Jak Carol Tice žije ze svého blogu na volné noze

Carol Tice zahájila svůj blog „Make a Living Writing“ v roce 2008.


Trvalo jí několik let, než se její blog dostal ze země, ale do roku 2011 už tahala šestimístný příjem… Se seznamem e-mailů odběratelů ~ 2 000!

Dnes vydělává více než 500 000 dolarů ročně s méně než 20 000 odběrateli.

“Počkej, jak je to vůbec možné?” možná si myslíte. “Nemusíte mít stovky tisíc odběratelů e-mailů a získat miliony zobrazení stránek, abyste vydělali takový druh peněz?”

Zjevně to tak není.

Jak Carol poprvé začala

Domovská stránka MakeALivingWriting.com.

Carol Tice zahájila svůj druhý stint jako spisovatelka na volné noze již v roce 2005, poté se také asi v 90. letech zabývala na zhruba 5 let. Většina lidí, kteří jdou po této silnici, skončí přepracovaná a nedostatečně placená. Carol však byla vážná a nezmohla se na žádné nesmysly (nakonec musela zaplatit účty!).

Brzy přitahovala slušný příjem a každý rok ho zvyšovala.

Nezačala svůj blog kvůli penězům – začala to proto, že byla rozzuřená vykořisťováním spisovatelů, které viděla všude kolem ní.

“Můj blog začal, protože jsem byl jednoduše rozzuřen nízkými sazbami spisovatelů, kteří dostávali zaplaceno z mnoha online mlýnů s obsahem.”.

Byl jsem spisovatelem na volné noze a vydělával jsem dobře. Myslel jsem, že bych mohl pomoci jiným spisovatelům – ne, to je špatně. Cítil jsem se nucen hovořit proti něčemu, co jsem viděl jako ploché zlo a pomoci spisovatelům najít lepší odměnu, “vysvětluje Carol ve svém článku Write to Done.

Její rodinné povinnosti a její kariéra na volné noze ji už hodně zaměstnávaly, ale byla tak vystřelena, že to prostě musela udělat. “Byla jsem tak nadšená, že jsem v noci nemohla spát a myslela na všechny příspěvky, které jsem chtěla napsat,” říká ve stejném příspěvku..

A tak se v roce 2008 zrodilo písmo Make a Living Writing. Kdo mohl předvídat, že blog v již tak konkurenčním výklenku by se stal obchodem s 500 000 $ + / rok? Určitě ne Carol.

Ponaučení

Berte svůj blog vážně

Dabbling vás nikam nedostane. “Je důležité pochopit, že stavíte firmu, a stejně jako u jiných podniků bude i váš blog vyžadovat spoustu času a energie,” vysvětluje Carol ve svém interview pro spisovatele. “Řekl bych, že pokud to vážně myslíš, měl bys to vidět jako práci na částečný úvazek a do svého blogu investovat nejméně 15 (nejlépe 20-25) hodin týdně.”

Neustále se vzdělávejte

Nestačí psát dobře. Musíte vědět, jak psát pro web a jak prodávat své psaní. Musíte také pochopit, jak spouštět e-mailové marketingové kampaně a jak vytvářet a uvádět své produkty na trh. Chcete se dostat na seznam A? Pak se zavázejte ke studiu copywritingu a online marketingu.

Najděte mentory

Carol studovala psaní titulků blogu, tvrdě pracovala na svých příspěvcích a brzy přitahovala zájem tehdejšího přidruženého editora Jon Morrowa a Dereka Halperna ze společnosti Social Triggers. Tito a další mentoři ji trénovali v oblasti osvědčených postupů pro blogování, představili ji a pomohli jejím hostujícím příspěvkům pro nejlepší blogy. Zachránili jí roky pokusů a omylů.

Tweet, který to všechno změnil

V květnu 2010 dostala Carol tweet od asociovaného editora Copybloggera Jon Morrowa, a to byl bod zvratu pro její blog.

Po konverzaci po telefonu nabídl Jon Carol příležitost napsat příspěvek hosta pro Copyblogger. Okamžitě poznala neuvěřitelnou příležitost a nabídku přijala.

