Si mund të fitojnë nënat që shesin produkte të parave në bloget e tyre

Blogjet e prindërve mund të jenë biznes i madh, por vetëm nëse keni një burim të besueshëm të ardhurash. Burimi më i mirë i fitimit të parave për çdo pronar të blogut është të keni një produkt për ta shitur. Ndërsa format e tjera janë në rregull, le të kuptojmë pse ato janë më pak të besueshme.


Forma jo të besueshme të fitimit të parave

Postime të sponsorizuara

Postimet e sponsorizuara janë të shkëlqyera për të mësuar se si të punojnë me dhe përfaqësojnë një markë, por klientët e ardhshëm nuk duan të shohin shumë nga këto në blogun tuaj (20% të sponsorizuara në 80% të pa sponsorizuar konsiderohen “të mirë”), as nuk duan për të parë postimet e konkurrencës. Postimet e sponsorizuara gjithashtu nuk mund të sjellin një kthim të madh të investimit tuaj në kohë. Nëse një klient ju paguan 100 dollarë, dhe ju shpenzoni pesë orë duke punuar në atë projekt, nga blerja e produktit deri tek postimi i redaktuar, mund të bëni vetëm 20 dollarë në orë. Përpjekja mund të mos ja vijë pagesa.

Lidhje Affiliate dhe Reklama

Këto duken si të ardhura të lehta pasive, por rregullat mund të ndryshojnë për motorët e kërkimit, mediat sociale / video, kërkesat e FTC, marketing me email dhe organizata e filialit tuaj mund të jenë sfiduese. Ju duhet të vazhdoni me ato dhe të mbani mend kur lidhjet tuaja skadojnë. Dhe mbani mend, që vizitorët dhe markat e shohin këtë si sponsorizim. Në përgjithësi kërkon një audiencë shumë të madhe (100,000 shikime në faqe) për të fituar më shumë se disa dollarë për postim.

Me hapësirën e reklamave, është e vështirë të tërheqësh klientë të ardhshëm për reklamim jashtë kutisë, veçanërisht kur reklamimi i filialeve është i disponueshëm për markat më të mëdha. Më në fund, mbani në mend se blog-u juaj vetë është i prekshëm. Edhe nëse keni të ardhura të mira nga reklama, një katastrofë e papritur mund t’ju ​​ndalojë të fitoni.

Blogim i pavarur

Unë ju rekomandoj ta bëni këtë, nëse doni të jeni shkrimtar. Sidoqoftë, këto projekte mund të kërkojnë kohë dhe mund t’ju largojnë. Personalisht, unë nuk rezervoj më shumë se 8 prej këtyre në muaj sepse është shumë e vështirë të prodhosh përmbajtje cilësore nëse kam shumë projekte për të shkruar.

Pse produktet janë trendi i ri i nxehtë

Ndërsa nuk keni pse të hiqni dorë nga projekte si këto, shitja e produkteve tuaja do të sigurojë një burim më të mirë të ardhurash. Këtu janë përfitimet:

# 1: Produktet janë të gjata

Pasi të krijoni një produkt, mund ta shisni përgjithmonë nëse është me përmbajtje të përhershme. Një kurs për blogging ose media sociale do të ndryshojë me kalimin e kohës, megjithatë, librat për prindërit ose librat e gatimit mund të zgjasin një kohë të gjatë me pak ose aspak azhurnime.

# 2: Ju keni kontroll të plotë

Produkti juaj mund të jetë aq i gjatë ose aq i shkurtër sa ju nevojitet, mund të ketë detaje mjaft të këndshme, mund të azhurnohet ashtu siç e shihni të arsyeshme, ose mund të krijoni versione krejtësisht të reja bazuar në reagimet e audiencës. Dhe në varësi të mënyrës se si e jepni produktin tuaj, ju do të keni kontroll mbi çmimet dhe do të mbani pjesën më të madhe ose të gjithë fitimin.

# 3: Produktet janë të lëvizshëm dhe më të sigurt

Ju mund ta shesni produktin tuaj kudo, sidoqoftë, kështu që nuk do të keni nevojë të shqetësohen nëse dështon blogu juaj, tanket e ofruesit tuaj të postës elektronike ose faqja juaj e Facebook zhduket në mënyrë misterioze. Mundësia për të shitur në ambiente të ndryshme i mban të paprekur të ardhurat tuaja.

# 4: Të ardhura pasive

Të gjithë duan të fitojnë të ardhura ndërsa flenë. Ndërsa reklamat mund t’ju ndihmojnë ta bëni atë, produktet janë më fitimprurëse, mos skadoni dhe shitjet mund të automatizohen, duke ju ofruar një mënyrë të thjeshtë për të shitur.

Produkte që Mund të Shisni

Ekspertiza juaj mund t’ju vendosë shumë mirë për të shitur disa lloje të artikujve. Ju do të duhet të përqëndroheni në një zonë ku keni përvojë dhe të ndërtoni një produkt rreth aftësive dhe vendimeve tuaja: prindër, gatim, shkollim në shtëpi, etj..

Ideja e produktit # 1: Ebooks / Libra

Ebooks janë të shkëlqyera sepse janë të shpejtë dhe të lehtë dhe mund të çojnë në gjëra të tilla si një karrierë të folur ose oferta të mundshme për tu botuar. Sidoqoftë, ju jeni vetë nga fillimi në fund, prandaj sigurohuni që të punësoni ndihmë për dizajn, redaktim dhe provë. Ju gjithashtu duhet të vendosni nëse do të vetë-botoni. Ju mund të keni nevojë për të mbajtur pikën e çmimit të ulët. Për më tepër, ju mund të dëshironi një format që nuk u kalohet lehtësisht të tjerëve, si një PDF. Ju mund të përdorni përmbajtjen e librit si një magnet pa plumb për të tërhequr pajtimtarët.

