Krahasoni 5 shtojcat kryesore të testimit të WordPress A / B

Me një sistem të menaxhimit të përmbajtjes si WordPress, çdo person mund të ndërtojë një faqe në kërkim profesional brenda një dite. Ju lehtë mund të instaloni tema, të krijoni faqet dhe të vendosni çfarëdo përmbajtje që dëshironi të ofroni audiencës tuaj. Sidoqoftë, edhe zhvilluesit më me përvojë në internet kanë nevojë për testime dhe optimizime të mëtutjeshme për të zhbllokuar potencialin e vërtetë të çdo faqeje.


Ndërsa ekzistojnë shumë mjete monitorimi dhe analitike, testimi është një proces që kërkon kohë. Mos harroni se ju duhet kohë për të mbledhur të dhëna të mjaftueshme në lidhje me performancën e një siti. Për të shpejtuar gjërat, ju mund të ndani versione të shumta të testit të faqes tuaj njëkohësisht duke përdorur mjete testimi A / B.

Më poshtë janë pesë mjetet kryesore të testimit A / B që mund të përdorni për faqen tuaj të WordPress:

1. Titujt Eksperimentet

Titulli Eksperimentet është një shtesë A / B testues shtesë që është e lehtë për t’u përdorur dhe shumë e dobishme. Integrohet drejtpërdrejt me redaktorin e postave të WordPress – duke ju lejuar të krijoni tituj të shumtë për përmbajtjen tuaj pa probleme.

title-eksperiment

Një tipar i dukshëm i Titullit Eksperiment falas, është disponueshmëria e një udhëzuesi hap pas hapi dhe këshilla për optimizim, i cili dorëzohet drejtpërdrejt në kutinë tuaj të postës elektronike nëse ju kërkoni. Ai gjithashtu vjen me një version pro, i cili ju lejon të keni avantazhe të tilla si imazhe të shumta të paraqitura, statistika dhe mbështetje prioritare të klientit.

Shkarkoni dhe më shumë informacion: wordpress.org/plugins/simple-page-tester/

3. Testimi Nelio A / B

Nëse dëshironi më shumë sesa thjesht një shtojcë të thjeshtë testimi A / B, atëherë duhet të merrni parasysh marrjen e Nelio A / B Testimit. Shtë një gjithëpërfshirëse optimizimi i konvertimit platformë që ju lejon të provoni ndonjë gjë nga produktet, widget, temat dhe menutë. Ju gjithashtu mund të përdorni mjetin e hartës së nxehtësisë për të vëzhguar se si ndërvepron drejtpërdrejt audienca juaj me faqen tuaj.

Nelio

Pavarësisht nga thellësia e informacionit, ju mund të merrni me Nelio A / B Testing; ndërfaqja vizuale e organizuar ua lehtëson përdorimin edhe fillestarëve. Vetëm mos harroni se është një shtojcë premium që vjen vetëm me një provë falas.

Shkarkoni dhe më shumë informacion: www.kissmetrics.com/

5. Thirrjet për WordPress për veprim

Së fundmi, nëse qëllimi juaj është që të provoni me saktësi shkallën e konvertimit të thirrjeve në veprim, atëherë thirrjet për veprim në WordPress janë shtojca për ju. Përveç të qenit një mjet i lehtë i lehtë që lejon teste multivariane të ndarjes, ai gjithashtu përmban një ndërtues CTA që tërhiqet dhe lëshon që vjen me modele të para-bëra.

CTA

Pas krijimit të CTA-ve tuaja, Thirrjet në WordPress ofron një krahasim krah për krah ndërmjet ndryshimeve. Shtë gjithashtu e lehtë të kalosh midis seksionit CTA në redaktorin vizual. Thjesht zgjidhni butonin Launch Visual Editor ose modifikoni drejtpërdrejt dimensionet e CTA, tekstin e kokës, përmbajtjen dhe ngjyrat.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map