WordPress është si një kuti me çokollata – nuk e dini kurrë se çfarë do të merrni.


Me një mori temash, shtojcash dhe llojesh përmbajtjesh, krijimi i faqes në internet me WordPress.org është i mbushur deri në skaj me mundësi të pafund. Kufiri i vetëm është imagjinata juaj dhe natyrisht aftësia juaj për të zbuluar dhe përfshirë përbërësit e duhur.

Fatkeqësisht, një ide fituese e faqes në internet nuk është gjithmonë e lehtë për tu realizuar. Edhe pse ka mjaft tema të bukura me elemente themelore të dizajnit, me të cilat mund të filloni, është e vështirë të konceptoni dhe ndërtoni një faqe në internet unike – një e cila është e ngulitur me personalitetin e markës tuaj.

Në vend që të prisni frymëzim për grevë, ndonjëherë është më efikase të “huazoni” disa ide nga ata që tashmë kanë kaluar ngritjen e rëndë.

Pa ado të mëtutjeshme, këtu është një listë e tridhjetë faqeve të internetit më të mrekullueshme që mundësohen nga WordPress. gëzojnë!

1. TEDx Melbourne

site: http://doze.studio/

Mos lejoni që pamja e mësipërme t’ju mashtrojë – faqja fillestare e Doze Studio është ndoshta një nga vendet më tërheqëse dhe frikësuese atje. Grshtë e pëlqyeshme, apeli i tyre është falë ekipit të tyre të talentuar të animacionit. Por fakti që është mundësuar nga WordPress nuk është asgjë më pak për të mahnitshme.

3. Mercedes Benz

site: https://thewaltdisneycompany.com/

Një dekadë në shekullin XXI, shumica e të rriturve sot në vendet e lidhura dixhitale janë njohur me Walt Disney. Ashtu si filmat e tyre, faqja zyrtare e internetit Walt Disney Company jep gjallërinë e aventurës. Vendosja e zgjuar e statujës së Walt Disney dhe Mickey Mouse fton vizitorët të njihen me kompaninë.

5. Biblioteka e Greenwich

site: https://sweden.se/

Shumë përdorues të WordPress janë njohur me planin e kartave. Ai i lejon ata të organizojnë dhe të pranojnë përmbajtjen e duhur – pa pasur nevojë të rrëzojnë përparimin e tyre. Mund të optimizohet gjithashtu për të përshtatur çdo temë, madje edhe për një faqe në internet që thekson traditën e një vendi të tërë. Sweden.se është një nga shembujt e përsosur që përdor këtë qasje. Pas vizitës në sit, ju dërgohen direkt në një koleksion kartash ku mund të shfletoni tregime lokale që zgjedhin interesin tuaj, nga tendencat e modës deri në mundësitë e punës në Suedi.

7. DELAUNAY

site: http://www.stellarworks.com/

Uebfaqja Stellar Works ‘, konkretisht faqja “Koleksione”, është një nga të paktat vepra arti që përdor një plan urbanistik. Kompania dizenjon mobilje që rezonojnë me marka të ndryshme personale dhe të korporatave – një aftësi që ata demonstrojnë me uebfaqen e tyre të patëmetë.

9. Bata

site: http://www.captaincreative.com.au/

Captain Creative – alter ego i stilistit dhe drejtorit të artit Brad James – na mëson se pasi të keni gjetur imazhin tuaj të markës, duhet ta përqafoni atë me çdo fije të qenies suaj. Nëse jeni aq krijues dhe i shkathët sa ai është, atëherë patjetër që do të çojë në rezultate pozitive. Thjesht hidhni një vështrim se sa i prezantueshëm dhe i paharrueshëm është faqja e tij.

11. Fotografi Jess Marks

site: https://www.bostonmarket.com/

Uebfaqja e Boston Market e kupton që ushqimi duhet të paraqitet në definicion të lartë, duke i bërë ato më të parezistueshme dhe të shijshme. Për fat të mirë, WordPress është një minierë ari me tema me sfond të ekranit të plotë tani. Përveç kësaj, ata gjithashtu përdorën një bar të dobishëm, “ngjitës” të lartë që mund t’i ndihmojë vizitorët ndërsa lëvizin.

13. sekser

site: https://sylvesterstallone.com/

Shtë më shumë se e mundshme që Sylvester Stallone pagoi dikë tjetër për të krijuar faqen e tij. Por përsëri, çdo person që di të instalojë tema dhe shtojca mund të krijojë diçka si profesioniste. Sidoqoftë, faqja e Stallone është shembulli i përsosur i një faqe personale të bërë siç duhet. Shtë i pastër, i shpejtë dhe ofron një faqe të komunitetit ku përdoruesit mund të diskutojnë.

15. Ueb Tjetri

site: https://www.jamesb.com/

Si fotograf, nga ju pritet të dini rrugën tuaj rreth prezantimit. James Brandon nuk zhgënjehet me faqen e tij personale. Veçanërisht, seksioni i portofolit vlen të përmendet për thjeshtësinë dhe paraqitjen e tij. Ai përqafoi parimet e modelimit pa shpërqendrim dhe duke u siguruar që audienca juaj e synuar mund të përqëndrohet në përmbajtjen tuaj thelbësore.

