Navrhování je dovednost, na kterou ne každý je zběhlý. Někteří by se mohli narodit s okem pro design, zatímco jiní, ne tolik. Na druhou stranu Canva věří, že každý může a měl by být schopen navrhnout něco jednoduchého, ale krásného.


Jako jedna z předních platforem pro online grafický design jsme byli zvláště nadšení, když jsme si mohli povídat s týmem v Canvě a porozumět tomu, jak Canva přišla, vize svého týmu a kde hodlají být v budoucnosti..

Domovská stránka Canva.com

Spolupracující platforma pro umění


(Melanie Perkins) si uvědomila, že budoucnost designu bude jednodušší, online a spolupráce. – Liz McKenzie, vedoucí PR Canvy

Myšlenka na Canvu vznikla, když generální ředitelka Melanie Perkinsová, studentka univerzity, doučovala ostatním studentům, jak používat existující sadu návrhového softwaru. Všimla si, že trvalo dlouho, než se její studenti cítili vzdáleně sebevědomí, aby navrhli i s něčím relativně jednoduchým.

Poté přemýšlela o vytvoření platformy, která by uživatelům umožňovala vytvářet krásné návrhy ve spolupráci jednoduchými způsoby, které by usnadnily navrhování. Tím se zrodil původní koncept a obchodní myšlenka Canvy.

Před tím, než byla Canva skutečně uvedena na trh, se ona a partner Cliff Obrecht rozhodli tuto myšlenku vyzkoušet tak, že se nejprve postaví na mezeru na trhu a prokáží, že její nový přístup k designu byl možný a potřebný.

Melanie se svými dvěma spoluzakladateli, Cliffem Obrechtem (uprostřed) a Cameronem Adamsem.

To vedlo k softwarové platformě Fusion Books, kterou studenti používali při tvorbě školních ročenek. Úspěchem této myšlenky byla škubnutí, které Perkins potřeboval, aby vzal její koncept na širší úroveň.

“Poté, co to několik let rostlo, rozhodli se, že jsou připraveni ho rozšířit a vyřešit celý designový prostor a zahájili Canva.” Bere na vědomí McKenzie o tom, jak vznikl Canva.

Vytváření světa, kde může každý navrhnout

Pro tým v Canvě byla myšlenka vždy platformou, kterou může kdokoli snadno a snadno vytvářet a navrhovat cokoli, co chtějí. To byla tato filozofie, která poháněla vizi Canvy a její základní design.

„Vize pro společnost Canva má umožnit všem navrhovat cokoli a publikovat kdekoli. Canva jako takový poskytuje každému jednoduchý způsob, jak vytvořit nádhernou grafiku pro web a tisk. Je to platforma drag and drop, která byla navržena tak, aby byla neuvěřitelně jednoduchá na používání. “

Kromě toho, že se jedná o neuvěřitelně intuitivní platformu grafického designu, věděl tým v Canvě, že konvenční nástroje pro návrh prostě neodpovídají požadavkům současné technologie..

Příklad: Obrázek reklamy na Facebooku, který jsme vytvořili pomocí Canva.

„Mnoho nástrojů na pracovišti, které se v posledních několika desetiletích staly základem, již nevyhovuje potřebám současné pracovní síly. Byly vyvinuty dříve, než se zrodila internetová éra, a jejich základní koncepce zůstávají dodnes stejné. “ McKenzie říká o své platformové technologii. „Měli jsme příležitost znovu si představit nástroje produktivity od základů, abychom uspokojili to, co dnes každý potřebuje. Schopnost vizuálně komunikovat o vašich nápadech nebyla nikdy důležitější. “

Jedním z hlavních cílů jejich drag-and-drop uživatelského rozhraní bylo dát uživatelům nástroje a prostředky pro vytváření krásné grafiky, aniž by byli vázáni tradičními metodami. Druhým cílem bylo zajistit, aby ho mohli používat všichni.

Protože chceme, aby všichni mohli vytvářet krásné a profesionální designy, zaměřujeme se na vytvoření zcela nového druhu designového softwaru, který je jednoduchý a intuitivní, než na to, jak nahradit stávající možnost..

Tím, že Canva vynalezl zcela nový způsob designu, se postavil jako jedinečný hráč ve světě grafického designu, a co je nejdůležitější, postavil je na cestě k úspěchu.

