Apargu. Společnost nabízí vše od vývoje webových stránek po mobilní aplikace.

Arsen Pyuskyulyan si vzal čas na rozhovor s námi o tom, jak společnost získala za pět krátkých let úžasných 400+ zákazníků. Arsen sdílel, že se společnost zaměřuje na mobilní aplikace a WordPress pluginy a vývoj motivů. V současné době má vývoj produktů WordPress pro společnost nejvyšší prioritu.

Jedním z důvodů, proč se Aparg zaměřuje na WordPress více než na jiné oblasti, je to, že redakční systém WordPress Content Management System (CMS) je v současnosti nejpoužívanější CMS na světě. „Máme velké zkušenosti s vývojem v této oblasti a vážíme si její flexibility a architektury. Zabýváme se vývojem WordPressu, jako se kachna dostává do vody, “sdílí Arsen.

Statistiky využití CMS a podíly na trhu (zdroj: W3 Tech, úplný přehled zde).

Zajímavé je, že vývoj WordPress není pro společnost nejziskovější oblastí. Investují však do této oblasti a jsou si jisti, že se stanou hlavní pobočkou Apargu.

Stručná historie aparga

Arsen Pyuskyulyan

Abyste plně porozuměli tomu, jak Aparg viděl růst, musíte vědět, kde začali. Společnost byla založena v roce 2011 bývalými zaměstnanci jedné IT společnosti a blízkými přáteli Arsenem Pyuskyulyanem a Arshakem Aleksanyanem. Poukazují na skutečnost, že si cení přátelství a oddanosti a že cítí, že jsou to hlavní složky jejich úspěchu.

Hlavním důvodem, proč tito dva založili IT společnost, na rozdíl od některých jiných typů malých podniků, bylo to, že Arsen byl webový vývojář z povolání. Dává smysl vytvořit IT společnost a bylo to dobré.

Zajímám se o vše spojené s novými technologiemi a inovacemi. Jsem si jist, že vše, co děláte s láskou, je určeno pro úspěch.

Kromě toho Arsen zdůrazňuje, že jeho životní styl je úzce spojen s IT. “V dnešní době, pokud ukázáte disketu mladistvému ​​a zeptáte se, co to je, odpoví, že je to ikona” uložení “programu. Moje zkušenosti s IT začaly od okamžiku, kdy byla disketa hlavním úložištěm dat [k dispozici]. “

Když byl Arsen na střední škole, absolvoval další hodiny programování. Jeho spolužáci měli 30 let a byl nejmladší. Jeho láska k IT by mohla pramenit ze skutečnosti, že věří, že IT již změnilo svět a bude i nadále hodně přispívat k rozvoji lidstva v mnoha oblastech..

„Jsem opravdu motivovaný, když dostanu pozitivní zpětnou vazbu o našich produktech. Pak vím, že to někomu pomohlo vyřešit jeho problémy. Tato motivace nás nutí tvrdě pracovat každý den a udělat vše pro to, abychom našim klientům poskytli nejlepší řešení, která zlepší naše produkty. “

Dalším klíčem k jejich úspěchu byla oddanost od samého začátku. Arsen a Arshak ve svém volném čase s Apargem nehráli. Ukončili svou další práci a věnovali plnou pozornost budování společnosti. Tento druh závazku je něco, co sdílí mnoho úspěšných podnikatelů. S vědomím, že nemáte cokoli jiného, ​​abyste se opřel o sílu, abyste byli kreativní a dali 110% podniku, který máte po ruce.

Posun od spuštění k úspěchu

Přestože Arsen a Arshak věnovali veškerý svůj čas budování Apargu, úspěch nebyl okamžitý.

Zpočátku jsme byli pouze outsourcing, protože jsme neměli dostatek finančních zdrojů. Po několika letech tvrdé práce jsme pochopili, že jsme připraveni udělat si vlastní cestu ve vývoji IT.

Dnes Arsen připisuje úspěch středně velké společnosti s vynikajícími zaměstnanci na dvě složky: velká touha a neúnavná práce.

“Z mých zkušeností si uvědomuji jednu věc, pokud jste začínající a máte skvělý nápad, neměli byste nejprve myslet na zisk.” Rada je myslet pouze na váš budoucí produkt: pracovat na něm, zvyšovat produktivitu, zlepšovat ho a rozšiřovat své fanoušky. Věř mi, že jednoho dne se zisky zvýší, “dodal Arsen.

smartadSmartAD je plugin pro správu reklam WordPress vyvinutý společností Aparg (demo a download).

Prvním vydaným webovým produktem Aparg bylo zkrácení adresy URL parg.co. Je to zdarma. “Tisíce lidí ji používají každý den.” Samozřejmě dnes nestojíme na stejném místě a nyní je hlavní směr naší práce vývoj produktů WordPress. “

Rozšiřující se nabídky

Mezi další produkty, které Aparg vydal, patří posuvník (jejich první plugin). Je to posuvník obrázků a videa, který pracuje s YouTube a Vimeo. Každý snímek má možnost přidat popisy. Doplněk Aparg Watermark and Resize umožňuje majitelům webových stránek měnit velikost obrázků a umístit vodoznak do pouhých okamžiků. Je také zdarma. SmartAd je plugin pro správu reklam WordPress.

