Një analizë e thellë në 5 shtojcat e faqeve të njohura të WordPress

Faqet e ndalimit luajnë një rol vendimtar në gjenerimin e plumbit. Për të stimuluar konvertimet, ata duhet të tërheqin vëmendjen e audiencës tuaj të synuar, të ndërtojnë besimin e tyre me informacionin e duhur dhe t’i detyrojnë ata të ndërmarrin hapin tjetër.


Pse keni nevojë për një Shtojcë Faqeje Landing WordPress?

Nëse jeni duke përdorur WordPress, mund të vëreni që ndërtuesi i faqeve të integruara nuk është saktësisht një mjet ideal për krijimin e faqeve të uljes. Por duke qenë se WordPress ka të bëjë me fleksibilitetin, prapëseprapë mund të ndërtoni një faqe të mirë uljeje përmes redaktorit HTML. Thjesht duhet të grumbulloni copa thelbësore si butonin CTA, kopjoni, imazhe dhe formoni vetë.

Sidoqoftë, të shkoni në rrugën tradicionale të krijimit të faqeve mund të kërkojnë kohë dhe thjesht jopraktike nëse doni të jeni konkurrues. Një zgjidhje më e mirë është të përdorni një plugin të faqes ulëse që kursen kohë dhe ndihmon në optimizimin e kursit të konvertimit.

Në këtë artikull, do të hedhim një vështrim në pesë prej shtojcave më të mira të faqes së uljes për WordPress, të shqyrtojmë të mirat dhe të këqijat e tyre, dhe t’ju ndihmojmë të vendosni se cila është më e mira për faqen tuaj të internetit.

1. Ndërtues kastor

Siti: instabuilder.com / Kostoja: Fillon me 77 dollarë

InstaBuilder 2.0 është një mjet gjithëpërfshirës që ju lejon të krijoni, lansoni dhe optimizoni faqet tuaja të uljes. Ajo përdor një ndërtues faqesh tërheqëse dhe tërheqëse që mund t’ju ndihmojnë të shtoni elemente të faqeve të tilla si butonat, titujt dhe kopjoni me lehtësi.

instabuilderKrijues i faqeve tërheqje dhe tërheqje.

Një nga aspektet e dukshme të InstaBuilder është ndërfaqja intuitive. Animimet e shiritit të veglave janë fluide dhe elementët e faqeve mund të rregullohen ose ripozicionohen duke përdorur vetëm miun. Nëse keni nevojë për opsione shtesë të formatimit, thjesht klikoni në çdo element për të treguar një shirit tjetër të mjeteve, si dhe një panel cilësimesh në të djathtë.

Problemi i vetëm është se mund t’ju duhet pak kohë për t’u mësuar me veçoritë e mjetit. Sigurisht, një udhëzues mjetesh mund t’ju ndihmojë të identifikoni çdo send në shiritin e veglave, por numri i madh i opsioneve nuk e lehtëson gjetjen e asaj që ju nevojitet. Littleshtë pak e lodhshme në rastin më të mirë, por ndërfaqja është shumë e përgjegjshme dhe siguron një fluks pune të shpejtë.

Nëse dëshironi një mënyrë edhe më të shpejtë për të ndërtuar faqet e uljes, InstaBuilder ju lejon të përdorni “krehje” që përbëhen nga elementë që shpesh përdoren së bashku për konvertime më të mira. Ju gjithashtu mund të personalizoni kombinat për të përshtatur mjetin për nevojat tuaja specifike.

006“Combos” në InstaBuilder.