Dosažení úspěchu za plátnem

Od doby, kdy společnost Canva spustila své stránky v roce 2012, neustále a rychle dosahují mnoha milníků a úspěchů v průběhu let. Společnost se dnes může pochlubit mnoha úspěchy, z nichž některé zahrnují:

 • Po zaregistrování více než 10 milionů uživatelů v Canvě ve 190 různých zemích – od Kazachstánu po Bhútán (v Severní Koreji bylo dokonce několik registrací!)
 • Jejich platforma je nabízena v 108 různých jazycích včetně španělštiny, francouzštiny, němčiny, ruštiny a portugalštiny
 • Doposud bylo na Canvě vytvořeno více než 850 milionů návrhů.
 • Každou sekundu se na Canvě vytvoří více než 20 návrhů.
 • Zpřístupnění platformy na ploše, iPadu, iPhone a Androidu.

Zatímco některé z těchto úspěchů jsou zcela výjimečné, největším úspěchem, který dosud společnost Canva zažila, je, aby společnost ocenila 1 miliardu USD v lednu 2018. To v podstatě staví společnost Canva jako jednu z nejcennějších soukromých společností v Austrálii dnes.

S finančním úspěchem, který společnost Canva zažívá, a dosažením stavu jednorožce se společnost začala rozhlížet směrem ven, aby rostla. Od roku 2018 aktivně hledají a získávají menší začínající podniky, aby dále rozšířily svou přítomnost.

Plány Canva – Začněte zdarma (navždy!) Nebo získejte předem funkce za pouhých 12,95 $ / uživatel / měsíc.

Funkce, které jsou krásně navrženy

Aby mohla být platformou, která skutečně umožňuje svobodu designu, musela společnost Canva vytvořit systém, který nabízí všechny funkce, které by návrhář potřeboval..

Mezi tyto funkce patří:

 • Oříznutí obrázku
 • Přidejte text na fotografie
 • Tvůrce myšlenkových bublin a řeči
 • Úpravy, narovnání a vylepšení obrázků
 • Rámečky na fotografie a obrázky
 • Odznaky a hole pro webové stránky

V současné době nabízejí uživatelům tři plány – Canva, Canva for Work a Canva Enterprise. Jejich základní plán, Canva, je zdarma a umožňuje přístup k jejich základnímu editoru drag-and-drop. Přestože je program zdarma, umožňuje uživatelům přístup k více než 50 000 šablon, 1 GB úložného prostoru a fotografiím od 1 $.

Ti, kteří potřebují výkonnější nástroj, se mohou rozhodnout pro Canva for Work nebo Canva Enterprise. Canva for Work nabízí více funkcí a funkcí, které by profesionální designéři chtěli, například neomezené úložiště a složky, nahrávání vlastních písem, týmové funkce a další.

Canva Enterprise obsahuje všechny funkce v programu Canva for Work a přidané funkce specifické pro společnost, jako jsou pobídky na palubě, specializovaný správce účtů a 99,9% uptime SLA..

Šablony připravené k použití v Canvě

Vestavěné šablony šablon v Canvě.Vestavěné šablony šablon v Canvě.Vestavěné šablony životopisů v Canva.Vestavěné šablony vizitek v Canvě.

Co budoucnost drží pro Canvu

Vzhledem k úspěchu, kterého dosáhli, průlomům v přístupu k grafickému designu a dosažení statusu jednorožce pro společnost, vypadá to, že už není žádná nová oblast, kam by se Canva mohla pustit.

To nemůže být dále od pravdy. Pro lidi v Canvě je ještě mnoho práce pro společnost a potřeba dále upřesnit jejich vizi univerzálního designového softwaru..

Dosáhli jsme pouze 1% z toho, kde si myslíme, že můžeme Canvu vzít. Naší vizí je umožnit lidem, aby vzali svůj nápad a proměnili jej v co nejplynulejší design; myslíme si, že jsme v tomto směru již udělali nějaké velké kroky, ale teprve začínáme.

Je zřejmé, že Canva v dohledné době nespočívá na vavřínech a je připravena na větší a lepší věci v budoucnu.

Canva pro každého

Chtěli bychom poděkovat týmu v Canvě za to, že jste si udělali čas, abyste se s námi podělili o společnost, jejich vnitřní fungování, vizi a hlavně jejich budoucnost. Je jasné, že lidé v Canvě se snaží být konečným grafickým designovým softwarem pro kreativy i kreativy a doufáme, že dosáhnou svého cíle.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me