12 Plugins shumë të dobishëm të formularëve personal për WordPress

Ka pasur një rritje të jashtëzakonshme të numrit të bizneseve që gjejnë rrjedhë të reja të të ardhurave, klientelë të rinj dhe bashkëpunëtorë të biznesit përmes fuqisë së internetit. Tani i referohem jo vetëm faqeve të internetit të eCommerce, që ofrojnë shërbime b2b dhe b2c por edhe ndërmarrjeve konvencionale të biznesit si firma juridike dhe banka investimesh butike.


Establishmentdo vendosje biznesi me madhësi të arsyeshme dhe e drejtuar mirë nuk mund të lejojë të mos ketë një prani në internet. Cilësia e faqes në internet reflekton në cilësinë e themelimit të biznesit, kështu që ne duhet të sigurojmë që një uebfaqe biznesi të jetë në gjendje të lartë.

Një pjesë thelbësore dhe shpesh e anashkaluar e një faqe interneti biznesi janë format e përdorura në të. Rast për pikë, Forma e Kontaktit e cila luan rolin e cupidit midis një biznesi dhe një klienti të ri të ardhshëm.

Ju mund të mësoni kodimin dhe të krijoni format tuaja personale ose mund të blini një shtojcë me forma të personalizuara. Nëse jeni të interesuar të bëni më vonë, këtu është një përmbledhje e disa prej shtojcave më të mira të formave me porosi të disponueshme nga e gjithë faqja në internet.

Plotat e formës së paguar me porosi

Format e gravitetit

GravForms

Kjo shtojcë është një kafshë absolute kur bëhet fjalë për funksionalitetin e punës, por një përdorues i ri WordPress duhet ta gjejë një fllad për t’u përdorur (shiko krahasimin midis Formave të gravitetit dhe WP këtu). Ajo ofron integrim pa probleme me një numër shërbimesh të tjera premium si Paypal, Stripe, Monitorimi i fushatës, MailChimp, etj. Përveç veçorive të lezetshme që janë ndërtuar në këtë shtojcë, ekzistojnë një numër shtesash të cilat potencialisht mund t’i shtojnë përdorur. Të armatosur me një redaktues të formës vizive, forma me shumë faqe, format e rendit dhe fushat e kushtëzuara; kjo shtojcë është një domosdoshmëri për secilin që shikon për një ndërtues të fuqishëm të formave.

Më shumë detaje & Shkarkime

Zanat e formës

FormCraft

Forma Artizanale ndihmon në krijimin e formave të përgjegjshme me ndërtuesin e formave tërheqëse dhe tërheqëse. Logjika e kushtëzuar dhe azhurnimi i drejtpërdrejtë mund të përdoren për të maksimizuar lehtësinë e përvojës së përdoruesit. Shtojca gjithashtu vjen me një funksion të ndërtuar në analitikë për të gjurmuar paraqitjen e të dhënave dhe përqindjet e konvertimit. Kjo shtojcë mund të funksionojë lehtësisht bashkë me Mailchimp, Monitorimin e Fushatës, Postën time, Merr përgjigje dhe AWeber.

Më shumë detaje & Shkarkime

Kick Ninja

NijaKichpngpsd

3 Temat me dizajn të pastër dhe 30 prejardhje të mrekullueshme ju ofrojnë të gjithë përshtatshmërinë e nevojshme. Mund të ndërtoni një Formular Kontakti duke përdorur Formularin e Kontaktit 7 dhe më pas të aplikoni të gjitha ndryshimet e zbukuruara në formularin e kontaktit me Ninja Kick. Një tipar që unë e vura re gjatë kontrollimit të demonstrimit për veten time ishte shiriti i rrjeteve sociale, mbi formularin e kontaktit i cili do të vinte mjaft i dobishëm.

Më shumë detaje & Shkarkime

ARForms

ARFormsBuilder

Megjithatë, një tjetër plugin ndërtimi me forma premium me logjikë të kushtëzuar, një zvarritje & ndërtues i rënies, integrim në marketing të shumëfishtë me email, elementë të shumtë formash dhe veçori të rishikimit të menjëhershëm. Dhe për të shtuar të gjitha këto karakteristika, mund të bëhen forma që të fluturojnë dhe shfaqen me këtë shtojcë. Shtojca mbështet forma shumë kolone dhe WPML që do të thotë se mund të përdoret në një numër gjuhësh. Shtojca shfrytëzon reCaptcha për të parandaluar paraqitjen e spamit dhe siguron një sistem analitik për administratorin të shikojë në matjet që ndikojnë në nivelet e paraqitjes së formës.

Më shumë detaje & Shkarkime

Plugins falas të formularit personal

Le të shikojmë tani disa shtesa falas, disa prej të cilave mund t’i shërbejnë mirë faqes tuaj të internetit dhe nuk ju kushtojnë një monedhë.

Formulari i kontaktit 7

Form7 &

Një shtojcë e thjeshtë për menaxhimin e formave mund të krijojë forma të shumta, të mbështesë paraqitjet në formë AJAX dhe të parandalojë spam si çdo prej shtojcave të përmendura më lart premium. Sidoqoftë, do t’ju duhet disa shtesa të tjera për të punuar në të njëjtën kohë për të ndihmuar në ruajtjen e të gjitha paraqitjeve që merr në faqen tuaj. Kjo shtojcë është e mjaftueshme nëse jeni duke kërkuar një formë të mirë kontakti ose pak më shumë, por nuk është më e përshtatshme për funksione të specializuara si një shtesë e pavarur.

Më shumë detaje & Shkarkime

Format Ninja

ninjaFormsDmeopngpsd

Ninja Forms ofron një zgjidhje të jashtëzakonshme pa zgjidhje krijuese për pronarin mesatar të blogut. Një ndërtues tërheqje dhe rënie ju ndihmon të krijoni një formë të mrekullueshme me porosi. Meqenëse është një plugin falas, çdo modifikim është i mirëseardhur dhe është krijuar për t’ju ndihmuar të modifikoni kodin për t’iu përshtatur qëllimeve tuaja. Ju mund të menaxhoni, eksportoni dhe modifikoni parashtresat që merr faqja juaj në internet. Për një shtojcë falas, ai ofron një mori karakteristikash të mëdha dhe nëse keni nevojë për më shumë ka një ton të zgjerimeve komerciale për këtë shtojcë në Ninja Forms.

Më shumë detaje & Shkarkime

përfundim

Siç mund ta keni vënë re deri tani, krijim i caktuar formash & shtojcat e menaxhimit huazohen mirë për qëllime të përgjithshme dhe disa të tjera janë shumë të mira në funksione specifike. Varet nga ju që të zgjidhni një nga 12 shtojcat mbresëlënëse të listuara këtu, për të bërë punën për faqen tuaj të internetit.

Unë do të rekomandoja Formularin e Kontaktit 7 për pronarin mesatar të blogut që kërkon një formë efektive të kontaktit. Por nëse po drejtoni një biznes në internet, duhet të provoni Format e gravitetit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map