Ať už jste chodili na místní komunitní vysokou školu, kteří již roky vytvářeli webové stránky, nebo se amatérsky učíte, jakmile jdete, určitě by se měl každý webový designér vyhnout, pokud chce, aby si návštěvníci užili trávení času na svém webu..


Pravděpodobně jste slyšeli výraz „lepkavý“ v souvislosti s webem.

Znamená to jednoduše web, na kterém se návštěvník chce držet – web, který zůstává v prohlížeči a který obsahuje záložky a frekvence. Existuje tolik prvků, které vedou k tomu, aby byl web lepkavý, že se jedná o úplně jiné téma.

Existují však určitě některé chyby v designu webových stránek, díky nimž může být web takový, ze kterého návštěvníci chtějí utéct. Zde je design no-no’s, kterému byste se měli vyhnout.

Chyba č. 1: Jarring Colors

Barvy, které jsou tak jasné, že vám zraní oči nebo barvy, které se vzájemně střetávají, mohou způsobit, že návštěvník webu chce utéct z webové stránky..

Při plánování tématu svého webu zkuste vybrat barvy, které se vzájemně doplňují. Žlutá zřídka funguje jako hlavní barva, i když může vypadat dobře jako přízvuk. Použití každé barvy duhy je také zřídka dobrý nápad.

Příklad špatných webůite: Moradito

Příklady špatného designu Tento web používá téměř všechny barvy, které si lze představit ve vzoru typu puzzle. Jediný způsob, jak to popsat, je ošklivý.

Chyba č. 2: Příliš mnoho grafiky

Pokud webovou stránku zaplníte grafikou, objeví se dvě různé věci.

Nejprve je stránka tak zaneprázdněna, že si návštěvníci mohou být jisti, kam kliknout nebo na co se chtějí nejdřív podívat.

Zadruhé, pokud má uživatel pomalejší připojení k internetu, načtení stránky může trvat příliš dlouho. Po 30 sekundách většina lidí odejde a přesune se na jiné místo. Žijeme ve věku, kdy je vše okamžité. Pokud v prvních několika sekundách nezachytíte pozornost zákazníka, riskujete, že ji úplně ztratíte.

Příklad špatných webůite: Pine-Sol

Příklady špatného designu Tento web má tolik grafik, že to prostě vypadá nepřehledně. Na vrcholu četné grafiky se obrázky pohybují po celé stránce, takže i kdyby chtěla návštěvník kliknout na jeden z obrázků, musela by je pronásledovat myší.

Chyba č. 3: Pomalé načítání

Načítá se váš web tak pomalu, že návštěvník má čas jít si popadnout šálek kávy a koblihu, než se vrátí?

Přidání příliš mnoha prvků, jako je flash, zvuk, tuny grafiky s vysokým rozlišením nebo skripty java, může způsobit, že se web načítá pomaleji a pomaleji. Mějte na paměti, že zatímco většina vašich návštěvníků bude mít vysokorychlostní internet, stále existují venkovští zákazníci, kteří budou vytáčeni a nebudou mít přístup na váš web, pokud se načte příliš pomalu..

Spropitné: Využijte bezplatné nástroje pro úpravu obrázků online: Canva, Pic Monkey

Příklad špatných webůite: Peterovy autobusy

Příklady špatného designu Na této stránce je několik problémů s grafikou. Nejprve je zde autobus s bílým, místo průhledným pozadím, který je na stránce jen zabalený a vypadá amatérsky. Obě fotografie vpravo jsou také problematické, protože byly nataženy a změněny jejich velikost bez zachování poměrů. Fotografie vypadají a lidé na té pravé se zdají nataženi, že by mohli být obři v zemi Lilliput.

Chyba č. 6: Navrhuje vytvoření tříletého dokladu

Pokud váš web vypadá, že jste otevřeli Microsoft Word, vytvořili jste kousek Word Art a vyhodili tento web na internetu, možná budete chtít přehodnotit své návrhové prvky. Zatímco jednoduchost je vítanou úlevou od některých rušnějších webů, pokud jdete příliš jednoduše, riskujete, že váš web bude vypadat mladistvý a levný.

Příklad špatných webůite: Cyber ​​D-Sign Clan

Příklady špatného designu Návrhář ani nezměnil barvy slov od standardního designu, který začíná MS. Tento design je tak jednoduchý, že bude okamžitě rozpoznatelný jako základní pozadí Microsoft vzoru a Word Art.Příklady špatného designu Navíc se vyskakovací stránka pokusí načíst. To by mohlo být přehlíženo, pokud byl návrh lepší, jakmile přeskočíte úvod a kliknete na hlavní stránku. Návrh odkazované stránky (níže) je však stejně zklamáním.

Chyba č. 7: Špatná navigace

I když má web vizuálně přitažlivý design, mohou návštěvníci frustrovat a opustit špatnou navigaci.

Například weby bez jasného odkazu nebo s tolika položkami, že je těžké se rozhodnout, kam jít. Jedním z problémů, kterému čelí mnoho majitelů webových stránek, je malá stránka, která se náhle zvětšuje. Navigace, která fungovala, když web měl pět stránek, prostě nebude fungovat, když má web 500 stránek. Podívejte se, jak lze web přepracovat a restrukturalizovat do kategorií a podkategorií, aby návštěvníci přesně věděli, kam hledat to, co chtějí. Je také chytré přidat vyhledávací pole.

Příklad špatných webůite: LawnSignDirectory.com

Příklady špatného designu Návštěvník očekává směr prohledávatelný pro svou oblast, ale místo toho jsou na levé straně stránky uvedeny desítky odkazů, reklamy napravo a několik doporučovaných podniků. Tento web by mohl těžit z revize organizační struktury, aby návštěvníci mohli snadno najít zdroje, které loví.

Chyba č. 8: Problémy s textem

Weboví návrháři, kteří používají zaneprázdněné pozadí a poté vyberou barvu textu, která nenabízí dostatečný kontrast, činí jejich webové stránky nečitelnými. Pokud po přečtení jednoho článku bolí oči návštěvníka, proč by se měla držet, aby si přečetla další stránky vašeho webu? Pokud musíte zvolit rušné pozadí, umístěte alespoň rámeček, vrstvu nebo tabulku obsahu na pevné pozadí a vyberte barvu textu, která je opačná. Zkuste se vyhnout šedé na šedé, ale vyberte bílou na tmavě červenou, černou na světle růžovou atd.

Slova, která se vzájemně překrývají, jsou také obtížně čitelná, stejně jako odstavce, které částečně překrývají grafiku a částečně na solidním pozadí.

Příklad špatných webůite: Bermuda Triangle

Příklady špatného designu Nejenže jsou zde problémy s kontrastem na tomto webu, ale text se překrývá s jinými texty, takže je téměř nemožné číst.

Chyba č. 9: Překlepy

Nic křičí neprofesionální víc než do očí bijící překlepy a gramatické problémy. Ačkoli nikdo není dokonalý, můžete se pokusit přiblížit. Požádejte přátele a rodinu, aby si prohlédli vaše stránky a pomohli vám najít tyto chyby, nebo si najmout profesionálního editora, který vaše stránky prokáže. Níže uvedený příklad je pouze pro zábavu. Nejedná se o skutečnou společnost zabývající se webovým designem, ale o pohled na to, jak se některé společnosti zdají neprofesionální..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me