Podle Salary.com je průměrný plat textařů ​​zhruba 49 000 dolarů ročně, přičemž nejvyšší placení textáři každoročně přinášejí šest čísel. A na základě studie trhu WHSR – spisovatelé na volné noze účtují průměrně asi 29 dolarů za hodinu. Dokážete si představit, že spousta školení a specifických dovedností jde do psaní kopie tohoto prodeje, a proto nejlepší copywriter může takový plat požadovat.


Odhad mezd spisovatele.

Nicméně, tam jsou některé věci, které můžete snadno integrovat do své vlastní stránky, které jsou podobné tomu, co tito vysoce placení, profesionální copywriter dělat.

I když to nebude na stejné úrovni, stále máte jistotu, že budete moci těžit z odměn od těch, kteří odešli před vámi, a vydláždit cestu s inteligentní marketingovou taktikou v písemné formě.

Pravidlo č. 1: Titulek je téměř všechno

Dnešní průměrný webový prohlížeč je zaneprázdněn. Pracuje, rodiče, patří do klubů, v práci si dává čas doma, uklízí dům, sleduje oblíbené pořady. Soutěžíte proti mnoha rozptýlením o pozornost tohoto čtenáře. Musíte upoutat pozornost čtenáře pomocí nadpisu, aby jste vůbec povzbudili návštěvu vašeho webu.

Jak web designér Brian Casel napsal ve svém článku „5 úvodních tipů pro copywriting pro zákazníky v naléhavých případech“:

„Okamžik, kdy první návštěvník udeří na domovskou stránku vašeho spuštění, je okamžikem přestávky. Okamžitě se obává, že by jí mohlo dojít ke ztrátě času, takže má kurzor umístěný nad tlačítkem zpět a čeká na omluvu, která odrazí váš web..

Je na vašem webu, a zejména na horním nadpisu a podtitulku, aby se tomu zabránilo. Váš titulek musí upoutat její pozornost; váš podnadpis musí udržet její pozornost. “

Jak tedy toho dosáhnout? Váš titulek by měl být výzvou k akci nebo příslibem. Například:

 • Top 10 způsobů, jak…
 • Jak…
 • Jak nebláznit, když …
 • Nemůžete si dovolit, abyste…

Jerry Low nabízí několik dalších příkladů špičkových titulků ve svém článku „Napište skvělé titulky jako Brian Clark, Neil Patel a Jon Morrow“..

Pravidlo č. 2: Lákat čtenáře

První věc, kterou musíte zjistit, je, jak přimět čtenáře, aby si skutečně přečetl vaši kopii. Koneckonců ani ta nejkrásnější písemná kopie, která je určena k prodeji každé položky na vašem webu, nebude mít žádný dopad, pokud se na ni čtenář nikdy nedívá. Ať už posíláte e-mail svým čtenářům nebo zasíláte kopii na svůj web, vaším cílem číslo jedna musí být nalákání čtenáře, aby si přečetl vaši zprávu.

Musíte zavěsit čtenáře, aby si chtěl přečíst více s tímto prvním řádkem. Přemýšlejte o poslední knize, kterou jste si přečetli a která upoutala vaši pozornost. Jak to začalo? Chtěli jste si okamžitě přečíst více? Tomu se říká „háček“. Zde je několik příkladů z knih a článků:

 • O mnoho let později, když čelil palebné skupině, si plukovník Aureliano Buendía měl vzpomenout na vzdálené odpoledne, když ho jeho otec vzal k objevování ledu. (Gabriel García Márquez, Sto let samoty)
 • V dubnu byl jasný chladný den a hodiny byly třináct. (George Orwell, 1984)
 • Pokud byste mohli využít deset webových stránek s největším provozem na internetu, jak by to prospělo vašemu podnikání? (z mého článku WHSR „Top 10 nejnavštěvovanějších webů a jak z nich můžete těžit“)
 • V ideálním světě bychom si nikdy neměli dělat starosti s přepínáním webových hostitelů – naše stránky by zůstaly šťastně umístěny v zařízení současného poskytovatele hostingu s velkou dobou načítání, nízkými náklady a 100% provozuschopnosti. (Jerry Low, v článku „Jak přepnout z jednoho webového hostitele na druhého (Průvodce krok za krokem)“)
 • Vypadají vám někdy vědecké práce jako nečitelné bláboly? No, někdy jsou opravdu.
 • Jste na trhu těžko vyhledávaného veteránského auta?

Takže … jak můžete připojit čtení z této první řádky kopie? Zeptejte se, použijte nabídku, uveďte zvláště zajímavý fakt, nebo jděte na hodnotu šoku.

Pravidlo č. 3: Držte se struktury copywritingu

Pro copywriting existuje základní vzorec, na který se můžete držet a vidět lepší výsledky, než kdybyste tam jen hodili nějaký text a doufali v výsledky.

