Vytváření webových stránek je těžká práce, ale nemusí to být drahé. Už nemusíte platit pevnou desítky tisíc dolarů za vývoj vlastního kódu a poté jim každý rok platit tisíce dalších za údržbu tohoto webu. No, už ne.


Vaše možnosti

Pokud si přejete zavést web levně, máte dvě široké možnosti – stavět jednu pomocí WordPress nebo stavět jednu z mnoha stavitelů webových stránek pro drag and drop k dispozici (Wix).

Obě možnosti poskytují výkonnou a flexibilní strukturu, na které se vaše webové stránky staví, a také systém pro správu a publikování obsahu online.

WordPress je zdarma k použití a lze jej nainstalovat na jakýkoli server, který podporuje PHP a MySQL, což v současnosti dělají téměř všechny komerčně dostupné servery. Tvůrci webových stránek vás obvykle budou stát měsíční poplatek tak dlouho, jak budete chtít použít.

Ale který z nich byste měli použít? Který je lepší? Pokusíme se vám dát jednoznačnou odpověď.

stavitelé v wpPotřebujete nový blog nebo web? Obrázek se svolením FastWebHost

Face Off: WordPress vs Stavitelé webových stránek

1 – Flexibilita

WordPress je silný, ale má křivku učení. Tvůrci webových stránek jsou mnohem méně výkonní, ale mnohem jednodušší je používat. Kompromis vypadá takto:

tvůrce webových stránek v wp faceoff

2 – Snadné použití

Kvalitní tvůrci webových stránek mají vizuální editory stránek, které vám umožňují přetahovat prvky kolem vašeho webu. WordPress nemá vizuální rozhraní. Místo toho má editor WYSIWYG (to, co vidíte, je to, co dostanete) editor.

S editory drag and drop se snáze pracuje, protože můžete vidět, co se děje v reálném čase. WYSIWYG editor je obtížnější, protože musíte zkontrolovat, jak vypadá každý kus kódu, který jste napsali, pomocí tlačítka náhledu.

Nyní existují určité způsoby, jak získat živý editor ve WordPress. Některé kousky softwaru mohou tuto funkci přidat, ale zjistili jsme, že není nic intuitivního nebo snadného použití jako tvůrci drag and drop, kteří přicházejí s tvůrci webových stránek pro kutily..

Screenshoty verze FastWebHost editor zdarmaBezplatný webový tvůrce FastWebHost – přichází s každým hostingovým balíčkem.

3 – Druhy webových stránek

WordPress dokáže napájet cokoli – od osobního blogu po plně rozvinutou univerzitní webovou stránku až po internetový obchod. V důsledku toho se někdy může cítit matoucí a abstraktní – protože je navržen tak, aby dokázal udělat hodně.

Tvůrci webových stránek jsou obecně mnohem méně flexibilní. Jsou navrženy pro napájení konvenčních webů, jako jsou malé podniky a restaurace. Většina z nich přidá nové šablony každý den, ale stále nejsou tak flexibilní, jako když si vytvoříte vlastní pomocí WordPress.

S tvůrcem drag and drop upravujete věci v rámci. V tomto rámci můžete přizpůsobit vše, ale základní rozvržení a tok webových stránek je obvykle stejný. Tvůrci webových stránek se hrdí na to, že mají „nejlepší“ rozvržení, která navazují na tradice poctěné časem. Nebudete se muset starat o to, zda je váš web splavný, ale také nebudete vyhrávat ceny za design stránek.

Podívejte se na Designer Gleb nebo Duplos a podívejte se, co tím myslíme.

gl vzorekSnímek obrazovky designéra Gleba.

WordPress je naproti tomu nekonečně flexibilní – pokud víte, jak jej používat.

4 – Pluginy a doplňky

Jednou ze silných stránek WordPress je jeho velká komunita. Tato komunita vytvořila tisíce témat a pluginů pro WordPress. Ty rozšiřují funkčnost vašeho webu. Pokud máte nápad na něco, pravděpodobně najdete plugin, který vám to umožní. Ale protože tyto doplňky jsou navrženy různými lidmi, mohou provádět nekonzistentně. Plugin může vyžadovat vyladění kódu pro vaše téma nebo deaktivaci jiného pluginu, aby fungoval správně.

Tvůrci webových stránek nemají téměř tolik doplňků nebo témat jako WordPress. VUT v Brně, protože všechny jejich doplňky jsou zabudovány v domě, většina z nich bude fungovat dobře, aniž byste je museli vyladit. Nevýhodou je, samozřejmě, nenajdete pluginy pro všechno. Někdy se možná budete muset obejít bez.

Další velkou výhodou, kterou má WordPress, jsou bezplatné pluginy. Většina pluginů je zdarma. I když možná budete muset zaplatit, abyste získali výkonnější pluginy nebo některé specifické funkce, bezplatné pluginy jsou obecně dost dobré pro každého. Většina modulů pro tvorbu webových stránek na druhé straně je placená nebo založená na předplatném.

5 – Náklady

WordPress usnadňuje vytváření webových stránek, ale stále to vyžaduje čas a dovednosti. Proto může být pronájem vývojáře drahý (i když méně, než si myslíte). Dobrý vlastní web by mohl stát 800 USD + (na spodním konci). Udržování webu může stále vyžadovat, aby vám pomohl vývojář na volné noze, což znamená další poplatky. Pak jsou zde také náklady na nákup domény (obvykle 1,50 až 14 $ za rok) a hostování (12 $ / rok +). Většina tvůrců webových stránek však začíná na méně než 20 $ / měsíc. Můžete se přihlásit sami a během několika sekund změnit kopii, nahrát obrázky nebo přidat nové stránky. Stále budete muset zaplatit za svou vlastní doménu, ale hosting je zahrnut.

