9 Strategjitë për të parë Shikimet e Tuaja të 1000 Pages

Fillimi i një blogu më shumë se 10 vjet më parë kishte avantazhet e tij: nuk kishte shumë konkurrencë, dhe nëse mund të gjeni ngrohtësinë e duhur, mund të dilni në një vend të ëmbël që do të zgjaste.


Mënyra për të ndërtuar lexueshmërinë ishte e thjeshtë – thjesht komentoni në bloget e tjera. Meqenëse nuk kishte aq shumë, ishte një mënyrë e thjeshtë për të mbledhur ndjekës.

Në ditët e sotme, lundrimi nuk është aq i qetë. Ka mbi 4 milion bloge nënë vetëm në Sh.B.A. Bloggerët e sotëm duhet të jenë të matur dhe kompetent. Lajmi i mirë është se nëse bëni shikimet e para të faqes tuaj të parë mujore, do të dilni para paketës. Këtu janë listat e burimeve që do t’ju ndihmojnë të merrni blogun tuaj nga Dita 1 në 1000 shikime të faqeve.

1. Ndani, ndani, ndani!

pjesa e mediave sociale

“Shpërndarë dhe bërë” nuk është më emri i lojës.

Duhet të ndani vazhdimisht postimet tuaja, pa pushim. Nëse jeni të ftuar të bashkoheni në një grup bordi Pinterest që përputhet me ngrohtësinë tuaj, regjistrohuni dhe ndani dhe komentoni shpesh. Nëse bashkoheni në një listë të blogerëve me mendje të njëjta, ka të ngjarë që ata të ndajnë përmbajtjen e njëri-tjetrit rregullisht – çdo javë ose çdo ditë. Kjo me të vërtetë do të ndihmojë në rritjen e leximit dhe angazhimit tuaj. Kjo tha, kushtojini vëmendje statistikave tuaja në mediat sociale. Mos e humbni kohën kur përpjekjet tuaja nuk po shlyhen. Në vend të kësaj, investoni ato ku shihni angazhim.

Për një listë të shkëlqyeshme se si të ndani çdo ditë, shkarkoni “Rritja e blogut tuaj si biznes” në faqen e internetit të SITS Girls.

2. Kërkime!

hulumtim

Ju duhet të dini tendencat dhe këshilla të fundit për angazhimin e mediave sociale, SEO, autoritetin e domain dhe renditjen e faqeve. Për shembull, është duke u bërë më e vështirë të angazhoheni siç duhet në faqet e tifozëve në Facebook, por kjo rrugë e mediave sociale nuk ka vdekur – akoma. Dhe nëse doni të merrni pjesë në fushata, duhet të jeni aktiv në këtë fushë. “Rritja e Angazhimeve në faqe në Facebook – Punë Një-Dy” nga shkrimtari dhe zhvilluesi i faqes në internet S.J. Pajonas, shpjegon se si mund ta bëni Facebook të funksionojë për ju ndërsa mbroni faqen tuaj kundër ndryshimeve të ardhshme të algoritmit. Për më tepër, çdo dalje e mediave sociale ka mjete për të ndjekur angazhimin, dhe ju duhet të përdorni Google Analytics për të vlerësuar se si blog-u juaj po rritet. Shtë jo vetëm e rëndësishme të kuptohen këto, por shikoni tendencat e fundit.

Për shembull, ndërsa Renditja e faqeve në Google nuk ka vdekur, Autoriteti i Domainit, nga MOZ.com, është duke u bërë një zëvendësim me rritje të shpejtë. Mësoni më shumë rreth Domain Authority në Moz.com.

3. Vendosni përmbajtjen në atë mënyrë që të lexohet lehtë.

format

Jam irrituar vërtet kur gjej një blog me një titull që jam plotësisht i entuziazmuar për të gjetur vetëm 1000 fjalë, me pak paragrafë, pa tituj ose plumba dhe shkronja të vogla. Kjo do t’i largojë lexuesit larg. Për më tepër, mos i ngarkoni njerëzit me kthesat e klikimeve, lidhni direkt me artikullin tuaj. Ndërsa është i njohur për artikujt e revistave, por mund të harxhojë kohën e lexuesit. Njihni kufizimet kohore të lexuesve tuaj dhe çfarë i shtyn ata të qëndrojnë në faqen tuaj.

