7 tipů, jak snížit velikost databáze WordPress

Vážně o urychlení vašeho hostovaného webu WordPress?


Pak jste pravděpodobně vyřadili peníze za nepřehledný design nebo kódy, které zkracují dobu načítání vašeho webu.

A pokud jste něco jako typický webmastr, dychtivě hltáte pracovní listy, knihy a webináře, které vás naučí zvyšovat rychlost webu.

Ale ukázalo se, že nemusíte ponořit nějaké těsto.

Proč se ptáš?

Protože zmenšení velikosti vaší databáze WordPress může výrazně zkrátit dobu načítání webu a zvýšit jeho rychlost.

Není žádným tajemstvím, že vyhledávače přikládají rychlosti webu velký význam a že doba načítání vašeho webu může ovlivnit vaše hodnocení v malém procentu. To konkrétně neznamená, že rychlejší web posílí vaše hodnocení, ale pomůže prolézačům získat snadný přístup k vašim webovým stránkám a poskytnout návštěvníkům lepší uživatelský dojem..

Čím je vaše databáze WordPress větší, tím více času může trvat vykreslení stránek pro návštěvníky vašeho webu. Je proto nezbytné, abyste databázi WordPress vyčistili a snížili její velikost. V průběhu času může mít vaše databáze nepoužité záznamy, nadbytečné záznamy a tabulky, které můžete bezpečně odebrat, aniž by to ovlivnilo jiné prvky vašeho webu. Pomůže to odstranit dobu načítání na serveru a zlepšit výkon vašeho webu.

Zajímá vás, jak snížit velikost databáze WordPress? Následuje sedm kroků ke snížení velikosti databáze WordPress, kterou lze okamžitě uvést do praxe:

1. Vymažte nežádoucí pluginy

1

Věděli jste, že existuje více než 20 000 pluginů WordPress? Snadnost instalace pluginu je požehnáním a prokletím současně. Vaše databáze bude vždy trpět blokem pluginů, protože každý plugin, i když je deaktivován, přidá další kód pro WordPress, který se načte.

Udělejte také svou databázi a své stránky, laskavost a odstraňte všechny ty pluginy, které jste po nějakou dobu nepoužili. To lze snadno provést pomocí sekce pluginu na hlavním panelu WordPress.

2. Odstraňte spamové komentáře a nežádoucí kódy

2

Ve složce spamu a koše by měly být komentáře a příspěvky: toto je zbytečné nepořádek, který musíte odstranit. Měli byste také odstranit všechny revize příspěvků, které zůstaly jako koncepty a místo toho byly publikovány nové příspěvky.

Můžete použít plugin pro optimalizaci WP a dokončit tak práci jediným kliknutím. Současně můžete pomocí pluginu Clean Options for WordPress najít nevyužité tabulky v databázi a také je vyčistit.

3. Použijte MySQL dotazy

Doplněk Akismet v mnoha případech zvyšuje velikost databáze díky tabulce zvané wp_commentmeta. Nainstalujte plugin správce WP db > spusťte následující dvě možnosti dotazu – lze je spustit z ovládacího panelu WordPress (ale každou z nich spusťte samostatně):

ODSTRANIT OD WP_commentmeta KDE NENÍ VLOŽENO comment_id (VYBRAT comment_id OD WP_comments);
ODSTRANIT OD Wp_commentmeta KDE meta_key LÍBÍ ‘% akismet% ‘;

Vaše instalace WordPress se může trochu lišit, takže před použitím výše uvedených dotazů nezapomeňte zkontrolovat název tabulky. Následující dotazy SQL jsou také užitečné při snižování velikosti databáze:

ODSTRANIT OD WP_postmeta KDE meta_key = "_edit_lock";
ODSTRANIT OD WP_postmeta KDE meta_key = "_edit_last";

4. Komprimujte obrázky

4

Komprese obrázků může výrazně snížit množství dat uložených v databázi. Kompresi gzip můžete použít ke snížení velikosti textových zdrojů, jako jsou CSS, JavaScript a HTML.

Můžete také použít plugin WP Smush.it, který komprimuje obrázky, když nahráváte nové do knihovny médií, a to stripováním metadat z JPEG, převodem GIF na indexované PNG, stripováním nepoužitých barev z indexovaných obrázků a optimalizací komprese JPEG. WP Smush.it poběží tiše za scénami.

5. Vypněte automatické ukládání

WordPress uloží provedené změny do příspěvků každé 2 minuty a uloží je jako revizi. Všechny revize jednoho příspěvku jsou uloženy jako samostatné položky v databázi, což databázi drasticky zvětší.

Pokud píšete dlouhé příspěvky, schůdným řešením je vypnutí funkce automatického ukládání. Přidejte následující kód do souboru functions.php mezi uzavírací a otevírací značky php:

function disableAutoSaveCompletely () {
wp_deregister_script (‘autosave’);
}
add_action (‘wp_print_scripts’, ‘disableAutoSaveCompletely’);

6. Optimalizujte databázi WordPress

Databáze je místem, kde je vše uloženo: komentáře, nastavení, stránky, příspěvky, pluginy a kódy. Zafarbená databáze znamená, že pokaždé, když se stránka znovu načte, mohou informace najít a zobrazit.

Z tohoto důvodu je třeba optimalizovat databázi. Použití správce WP-DB nebo WP optimalizačního pluginu je skvělý způsob, jak obnovit, opravit, optimalizovat a zálohovat databázi.

7. Použijte zásuvné moduly mezipaměti

Moduly mezipaměti, jako je W3 Total Cache, vytvářejí statickou verzi vašich stránek pro první návštěvníky. Do databáze je tedy přistupováno a vygeneruje vaši stránku, když ji někdo poprvé navštíví.

S pluginem pro mezipaměť je vygenerovaná stránka uložena na serveru, takže když uživatel příště navštíví stránku, je stejná stránka předem vygenerována a databáze není vyvolána.

Chcete-li optimalizovat databázi WordPress, proveďte následující opatření. Všimnete si okamžitých výsledků.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map