9 základních modulů WordPress pro všechny začátečníky

Systém pro správu obsahu (CMS) jako WordPress je jako cukrárna pro začátečníky. Existuje celá řada prvků, které můžete snadno kombinovat a kombinovat – od témat, která dodávají vašemu webu krásný vzhled, až po pluginy, které rychle integrují různé funkce. Stačí jen objevit ty správné kousky, které splní vaše online cíle a poskytnout cílové skupině cenný zážitek.


Základní zásuvné moduly WordPress

Pokud jde o pluginy, existuje více než 47 000 možností z knihovny WordPress. Tyto pluginy vám mohou pomoci integrovat funkce, jako je online nakupování, rezervace a přihlášení. Dokonce byste mohli okorenit design svých webových stránek pomocí tvůrců vstupních stránek, karuselů a videa na pozadí.

Než se však nadchnete, musíte si nainstalovat několik pluginů, které zajistí výkon, zabezpečení, prodejnost a přizpůsobitelnost vašeho webu. Vezměte na vědomí, že vytváření webových stránek WordPress přináší rizika, zejména proto, že je třeba spojit spoustu pohyblivých částí.

Bez dalších okolků je níže devět nutných modulů WP, které byste měli nainstalovat ihned.

1. Zabezpečení Wordfence

WordPress může být přátelský pro začátečníky, snadno se učí, je flexibilní a snadno použitelný, ale zdaleka není dokonalý. Za prvé, není to nutně nejbezpečnější platforma.

V minulosti se některé webové stránky WordPress staly oběťmi závažných narušení bezpečnosti. Problémy s bezpečností samozřejmě nejsou pro příležitostné bloggery, kteří nechtějí zpeněžit svou práci, velkým problémem. Ale pro ty, kteří si vydělávají na živobytí prostřednictvím jejich online úsilí, by bezpečnost webových stránek měla být jejich nejvyšší prioritou.

S aplikací Wordfence Security můžete mít vše, co potřebujete k ochraně svých webových stránek, aniž byste museli platit desetník. Po instalaci vše, co musíte udělat, je jít na WordPress > Skenujte z ovládacího panelu a klikněte na „Zahájit skenování Wordfence“. Plugin provede svou práci automaticky a během několika sekund vám poskytne doporučené opravy.

wordfence

Zabezpečení Wordfence funguje tak, že vyhledává známé problémy a útočí na vektory, jako jsou slabá hesla, chybné doplňky a zranitelnost „HeartBleed“. Pokud jsou takové problémy zjištěny, můžete zkontrolovat pod shrnutím kontroly seznam akcí.

skenovat

Pravidelné provádění kontroly pomocí bezplatné verze může zajistit zabezpečení vašeho webu. Pokud v souhrnu skenování uvidíte pouze zelené zprávy „Zabezpečené“, „Úspěch“ a „Hotovo“, měli byste být v pořádku.

Ale pro podniky, jako jsou podniky elektronického obchodu a firemní webové stránky, byste měli zvážit získání placené verze pro zvýšení bezpečnosti. Mějte na paměti, že nikdy nemůžete být příliš bezpeční, pokud jde o údaje o vašich zákaznících a pověst vaší firmy.

Stažení a další podrobnosti: updraftplus.com

 3. Akismet

Jednou z nevýhod používání WordPress je nekontrolované spamování komentářů špinavými obchodníky. Tato praxe se obvykle provádí jako způsob, jak se vplížit zpětné odkazy na váš web a ukrást část vašeho provozu. V některých případech se provádí znehodnocování webových stránek konkurenta nebo jako taktika „negativního SEO“.

Jistě, můžete vždy schválit nebo smazat komentáře prostřednictvím vestavěného systému komentářů, ale cesta manuální cestou může trvat obrovské množství času. Vezměte na vědomí, že pokud si chcete vytvořit přístupnější značku, musíte také identifikovat legitimní komentáře a reagovat na ně.

Dobrou zprávou je, že musíte nainstalovat Akismet, abyste se zbavili problémů s nevyžádanou poštou pouze jednou provždy. Po instalaci plugin automaticky odfiltruje spamové komentáře a zabrání jejich zobrazování na vašem webu.

akismet

V případě, že je komentář blokován náhodou, můžete je kdykoli ručně zkontrolovat a schválit prostřednictvím Komentáře sekce.

