Si të fitoni para në mënyrë pasive me autoresponders të postës elektronike

Ka një arsye pse kaq shumë blogerë thonë “paratë janë në listë”.


Shumica e vizitorëve të faqes suaj të internetit nuk do të shndërrohen menjëherë në tifozë besnikë. Ata me siguri po kontrollojnë dhjetëra, madje edhe qindra faqe në internet këtë javë, dhe për fat të keq është e lehtë të harrosh tuajat pasi të klikojnë larg – përveç nëse qëndroni në kontakt me ta.

Ju mund të mendoni se media sociale është një mënyrë ideale për të mbajtur të interesuar vizitorët tuaj. Dhe media sociale ka përdorimet e saj, por kur është fjala për ndërtimin e audiencës tuaj besnike dhe fitimin e parave nga blogu juaj, nuk mund të konkurrojë me email.

Email-i mund të jetë teknologji antike në krahasim me mediat sociale, por është akoma më mirë të dëgjosh mesazhin tënd. Në mediat sociale, mesazhet janë shumë efektive dhe shpesh mbyten nga të gjitha zhurmat. Një email, nga ana tjetër, mbetet në kutinë e audiencës suaj dhe nuk do të largohet nëse nuk merret parasysh.

Dhe me email, nuk është e nevojshme të merresh me kufizime të karaktereve, specifikimet e imazhit, shtrirjen e paguar ose kushtet e trazuara të përdorimit.

Kjo është arsyeja pse paratë janë në listë. Këtu mund ta gjeni listën tuaj duke punuar për ju.

Si të ndërtoni listën tuaj të emailit?

Natyrisht, për të fituar para nga autoresponderi i emailit tuaj, së pari ju duhen pajtimtarët.

Por jo vetëm çdo pajtimtar – ju dëshironi vetëm pajtimtarë që janë të interesuar në atë që keni për të ofruar. Shtë e rëndësishme të përqendroni përpjekjet tuaja në ndërtimin e një liste cilësore që përbëhet nga audienca juaj e synuar ideale.

1- Format e zgjedhjes së postës elektronike

Nëse marrja e pajtimtarëve me email është qëllimi kryesor i blogut tuaj, ju duhet ta bëni atë në fokusin e faqes tuaj të internetit. Format tuaja të zgjedhjes duhet të dalin nga përmbajtja juaj. Nëse faqja juaj e internetit është e mpiksur, askush nuk do t’i shohë format e tua të zgjedhjes. Pastroni largimet e panevojshme dhe sigurohuni që format e zgjedhjes tuaj të jenë qartë të dukshme.

Konsideroni të përdorni një formë jo të bezdisshme, miqësore për përdoruesit, për të marrë edhe më shumë pajtimtarë. Këtu në WHSR, ne përdorim Popup Ninja. Ju mund të blini Popup Ninja në CodeCanyon. Ne gjithashtu rekomandojmë OptinMonster, një shtojcë WordPress që mund të krijojë dizajne të bukura të formës optike.

2- Azhurnime falas dhe përmirësime të përmbajtjes

Një metodë e njohur për marrjen e më shumë pajtimtarëve të postës elektronike është duke ofruar një freebie, të tilla si një e-libër ose një kurs email, për pajtimtarët e rinj.

Një metodë tjetër efektive për krijimin e listave që është bërë e njohur kohët e fundit është përmirësimet e përmbajtjes, ku blogerët ofrojnë pa pagesë unike për të plotësuar postimet individuale (“upgrade”), të disponueshme vetëm për pajtimtarët me email.

Ndërsa ofrimi i freebies kërkon një investim para kohe, shumë blogerë zbulojnë se kjo ndihmon për të rritur rritjen e listës së tyre të postave elektronike.

Sidoqoftë, sigurohuni që të mbani në mend se nuk dëshironi vetëm më shumë pajtimtarë – ju duhen e drejtë abonentë.

Freebie juaj duhet të jetë pikërisht ajo që audienca juaj e synuar dëshiron të shkarkojë. Nëse freebie juaj tërheq audiencën e gabuar, do të rezultojë në një normë të lartë të pajtimit. Konsideroni të përdorni sondazhet e lexuesve për të zbuluar saktësisht se çfarë lirie janë imponuese për audiencën tuaj unike.

Si të fitoni para nga autoresponderi juaj

Pat Flynn i të ardhurave pasive inteligjente fiton një pjesë të madhe të të ardhurave të tij duke promovuar Bluehost dhe LeadPages.Pat Flynn i të ardhurave pasive inteligjente fiton një pjesë të madhe të të ardhurave të tij duke promovuar Bluehost dhe LeadPages.

Për të përfituar nga llogaria juaj e llogarisë së emailit, do t’ju duhet diçka për të shitur.