Nyní pracujeme na dalších dvou úžasných pluginech. Prvním z nich je sociální plugin bohatý na funkce a plugin pro informační bulletiny pro WordPress.

K datu:

  • Aparg Slider má 4253 stažení.
  • Plugin Aparg Watermark and Resize má 1097 stažení.
  • Doplněk pro správu reklam Aparg SmartAd WordPress má 41 nákupů.

Inspirace pro tyto produkty pocházela z práce, kterou již dělali. „Před vývojem vlastních produktů naše společnost zajišťovala outsourcing pro jiné společnosti. Při práci na jejich úkolech, potýkajících se s některými problémy a nenalezením správných pluginů jsme nápady vybírali do užšího výběru, “řekl Arsen.

Mobilní aplikace

Aparg se také zaměřil na vývoj mobilních aplikací, aby rozšířil své produkty ještě dále. Nabízejí celou řadu mobilních a webových služeb. Arsen sdílel jeden příběh o úspěchu za svými službami pro vývoj webových aplikací.

„Pro mobilní vývoj používáme technologii PhoneGap, která je nejlepší z hlediska odhadovaných nákladů a výsledků. Například jsme začali pracovat s jedním velkým zdravotním střediskem se sídlem v Arménii před jejich otevřením. Nejprve jsme vyvinuli web pro tuto velkou společnost. Později jsme pro ně začali pracovat na mobilní aplikaci. Dostali jsme od nich velkou zpětnou vazbu. “

Jedna věc, kterou se můžete dozvědět od Apargu, je rozšířit to, co musíte nabídnout, aby vyhovovalo požadavkům zákazníků. Pokud existuje potřeba a můžete přijít na to, jak ji naplnit, pak najdete úspěch stejně jako Aparg.

Řešení problémů pro klienty

Dalším způsobem, který Aparg od svého vzniku vyrostl, je zaměřit se na zákazníka.

Někteří z Aparg klientů (zdroj):

Návrh webových stránek pro pekařské podnikání (hac.am).Návrh webových stránek pro webové stránky AWI (awi.am).

„S našimi klienty nikdy nepracujeme jako s pytlem peněz, místo toho se snažíme řešit jejich problémy. To je to, co lidé nejvíce oceňují: pocit, že společnosti záleží na vašich zájmech. Takto se klienti, kteří byli spokojeni s našimi malými úkoly, rozhodli dát nám více úkolů, pak se zapojili do větších projektů. Funguje to jako sněhová koule. “

Arsen má naprostou pravdu, pokud jde o sněhovou kouli reklamy na ústa. Přibližně 84% spotřebitelů uvádí, že alespoň do určité míry důvěřují společnosti doporučené rodinou nebo přáteli a identifikují ústní vyjádření jako jeden z klíčových faktorů při rozhodování o nákupu.

Ve skutečnosti Aparg vůbec nedělá spoustu reklamy, takže to nemůže být důvod pro jejich úspěšná čísla.

Lidé mají rádi naše výrobky kvůli jejich vysoké funkčnosti a rozumné ceně. “ Dále zdůrazňuje, že bloggerové často přezkoumávají své nabídky, což jim dává další ústní reklamu.

Dalším klíčovým prvkem je, že nabízejí tolik úžasných produktů zdarma, včetně dvou aplikací: Velopark pro milovníky kol a Carpark pro uživatele aut. Tyto aplikace jsou zdarma. Největší část příjmů společnosti Aparg pochází z vývoje webových stránek a prodeje pluginů.

Velopark – jedna z bezplatných mobilních aplikací vyvinutých společností Aparg.

Překonání rostoucí bolesti a další kroky

Každá malá společnost zažije v určitém okamžiku rostoucí bolesti.

Peněžní tok obvykle nebude držet krok s růstem.

Jedním z řešení je najít investora, který hodí nějaké peníze, a pomůže vám tento problém překonat. Jak uvádí Arsen, „„ Kdybychom mohli navázat spolupráci s investorem, podpořilo by to naši společnost. Každé spuštění má inovativní nápady, ale nedostatek prostředků jim brání v realizaci těchto nápadů. Problémy s vývojem a reklamní potřeby lze vyřešit investicemi. “

Arsen ukončil náš rozhovor jednou z jeho oblíbených motivačních nabídek v naději, že by to mohlo inspirovat další majitele podniků.

Dělejte, co máte rádi a milujte to, co děláte.

Zvláštní poděkování patří Arsenovi Pyuskyulyanovi za to, že jste se s námi podělili o to, jak založit společnost s ničím a za několik let ji rozšířit na prosperující společnost pro vývoj pluginů, aplikací a webů. Doufejme, že jeho příběh vás bude inspirovat k tomu, abyste hodil vše, co můžete, do budování svého podnikání a následování svých vášní.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me