17. Lëvizshmëria Trefecta

site: http://www.gracenote.com/company/about-us/

Në vështrim të parë, faqja fillestare e Gracenote duket si diçka që mund të përqafosh me WordPress në pak minuta. Por, pasi të lundroni në faqen e tyre, do të kuptoni pse faqja e tyre përfshihet në këtë listë. Për shumicën e markave, një faqe në internet është një mjet efektiv për t’i dhënë audiencës një vështrim në kulturën e tyre. Gracenote e realizon këtë me një foto të thjeshtë që tregon një sallë pritjeje energjike. Nëse keni një fotografi të ngjashme të ekipit tuaj, atëherë duhet të jeni në gjendje të zbatoni me lehtësi të njëjtën strategji në faqen tuaj.

19. IZOD

site: https://chaptr.studio/

Chaptr është një agjenci krijuese që shtyn minimalizmin në ekstrem. Ekzistojnë vetëm katër elemente vizuale në faqen e tyre kryesore – logoja e kokës, butoni i menusë, një propozim vlerash dhe logoja e vendosur “Ch” në mënyrë delikate që të intrigon mjaftueshëm për të lëvizur poshtë për më shumë informacion. Pasi ta keni bërë, do të zbuloni elemente të faqes poshtë palosjes që janë gërshetuar në mënyrë të përsosur së bashku në një përvojë interesante.

21. Formularët e kompjuterizuar

site: https://www.katyperry.com/

Po – paraqitja e rrëshqitësve të imazhit në ekran të plotë është ende një mënyrë e shkëlqyeshme për t’i dhënë audiencës tuaj një trajtim vizual, ndërsa ende jep mesazhin e markës tuaj. Vetë Katy Perry e përdor këtë strategji për të futur personalitetin e saj krijues në faqen e saj. Sigurisht, ato janë gjithashtu të shkëlqyera për shkëmbimin e informacionit të dobishëm, siç janë njoftimet dhe oraret e koncerteve. Me mjetet e duhura, me siguri mund të krijoni një sit të ngjashëm me WordPress brenda një ore. Një fillim i mirë do të ishte një plugin rrëshqitës i lehtë për t’u përdorur që mund t’ju ndihmojë të organizoni dhe prezantoni pasuritë tuaja vizive.

23. Hekuri në hekur

site: http://blog.flickr.net/en

Mundësuar me krenari nga WordPress.com, blogu i Flickr është mishërimi i përvojës së pastër, WordPress. Ajo përmban një menu të thjeshtë në krye, një imazh që tërheq vëmendjen mbi dele dhe një listë të përshtatshme për përmbajtjen më të mirë të faqes menjëherë. Edhe pse kjo paraqitje tashmë është përdorur gjerësisht, është akoma e besueshme dhe efektive pavarësisht nga ngrohtësia juaj.

25. WGN TV

site: http://whoisleon.com/

Si një zhvillues i faqeve në internet, mënyra më e mirë për të shfaqur talentin tuaj dhe aftësitë ekspansive është t’i derdhni të gjithë në faqen tuaj personale. Leon është një zhvillues i faqeve në internet, projektuesi UX, fotograf, videograf, zhvillues i celularit dhe dashnor i vetë-shpallur i kafesë. Me përjashtim të këtij të fundit, gjithçka që ai pretendon se mund të dëshmohet vetëm nga faqja e tij e internetit.

27. Kroacia e kufizuar nga jashtë

site: http://www.happyinmyskin.co.uk/

Drejtuar nga trajneri i ndërgjegjes Faiy Rushton, Happy In Skin My është një nga faqet e internetit më të qeta të mundësuar nga WordPress deri më sot. Përveç qasjes minimale të projektimit, në uebfaqe përdoret kombinimi i përsosur i shkronjave, përdorimi i hapësirës së bardhë dhe ngjyrave. Kjo do të tregojë se dizajni i faqes në internet nuk ka të bëjë me çdo detaj të vetëm – ka të bëjë me atë se si këto pjesë bashkohen dhe plotësojnë njëra-tjetrën.

29. ETQ

site: http://www.formfree.com/

Para se të hidhni poshtë këtë si një faqe tjetër me një imazh të sfondit të ekranit të plotë, merrni kohën për të vizituar FormFree veten tuaj. Stil, nuk vini re ndonjë gjë të veçantë? Provoni të lëvizni. Në momentin që hyni në sit, menjëherë tërhiqeni në një përvojë lineare – ashtu si synonin zhvilluesit. Sshtë një hap më tej nga formati që lëviz shumë gjatë që bëjnë shumë site të tjera të mundësuar nga WordPress.

përfundim

Ndjeheni të frymëzuar akoma? Nëse mund të imagjinoni qartë se si do të duket faqja juaj e ardhshme, atëherë jeni gati të kërkoni tema dhe shtojca që mund t’ju ndihmojnë të ndërtoni atë.

Për t’ju dhënë një fillim, dhe këtu për një listë të gjatë të temave të WordPress duhet të dini.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me