15 povinných pluginů pro fotografy

Ať už jste lékař, právník nebo spisovatel na volné noze, WordPress má všechny nástroje, které potřebujete k tomu, aby váš web fungoval. K vytvoření vizuálně přitažlivého webu nepotřebujete ani pomoc profesionálního vývojáře webu. Vše, co musíte udělat, je ten správný nápad, brilantní téma a kolekce pluginů, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.


Jako nový fotograf se můžete zeptat: proč se obtěžovat s vytvářením svých webových stránek?

Pro začátečníky je to jeden ze způsobů, jak vytvořit své online portfolio, které může okamžitě zvýšit vaši viditelnost a schopnost pronajímání – zejména klientům, kteří myslí na budoucnost a vidí hodnotu v technologickém sklonu.

Může vám také pomoci vylepšit vaše řemeslo shromažďováním zpětné vazby od publika, prohlížením vašich minulých děl a špináním rukou ve světě online propagací..

Bez dalších okolků je zde 15 nejlepších pluginů WordPress, které právě potřebujete na své fotografické stránce:

1. NextGEN Gallery

S aplikací WordPress si můžete vybrat z nesčetných témat zaměřených na fotografii, která vám umožní zvýraznit vaše díla ve vysokém rozlišení. Ale s pluginem pro galerii, jako je NextGEN Gallery, může jakékoli téma efektivně zvýraznit vaše fotografie způsobem, který je intuitivní a pohodlný pro vaše návštěvníky.

Po instalaci a aktivaci galerie NextGEN můžete plugin spustit kliknutím na „Galerie“ na ovládacím panelu WordPress. Případně můžete přejít do editoru příspěvků a kliknout na „Přidat galerii“.

Při vytváření nových galerií můžete vybírat z různých typů zobrazení, jako jsou základní miniatury, prezentace, kompaktní album, prohlížeč obrázků atd. Každý typ zobrazení je plně přizpůsobitelný, takže byste neměli mít problém hledat rozvržení, které odpovídá vašemu aktuálnímu tématu.

2. Fotogalerie od WD

Fotogalerie od WD je vynikající alternativou k NextGEN Gallery. Použití je rychlé, jednoduché a přímé. Stačí přejít do editoru příspěvků WordPress a kliknout na tlačítko „Vložit fotogalerii“ na hlavním panelu nástrojů.

Největší výhodou Photo Gallery by WD oproti NextGEN Gallery je jednostránkové okno pro vytvoření galerie. Všechny možnosti, o které můžete požádat, jsou k dispozici na jednom místě – celý proces tak bude hračkou.

Mezi funkce přizpůsobení pluginu patří efekty lightboxu, integrace sociálních médií, ovládací tlačítka a externí reklamní odkazy.

3. FooGalerie

Pokud vizuální rysy NextGEN Gallery a Photo Gallery od WD vypadají příliš rigidně nebo nudně pro váš vkus, pak dalším pluginem, který byste měli zkusit, je FooGallery. Vzhled je to jeden z nejpokročilejších doplňků galerie, který můžete použít pro WordPress. Můžete si vytvořit jednoduchou galerii portfolia s popisy obrázků o velikosti kousnutí, zkompilovat své nejlepší práce s rozložením zdiva nebo využít tvůrčí animační efekt galerie „kostka“..

FooGallery vám také umožňuje vytvářet alba, která mohou vést vaše návštěvníky k různým sbírkám. To je užitečné, pokud chcete předvést svou všestrannost s různými fotografickými žánry nebo technikami.

Chcete-li začít s budováním alba, budete potřebovat rozšíření s názvem „FooGallery Albums“, které by mělo být zdarma k dispozici na adrese „FooGallery“ > „Rozšíření“.

4. Instagram Feed WD

Instagram je jednou z platforem sociálních médií pro fotografy, kteří chtějí šířit svou práci. S Instagram Feed WD můžete snadno importovat fotografie Instagramu do galerie WordPress. Jednoduše nainstalujte plugin, přihlaste se k účtu Instagram a sdílejte svůj zdroj přímo prostřednictvím editoru příspěvků WordPress.

Instagram Feed WD umožňuje vysoký stupeň přizpůsobení vašich fotografií. Můžete nastavit podmíněné filtry, upravit efekt načítání, integrovat značky hashtag a další.

Používání produktu Instagram Feed WD také přináší značkové marketingové výhody vaší fotografii. Díky vestavěnému čítači sledovačů a tlačítku „Následovat“ mohou potenciální klienti posoudit váš vliv, důvěryhodnost a schopnost ovlivnit určitý výklenek. Samozřejmě to může také přilákat více sledujících na váš účet Instagram, když se zaměřujete na propagaci svého webu WordPress.

5. Posuvník Meta

Pokud dáváte přednost předváděčům obrázků v plné šířce, abyste předvedli své nejlepší snímky, musíte se podívat na jezdce Meta. I když nemusí být tak interaktivní jako plnohodnotné galerie, posuvníky se načítají rychleji a nabízejí divákům čistý zážitek ze sledování bez rozptylování..

