Whatfarë mund të të mësojë ndjesia e pop-it Taylor Swift rreth drejtimit të një blog të suksesshëm

Duajeni atë ose urreni atë, një gjë është e sigurt, ju keni dëgjuar ndoshta për Taylor Swift dhe e dini se ajo është një këngëtare / shkruese e vendit.


Ka shumë arsye për rritjen e suksesit meteorik të Swift, duke përfshirë këngë që flasin për rininë dhe disa muzikantë të fuqishëm që e kanë ndihmuar atë gjatë rrugës.

Swift ishte kompozitori më i ri i këngëtarëve ndonjëherë të punësuar nga Sony dhe këngëtari më i ri për të shkruar dhe realizuar një këngë që goditi numrin një në tabelën e këngëve të nxehta të vendit.

Forbes e renditi atë si një nga 100 gratë më të fuqishme në 2015 (# 64) dhe 2017 (# 85). Ashtu si ajo arriti kaq shumë sukses në një moshë kaq të re?

Swift është padyshim Mbretëresha e mediave sociale. Ajo ka 109 milion ndjekës në Instagram dhe 85.6 milion ndjekës në Twitter që nga qershori 2018. Ky numër vazhdon të rritet ndërsa ajo u afrohet fansave, ata arrijnë përsëri dhe tweet-et e saj ndahen rreth Twittersphere.

Ka disa mënyra kryesore që Swift gjen sukses.

Ju sigurisht që mund t’i përsërisni këto elementë me blogun tuaj, pavarësisht nëse bëhet fjalë për muzikë apo thjesht për ndonjë temë tjetër për të cilën mund të mendoni.

Repu-hearsals ????

Një postim i ndarë nga Taylor Swift (@taylorswift) më 12 shkurt 2018 në 9:24 am PST

1. Njihni Nichen Tuaj

Taylor Swift njeh muzikë. Ajo mund të luajë një kitarë, ajo shkruan këngët e saj, dhe ajo këndon. Ju nuk fitoni 7 Grammys, 11 American Music and 6 Country Music Association pa ditur një ose dy gjëra në lidhje me muzikën.

Ashtu si Swift, ju duhet të dini gjithçka që është e mundur në lidhje me ngrohtësinë tuaj dhe rreth Blogimit. Nëse planifikoni të filloni një blog për ëmbëlsira të vjela, ju më mirë dini se si të bëni një tortë me mollë irlandeze, si dhe pudingun e bananeve të modës së vjetër.

mësimet

Si mund ta shfrytëzoni këtë në fushatat tuaja për informim në mediat sociale?

 • Ndryshoni postimet tuaja. Mos u përpiqni vazhdimisht të shisni diçka për ndjekësit tuaj. Në vend të kësaj, ndajnë një kuotë interesante, tregoni atyre një histori qesharake se si produkti juaj erdhi në dispozicion, ose rishikoni ato.
 • Mos harroni se marrëdhëniet në mediat sociale duhet të jenë një rrugë e dyanshme. Ata ju retweet ju, ju falënderoni ata ose retweet ata.
 • Filloni një hashtag dhe të preferuar kur klientët e përdorin atë.
 • Falsifikoni miqësi të reja dhe tregohuni më të arritshëm.

3- Arrijnë tek tifozët

Në një botë ku personat e famshëm shpesh janë të paarritshëm (dhe unë nuk i fajësoj ata, ata duhet të mbrojnë veten nga fansat e çmendur, Taylor u arrin të dashurojë fansave të saj.

Tifozët janë të entuziazmuar kur ajo bën atë që e quan Taylurking. Kjo është në thelb ajo duke kërkuar përmendje të saj në mediat sociale dhe më pas duke e komentuar atë në median e saj sociale. Mund ta imagjinoni se jeni 14 vjeçe dhe këngëtarja juaj e preferuar e vendit ritregon foton tuaj dhe citon disa tekste të këngëve?

Meqenëse shumica e të famshëmve nuk bashkëveprojnë me jo të famshëm në këtë mënyrë, është emocionuese dhe merr shumë vëmendje.

Swift gjithashtu bën diçka mjaft unike. Ajo dërgon paketa të kujdesit të rastit për fansat e saj (shikoni videon).

Shumë kohë pasi u lëshua 1989, disa nga fansat e saj në mediat sociale filluan të marrin pako të rastësishme. Këto nuk ishin vetëm pako promovuese, por dhurata të personalizuara përshtatura posaçërisht për atë person. Ishte më shumë si një dhuratë nga një mik tek tjetri sesa gjithçka tjetër. Mediat sociale u ndezën me video dhe postime në lidhje me dhuratën. Tifozët e quajtën atë “Swiftmas” siç ndodhi rreth festave.

mësimet

 • Do vit shikoni marrëdhëniet tuaja me blogerët e tjerë. Cilat janë të dobishëm për ju të dy? Cilat duhet të jenë partneritete të së kaluarës sepse është koha për të vazhduar më tej?
 • Shikoni kompaninë tuaj web hosting çdo vit apo më shumë. A është paketa që jeni duke përmbushur ende nevojat tuaja si bloger? A ofron ai host një paketë më të mirë? Ju madje mund të dëshironi të kërkoni një zbritje nëse keni qenë me ta për disa vite. Nëse mendoni se është koha për të kaluar në një kompani të re pritëse, shikoni përshtypjet tona të hostimit për disa ide.
 • Shikoni shërbimet që paguani. A po i përdorni të gjitha? A ka një shërbim më të mirë? Për shembull, kohët e fundit kam ndërruar një shërbim të mediave sociale që isha duke përdorur për një tjetër dhe rezultatet kanë qenë goxha të mira. Shërbimi i ri është më pak i kushtueshëm dhe ofron më shumë ndërveprime në ditë për atë çmim më të ulët.

5- Bëhuni Superstar

Që nga koha kur Taylor Swift nënshkroi atë kontratë në moshën e re 14 vjeç, ajo hyri në rolin e saj si superylli që e dinte që ishte. Ajo nuk ka frikë të jetë vetvetja dhe shpesh është shumë e paqartë për motivimet e saj. Për shembull, ajo ka thënë për media se shpesh bën fytyra pa kuptim, në mënyrë që fansat e saj të krijojnë meme për të shkuar me fotografinë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map