Karakteristika të dukshme

 • Modelet e para-ndërtuara – Nëse vetëm numri i veçorive në shiritin e veglave nuk është i mjaftueshëm për të fituar fitimin tuaj, kini parasysh që InstaBuilder 2.0 ofron mbi njëqind modele të personalizueshme që tashmë janë konfiguruar paraprakisht për konvertime. Pavarësisht nëse keni nevojë për një faqe shitje ose një faqe “faleminderit”, ekziston një model që mund ta bëjë punën tuaj shumë më të lehtë.
 • Redaktori i Imazhit –Për t’i bërë imazhet tuaja të duken më mirë, thjesht mund të përdorni redaktorin e imazhit të integruar që përdor teknologji nga Adobe Aviary SDK. Kjo drejton dhe shpejton procesin për ata që përdorin shumë elemente vizuale.
 • Analitika –Për të ndihmuar në përmirësimin e shkallës tuaj të konvertimit me kalimin e kohës, InstaBuilder ka një veçori të integruar analitik që ju siguron statistika të rëndësishme. Ju mund ta kombinoni këtë me funksionin e testimit të ndarjes për të zhbllokuar versionin më të mirë të faqeve tuaja të uljes.
 • Karakteristika të përparuara të faqes –Përveç karakteristikave kryesore të përmendura më lart, InstaBuilder gjithashtu ju siguron një mori karakteristikash shtesë si një portë mirëseardhjeje, dalje nga dalja, timer për llogaritjen dhe grafika falas para-bërë.

3. Instapimi

Faqja: livecomposerplugin.com / Kostoja: Fillon falas

Edhe pse faqet e uljes janë thelbësore për gjenerimin e plumbit dhe fitimin e parave, jo gjithmonë duhet të shpenzoni para për to. Me Live Composer, mund të keni të gjitha tiparet thelbësore që ju nevojiten për të ndërtuar faqe efektive të uljes.

live-kompozitorFilloni me “Redakto në Kompozim të drejtpërdrejtë”.

Live Composer përdor të njëjtën ndërfaqe si pulti i WordPress-it, kështu që do të ndjeheni mirë në shtëpi. Për të iniciuar shtojcën, krijoni një faqe të re dhe klikoni “Redakto në kompozimin e drejtpërdrejtë”. Kjo do të ngarkojë faqen së bashku me ndërfaqen e shtojcës.

Vini re se Live Composer punon në mënyrë të ngjashme me Beaver Builder, i cili gjithashtu integrohet direkt me WordPress. Kjo do të thotë që ju do të punoni me temën e instaluar aktualisht për faqen tuaj të internetit. Elementet e faqeve të tilla si widgetts, headers dhe footers nuk mund të redaktohen edhe përmes shtojcës.

Ju mund të tërhiqni dhe lëshoni modulet nga shiriti kryesor i mjeteve në fund të faqes për të krijuar faqen tuaj të uljes. Modulet përbëhen nga teksti, HTML, ikonat, ndarësit dhe skedat mund të shtohen vetëm në enë, të cilat mund të gjenden në anën e majtë të menusë.

live-composer2Ndërtimi i një faqe ulje duke përdorur Live Composer.

Për t’ju ndihmuar të kërkoni module të veçanta, mund të zgjidhni një kategori nga menyja “Elemente”. Sidoqoftë, nuk është praktike të vendosni filtrin në “Trego të Gjithë” pasi do të shtypë menunë me çdo modul të disponueshëm.

Mos harroni se një çështje e vogël me ndërfaqen e Live Composer është që ju nuk mund të lëvizni normalisht nga artikujt e menusë. Në vend të kësaj, duhet të përdorni butonat e majtë dhe të djathtë për të lëvizur menunë. Kjo e bën shtojcën më pak të rrjedhshme dhe mund të jetë e bezdisshme nëse po kërkoni një modul specifik.

Karakteristika të dukshme:

 • Zgjatjet – Shtojca vjen me një dyqan shtesë ku mund të gjesh falas dhe të paguar Me shtesat, mund të shtosh funksionalitete si mbështetje Google Maps, ikona të marketingut, animacione etj..
 • Hartimi i faqeve & Rezervime të kodit – Mund të ruani dhe eksportoni modelin e faqes tuaj brenda mjetit. Nëse është e nevojshme, mund të gjeneroni dhe ruani kodin e faqes tuaj për përdorim në të ardhmen.
 • Karakteristikat e reja të tryezës –Pas instalimit të Live Composer, seksionet e reja do të shtohen në pultin e WordPress tuaj: Dëshmitë, Shkarkimet, Galeritë, Partnerët, Projektet, dhe Këto pjesë janë të lidhura me modulin e duhur në redaktor.

5. Lander

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map