Kromě ochrany proti spamu nabízí placené verze produktu Akismet bezpečnostní výhody, jako jsou denní zálohy a skenování malwaru. Tyto funkce však nestojí za to, protože již máte k dispozici aktualizaci UpdateraftPlus a Wordfence Security.

Stažení a další podrobnosti: yoast.com/wordpress/plugins/seo/

5. Živý skladatel

Ačkoli editor stránek WordPress je stejně snadný jako použití jakékoli jiné aplikace pro zpracování textu, není z hlediska designu intuitivní – zejména pro začátečníky, kteří nemají žádné znalosti kódování. Ale s editorem drag and drop stránky, jako je Live Composer, můžete přesně přizpůsobit, jak se má každá stránka zobrazit, aniž byste museli psát jediný řádek kódu.

Chcete-li aktivovat program Live Composer, přejděte na Stránky > Všechny stránky, vyberte stránku, kterou chcete upravit, a poté klikněte na „Upravit v živém skladateli“. Tím se načte vybraná stránka a vyvolá se rozhraní Live Composer.

Chcete-li na stránku přidat nové prvky nebo „moduly“, stačí kliknout a přetáhnout ikonu z hlavního panelu nástrojů. Můžete volně přidávat cokoli od bitů kódu HTML do tlačítek výzva k akci (CTA). Pokud potřebujete více místa pro moduly, přetáhněte jiný kontejner do oblasti obsahu stránky.

kontejner

Při přidávání nové stránky nemůžete aktivovat program Live Composer. Nejprve musíte vybrat existující stránku nebo uložit koncept nové stránky. Po uložení můžete vedle permalinku kliknout na „Otevřít v živém skladateli“. Nezapomeňte také, že plugin nelze použít k úpravě prvků, které jsou spojeny s vaším tématem, jako je oblast widgetu postranního panelu, zápatí a záhlaví.

Stažení a další podrobnosti: contactform7.com

7. WP Smush

Bez ohledu na to, zda máte online portfolio, fotografický blog nebo internetový obchod, potřebujete obrázky, které zvýší faktor zapojení vašich stránek. Bohužel, mnoho začátečníků udělá chybu při používání obrázků, které jsou zbytečně velké. Výsledkem je, že výkon jejich webových stránek trpí a téměř polovina jejich publika opouští frustrace.

To je důvod, proč potřebujete plugin pro kompresi obrázků, jako je WP Smush, pro automatickou změnu velikosti a optimalizaci obrázků pro rychlost. Stačí nainstalovat plugin, přejděte na Média > WP Smush, a klikněte na „Hromadně rozbít“.

hromadně lítající

WP Smush lze také nastavit tak, aby automaticky optimalizoval nové obrázky při nahrávání. Jednoduše přejděte dolů do části nastavení a zaškrtněte políčko „Automaticky rozmazat obrázky při nahrávání“. Po aktivaci si už nikdy nebudete muset dělat starosti s obrázky, které váš web opět zpomalí. Plugin zajišťuje, že obrázky při kompresi neztrácejí kvalitu, takže se zaměřte pouze na vytváření skvělého psaného a vizuálního obsahu.

bulk-smush-2

Stažení a další podrobnosti: gndev.info/shortcodes-ultimate

9. WooSidebars

S doplňky jako Live Composer, Shortcodes Ultimate a Contact Form 7 máte vše, co potřebujete k přizpůsobení oblasti obsahu. S WooSidebars můžete nyní mít úplnou kontrolu nad vším na svém webu WordPress.

WooSidebars je jednoduchý plugin, který vám umožní vytvořit nekonečný počet postranních panelů pro různé stránky. v Vzhled > Oblasti widgetů, můžete své nové oblasti widgetu pojmenovat a stručně popsat. Můžete také určit podmínky pro novou oblast widgetu, jako jsou stránky, které se objeví, termíny taxonomie a hierarchie šablon.

oblast widgetů

Chcete-li použít novou oblast widgetu, vyberte z postranní nabídky vpravo postranní panel, který chcete nahradit. Nezapomeňte také nastavit vhodné podmínky, kdy a kde se postranní panel objeví. Na stránce „O nás“ můžete například zobrazit widget Google Maps, který je umístěn na adrese vaší kanceláře.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map