Přechod z Joomly na WordPress

Joomla je poměrně sofistikovaný systém pro správu obsahu. Nepochybně je to dobrý systém, ale mnoho majitelů webových stránek, kteří nejsou tak důvtipní, může chtít přejít k něčemu, co je jednodušší. Jaká lepší volba než populární a snadno spravovatelný systém správy obsahu WordPress?


Existuje mnoho důvodů, proč můžete chtít provést přechod na WordPress,

 • WordPress je nejoblíbenější systém pro správu obsahu, s Joomlou přichází ve vzdálené sekundě.
 • Jedná se o software s otevřeným zdrojovým kódem a má rostoucí komunitu, která aktivně přispívá. Existuje spousta svobodného softwaru ve formě pluginů a témat, která jsou volně dostupná a vysoce intuitivní k použití.
 • Téměř každá hostingová služba nabízí instalaci WordPress jedním kliknutím, abyste mohli začít.

Joomla je stejně bohatá na funkce a vysoce efektivní při poskytování obsahu prostřednictvím webové stránky a má celou řadu dalších softwarových možností. Je to velmi flexibilní, ale zdá se, že tato flexibilita přichází za cenu snadného použití. Používání WordPress je neuvěřitelně snadné, zatímco Joomla je složitější.

Přechod z Joomly na WordPress není tak těžký, jak si člověk může myslet. Za to musíte poděkovat několika užitečným pluginům. A výukové programy, jako je tento, jsou také užitečné :) Postupujte podle níže uvedených jednoduchých kroků.

 1. Vyberte hostitele pro svůj web WordPress. Možná budete chtít vyzkoušet Jerryho „Top 5 webhostingových tipů pro rok 2015“. Pokud chcete zachovat svůj nový web WordPress na stejném místě, kde se nachází váš současný Joomla, možná budete muset vytvořit nový adresář, nainstalovat WordPress do tohoto adresáře a později změnit nastavení domény tak, aby ukazovala na nový adresář.

Nyní můžete nastavit vlastní adresu URL pro WordPress. Pokud k tomu dojde po migraci, je možné, že interní odkazy nemusí fungovat správně a může dojít k poškození navigace na webu.

2. Nainstalujte WordPress. Instalační proces je intuitivní, ale můžete si přečíst něco víc na WordPress.org.

3. Nainstalujte FG Joomla do pluginů WordPress a aktivujte je.

1

2a

K dispozici je bezplatná verze a prémiová verze (která má některé funkce SEO a umožňuje použití doplňků). Tento plugin migruje kategorie, obrázky oddílů, média, příspěvky a značky z Joomly na WordPress. Pracuje s Joomla verze 1.5 až 3.4 a WordPress 4.3. Je také kompatibilní s instalacemi s více místy.

Vezměte prosím na vědomí, že pluginy, témata a moduly nemusí být přeneseny z důvodu zjevných možných komplikací a problémů s kompatibilitou, které s největší pravděpodobností rozbijí váš web.

Existuje několik pluginů, které vykonávají práci při přenosu, ale budeme držet FG Joomla pro WordPress pro tento tutoriál, protože je velmi oblíbený u více než 10 000 aktivních instalací a má (zasloužené) hodnocení 4,8 z 5.

4. Nyní jděte na Nástroje > Import. Zobrazí se seznam systémů pro import.

3a

Klikněte na Joomla. Otevře se níže uvedená stránka a je třeba vyplnit podrobnosti o vašem webu Joomla.

4e

Chcete-li vyplnit údaje o databázi, můžete se vydat do administrátorského panelu svého webu Joomla a zkontrolovat pod Globální konfigurace > Karta Server. Dejte pozor, abyste zadali správné přihlašovací údaje, jinak by mohlo dojít k chybám připojení k databázi.

Nebo můžete přistupovat k souboru Configuration.php v kořenové složce Joomla připojením na svůj web pomocí FTP klienta. Chcete-li to provést, přihlaste se k ovládacímu panelu a klepněte na ikonu Správce souborů ikona pod Soubory. V rozbalovacím seznamu vyberte možnost Otevřít Webový kořen, šek Zobrazit skryté soubory a klikněte Jít.

Klikněte na + znaménko proti veřejné html složce a poté na složku obsahující instalaci Joomla a vyhledejte soubor configuration.php. Klikněte na soubor a vyberte Upravit kód. Zkopírujte nastavení databáze odtud.

Některé věci na zapamatování:

 • Import nemusí projít, pokud váš webový hostitel zakázal možnost povolení URL v php.ini.
 • Dejte pozor, abyste klikli na Vynutit import médií Pokud chcete importovat mediální soubory.
 • Je možné, že se zobrazí zpráva: „Závažná chyba: vyčerpaná povolená velikost paměti **** bajtů“. Není důvod k panice. Můžete to vyřešit zvýšením paměti PHP.

Nakonec klikněte na Import obsahu z Joomly do WordPress.

4a

Import bude nějakou dobu trvat v závislosti na množství importovaných dat. Po dokončení importu by se vám měla zobrazit tato obrazovka.

Po dokončení procesu importu přejděte na Upravit interní odkazy tlačítko ve spodní části stránky Joomla (FG) dovozce a klikněte na něj. Tím se opraví všechny poškozené interní odkazy.

4c

Plugin lze po instalaci deaktivovat.

Nyní, když jste svůj web naimportovali do WordPressu, můžete jej přizpůsobit tématu a zásuvným modulům podle vašeho výběru. A máte hotovo!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map