15 modulů, které musíte znát pro spisovatele na volné noze

Nakonec jste se rozhodli pustit se do psaní hry; raději se ujistěte, že jste na tuto práci vybaveni.


Jako sám na volné noze a prodejce obsahu vám mohu zaručit, že potřebujete více než jen gramatiku a pravopisnou přesnost. Koneckonců, psaní je jen malou částí tohoto pole. Máte také značku, kterou musíte udržovat, vede k jejímu pronásledování, klientům, aby byli šťastní, a velkou pracovní zátěž, kterou musíte sami sebou nosit..

Většinu z nich – pokud ne všechny – lze zpracovat prostřednictvím vašeho oficiálního online webu. V tomto příspěvku se dozvíte vše o nejdůležitějších pluginech WordPress, které můžete použít.

Jako bonus uvedu několik tipů pro osobní automatizaci, které používám.

Pojďme začít.

1. Stránka odkazů WP

První věc, kterou potenciální klienti hledají u nezávislého spisovatele, je skutečný důkaz jejich kompetence. Proto potřebujete online portfolio, které vám předvede vaše zkušenosti prostřednictvím pracovních vzorků.

Oblíbenou strategií je vytvoření jednoduché „portfoliové“ stránky, která obsahuje pouze spoustu odkazů na vaše dříve napsané články. Alternativně můžete použít plugin jako WP Links Page, který vytvoří odchozí galerii odkazů doplněnou o snímky obrazovky.

Chcete-li začít, jednoduše spusťte plugin z ovládacího panelu WordPress, zadejte potřebné podrobnosti pro každý odkaz a vložte galerii odkazů pomocí shortcode [wp_links_page_free]. Můžete také přepínat mezi zobrazením seznamu a mřížky v galerii odkazů pomocí stránky „Stránka odkazů WP“ > „Nastavení“ z hlavního panelu.

2. Novelist

Co může být výhodnější než spisovatelé na volné noze u skutečných knih vydávaných pod jejich jménem? S Novelistem můžete snadno vytvořit nádherné portfolio všech knih pod pásem.

Novelist umožňuje prezentovat své knihy jako interaktivní mřížku – kompletní s odkazy na nákup, daty publikování, počtem stránek, obálkami knih a dalšími. Tituly můžete také uspořádat podle kategorie. Kompletní příručku o tom, jak plugin provozovat a naučit se všechny jeho funkce, naleznete v plné délce dokumentace na oficiálním webu pluginu..

3. Reference Widget

Někdy ani ty nejoslnivější psané vzorky nestačí k upokojení pečlivých klientů. V takovém případě potřebujete pomoc minulých klientů, aby se za vaši značku zaručili prostřednictvím pozitivních posudků.

Samozřejmě můžete jít tradičním způsobem ručního tkaní posudků do obsahu vaší stránky. Chcete-li však na své vyhlídky udělat silný dojem, potřebujete plugin, jako je Widget Testimonials, aby se vaše názory zobrazovaly pohodlnějším a dynamičtějším způsobem.

Ohlasy Widget se díky svému minimalistickému designu snadno integruje do jakéhokoli tématu WordPress. Pokud však chcete věci okořenit, můžete využít přechodové animace, segmentaci kategorií a podporu videozáznamů.

S placenou verzí máte také přístup k dalším funkcím, jako jsou hodnocení hvězdičkami, výňatky a posudky předložené uživateli.

4. Silné reference

Alternativou k widgetu Reference by byly silné reference, které využívají modernější vizuální styl. Funguje to tak, že vám umožní spravovat „názory“ posudků tím, že přejdete na „Posudky“ > „Pohledy“. Chcete-li vygenerovat sekci s posudky, klikněte na tlačítko „Přidat nové“ a začněte konfigurovat, jak mají vypadat reference..

V současné době můžete své posudky zobrazit jako seznam, mřížku, prezentaci, formulář nebo prostřednictvím rozvržení jednotlivých příspěvků v motivu.

Silná reference také přichází s přizpůsobitelným rozvržením a šablonami. Například s rozložením „Zednictví“ se osvědčení objeví v kaskádových blocích, které se automaticky přizpůsobí velikosti obrazovky. Normální rozvržení na druhé straně jednoduše hromadí posudky nad sebou.

5. Kontaktní formulář 7

Kromě posílení vaší důvěryhodnosti na volné noze byste také měli potenciálním klientům usnadnit kontaktování. Zobrazování kontaktních údajů v záhlaví nebo zápatí vašeho webu je krok správným směrem. Ale s kontaktním formulářem 7 mohou potenciální zákazníci bez námahy oslovit vás, aniž by museli opustit váš web.

