Než společnost Firedrop (www.firedrop.ai) dokonce otevřela své virtuální dveře, měla na svém místě více než 4 000 aktivních uživatelů. Koncept společnosti se vyvíjel v roce 2015, hledali investory, zajistili financování a otevřeli dveře do února 2017, kdy těmto předregistrovaným uživatelům vydali verzi Beta..


Zakladatel a generální ředitel Firedrop, Marc Crouch

Zakladatel a generální ředitel společnosti Firedrop, Marc Crouch, si vzal čas na rozhovor s námi o klíčech k vybudování úspěšného spuštění – před zahájením a udržením růstu po.

Crouch má více než dvacetileté zkušenosti v technologickém průmyslu jako podnikatel a spisovatel. Crouchovy začátky jsou pro techniku ​​trochu jedinečné. Vzpomíná, že byl ve škole lingvista. “Mám bakalářský titul v anglické literatuře, takže nejsem typický vývojář.” Crouch sdílí, že se dostal do tech prostřednictvím hudby.

Hudbu dělám více než 20 let a v 90. letech jsem byl aktivní na několika fórech AOL pro amatérské hudebníky, kde jsem potkal zakladatele webových stránek nabízejících konstruktivní recenze amatérským umělcům, napsané dobrovolníky z celého světa. Připojil jsem se zpočátku jako editor a zajistil, aby recenze byly publikovány na vysoké úrovni v angličtině. Potom jednoho dne zakladatel zmizel a já jsem ve výchozím nastavení převzal, protože žádný z ostatních dobrovolníků nezajímal.

Od anglického majora k majiteli jeho první společnosti

Crouch se učil, jak kódovat pokročilejší jazyky. Prostě použil knihu, aby se naučil kódovací jazyk. Tehdy si začal uvědomovat potenciál webových stránek. Tato zkušenost dokazuje, že pokud jste odhodláni, najdete zdroje, abyste se naučili dovednosti, které potřebujete. Crouch to zvládl v 90. letech, kdy nebylo téměř tolik online MOOC a dalších zdrojů, které by vás naučily technologickým dovednostem.

Crouch založil společnost, prodával reklamu a chodil do hudebního průmyslu, aby obchodoval. Jeho první stránka se za pár let rozrostla z 8 000 měsíčně na 3 miliony měsíčně.

“Měli jsme nahrávací společnost, divizi pro správu událostí a divizi pro správu umělců.” Bylo tam šest zaměstnanců na plný úvazek a armáda dobrovolníků. Byl to fantastický čas, zejména v hudebním byznysu v tak mladém věku – v mých raných 20 letech. “

Naneštěstí došlo k havárii Dotcomu a podnikání se dostalo do problémů s cash flow.

Crouchův milostný vztah s technologickým obchodem však byl již plně rozvinut. “Dokonce i když jsem musel na chvíli získat práci v prodeji, abych se finančně vrátil na nohy, vždycky jsem měl vedlejší projekt na cestách v tech.” Je to pro mě ta nejzajímavější věc. “

To jen ukazuje, že když potřebujete začít podnikat, jste nadšení. Tímto způsobem budete mít i tu neúspěšnou touhu neustále se pohybovat vpřed a to je klíč k úspěchu.

Rané dny Firedrop

Firedrop se narodil, zatímco Crouch pracoval pro jinou společnost.

Byl rok 2015 a byl generálním ředitelem pohostinské designové agentury Umi Digital. Některá z velkých rezervačních stránek vlastně vyřadila své rodiče z práce a začal přemýšlet, jak by mohl pomoci malému nezávislému majiteli hotelu nebo restaurace..

Crouch v zásadě viděl problém, který měli menší podnikatelé, když neměl příležitost stát se přítomností na portálovém webu, a rozhodl se vytvořit řešení, které by klientům umožnilo vytvořit si jednoduché weby samy. Zahájení bylo na veletrhu s cenou 20 eur měsíčně. Na první výstavě našli 20 nových zákazníků.

Telefonické hovory však začaly krátce po získání několika zákazníků. Lidé tomu procesu nerozuměli, nevěděli, jak přidat obsah, nebo měli nesčetné množství dalších otázek.

Do konce roku 2015 tedy společnost věděla, že musí prozkoumat způsoby, jak aplikovat automatizační techniky při vytváření webových stránek. Kombinovali to se zásadami A.I. a rebranded jako Firedrop.

snímek obrazovky raketyScreenshot platformy Firedrop.ai. Při provádění změn na stránce si všimněte intuitivních otázek napravo.

„Zpočátku jsme vytvořili ekoféru založenou na WordPress a řídili jsme hosting a správu, která fungovala, ale stále nám nedovolila snížit náklady na webové stránky dostatečně daleko pro menší podniky, takže v roce 2015 jsme začali hledat samoobslužná řešení , zpočátku zjednodušený tvůrce webových stránek typu drag and drop, jako je Wix nebo Weebly, ale s masivně zjednodušeným rozhraním. “

Když stavěli platformu, kterou dnes vidíte, stále si říkali, aby „zjednodušili“.