Psaní příspěvku pro hosta pro web A-list, jako je Copyblogger, se ukázalo jako docela výzva. Carolino počáteční úsilí zmeškalo značku, takže ji musela zahodit a začít znovu. Byla však ochotná vynaložit úsilí na vytvoření výjimečného hostujícího příspěvku, takže pracovala s Jonem, dokud nebyl s výsledkem spokojen..

50 technik pro selhání při hledání skvělých témat blogu se povedlo skvěle, bylo zahrnuto do kolekce Best of Copyblogger 2010 a na web Carol přivedlo spoustu provozu.

Avšak pouze několik z těchto návštěvníků bylo převedeno na předplatitele, což ji přimělo vyhledat pomoc.

Připojila se k tehdejšímu kurzu A-List Blogging (nyní Masterclass A-List Blogging), který jí umožnil přístup ke vzdělávacím zdrojům, jakož i do fóra, kde mohla klást otázky. Carol se rychle stala aktivním členem této komunity, položila si na fóru téměř 400 otázek a podělila se o své postřehy s ostatními.

Jednoho dne jí pak Mary z blogu A-List zaslala e-mail a navrhla, aby vstoupila do soutěže Soutěž o 10 nejlepších blogů pro spisovatele Write to Done. Carol to moc neočekávala, ale usoudila, že by to neublížilo zkusit. A Hádej co? Vyhrála.

Ponaučení

Překonejte svou neochotu prodat

Mnoho lidí má strach z prodeje, protože spojují prodej s tím, že jsou špinaví (a kdo je může vinit, opravdu?). Musíte to překonat, pokud chcete ze svého blogu vydělat slušné peníze. Co to Carol pomohlo, bylo blogování A-List. Máte stejný problém? Pak musíte najít něco nebo někoho, kdo vám pomůže vyrovnat svou mysl. Může to být bezplatný obsah, může to být prvotřídní materiál, může to být rada od podnikatelského přítele… Ať už pro vás pracuje cokoli!

Poslouchejte své publikum

Možná si myslíte, že víte, co čtenáři chtějí, ale je pravděpodobné, že ne.

Přestaňte dělat předpoklady – začněte klást otázky a věnujte pozornost zpětné vazbě, kterou dostáváte. Poté bude prodej vašich produktů mnohem snazší, protože lidem dáváte něco, co již chtějí.

Vydělávat 500 000 $ + ročně

Jak tedy přešla od absolvování této šestimístné značky v roce 2011 k zlomení 500 000 dolarů v roce 2016?

V průběhu let vydala dostupné e-knihy, webináře a kurzy psaní, ale nejdůležitější věcí bylo proměnit její členství v prosperující komunitu. V současné době stojí členství v The Den 25 $ / měsíc a má více než 1 100 platících členů. Vypočítat.

Jaká je rada Carol ostatním specializovaným blogerům, kteří chtějí úspěšně zpeněžit své blogy?

Ve svém rozhovoru Spisovatelé v poplatku doporučuje začít produktem, který lze snadno vytvořit, za cenu 0,99 – 2,99 $ a zvýšit počet diváků. Pak vytvořte druhý produkt, který je o něco cennější a o něco dražší. Pak vytvořte třetí, což je ještě cennější a ještě dražší atd.

Sestavte si cestu od začátku, počínaje produktem vstupní ceny, až po prvotřídní materiál. Takto budete mít spoustu produktů v různých cenových bodech, které osloví různé lidi.

Podle Carol to bude fungovat mnohem lépe pro specializovaného bloggera s malým seznamem e-mailů, než uvést na trh drahý produkt hned od netopýra..

Nakonec se vše scvrkává, když posloucháte publikum a dáte jim to, co chtějí. Když se Carol zeptala: „Co si myslíte, že je klíčový rozdíl mezi blogery, kteří dělají tolik, aby pokryli své účty, a blogery, jako jste vy, kteří dělají šest postav?“ to je to, co řekla:

“Užší vztahy s našimi čtenáři.” Všechno se vrací k budování vztahů s vašimi čtenáři, jejich poslechu a poskytování toho, co chtějí. “

Aktualizace: Spisovatelé

Mzda spisovatelů ve Spojených státech (červenec 2017). Spisovatelé v USA vydělávají podle průzkumu Pay Scale v průměru 42 042 dolarů.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map