Hledáte způsoby, jak zpeněžit svůj web WordPress? Pro většinu majitelů stránek využívají služby jako Google AdSense je populární způsob, jak vydělat pasivní příjem. Jedná se o reklamní síť, která se může snadno integrovat do jakéhokoli webu – ať už jde o osobní blog nebo eCommerce obchod.


Jak Google AdSense funguje?

Google AdSense používá model ceny za proklik, což znamená, že dostanete zaplacenou paušální částku, kdykoli uživatelé kliknou na reklamy z vašeho webu. Celková cena kliknutí závisí na různých faktorech, jako je Skóre kvality a Hodnocení reklamy.

Po implementaci funguje Google AdSense zobrazováním reklam ve třech klíčových oblastech: horní banner, postranní panel, a ve vašem obsah. Jako vlastník webu máte možnost upravit, které reklamy se budou zobrazovat a kde.

Začínáme

Chcete-li přidat Google AdSense na svůj web WordPress, musíte nejprve zaregistrovat nový účet. Začněte také pomocí svého stávajícího účtu Google.

adsense1

Pokračujte v registraci zadáním adresy URL svého webu. Nezapomeňte také zvolit jazyk, který cílové publikum primárně používá. Pokračujte ve zbývajícím procesu registrace podle pokynů na obrazovce.

Děkuju

Nezapomeňte, že Google musí nejprve zkontrolovat vaši aplikaci AdSense, než začnete na svém webu zobrazovat reklamy. Počkejte na potvrzení jejich e-mailem. Může to trvat kdekoli od 6 do 8 hodin. Po schválení vaší aplikace se nyní můžete přihlásit k účtu AdSense a začít vytvářet reklamy.

Vytváření reklam pomocí AdSense

Chcete-li vytvářet reklamy, přihlaste se k panelu AdSense a přejděte na Moje reklamy > Nová reklamní jednotka.

new_ad

Na nové stránce reklamy můžete upravit vzhled reklamy zadáním velikosti, typu a stylu. Věnujte pozornost stávajícímu rozvržení a barevnému schématu vašeho webu. Ačkoli chcete zvýšit viditelnost těchto reklam, nemůžete si dovolit, aby jim narušily dojem návštěvníků. Můžete odkazovat na příklad zobrazování grafických reklam jak každá velikost reklamy vypadá na skutečné stránce.

příklady

Vezměte na vědomí, že můžete také určit záložní reklamy, které se zobrazí pouze v případě, že Google nemůže najít žádnou vhodnou reklamu, která by se měla zobrazit. Na druhé straně vám vlastní kanály umožňují sledovat konkrétní reklamní jednotky ve skupinách. Můžete například vytvořit samostatné vlastní kanály pro reklamy na pravém postranním panelu a bannerové reklamy a určit, které umístění má lepší výkon.

Po prvním vytvoření reklamy pokračujte a klikněte na „Uložit a získat kód“ v dolní části stránky. Poté můžete svůj reklamní kód zkopírovat a uložit do textového editoru, jako je například Poznámkový blok. To vám v budoucnu usnadní použití kódu reklamy.

Umístění reklamy na WordPress

Chcete-li začít zobrazovat reklamy na svém webu WordPress, přejděte na Vzhled > Widgety. V části Dostupné widgety vyhledejte možnost Text (libovolný text nebo HTML) a přetáhněte ji do sekce widgetů.

dra

Vezměte na vědomí, že části stránky, do kterých můžete přidat widgety, závisí na aktuálním motivu vašeho webu. Po přetažení textového widgetu vložte název a vložte reklamní kód do pole označeného jako „Obsah“. Klikněte na „Uložit“ a můžete začít.

widet

Pokud potřebujete rychlý způsob správy AdSense na WordPress, můžete využít Aparg SmartAd:

Co je Aparg SmartAd? Jedná se o plugin pro správu reklam WordPress. Je to také jediná svého druhu, která má inteligentní ovládání reklam, které vám umožní oslovit cílové publikum. Můžete mít úplnou kontrolu nad reklamami zobrazovanými na vašem webu. Můžete si vybrat kód a umístit svůj krátký kód Google AdSense prostřednictvím nastavení kampaně. Poté se reklama zobrazí v té části webové stránky, kde ji umístíte.

Další tipy

  • Naučte se testovat různé reklamní strategie. Testování split nejen šetří čas, ale také usnadňuje optimalizaci reklam na maximální zisky. Můžete také A / B otestujte celý svůj web WordPress určit rozvržení, které vede k většině konverzí.
  • Můžete použít plugin jako AdSanity pro lepší správu reklam. Jedná se o externí rotační nástroj, který umožňuje vytvářet, plánovat a sledovat reklamy nebo reklamní sestavy pro maximální konverze.
  • Podle statistik se velikost reklamy 336 × 280, 728 × 90 a 300 × 260 pohodlně vejde do většiny rozložení obrazovky. U mobilních telefonů byla velikost 320 × 100 považována za nejúčinnější. To vše je potvrzeno jako nejúspěšnější velikosti reklamy na základě vlastních zjištění Google.

Závěr

Google AdSense je vynikající způsob, jak začít vydělávat ze všech vašich snah o vytváření stránek. Dalším krokem je implementace strategií, které vám mohou pomoci zvýšit provoz a co nejlépe využít umístění reklamy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me