Snadné použití je jedním z nejdůležitějších prodejních míst kontaktního formuláře 7. Po instalaci jděte na řídicí panel WordPress a klikněte na „Kontakt“ > „Přidat nový“ pro vytvoření prvního kontaktního formuláře.

Chcete-li do formuláře přidat nová pole, jednoduše klikněte na tlačítka na hlavním panelu nástrojů nebo je ručně zapište do hlavního editoru. Formuláře pak můžete vložit na konkrétní příspěvky nebo stránky pomocí krátkého kódu.

Kontaktní formulář 7 se dodává také s řadou úhledných funkcí, jako jsou kvízy, captcha, nahrávání souborů a vlastní oznámení.

6. Redakční kalendář

Spousta nezávislých považuje termíny za protivníky, které musíte porazit. Ale nejen to způsobí mnoho stresu, ale také to, že se více soustředíte na rychlost psaní než na kvalitu.

Proto byste měli začít vidět termíny jako partneři, kteří vám pomohou s organizací pracovního vytížení. Jedním z nejlepších pluginů, které můžete použít, by proto byl spolehlivý redakční kalendář.

Stručně řečeno, funguje to jako virtuální kalendář, který vám dává ptačí pohled na váš rozvrh.

Ačkoli je navržen tak, aby vám pomohl uspořádat a naplánovat příspěvky, které se objeví ve vašem blogu, může vám také pomoci spravovat práci klientů. Jednoduše klikněte na tlačítko „Nový příspěvek“ v den splatnosti projektů, jakmile je obdržíte.

Někteří nezávislí pracovníci však rádi řídí svou pracovní zátěž pomocí externího nástroje produktivity, jako je Trello nebo Slack. Ale pokud jste na volné noze, která je „praktičtější“, pokud jde o obsah jejich blogu nebo portfolia online, pak je redakční kalendář rozhodně vhodnou volbou.

7. Nelio Obsah

V každém oboru je pravdivé slovo „Bůh v detailech“. Pouze nejplodnější spisovatelé, kteří věnují pozornost každému jednotlivému aspektu svého řemesla, mají zaručenou plodnou kariéru.

Proto musíte – přinejmenším – vědět, jak Nelio Content funguje, a znát, co musí spisovatelům nabídnout. Na povrchu se může objevit jako jednoduchý editor editorového kalendáře, který vám umožní naplánovat obsah. Ale jakmile uděláte čas na skutečné prozkoumání jeho funkcí, pochopíte, proč je to pro vás jeden z nezbytných pluginů.

Jednou z jeho nejvýznamnějších funkcí je asistent obsahu, který provádí důkladnou analýzu vašeho obsahu. To je užitečné, pokud máte za úkol osobně nahrát svou práci na web klienta.

Po instalaci Nelio Content byste to měli najít v editoru v poli „Publikovat“.

Nelio Content také obsahuje automatické sdílení sociální sítě a analýzu obsahu, která vám může v průběhu času zlepšit kvalitu psaní. To vám nebude lžičkou nakrmit přesně to, co musíte udělat – spíše vám pomůže zjistit, co vaše publikum chce měřením zapojení vašich předchozích příspěvků.

8. Zaměstnejte mě Status Widget

Mít příliš mnoho klientů na volné noze je dvojsečný meč. Ačkoli to vede k větším ziskům, příjem příliš mnoha požadavků může být pro vás a vašeho klienta stresující, jakmile je odmítnete.

Chcete-li tomu zabránit, můžete použít šikovný malý plugin s názvem Hire Me Status Widget. Funguje to tak, že sdílíte stav dostupnosti a informuje potenciální klienty o tom, kdy vás má kontaktovat.

Plugin funguje jako widget, takže jej musíte upravit pomocí „Vzhledu“ > „Widgety“ z ovládacího panelu WordPress. Dále jej můžete umístit pouze do oblasti postranního panelu a zápatí vašeho webu.

9. O mně Stránka

Jakýkoli respektující blogger, vůdce myšlenek nebo nezávislý pracovník bude s jejich stránkou „About Me“ přistupovat se složitou péčí. Editor stránky WordPress však může udělat tolik, co se týče designu, což je – ať se vám to líbí, nebo ne – klíčovou součástí generování potenciálních zákazníků.

About Me Page je plugin, který poskytne vaší stránce tolik potřebný makeover. Spíše než se spoléhat na prostý text, který zdůrazňuje vaše dovednosti, zkušenosti a pozadí, tento plugin usnadňuje klientům naučit se vše, co potřebují vědět o vaší osobní značce.

Chcete-li upravit svou zcela novou stránku „O mně“, spusťte plugin přes řídicí panel a začněte vyplňovat potřebná pole. Jednou z nejzajímavějších funkcí tohoto pluginu je sekce „Dovednosti“, která vám umožní zvýraznit vaše individuální nadání odpovídajícím procentním hodnocením.

