Než se dostanu k tomu, jak můžete deaktivovat trackbacky a pingbacky, možná bychom se měli podívat, jaké jsou trackbacky a pingbacky a zda jsou skutečně nutné.


Co vlastně dělá Trackback / Pingback?

  1. Yvone něco píše na svém blogu.
  2. Kathleen chce komentovat Yvoneho blog, ale chce, aby její vlastní čtenáři viděli, co řekla, a aby mohli komentovat svůj vlastní blog.
  3. Kathleen zveřejňuje příspěvek na svém vlastním blogu a posílá trackback na Yvoneho blog.
  4. Blog Yvone obdrží zpětnou vazbu a zobrazí ji jako komentář k původnímu příspěvku. Tento komentář obsahuje odkaz na Kathleenův příspěvek.

Nyní to samozřejmě zvyšuje interakci a Yvone je schopna vyjádřit svůj názor na Kathleenův příspěvek. To představuje jak blogy novému publiku, tak různým čtenářům. Kathleenův příspěvek na jejím blogu neobsahuje celý článek Yvone, ale pouze výňatek. Dalo by se to považovat za podobné upoutávce na film.

Pingbacky jsou velmi podobné, jediným rozdílem je, že jsou automatizované. Byly navrženy tak, aby vyřešily problém trackbacků, které chyběly v autentičnosti. Musíte si pamatovat, že bez ohledu na to, co Kathleen říká o Yvoneově příspěvku; na blogu Yvone dostane poslední slovo a může upravit trackback, jak uzná za vhodné.

Pingbacky zobrazují výňatky stejně jako trackbacky. Rozdíl spočívá v tom, že tyto výňatky skutečně zobrazuje jen velmi málo témat WordPress.

Dobré a ošklivé

Mít váš web zmíněn na jiných webových stránkách je téměř vždy dobré pro vaše hodnocení vyhledávačů. Kromě toho, že vysoce hodnocený blog zmíní váš web a komentování něčeho, co jste zveřejnili, určitě pošle nějaký provoz vaší cestou. Pomáhají přidat interakce a povzbudit debatu o názorech, které vyjádříte na svém webu.

Budete si také vědomi jakýchkoli webových stránek, které odkazují na váš obsah, snad webových stránek, které sešrotují obsah z různých webových stránek a vloží do nich mishmash obsahu, aby vydělali peníze.

Největším problémem s trackbacky a pingbacky je bezbožné množství spamu. Lidé, kteří chtějí vylepšit své vlastní webové stránky z hlediska optimalizace pro vyhledávače, se pokusí použít váš web jako katapult pro své vlastní webové stránky tím, že do svých webových stránek nepřetržitě přidávají adresu URL svých webových stránek..

Mnoho lidí skutečně přidává vaše odkazy s dobrými úmysly, ale mnohem častěji spam bot odesílá adresy URL pro spíše sobecké účely na tisíce webů..

Pokud se jedná o spam a skončí to společně s vašimi komentáři, musíte je moderovat. Tento proces je obrovský závazek a ztráta času.

I když spam ovlivňuje jak trackbacky, tak pingbacky v menší míře, u pingbacků se budete muset vypořádat také s pingbacky. Každý, kdo provozuje webové stránky nebo pravidelně píše, dobře ví, jak udržet pozornost publika, je odkazovat na různé články prostřednictvím interního propojení.

Problém je, že váš WordPress nerozlišuje mezi pingy z jiných webů a pingy, které vznikají v důsledku interních postupů propojení. V důsledku toho budete muset také zmírnit vlastní pingy.

Používání nástrojů proti spamu, jako je Akismet nebo jiných nástrojů, jak je uvedeno v tomto předchozím příspěvku s názvem „Jak zastavit spammery na vašem webu WordPress“, vám pomůže bojovat proti spamu ve složce s komentáři..

Potřebujete Trackbacky a Pingbacky?

Odpověď na tuto otázku spočívá v jiné otázce: „Kdy byl naposledy odeslán váš blog legitimní zpětnou vazbu nebo pingback?“

Přinejmenším, trackbacky jsou téměř jistě nepříjemnost a pingbacky, i když skutečné, velmi zřídka přidanou hodnotu pro váš web. Pokud máte pocit, že trávení všech těchto časů tříděním pomocí spamových komentářů, a to i za pomoci nástrojů pro třídění spamu, je vyčerpávajícím a v konečném důsledku neplodným cvičením, možná je ve vašem nejlepším zájmu, abyste se jich úplně zbavili..

Vypnutí je

Z nabídky WordPress otevřete Nastavení > Nastavení diskuse. Zrušte zaškrtnutí políčka „Povolit upozornění na odkazy z jiných blogů (pingbacky a trackbacky)“. A máte hotovo.

Nastavení disků

Nyní pro vlastní pingy jim můžete zabránit zrušením zaškrtnutí políčka „Pokusit se upozornit na všechny blogy související s článkem“.

Úspěšně jsme se vypořádali s trackbacky a pingbacky pro budoucí články. Chcete-li zakázat zpětné sledování a pingbacky pro stávající příspěvky, můžete použít funkci Simple Trackback Disabler.

Pokud jste se spuštěním dotazu SQL spokojeni, přečtěte si tento příspěvek na serveru WPBeginner, který poskytuje nezbytný úryvek kódu, který musíte spustit z vašeho webového serveru pomocí phyMyAdmin.

Závěrečné myšlenky

Anti-spamové nástroje mohou výrazně zlepšit vaši schopnost vypořádat se s nevyžádanou poštou ze zpětných tras a pingbacků. Ale vzhledem k tomu, že 99% trackbacků a pingbacků je spam, proč se dokonce obtěžovat? Pokud se tak cítíte, je asi nejlepší, abyste se jich úplně zbavili.

Kredity za příklad: WordPress.org

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me