Statistikat e fundit nga Mbretëria e Bashkuar nxisin një fakt interesant (dhe jo aq befasues).


Numri i personave që hyjnë në internet duke përdorur smartphone (33%) ka kapërcyer numrin e personave që përdorin laptopë (30%) për të hyrë në internet.

Jo vetëm kaq, por edhe koha e kaluar në telefonat inteligjentë është rritur gjithashtu. Shumica e njerëzve në Mbretërinë e Bashkuar kalojnë rreth dy orë çdo ditë në telefonat e mençur. Shumë figura si kjo e bëjnë të qartë se ka një zhvendosje të veçantë drejt pajisjeve mobile dhe smartphone. Mobiljet janë shoqëruesit e vazhdueshëm me dy të tretat e popullsisë së rritur në Mbretërinë e Bashkuar.

Të gjitha këto fakte për Mbretërinë e Bashkuar ka të ngjarë të jenë të vërteta për pjesën tjetër të botës.

Mobiljet kanë ndryshuar mënyrën se si ne komunikojmë dhe bëjmë biznes.

Me përdorimin e celularit që është kaq i zakonshëm, është e rëndësishme që faqet e internetit të jenë të arritshme dhe të shfaqen tërheqëse në ekranet më të vogla. Pra, nuk është më një mundësi që temat e WordPress të mos jenë në përputhje me celularët. Përkundrazi, ata duhet të jenë të përgjegjshëm dhe të zvogëlohen në mënyrë të përsosur për të gjitha pajisjet. Dhe zhvilluesit kanë qenë të shpejtë për të parë trendin dhe temat e dizajnit që janë të përgjegjshme.

Ka mbi 5000 tema të përgjegjshme vetëm në ThemeForest. Kam zgjedhur 15 tema që janë të njohura për një vështrim të shpejtë.

hero

hero

Hero është një temë e thjeshtë për t’u përdorur dhe shumë funksionale. Hasshtë testuar gjerësisht në pajisje të shumta dhe funksionon në mënyrë perfekte në celularë.

Sistemi i galerisë me prekje, PhotoSwipe është përfshirë në temë. Vizitorët mund të prekin dhe rrëshqasin ekranin e pajisjes së tyre të lëvizshme për të parë pamjet në galerinë tuaj pa mundim. Dizajni plotësisht i përgjegjshëm siguron që çdo element, duke përfshirë format, fushat, menutë dhe përmbajtjen e ngulitur, mund të tërhiqet në mënyrë të përsosur në pajisjet e ekranit të vogël.

kumbues

kumbues

Një temë e lehtë dhe minimaliste, Vibrant përfshin gjithashtu PhotoSwipe në tiparet e saj të temës.

Ajo ka një dizajn të lëngshëm dhe karakteristika të menusë qëndrimi që bëjnë navigimin në pajisjet e lëvizshme të lehtë. Të gjalla mund të shërbejnë si shtëpi lëvizëse për biznesin tuaj. Mund të dyfishojë si një temë të lëvizshme vetëm për uebfaqen tuaj ekzistuese të WordPress.

atmosferë

atmosferë

Aura është plotësisht retinë e gatshme. Ikona FontAwesome, 370 ikona imazhi dhe ikona të gatshme Retina mund të përdoren të gjitha për të shfaqur përmbajtje mjeshtërisht.

Karakteristikat miqësore për celularin përfshijnë zbulimin e celularit dhe desktopit, shtojcën e ridrejtimit celular, menunë lëvizëse të majtë dhe të djathtë si dhe shumë karakteristika të optimizuara me prekje. Leximi i blogeve është një përvojë e këndshme sepse formati i postës mbështetet mirë.

prekje

prekje

Ju mund të përdorni Touch për të vendosur një instalim sekondar WordPress vetëm për përdoruesit e lëvizshëm, ose mund të bëni një instalim krejtësisht të ri WordPress për faqen tuaj të internetit..

Një formë kontakti e dizajnuar në mënyrë unike që mund të vërtetohet është një tipar kryesor i kësaj teme. Asshtë po aq miqësore me celularin sa është plotësisht i përgjegjshëm dhe retinë gati.

metro

Metro Premium Mobile

Paneli i opsioneve Admin i Metro Theme dhe redaktori i kodit të shkurtër celular do t’ju ndihmojnë të përshtatni temën për celularët. Ju mund të krijoni pllaka të lëvizshme dhe t’i bashkoni ato në moda të ndryshme për një pamje unike. Paraqitja e lëvizshme mund të shihet si në peizazhin ashtu edhe në pamjen e portreteve në mënyrë të përsosur në të gjitha pajisjet mobile..

mobilizohet

Mobilizo 1

Mobilize është versioni WordPress i modelit më të shitur në internet të ThemeForest. Isshtë ndërtuar me jQuery. Faqja kryesore e sporteve është një shirit i përgjegjshëm i përgjegjshëm me prekje me 24 tranzicione. Kështu që ju me të vërtetë mund të përdorni faqen kryesore për të paketuar shumë dhe për ta bërë atë lehtësisht të arritshëm nga pajisjet handheld.