Jako nejoblíbenější zásuvný modul plug-in týkající se instalací a hodnocení má Meta Slider vše, co můžete kdy požádat. Je mobilní reagující, přichází s přizpůsobitelnými tématy a má zjednodušené rozhraní, které může kdokoli zvládnout během několika minut.

Pomocí posuvníku Meta můžete snadno začlenit každý snímek snímku s stručným popisem a základními prvky SEO, konkrétně text „alt text“ a „image title“. Obecný vzhled posuvníku naleznete v možnostech na pravém panelu pro úpravu nastavení, jako jsou přechodové efekty, navigační tlačítka, zarovnání atd..

6. Hlavní jezdec

Ve věku mobilních zařízení musíte zajistit, aby byl váš obsah optimalizován pro chytré telefony a tablety. Master Slider umožňuje rychle vytvářet citlivé posuvníky, které jsou také vhodné pro dotykové ovládání. Začnete výběrem „Starter“, což je předem vytvořené rozvržení.

V hlavním editoru můžete začít importovat obrázky do snímků a poté je doplnit popisy ve formátu RTF. Můžete také upravit vlastnosti, jako jsou přechodové efekty, rozměry jezdce, ovládací prvky navigace a barevná schémata. Naštěstí má plugin elegantní a přehledně uspořádané rozložení, takže by pro vás mělo být snadné znát svou cestu.

7. Citlivý posuvník

Responsive Slider by Huge IT je dobrou alternativou k Master Slider a Meta Slider. Nabízí plynulé a úhledně prezentované rozhraní, které vám může pomoci vytvořit krásné posuvníky za méně než minutu. Stačí kliknout na „Přidat obrázek“ a začít vkládat vaše fotografovaná díla a vyplňovat potřebné detaily.

Vpravo od hlavního editoru můžete upravovat možnosti, jako jsou rozměry jezdce, poloha, rychlost přechodu a ikona načítání. Přejděte dále dolů a získejte zkrácený kód, který vám umožní snadno vložit posuvník na libovolný příspěvek nebo stránku.

Nejlepší věc na Responsive Slider však přichází s verzí pro. To vám umožní používat videa a bohatý textový obsah jako snímky. To je užitečné pro fotografy a profesionály, kteří chtějí okořenit své vlastní propagační a brandingové úsilí.

8. WP Smush

Jako fotograf můžete chtít sdílet své fotografie v plném rozlišení. Bohužel jejich přidání na váš web WordPress může výrazně prodloužit dobu načítání. To zničí zážitek návštěvníků a odloží potenciální klienty.

Klasický plugin mezi uživateli WordPress, kteří si cení výkonu – WP Smush je optimalizátor obrázků na jedno kliknutí, který dokáže komprimovat velikost obrázků bez snížení kvality. Po instalaci přejděte na „Média“ > „WP Smush“ z hlavního panelu, abyste mohli začít s optimalizací nebo „rozbíjením“ vašich fotografií.

Můžete také použít WP Smush k automatické optimalizaci nově nahraných obrázků. Pro aktivaci této funkce přejděte dolů do části „Nastavení“. I když jste na tom, můžete také určit, které typy obrázků podléhají budoucím optimalizacím.

9. EWWW Image Optimizer

Jak efektivní je WP Smush při optimalizaci obrázků, nejedná se o nákladově nejvýhodnější variantu. Jednak stanoví „limit smushing“, který přeskakuje soubory větší než 1 megabajt. Chcete-li tento limit odstranit, můžete buď zaplatit za verzi pro verzi, nebo jako alternativu použít EWWW Image Optimizer.

Přestože je EWWW Image Optimizer zdarma, jeho použití je překvapivě velmi snadné. Stačí přejít na „Média“ > „Hromadná optimalizace“ spusťte optimalizační nástroj a klikněte na „Vyhledat neoptimizované obrázky“. Pokud jste zvědaví, jak plugin funguje, přejděte do části Nastavení. > „EWWW Image Optimizer“ se bude hrát s jeho komponenty pod kapotou.

10. Celková mezipaměť W3

Povolení ukládání do mezipaměti prohlížeče je další způsob, jak urychlit rychlost načítání stránky, zejména u graficky náročných webů. Funguje tak, že prohlížeč webového uživatele nechá ukládat nebo „ukládat do mezipaměti“ odpověď webu na požadavky HTTP – spolu se všemi odeslanými daty. Pokud například uživatel přijde do vašeho alba městské fotografie a zcela načte všechny obrázky, již nemusí při příští návštěvě znovu načítat stejné obrázky..

W3 Total Cache vám umožňuje implementovat ukládání do mezipaměti na celém webu bez zápisu jediného řádku kódu. Je také vybaven několika dalšími nástroji pro optimalizaci výkonu, jako je minifikace kódu, integrace CDN, ukládání do mezipaměti databáze atd..

Jedinou nevýhodou tohoto pluginu je, že může být matoucí používat pro začátečníky, zejména pro ty, kteří nemají ponětí o tom, co každá funkce dělá. Další informace o nastavení mezipaměti W3 naleznete v tomto podrobném průvodci.