Lidhjet e bashkëpunëtorëve janë një mënyrë popullore për të fituar para me autoresponders me email. Ju mund të përdorni një uebfaqe si Share A Shitje për të gjetur mundësitë e partneritetit të partnerëve, ose të partnerët me markat që tashmë përdorni, të cilët kanë programe bashkëpunimi, siç është kompania juaj e hostimit në internet.

Ju gjithashtu mund të fitoni para duke shitur produktet dhe shërbimet tuaja. Produktet digjitale, siç janë kurset dhe librat elektronikë, janë një mënyrë e zakonshme për të fituar të ardhura pasive. Ndërsa ata kërkojnë një investim në kohën e përparme për të krijuar produktin, ata mund të vazhdojnë të fitojnë të ardhura pasive pasi të jetë i plotë autori i përgjegjësisë suaj, pa ndonjë punë të mëtejshme të kërkuar nga ana juaj.

Gërmoni më thellë

  • 4 letra mostre për të kthyer abonentët e listës postare në klientë

Këshilla

Jo çdo email duhet të ketë një shitje të vështirë, ose do të ballafaqoheni me shumë abonime.

Sidoqoftë, duhet ta lini derën e hapur për shitje me secilën email. Edhe email-et tuaja informuese mund të lidhen përsëri në faqen tuaj, ku vizitorët mund të gjejnë lidhje për të blerë produktet tuaja ose të klikoni në lidhjet tuaja të bashkëpunimit.

Me email-in tuaj të hershëm, duhet të krijoni besim tek audienca juaj. Nëse sapo filloni dhe lista juaj është ende e vogël, mos kini frikë të ftoni pajtimtarët të përgjigjen dhe t’ju kontaktojnë drejtpërdrejt.

Për potencialin më të ardhurave, ofroni një gamë të produkteve dhe shërbimeve në pika të ndryshme çmimesh gjatë gjithë serisë suaj autoresponder. Vetëm sepse një email i juaj duke shitur një kurs 500 $ nuk funksionon, kjo nuk do të thotë që ju duhet të hiqni dorë nga ata pajtimtarë. Provoni të zgjasni serinë tuaj të autoresponderit për të ofruar një kurs mini mini 50 $.

Mjetet autoresponderuese

1- Kontakt i vazhdueshëm

Ndër një mori mjetesh të tjera të marketingut me email, ConstantContact është një emër që del vazhdimisht (pa ndonjë qëllim të synuar). Përveç kompetencave të tij thelbësore në marketing me email, faqja është zgjeruar gjithashtu për të përfshirë shërbime të tjera të lidhura me marketingun që është një plus. Shikoni shqyrtimin e Kontaktit të vazhdueshëm të Tim’s për të mësuar më shumë.

2- GetResponse

GetResponse është mjeti i rekomanduar i marketingut me email me një fokus të madh në autoresponders. Ata kanë qenë rreth 15 vjet. Ne e përdorim atë për të hartuar, dërguar dhe ndjekur gazetat e postës elektronike për pajtimtarët tanë me një çmim shumë të përballueshëm. Shikoni rishikimin e GetResponse të Jerry-it për të mësuar më shumë.

3- AWeber

AWeber është një mjet i njohur për listën e postave elektronike që përfshin një veçori autoresponderi. Ata gjithashtu ofrojnë një mjet RSS-me-email në mënyrë që pajtimtarët tuaj të marrin automatikisht postimet tuaja të fundit në blog, duke e bërë gazetën tuaj plotësisht pasive.

4- MailChimp

MailChimp është një mjet i njohur për listën e postave elektronike të famshëm për lehtësinë e përdorimit dhe shabllone të mrekullueshme (për të mos përmendur nuskën e tyre të bukur të majmunit). MailChimp ofron një mjet autoresponder vetëm për llogaritë e tyre të paguara. Me mjetet e tyre të automatizimit, ju lehtë mund të vendosni një seri email-e për pajtimtarët e rinj, ose madje të vendosni postë elektronike që do të dërgohen pas ngjarjeve të caktuara nxitëse (si dërgimi i një kuponi pasi një klient blen një produkt).

Filloni të ndërtoni listën tuaj sot

Nëse dëshironi të bëni para për Blogging, është thelbësore të ndërtoni një listë emaili.

Lajmi i mirë është, nuk është kurrë vonë! Filloni duke regjistruar për mjetin tuaj të listës së postës elektronike dhe duke vendosur disa forma të zgjedhjes në faqen tuaj të internetit. Pasi të keni një ide se cilat janë nevojat e audiencës suaj, mund të krijoni një produkt që ata do ta duan.

Ndërsa autoresponderuesit e postës elektronike që marrin para marrin kohë për të krijuar, pasi të jenë në gjendje ata mund të jenë një burim shumë fitimprurës i të ardhurave për blogerët dhe bizneset në internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map