Tema e përgjegjshme e WordPress-it

përgjegjës

Tema e përgjegjshme e WordPress është një temë e përgjegjshme falas nga CyberChimps që funksionon mrekullisht mirë në desktop, celular dhe tablet..

Hasshtë shkarkuar më shumë se 1.5 milion herë. Titulli me porosi lejon lehtësisht ngarkimin e logove dhe tema integrohet mirë me rrjetet sociale. Tema është një përshtatje e mirë për celularët.

Tema e faqes time celulare V3 WordPress

Faqja ime e lëvizshme V3

Navigimi i Fluid, imazhet dhe videot fleksibile, dhe galeria e përgjegjshme dhe Slideshow janë tiparet që e bëjnë My Mobile një temë të preferuar të WordPress për ekranet e vogla. Ju mund të keni një temë të ndryshme WordPress për desktopin tuaj dhe të instaloni Tema ime e lëvizshme në celularin tuaj. Pastaj, duke përdorur një shtojcë celularin switcher, ju mund të shfaqni temën e desktopit për përdoruesit e desktopit dhe temën time për celularin tek përdoruesit celular.

Bauhaus

Bahaus

Bauhaus sporton një pamje të sheshtë moderne. Shtë fleksibël dhe mund të modifikohet lehtë për të mbajtur në përputhje me imazhin tuaj të markës.

Shtë i lehtë dhe vjen i mbushur me një ndërfaqe të pastër që e bën të lehtë për vizitorin të lundrojë në sit në mënyrë intuitive.

Dyqan mobil

Dyqan mobil

Dyqani Mobile vjen nga WPtouch Pro dhe është krijuar posaçërisht për celularët, dhe posaçërisht për WooCommerce. Kjo është tema për të zgjedhur nëse dëshironi të shisni ndonjë gjë në internet. Pagesa e një faqe, faqja e produkteve me shumë prekje, menyja jashtë kanavacës dhe mbështetja e shportës e bëjnë këtë temë një përvojë të këndshme për blerjet për vizitorët.

i shkathët

i shkathët

Me Nimble, vizitorët nuk do të kenë nevojë të zmadhojnë dhe lëvizin ndërsa kërkojnë në faqen tuaj në një celular. E thjeshtë dhe profesionale, i shkathët është i përsosur dhe i përgjegjshëm dhe miqësor me celularin.

i korporatës

i korporatës

Korporata është një temë biznesi e WordPress që është plotësisht e përgjegjshme dhe mbështet të gjitha pajisjet. Menyja e lëvizshme e kanavacës ndihmon në përdorimin efektiv të hapësirës së ekranit. Shtë një përshtatje e mirë për korporatat, profesionistët e pavarur dhe agjensitë që kërkojnë të rritin bizneset e tyre.

Aegaeus

Aegaeus

Aegaeus është një temë biznesi WordPress nga Temat Mojo. Isshtë i freskët dhe modern dhe përshtatet me çdo pajisje. Ajo vjen me ngjyra të pakufizuara dhe ju mund të bëni një faqe interneti tërheqëse me këtë temë.

përfytyroj

përfytyroj

ThemeFuse ka përdorur Qasjen e Përgjegjshme të Dizajnit të Uebit për të hartuar Envision. Kjo do të thotë që vizitorët tuaj nuk duhet të lëvizin shumë në faqen tuaj të internetit dhe nuk ka shumë përmasa të përfshira. Të gjithë elementët e përmbajtjes – teksti, imazhet, ikonat dhe grafikat – do të jenë të qarta në të gjitha madhësitë e ekranit.

Mobit

Mobit

Mobit është plotësisht i personalizueshëm dhe mund të ndryshoni pothuajse gjithçka që shihni. Ju mund të përdorni ngjyrën e pakufizuar. Tema është testuar në Android, iOS dhe Windows Mobile 8. Mbështetja e retinës dhe karakteristikat plotësisht të përgjegjshme e bëjnë këtë një temë miqësore për celularin.

Përditësime miqësore me celular

Google rendit faqet e internetit me një algoritëm që përfshin pjesërisht se sa miqësor është faqja juaj. Faqet që kanë faqe të shfrytëzueshme për celular natyrisht do të renditen më lart. Kjo do të thotë se është një domosdoshmëri që përdoruesit e lëvizshëm mund ta shikojnë faqen tuaj të qetë. Anydo nga temat e mësipërme mund t’ju ndihmojë me këtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me