Vendosni përmbajtjen tuaj në një mënyrë që adreson se: copa informacioni të tretshëm të ndara me imazhe, plumba dhe tituj.

4. Mos harroni për dizajnin.

format dhe hartimin e uebit

Kjo shkon paralelisht me plumbin e fundit. Dizajni nuk është elementi më i rëndësishëm, por është e rëndësishme ta përshtatni atë që audienca të lexojë me lehtësi përmbajtjen tuaj, të gjejë sende të shkëlqyera ose lidhje të ardhurash shpejt dhe të ndajë përmbajtjen tuaj lehtësisht. Ju gjithashtu dëshironi që faqja juaj të jetë miqësore me celularin, kështu që unë rekomandoj të kërkoni tema të përgjegjshme.

Mbani faqen tuaj të pastër, të lexueshme dhe të arritshme.

Kjo do të thotë të sigurohesh që edhe koha e ngarkesës tënde është e shpejtë. Mjeti i Google Speed ​​Speed ​​mund t’ju ndihmojë të rregulloni gabimet. Nëse hosti juaj po ju ngadalëson, është koha për një ndryshim.

Për më tepër, vizitorët e rinj duhet të kuptojnë menjëherë se cila është tema e faqes tuaj dhe të gjeni shpejt përmbajtjen më interesante dhe si të regjistroheni. Sigurohuni që të keni burime elektronike dhe RSS, si dhe shërbime si BlogLovin ‘. Vendosni lidhje në të gjitha mediat tuaja sociale në një pozicion të spikatur për ta bërë atë të mos jetë më inteligjent për lexuesit që t’ju ndjekin.

5. Ofroni lexuesve tuaj diçka me vlerë.

Po filloj një program të ri për të shpërndarë me lexuesit e mi kuponë të rregullt dhe burime të tjera që flasin për mënyrën e jetesës së tyre: zbritje në ushqime dhe produkte pa gluten, organikë dhe jotoksikë. Meqenëse unë tashmë kërkoj vetë për këto marrëveshje, ky është një person që nuk intereson për komunitetin tim. Unë jam duke punuar gjithashtu në një ebook për të koordinuar të gjitha burimet e mia dhe t’i bashkoj ata për t’i ndarë me lexuesit e mi, ashtu si një bonus për të lexuar faqen time. Dhe bëj dhurata të rregullta në kamare.

6. Mos u bashkoni vetëm me një komunitet; lidheni vërtet.

Kjo mund të nënkuptojë që do t’ju duhet të ftoheni në Facebook privat ose grupe të tjera ose ngjarje të vetme me ftesë. Theelësi nuk është vetëm të kërkoni vazhdimisht fisin tuaj, por edhe të shpërbleni anëtarët e tjerë në të dhe lidheni me to.

Ndihmoni në partitë në Twitter. Komentoni në bloget e tjera. Ndani artikuj në buletinet tuaja. Rrumbullakoni dhe shpërbleni bloget që ju pëlqejnë duke paraqitur një për çdo javë ose muaj.

Pyesni se si mund ta ndihmoni dikë me një post të ftuar ose duke ofruar spote postimesh të ftuar. Shisni produktet e tyre, përdorni lidhjet e bashkëpunëtorëve të tyre, promovoni lidhjet e tyre në median tuaj sociale ndërsa i etiketoni. Ndërsa shfaqen mundësi për të rekrutuar blogerë, këta blogerë do të kujtojnë ndihmën tuaj dhe do t’ju ftojnë të merrni pjesë.

