Náhle se může stát, že jednoho dne zjistíte, že nemáte přístup na svůj web WordPress. Nesmí existovat žádný zjevný důvod. Ano, i když vás to hodně rozruší, není důvod k panice. Je možné identifikovat kořenovou příčinu problému a vyřešit jej.


Existuje několik důvodů, proč jste byli uzamčeni z administračního panelu svého webu.

  • Chyba při navazování připojení k databázi
  • Bílá obrazovka smrti
  • Nesprávné vydání hesla

Pojďme se podívat na každé z nich a možná řešení pro to samé.

Můžete se pokusit vyřešit všechny tři problémy, ale nejdřív se musíte ujistit, že máte zálohu všech souborů. V případě, že se něco pokazí, budete moci hodiny vrátit zpět!

Chyba při navazování připojení k databázi

Tato zpráva se objeví, když dojde k možnému poškození databáze nebo přihlašovací údaje pro vaši databázi mohou být špatné a nepravděpodobný scénář, kde je vaše hostingová služba vypnuta.

Nejprve zkontrolujte chybovou zprávu. Pokud čte, „jedna nebo více databázových tabulek není k dispozici. Databáze bude možná třeba opravit “, pak stačí pouze jednoduchá oprava databáze. Databázi WP můžete opravit dvěma způsoby.

Najděte svůj soubor wp-config.php a přidejte na konec následující doplněk.

define (‘WP_ALLOW_REPAIR’, true);

Nyní přejděte na stránku www.yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php a pokračujte v procesu opravy. To by mělo fungovat, ale pokud selže, můžete také opravit databázi pomocí modulu phpMyAdmin. Pokud byste chtěli další vysvětlení, přejděte k článku maketecheasiera o řešení poškození databáze WordPress.

Na druhé straně, pokud se na vašem webu zobrazuje „Chyba při navazování připojení k databázi“, měli byste identifikovat soubor wp-config, otevřít soubor a zkontrolovat, zda v něm nejsou nějaké změny. Tento soubor obsahuje podrobnosti o připojení k databázi. Mohou se vyskytnout problémy s přihlašovacím jménem a heslem, které je třeba nastavit správně. Přečtěte si o těchto pověřeních a ujistěte se, že jsou správné.

Pokud chyba přetrvává i poté, problém s největší pravděpodobností spočívá na hostitelském serveru. Musíte zkontrolovat, zda server MySQL reaguje. Pokud víte, že ostatní uživatelé stejných služeb webhostingu mají problém, můžete si být docela jisti, že se jedná o problém serveru MySQL. Pokud ve výsledcích testconnection.php nebo při připojení k phpMyAdmin dojde k chybě, obraťte se na hostitelský server a opravte jej..

Bílá obrazovka smrti

Jak už název napovídá, vše, co uvidíte, když se pokusíte přihlásit, je nepřerušovaná bílá obrazovka, na kterou se také běžně odkazuje komunita WordPress „WordPress White Screen Of Death“. Jedním z důvodů může být jednoduše to, že na serveru není dostatek místa. To může často nastat při sdílení hostingu. Může pomoci vymazání mezipaměti prohlížeče nebo mezipaměti pluginu (pokud k němu máte přístup).

Soubory WordPress nebo databáze mohou být někdy poškozeny malwarem nebo jinými podobnými problémy. V takovém případě může být vyřešen pouze na konci serveru. Nebo může dojít k prostojům, plánovaným nebo neplánovaným.

DE_BUG ve WordPressu může také pomoci identifikovat příčinu chyby. Příčinou je často špatné kódování v samotném tématu nebo v používaných pluginech. Pokud došlo k nedávnému přidání nebo úpravě pluginu, může být změna vrácena, aby se zjistilo, zda je přístup obnoven. Pokud však máte bílou obrazovku před sebou, bude nutné provést požadované změny pomocí klienta pro přenos souborů.

Pluginy, které jsou aktuální a jsou aktivně podporovány vývojářem a jsou kompatibilní s nejnovějšími verzemi WordPress, nezpůsobí problém. Příčinou jsou často zastaralé pluginy.

Chcete-li se ujistit, že problém způsobuje plugin:

  1. Můžete přejít do složky wp-content na vašem webovém serveru, najít složku pluginy a přejmenovat ji.
  2. Všechny pluginy budou deaktivovány a pokud nyní můžete získat přístup ke svému dashboardu WordPress, určitě víte, že je problém s jedním nebo více pluginy.
  3. Trublemakera můžete určit aktivací pluginů jeden po druhém a kontrolou, zda se znovu objeví bílá obrazovka. Potom můžete odstranit nepříjemný plugin.

Pokud po tom všem stále zíráte na prázdnou obrazovku, můžete postup opakovat s pluginy na tématech a zkontrolovat, zda fungují v pořádku.

Někdy se může bílá obrazovka objevit, když pracujete na souboru features.php motivu nebo jiném php souboru WordPress. V tomto případě je chybné kódování nejpravděpodobnější příčinou prázdné obrazovky. Poté budete muset přistupovat k WordPress pomocí FTP a napravit vadné kódování.

Chcete-li se tomuto konkrétnímu problému vyhnout, některé doporučují používat podřízená témata při provádění změn v tématu PHP. Před pokusem o provedení změn je také nejlepší uložit živou funkční verzi původního PHP do jakéhokoli úložiště třetí strany. V případě jakéhokoli poškození by nedošlo ke ztrátě původního kódu.

Pro podrobnější studium příčin bílé obrazovky smrti bych vám doporučil přečíst si článek Corey McKrill na téma The Found Foundry.

Nesprávný problém s heslem

Někdy, i přes použití správné kombinace uživatelského jména a hesla, nemůžete získat přístup k hlavnímu panelu WordPress. Dokonce ani váš pokus o získání hesla pomocí možnosti „zapomenuté heslo“ nefunguje, protože nemusíte dostávat e-mail se správným heslem. K tomu může dojít, pokud se některému hackerovi podařilo narušit váš web.

Nejjednodušší řešení by bylo z vašeho hostitelského účtu. Použijte phpMyAdmin, otevřete databázi a identifikujte uživatele. Jakmile to uděláte, můžete změnit přihlašovací údaje k heslu a jste nastaveni! SiteGround poskytl poměrně rozsáhlý návod na stejné, a tak bude i jakékoli dobré hostingové služby.

Závěrečné myšlenky

Doufám, že se tato příručka ukázala jako užitečná při manévrování vašich stránek WordPress z mírně složitých situací. A konečně bych rád dodal, i přes růst WordPress jako Content Management System a vývoj vynikajícího hardwaru, vždy existuje šance, že se něco pokazí. Nezapomeňte tedy v pravidelných časových intervalech vytvořit zálohu svých webových stránek.

Také byste měli vědět, že žádný z těchto problémů nemusí trápit váš web. Pokud tomu tak je a stále jste zablokováni, kontaktujte svého hostitele webu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me