10. Pírko sociálních médií

Chcete-li rychle vybudovat vztah s potenciálními zákazníky, je dobrou strategií zajistit, aby jste byli objevitelní na různých sociálních médiích. I když můžete vždy ručně vytvářet tlačítka nebo odkazy na sociálních médiích, které vedou k vašim účtům, je obtížné přimět je, aby na ně klikli.

S Social Media Feather můžete okamžitě vytvořit a přidat atraktivní tlačítka sociálních médií na svůj web.

Pokud vás výběr stylových tlačítek nadchne, nezapomeňte, že Social Media Feather lze dále přizpůsobit pomocí CSS. Kromě toho plně podporuje displeje sítnice a FHD.

11. ImageInject

Jako spisovatel na volné noze musíte mít také dovednost vyhledávat obrázky, které doprovází vaše psaní. Nezapomeňte, že doporučené obrázky dělají zázraky, pokud jde o poutání pozornosti vašich cílových čtenářů.

ImageInject je užitečný nástroj, který umožňuje vkládat obrázky bez poplatků do vašich příspěvků, aniž byste museli opustit editor WordPress.

V současné době plugin odstraní pouze obrázky z Flickru a Pixabay, což by mělo být více než dost, protože již mají společně miliony obrázků na skladě.

12. Starbox

Pokud chcete svým návštěvníkům poskytnout trochu podkladových informací, aniž byste je rozptylovali od obsahu, měli byste raději použít Starbox než v závislosti na stránce „O mně“.

Starbox funguje tak, že vygeneruje pole autora, které se zobrazí spolu s vašimi příspěvky nebo stránkami. Kromě vašeho popisu může také poskytnout čtenářům odkazy na vaše nejnovější příspěvky.

Pamatujte, že můžete také vložit své autorské pole kdekoli na svém webu pomocí krátkého kódu, což vám poskytne větší flexibilitu a kontrolu nad designem vašeho webu..

13. Jen píšu

Přiznejme si to – psaní s výchozím editorem WordPress je prostě neuspokojivé. Spousta autorů, jako jsem já, dává přednost použití externí platformy, jako je Microsoft Word nebo Google Docs.

Just Writing je jedním z mála pluginů vytvořených pro zlepšení skutečného psaní v WordPressu. Přidává nové tlačítko „Režim psaní“ v hlavním editoru, což je v podstatě čistší a citlivější verze dříve existujícího režimu „bez rozptylování“.

Pokud se režim psaní zdá být příliš omezený podle vašeho vkusu, můžete povolit další tlačítka, například písmo, barvu pozadí, oddělovač a další. Možnosti, které potřebujete, jsou přístupné na stránce „Uživatelé“ > ‘Váš profil ‘a přejděte dolů na„ Just Writing “

14. Sprout Faktury

Než vás najmeme, je tu ještě jedna otázka, kterou si klienti musí položit: „kolik to bude stát?“

Díky Sprout Fakturám jim dáváte možnost odesílat odhady nákladů pomocí několika kliknutí. Jak název napovídá, jedná se o fakturační plugin, který vám pomůže s každou jedinou fází prodejního cyklu – od generování potenciálních zákazníků až po závěrečné platby.

Sprout Invoices kromě toho, že pro potenciální zákazníky usnadňuje odesílání žádostí, automaticky generuje odhady nákladů na základě předem stanovených sazeb služeb a zpráv. Nedělejte si starosti – plugin vám poskytne možnost provést úpravy prostřednictvím každé jednotlivé transakce, což vám umožní zůstat flexibilní se svými cenami na volné noze, jak si přejete.

15. UpdraftPlus

Nezáleží na tom, zda provozujete web pro psaní na volné noze nebo internetový obchod. Pokud chcete zajistit kontinuitu a zabezpečení svých dat, musíte pravidelně zálohovat web WordPress.

S UpdraftPlus můžete snadno automatizovat celý proces zálohování.

Pravidelný plán zálohování vám poskytne klid při soustředění se na další aspekty vaší kariéry na volné noze. UpdraftPlus to může poskytnout spolu s dalšími funkcemi, jako je migrace stránek, rychlé obnovení, režim ladění a mnoho dalších.

Závěr

Psaní obsahu – obecně – je vše o komunikaci zprávy co nejjasnějším a nejpůsobivějším možným způsobem. To nemůžete dosáhnout důsledně, pokud nebudete věnovat pozornost úrovni organizace ve vašich procesech.

Doufejme, že výše uvedené pluginy stačily k tomu, aby vnesly určitou jasnost do vašich pracovních postupů klientů. Další tipy naleznete v příspěvku Luany o tom, jak psát rychleji, aniž by došlo ke snížení kvality.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map