[Duke komentuar në blogjet e tjera] gradualisht rezulton që njerëzit t’ju zbulojnë ju (dhe blogun tuaj) në mënyrë të natyrshme dhe të ndërtojnë një vijim besnik si rezultat. Kjo është një mënyrë mjaft e natyrshme dhe efektive për të promovuar blogun tuaj. – Këshilla për Trafikun BloggingPro.

7. Mos u shqetësoni aq shumë për komentet.

Unë shkruaj një blog për prindërit e fëmijëve me nevoja të veçanta. Ndërsa numrat e mi janë të mirë dhe kam një audiencë të qëndrueshme, të konsiderueshme, kam shumë pak komente, përveç nga grupet e mia të komenteve.

Kjo sepse prindërit që lexojnë faqen time thjesht nuk kanë kohën për t’u angazhuar. Ata kanë nevojë për përmbajtje të dobishme në madhësi të kafshuar, dhe pastaj ata po ecin përpara. Në fakt, në blogun tim, ata që duan të arrijnë ka më shumë të ngjarë të më dërgojnë me email personalisht dhe t’i mbajnë të sigurt informacionet e tyre. Për më tepër, më pak njerëz në të vërtetë po komentojnë në faqet në përgjithësi sepse ka më shumë të ngjarë të ndajnë në mediat sociale.

A janë komentet plotësisht të vdekura në blog? Nuk mendoj kështu, por ato shfaqen më rrallë (përveç spamit). Sidoqoftë, duhet të mbani komentet nëse aplikoni për fushata në blog, sepse ka më shumë të ngjarë të zgjidhni nëse keni komente aktive. Kjo është arsyeja pse anëtarësimi në një grup që përqendrohet në mbështetjen e komenteve të njëri-tjetrit është thelbësore.

8. Mos harroni optimizimin e motorit të kërkimit.

Kohët e fundit kam dëgjuar që SEO mund të ketë vdekur – mos e besoni atë!

Sidoqoftë, ka ndryshuar dhe të shkruash përmbajtje cilësore me fjalët e tua dhe të integrosh në tregun tënd në median sociale është e domosdoshme. Në “5 Trendet e SEO Everydo Ndërmarrësi Duhet të Dijë për vitin 2014”, kontribuesi i Enterpriseur.com Jayson DeMers i përgjigjet pyetjes, “A është SEO e vdekur?” me disa këshilla shumë konkrete për ta bërë motorin e kërkimit të faqes suaj të suksesshme në këtë ditë dhe moshë.

9. Një polemikë e vogël shkon shumë larg.

Një bloger në një nga rrjetet e mia këtë mëngjes më shumë sesa trefishoi shikimet e saj të rregullta të faqes brenda një nate duke shkruar për një temë shumë të nxehtë që është në shtyp në ditët e sotme.

Tani, është mirë nëse polemika nuk është gjëja juaj. Personalisht, nuk kujdesem për këtë për blogun tim, nuk është thjesht stili im. Sidoqoftë, nëse shkruani diçka që përqafon njërën anë të një çështje të diskutueshme që është në lajme, do të tërheqni komente – dhe ndoshta flakëruese! Shtë një nga mënyrat më të shpejta për të bërë virale, kështu që konsiderojeni.

Vija e poshtme

Ti mund ta besh!

Nëse jeni bloger i ri, ju keni përfunduar punën tuaj për ju! Angazhimi i mediave sociale, pjesëmarrja në ngjarje të drejtpërdrejta, anëtarësimi i grupeve të komenteve / aksioneve, optimizimi i motorëve të kërkimit: nuk ka thjesht asnjë justifikim për të lënë asgjë më. Blogimi nuk është më një hobi i shpejtë, është një përpjekje e vazhdueshme. Nëse kjo tingëllon dërrmuese për ju, futuni në lojë duke bloguar një herë në javë ose disa herë në muaj. Punoni vërtet shumë në ato postime dhe më pas bëni gjënë tjetër: Tweet, pin, Facebook, instagram, G +. Në vitin 2014, ju nuk mund të përballoni të ngecni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map