Ideja e Produktit # 2: Webinars / Kurse Online

Kurse dhe uebfaqe ju lejojnë të ngarkoni më shumë para. Mënyra më e lehtë për të vendosur një është të ofroni një program trajnimi me email, duke ofruar module javore. Nëse keni përmbajtje të mjaftueshme në blogun tuaj, ju mund të jeni në gjendje të merrni pjesën më të madhe të përmbajtjes nga ajo. Webinars live janë të shkëlqyera, por shumë më të vështira dhe të kërkojnë kohë, por ju mund të ofroni trajnime falas për të treguar kursin tuaj të plotë. Mos harroni se do t’ju duhet të mbështesni studentët tuaj nëse kanë pyetje ose probleme.

Ideja e produktit # 3: Trainimi / Këshillimi

Ky është një mjet i shkëlqyeshëm për dikë që ka një aftësi shumë specifike, të trainueshme (për shembull, gatim të glutenit ose prindërim pa stres) dhe shumë trajnime trainerësh të disponueshme për ju për të investuar. Ju duhet të jeni një person i popullit, gjithashtu, dhe planifikoni seanca që kanë kuptim për disponueshmërinë tuaj dhe ato që po ngarkoni. Njihni lëndën tuaj në thellësi dhe prisni të keni fillestarë absolutë që do të luftojnë me atë që mendoni se është themelore.

Ideja e produktit # 4: Artet e bëra me dorë & vepra artizanale

Unë kam disa miq që shesin sende të bëra me dorë të një lloji përmes Etsy, nga çanta deri tek mobiljet. Do të duhet të merrni parasysh kostot e shpërndarjes, si dhe kohën e prodhimit dhe mënyrën e tregtimit të produkteve tuaja.

Ideja e produktit # 5: Grafika e Paketuar & Artikuj të Dizajnit në Ueb

Shumë blogerë mësojnë se kanë një dashuri të ndërhyrjes me kodin ose hartimin e grafikëve. Mund të ofroni paketa si temat e WordPress, grupe ikonash ose mirëmbajtje të blogut. Nëse jeni tru, mund të merrni në konsideratë sitet e ndërtimit nga e para ose dizajni i logos. Këto mundësi kërkojnë një aftësi të lartë, kështu që stërvituni sa më shumë që të keni mundësi dhe përdorni një program profesional, pasi të keni mundësi.

Ideja e Produktit # 6: Fotografi

Kjo është një fushë tjetër që shumë blogerë hyjnë për fitime. Unë nuk do të shkoj në këtë rrugë, nëse nuk keni të paktën një aparat fotografik DSLR me lente të blera veçmas, dhe me të vërtetë i dini bazat e fotografisë, si mënyra për të ndezur një person dhe rregullin e të tretave. Ju mund të paraqisni fotografinë tuaj dhe ta shisni atë përmes disa prej shtëpive të aksioneve të mëdha gjithashtu.

Shitja e produktit tuaj

Pasi të keni zgjedhur produktin ideal për kamaren tuaj dhe grupin tuaj të aftësive, do të duhet të kuptoni se si do të shesni produktin tuaj.

Çmimeve

Nëse nuk dini nga filloni, bëni disa hulumtime. Gjeni sipërmarrësit që shesin produkte të ngjashëm dhe shikoni se çfarë ngarkojnë. Mbani në mend se për stërvitjen dhe shërbimet, përvoja do të luajë një rol në përcaktimin e tarifave tuaja për orë. Sidoqoftë, mos i jepni shërbimet tuaja falas për të krijuar përvojë. Kjo krijon një pritje, si nga klienti juaj ashtu edhe nga vetja juaj, se gjithçka që ju mund të paguani është shumë e lartë. Ata që ngarkojnë më shumë konsiderohen më profesionistë se ata që ofrojnë kosto të ulët ose shërbime. Sidoqoftë, mund të bëni një konsultim falas për të parë nëse jeni i përshtatshëm për klientin tuaj të ardhshëm.

Partneritetet

Partneritetet janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të përhapur fjalën te një audiencë më e madhe dhe për të ofruar më shumë mundësi. Disa ide partneriteti përfshijnë një projektues në internet që punon me një artist grafik, një bloger profesionist që punon me një menaxher të mediave sociale, ose një trajner shëndetësor që punon me dikë që shet shtesa shëndetësore. Ju gjithashtu mund të tregtoni produktin tuaj përmes blogerëve më të mëdhenj duke vendosur një program bashkëpunimi që u jep atyre një përqindje të shitjeve si një nxitje.

marketing

Të njëjtat teknika të marketingut zbatohen si në Blogging: gjeni tregun tuaj të synuar, krijoni një faqe magneti plumbi dhe ulje dhe ndërtoni listën tuaj të postës elektronike. Blog-u juaj bëhet menjëherë një mjet marketing, por mbani zërin tuaj dhe ngrohtë të njëjtën gjë, ndërsa gërshetoni produktin tuaj në përmbajtjen tuaj.

Fitimi i parave duke shitur produkte është një rrugë më e shpejtë për të ardhura të qëndrueshme, të besueshme. Mbani në mend se blog-u juaj ekzistues tashmë është i gatshëm për të shitur gjithçka që është e drejtuar nga lazeri për audiencën tuaj të tanishme. Kjo do t’ju ndihmojë të konsideroni dhe krijoni produkte që madje mund të tejkalojnë blogun tuaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map