Si të zgjidhni një çështje mulle Web Host tuaj

Vaadake veebisaidi veebimajutusteenuste sirvimist ja otsimist. Në rastet kur një kompani nuk po siguron nivelin ja shërbimit që ju nevojitet, është mjaft e thjeshtë për të gjetur një kompani të re hosting. Megjithatë, ka raste kur keni qenë mulle një kompani prej vitesh, si çmimet e rehv, ose thjesht nuk dëshironi sherr ja lëvizjes në një server të ri. Pole vaja, mund të jetë më mirë të përpiqeni të zgjidhni problemet tuaja me kompaninë tuaj aktuale të hosting-it më parë hertsog lëvizur në një të re.


Ajalugu ime kthehet në 2012

Alates 2012. aastast pole minuga probleeme, sest nüüd on veebisaidi ja veebimajutuse aeg ajakohane.

Kompania veebimajutusteenuste müüja faqet ja m nne server ei tööta IP-aadressi korral, kuid ei kasuta faksi ega e-posti aadressi kliendi aja järgi, vaid siis, kui teie server on IP-aadress. Kam pasur disa klienë të zemëruar dhe problemi dukej se binte nëpër të çara pas një ose dy ditësh. Unë kam qenë i mërzitur mjaft që unë shikuar në disa ofruesve të reja.

Sidoqoftë, unë kam qenë mulle veebi hostin aktualite pèr rreth pesë vjet dhe kurrë nuk kam pasur një problem si kjo më parë. Në fakt, më kishin dhënë një nga përvojat më të mira të shërbimit ndaj klientit që kisha. Kui teil on kõnesid, saatke neile e-kiri hääletuse teel. Nëpërmjet kësaj bisede, çështjet e IP-së u zgjidhën dhe pronari më shpjegoi disa gjëra për mënyrën se si të ndihmoj kompaninë tuaj të ueb-faqeve të ju ndihmojë.

1-siguroni udhëzime dhe detaje të qarta

Nëse hapni një biletë, dërgoni një e-mail ose bëni një telefonatë, jepni detaje të qarta për problemmin që po përjetoni. Teave që dëshironi të mbledhni para see tø kontaktoni me mbështetjen teknike përfshin:

 • Nëse jeni hertsog marrë një mesazh gabimi, kopjoni sõnastus ja fjalës së mesazhit për fjalë.
 • Kui probleem on tagaplaanil, siis pole seda vaja?
 • Çfarë jeni përpjekur të bëni tashmë për të ndrequr problemmin?
 • A keni një kopje rezervë të faqes që herën and fundit gjërat po punonin siç duhet?
 • Kas është problemi urgjent? Parem shembull, faqja jote që është poshtë në shfletues është një çështje serioze, por një problem në backend nuk mund të jetë menjëherë urgjente.

2 – Lejo Mbështetjen ja Kohës loevad õigesti Çështje

Probleem e Veebimajutus

Uus offline interneti që ðshtë offline nuk mund të thotë dollarë të humbur.

Është e lehtë të rritet e frustruar kur çështja nuk merret menjëherë, por kuptoj se web host po merret me qindra njerëz të tjerë me çështje të ngjashme. Lejo 12 të 24 orë për një përgjigje. Nüse nukrüri nnë nëëë periudhë kohore ose në minimin e një përditësie mbi progressin, theëherë kontaktoni përsëri web hostin dhe përkujontei ato për çështjen që keni. Herë pas siin, mitte biletë ose e-posti teel humbet në përzierje, prandaj mos u shqetësoni se po e bezdisni kompaninë pritëse.

Gjithashtu, nëse ekziston një mënyrë për të dorëzuar një biletë në internet, përdorni këtë metodë pasiy do ta dërgojë problemmin në mbështetjen e teknologjisë dhe gjithashtu të renditet në shenjë. Kërkesa juaj ka më pak të ngjarë të bjerë përmes plasaritjeve kur është hertsog ja punuar disa njerëz.

3- Merrni parasysh historinë tuaj me kompaninë

Nëse keni pasur shërbime të shkëlqyera të konsumatorëve, por keni një çështje që është e vështirë për t’u zgjidhur, mos e hidhni tërësisht në peshqir. Kjo mund të ndodhë mulle çdo kompani veebimajutust. Bëni këto pyetje para se të vendosni për të marrë biznesin tuaj diku tjetër:

 • A janë zgjidhur probleme të tjera shpejt?
 • A është përkrahja e teknologjisë që dërgon përditësime të rregullta në lidhje me atë që po bëjnë për të zgjidhur problemmin?
 • A ka një sasi të caktuar të kohës që do të duhet për të zgjidhur problemmet që po përjetoj?
 • Kui ma tean, et te ei tea mingeid ettevõtteid veebimajutus, siis saate neid vaadata?

Mundohuni të mbani mend se personi i mbështetjes së tehnoloogiajisë është hertsog bërë një punë. Trajontei atë man dashamirësi dhe shmanguni akuzave, mallkimeve ose thirrjes së emrit. Sjelljet negatiivne rrallë bëjnë që personi në anën tjetër të serverit të punojë më shpejt. Pa marrë parasysh se sa e rëndë mund të jeti, mos harroni se ju jeni një inimene profesional i biznesit.

4 – Lexoni bazën e njohurive

Probleem e Veebimajutus

Kur faqja juaj është poshtë, mund të filloni hertsogi lexuar bazën ja njohurive foorumisse faqen e internetit tô hostit tuaj.

Aktuaalne klient klient, kes on mund, kuid ei ole probleemiks, kuid on trajektoorne, et seda ei tehta. Ndonjëherë, zgjidhja është aq ja thjeshtë rivendosja ja një skedari ".htaccess" ose ndryshimi i lejeve për një dosje. Herë të tjera, zgjidhja mund të kërkojë disa ndryshime në Fund të serverit dhe baza e njohurive mund të ndihmojë të kuptosh kur është diçka që mund të ndreqësh dhe diçhmë duhet të.

Mbërthyer: di kur është koha për të shkuar

Nga ana tjetër, nëse jeni hertsog përjetuar kohë të ulur shpesh ose për periudha të zgjatura kohore, ajo mund të fillojë të ndjehet si një sëmundje që po vret biznesin tuaj.

Ei fakti, ajo do tn ndikojë në trafikun tuaj pasi konsumatorët do të rriten të frustruar dhe nuk do të kthehen. Ka raste kur thäsht duhet të gjeni një kompani të re host për të mbajtur faqen tuaj drejtimin mënyrën se si duhet. Kur është koha për lënë hostin tuaj aktual, WHSR është këtu me të comente pritëse dhe këshilla për të gjetur një shërbim të ri hosting që do të plotësojë nevojat tuaja.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map