Jako vedoucí redaktorka HubSpotu Corey Eridon uvádí ve svém článku o „10 společnostech, které copywriting na nehty“:

GymIt přišel na to, jak vymyslet evokující a silné taglines, které jsou krátké a elegantní. Pokud jste to nikdy nezkoušeli, svatá kráva, je to těžké! Tyto značky vysvětlují návrh hodnot posilovny, zcela rezonují s jejich cílovou demografickou skupinou a nevyžadují další vysvětlení. Jako relativně nová tělocvična vyprávějí skvělý příběh o tom, kdo jsou, se třemi značkami, které se na jejich webových stránkách momentálně otáčejí.

Podívejte se na web GymIt a zjistěte, o čem Eridon mluví. Udržují to krátké a jednoduché a drží se základní struktury „SLAP“ podporované mnoha copywritery jako dobrá struktura pro kopírování. Chcete, aby váš čtenář:

 • Stop – upoutej její pozornost
 • Podívejte se a / nebo poslouchejte – udělejte kopii zajímavou, použijte háček
 • Jednat – vyzvat k akci, stanovit časový limit nabídky, poskytnout výhody a poskytnout záruku (více o nich za okamžik)
 • Nákup – to je konečný cíl, takže usnadní čtenáři nákup produktu / služby

Pravidlo č. 4: Prodejte výhody

Znáte svůj produkt lépe než kdokoli jiný, takže prodej výhod toho, co nabízíte, by měl být poměrně jednoduchý. Chcete-li začít, odpovězte na tyto otázky:

 • Jak se liší váš produkt od konkurenčních produktů??
 • Proč bude život čtenáře s tímto produktem / službou lepší / snadnější??
 • Jaké výsledky může čtenář očekávat od tohoto produktu?

V této části vaší kopie funguje dobře některé fráze. Copywriter Jeff Palmer nabízí některé fráze, které můžete použít ve svém copywritingu, například:

“Představ si to …”
Nakreslete obrázek svými slovy a pozvěte čtenáře do svého světa.

“Odpověď je ano…”
Jaká je tedy otázka a proč na tom záleží? Toto je jednoduchý vzorec pro vytvoření působivé kopie, uveďte odpověď a poté uveďte otázku.

Nabízí některé další fráze, které můžete použít. Cílem je vytvořit pro čtenáře mentální obraz, povzbudit ji, aby snít o tom, jak bude věci lépe fungovat nebo se budou lišit s položkou, kterou musíte prodat, a odpovědět na všechny otázky, které by mohla mít o vašem produktu..

Tato sekce je také dobrým místem pro pár krátkých posudků spokojených zákazníků.

Pravidlo č. 5: Výsledky záruky

San Diego Marketing Examiner Julien Brandt doporučuje snížit odpor se zárukou:

“Někteří lidé se nechtějí rozloučit se svými penězi nebo rizikovým spamem.” Skvělý způsob, jak snížit tento odpor, je změnit způsob psaní tlačítek výzvy k akci. Místo slova „Odeslat“ použijte „Registrovat se zdarma“ nebo přidejte malou větu pod tlačítko „Koupit“, které říká „30denní záruka vrácení peněz“. To zákazníkovi poskytne pocit, že existuje minimální riziko a že jeho rozhodnutí o koupi vašeho produktu je chytré. “

Ano, riskujete se zárukou vrácení peněz, že mohou chtít vrátit své peníze, zejména pokud nabízíte digitální produkt nebo službu. Většina zákazníků však bude skutečně spokojena, pokud nabídnete kvalitní produkt a tento problém zřídka narazíte. V minulosti jsem klientům webového designu poskytoval záruky vrácení peněz a pouze jednou za více než deset let jsem měl někoho, kdo odmítl být spokojen s konečným výsledkem. Vrátil jsem jí peníze a rozdělili jsme se. Úžasně mě později poslala na několik lidí, což jsem nikdy nemohla přijít, protože jsem neměla pocit, že je s mými službami spokojená, ale možná pouhá skutečnost, že jsem stál za svou zárukou, ji cítila pohodlně a doporučovala mě ostatním.

POLIBEK.

Pravděpodobně jste už slyšeli zkratku pro Keep It Simple, Sweetie (K.I.S.S.). Pokud jde o copywriting, může to být účinný nástroj.

Chcete poskytnout informace, ale ne tak ohromit své čtenáře, že si ani nepamatuje, co jste právě řekl. Udržujte je co nejjednodušší a nepište do právního nebo technického žargonu, kterému čtenář nemusí rozumět. Pokud cítíte, že něco potřebuje další vysvětlení, zvažte vytvoření samostatného F.A.Q. stránka.

Nechte to jednoduché a držte se pěti tipů výše a budete psát kopii, která se prodává pro váš vlastní blog.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me