S vývojářem se však vaše náklady budou zvyšovat. Tvůrce webových stránek se vás může pokusit podvádět nízkými úvodními cenami nebo dokonce „bezplatným“ webem. Ale jakmile to chcete spustit, budete muset zaplatit. Proto je velmi důležité zkontrolovat ceny dříve, než s nimi vytvoříte web.

Zde je rychlé srovnání toho, co stojí různí tvůrci webových stránek:

Web BuilderCena (za měsíc)
Rychlý webový hostitelZdarma s hostingem (od 1 $ / měsíc)
 BoldGrid4,19 $ / měsíc
 SiteBuilder4,99 $ / měsíc
 Wix9,25 $ / měsíc
 Doodlekit.com10,00 $ / měsíc
 Weebly.com12,00 $ / měsíc
 SquareSpace18,00 $ / měsíc

6- Hosting

Každý tvůrce webových stránek přichází s vlastním hostingem. Není vyžadována žádná konfigurace. Stačí si koupit doménové jméno a připojit jej k tvůrci webových stránek a je dobré jít.

WordPress je zcela jiný. Chcete-li používat WordPress, musíte najít web hostitele, který dokáže nainstalovat WordPress na MySQL as podporou PHP. Možná se také budete muset naučit používat ftp nebo najít jiný způsob, jak nahrát soubory WordPress na svého hostitele.

Velkou výhodou pro WordPress je to, že jej můžete vždy přesunout na jiného webhostingu, který nabízí lepší řešení nebo lepší služby (nebo obojí). S tvůrcem webových stránek jste na jejich hostování navždy.

Většina dobrých hostitelů vám také nabídne e-maily specifické pro jednotlivé domény, ale většina tvůrců webových stránek to ne.

7- Omezení

Většina tvůrců webových stránek bude mít určitá omezení, například maximální objem provozu (šířku pásma), a to i se svými nejdražšími možnostmi. Někteří mohou dokonce zobrazovat své reklamy na vašem webu s nízkými náklady placeného plánu.

S aplikací WordPress máte omezenou rychlost pouze podle hostitele, kterého si vyberete. Možná narazíte na určité limity, ale někde je vždy nějaká aktualizace, kterou můžete vzít, abyste se vrátili k plnému výkonu.

8- Popularita

Tvůrci stránek pro kutily jsou poněkud noví. Začali být populární v posledních několika letech, zejména s růstem Shopify – stavitelem stránek pro kutily speciálně pro malé startupy elektronického obchodování..

WordPress na druhé straně existuje již více než 14 let. Používá se na více než 27,5% z 10 největších webů a téměř 60% všech webů.

Použití systémů pro správu obsahu / tvůrců webových stránek (od 2. října 2017).

Popularita záleží, protože to ovlivňuje, jak snadné je něco použít. Pokud narazíte na potíže s WordPress, můžete snadno odpovědět Google. S tvůrcem stránek je nejlepší nadějí, že společnost má slušného průvodce nebo stránky nápovědy.

Balení: WordPress nebo Web Builder?

Slíbili jsme, že vám dáme definitivní odpověď, a my ano. Nejdříve ale jen shrneme, kdy má smysl použít každý.

Kdy používat WordPress

WordPress má smysl, pokud:

  • Může počkat alespoň pár dní, než se objeví naživo
  • Potřeba vytvořit komplexní, rozsáhlý web
  • Strávili by jsme čas a / nebo peníze, abychom si něco velmi přizpůsobili
  • Chcete větší kontrolu nad konečným vzhledem a sadou funkcí vašeho webu
  • Potřebujete něco, co tvůrce stránek nemá šablonu
  • Potřebujete funkčnost, kterou tvůrce webových stránek nemůže poskytnout
  • Očekávejte hodně provozu
  • Chcete mít kontrolu nad hostováním
  • Potřebujete e-mailové adresy (z hostingu)

Takže co si myslíme?

Ve skutečnosti jsme velkými fanoušky WordPressu. Pokud něco uděláte, měli byste to udělat správně a věříme, že investování času do WP stojí za to.

Pravděpodobně se obáváte nákladů. Nebuď. Vzhledem k velikosti komunity WordPress a její popularitě jsou vývojáři nyní mnohem levnější než kdykoli předtím. Pokud se rozhlédnete, najdete spoustu nezávislých vývojářů. Doporučujeme také některé, pokud máte u nás hostingový balíček.

Můžete se také obávat údržby a podpory. Zase to není. Mnoho hostitelů (včetně nás) nabízí spravované služby WordPress. S aktualizacemi, zálohami nebo zabezpečením se už nemusíte obávat.

Nakonec se ale nedovolte, aby se k vám dostala ochrnutí rozhodnutí – někdy stačí jen zašpinit ruce a něco zkusit. Doporučujeme vám vybrat nejlepšího webového hostitele, který nabízí podporu WordPress i bezplatného tvůrce webových stránek. Pokud tvůrce webových stránek udělá práci za vás, pak vám gratulujeme. Pokud ne, máte hosting, který můžete snadno nainstalovat WordPress jedním kliknutím.

O autorovi: Rupi Azrot

Rupi S. Azrot je generálním ředitelem FastWebHost – dostupné webhostingové společnosti. Za posledních 17 let hostil FastWebHost přes 200 000 domén v 6 datových centrech po celém světě. Rupi založil FastWebHost po ukončení magisterského studia na Kalifornské státní univerzitě. Pokud plánujete nový webový projekt, rád vám pomůže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me