11. Vodoznak obrázku

Pokud dobrovolně nenabízíte své fotografie na místě zdarma, musíte použít plugin jako Image Watermark, abyste zabránili neoprávněnému použití. To lze provést automaticky nebo ručně prostřednictvím vaší knihovny médií WordPress.

Přejděte do části „Nastavení“ > ‘Watermark (Vodoznak), můžete určit, které obrázky budou označeny vodoznakem, zaškrtnutím políček v části„ General Settings “(Obecná nastavení). Můžete také změnit polohu vodoznaku a obrázek vodoznaku. A pro další ochranu můžete také povolit ochranu obrázků, která návštěvníkům zakáže kliknout pravým tlačítkem nebo je přetáhnout a přetáhnout.

12. Vylepšená knihovna médií

Organizace není jednou ze silných stránek knihovny médií WordPress. Proto, jako fotograf, potřebujete plugin jako Enhanced Media Library pro třídění obrázků do kategorií.

Vylepšená knihovna médií funguje přidáním zaškrtávacích políček kategorie médií na panelu „Podrobnosti přílohy“ vašich obrázků. Chcete-li vytvořit kategorie, přejděte na „Média“ > „Kategorie médií“. Tyto kategorie pak můžete použít k vyhledávání obsahu pomocí rozbalovací nabídky v knihovně médií.

13. Váš SEO

Jako fotograf bude váš obsah na stránce pravděpodobně sestaven spíše z obrázků než z textu. Váš SEO nejen zajišťuje, že vaše obrázky mají správná metadata pro indexovatelnost, ale také izoluje všechny problémy na stránce, které ovlivňují hodnocení vašich webových stránek ve vyhledávačích..

Nemáte ponětí, co znamená SEO? Nemějte obavy – SEO vám ukáže vše, co musíte udělat pro optimalizaci každé jednotlivé stránky a zveřejnění na vašem webu. Jednoduše přejděte v editoru dolů a podívejte se na doporučení pluginu a skóre SEO vašeho obsahu.

Pamatujte, že v online světě nic křičí autoritou víc, než být na první stránce Google. Tímto způsobem získáte na svém webu konzistentní tok organického provozu. Navíc to výrazně zvýší vaši důvěryhodnost ve vašem výklenku, zejména pro technicky zdatné klienty, kteří hledají profesionály online.

14. Pinterest Pin It Button

Pinterest je kromě Instagramu další populární sítí pro sdílení obrázků, kterou fotografové využívají. Jak název napovídá, tlačítko Pinterest Pin It vám umožňuje přidat tlačítko „znovu připnout“ na kterýkoli z vašich obrázků. Jedná se o přímý plugin, který vám umožní spravovat vše na jedné stránce.

Jakmile je vše nastaveno, všechny vaše obrázky v postu budou automaticky vloženy pomocí tlačítka. Vezměte na vědomí, že jediná sdílená složka od jednoho z vašich návštěvníků může na váš web přivést stovky nových kliknutí – v závislosti na dosahu jejich sociálních médií a ostrosti vašich obrázků..

15. Kontaktní formulář 7

Jednoduše řečeno, přidání vašich kontaktních informací do záhlaví, zápatí nebo kdekoli jinde na vašem webu nestačí k tomu, aby povzbudilo potenciální zákazníky, aby vás kontaktovali. Proto je přidání kontaktního formuláře jednou z absolutních priorit jakéhokoli webu WordPress.

Pro tuto práci by jedním z nejpopulárnějších pluginů, který můžete použít, byl kontaktní formulář 7 – nástroj s hladkou křivkou učení, ale neuvěřitelně vysoký strop. Rozděluje proces vytváření formulářů na dva jednoduché kroky. Nejprve musíte jít na „Kontakt“ > „Přidat nový“ pro spuštění vizuálního kontaktu pro tvůrce. To vám umožní určit, která pole chcete zahrnout, e-mailovou adresu, kterou chcete použít, výchozí oznamovací zprávy atd.

Po uložení kontaktního formuláře stačí pouze vložit kontaktní formulář na jakýkoli příspěvek nebo stránku pomocí krátkého kódu. To lze získat od hlavního tvůrce formulářů nebo kliknutím na odkaz „Kontakt“ > „Kontaktní formuláře“ z ovládacího panelu WordPress.

Přijměte opatření, začněte hned teď!

Jako fotograf se může týkat skutečnosti, že obrázky mohou zpomalit vaše webové stránky. I když máte optimalizační pluginy jako WP Smush a W3 Total Cache, příliš mnoho obrázků načtených na jedné stránce může prodloužit dobu načítání stránky a zničit uživatelský dojem. Vezměte na vědomí, že kromě obsahu na stránce hraje roli při výkonu webu také váš poskytovatel hostingu.

Ujistěte se, že jste podporováni kompetentní hostingovou společností, která přizpůsobuje jejich služby pro WordPress!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map