Nejprve si vybrali malé množství zárodečných peněz na stavbu prototypu a měli šest měsíců na to, aby se dostali na zem. Crouch také najal jeho základní tým brzy. “Počátky byly hodně tvrdé práce a inovací, ale zároveň hodně vzrušení.” Mít podrobný rozpočet na místě bylo zásadní, jinak bychom se dostali velmi rychle. “

Crouch zdůrazňuje, že toto byla jeho první zkušenost, kdy byl jediným zakladatelem společnosti.

Jeho předchozí společnost byla založena spoluzakladatelem. Vzhledem k tomu, že to byl čtvrtý podnik, který Crouch začal, poukazuje na to, že již byl obeznámen se stresem, kterému by musel při budování svého podnikání čelit. Věděl, že bude potřebovat silnou podpůrnou síť přátel, rodiny a investorů. Také poukazuje na najímání správného týmu.

“Zpočátku jsme byli v provozu, takže v týmu potřebuješ silnou kulturu.” Všichni jsou stále tady. “

Snímek obrazovky webové stránkyScreenshot webu Firedrop.ai

Trvalý růst

Před jejich vypuštěním začala Firedrop skoro pod radarem. První srpnový růst však zasáhly v srpnu 2016. Byly vyzvednuty na webu Hacker News, protože dříve zaplatil za zápis do zpravodaje nazvaného Betalist..

Firedrop šel z 50 přihlášení na více než 2 500 za jednu noc. Odtud Crouch sdílí, že šlo o stálý proud registrací, který byl poháněn hlavně snahou o blogování a sociální média. Také zavedl systém doporučení, který byl docela účinný. Než společnost Firedrop Beta byla spuštěna v únoru 2017, zasáhla více než 4 000 uživatelských známek zmíněných dříve v tomto díle.

Zmiňuje, že jejich růst byl v posledních šesti měsících poměrně stabilní, s několika hroty, ale celkový provoz se časem zvyšuje. Pokouší se podívat na širší hledisko místo těch náhlých špiček, aby získal jasnější představu o růstu v průběhu času.

Dnes Crouch sdílí, že nyní nabízí bezplatné počáteční nastavení stránky pro registraci. Zmínil, že to ve skutečnosti není v měřítku, ale dostává jim to trakci, kterou potřebují, a cítí, že je to nezbytné, protože jsou stále v poměrně raných dnech zahájení podnikání. Už se rozrostli na přibližně 10 000 uživatelů.

odpálil personálZaměstnanci na Firedrop.ai

Tipy pro ostatní majitele firem

Crouch měl několik slov pro radu dalších majitelů firem. Kromě toho, že má zavedenou silnou podpůrnou síť, jak již zmínil, sdílí také to, že vidí jednu velkou společnou chybu od zakladatelů, kteří se poprvé objevili. Řekl, že mají sklon předstírat, že jsou neustále na vrcholu všeho a nepožádají o pomoc ani radu od ostatních.

„To je velká chyba, protože dotazování nejen pomáhá rozdělit zátěž, ale ve skutečnosti vám pomůže vyřešit problémy. Nikdy nevíte, kdo nebo kdy přijde velká rada. “

Dalším problémem je ten, o kterém jsme již dříve mluvili na WHSR, a to je řízení času.

“Vždy je třeba udělat milion věcí a můžete se snadno zabodnout s markýzami.” Moje nejlepší rada zde je zapamatovat si nejdůležitější věc: vždy se zaměřit na hotovost. “

Crouch zdůrazňuje, že to může znamenat zvýšení investic nebo získání zákazníků, kteří mohou zaplatit v časovém rámci, který musíte zaplatit. Vaše priorita číslo jedna by měla být práce, která upřednostňuje cash flow.

“Pokud tedy máte potenciální schůzku a nejste si jisti, zda se jedná o agendu, zdvořile ji odmítněte nebo požádejte o vysvětlení.” A pak zadávejte vše, co není dobré, jako jsou účty. Neberte si všechno sám; to prostě není možné. “

Aby se dostal přes ty počáteční problémy s peněžními toky, s nimiž se mnoho malých podniků potýká s tím, jak začínají růst, navrhuje:

Mít silný finanční plán a předpovědi a předpokládat, že všechno bude trvat déle, než se očekávalo. Každé podnikání prochází v určitém okamžiku hotovostními drtími (někdy více než jednou nebo dvakrát!), Ale důležité je, aby se před ním neskryly, a nezapomeňte, že s každým může být vyjednáno KAŽDÉ BODY – dokonce i daňovník. Je v pořádku říci dodavateli, že máte problémy s hotovostí a potřebujete více času, nebo potřebujete rozložit platby. Co není v pořádku, je předstírat, že je vše v pořádku, a pak se rozzlobit věřitele na záda.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me