Před lety, když jsem začal specializovat blogování, jsem si udržoval své schopnosti vyprávění omezené na štítek „kreativní psaní“ a ve svých prvních článcích jsem nepoužil nic jiného než studená, objektivní a popisná slova..


Pouhá myšlenka psaní na výklenek mi zachvěla. To mě znepokojilo. Nelíbilo se mi, že mi ten chladný pocit psal popisné odstavce, které mi dal. Vypravěč ve mně svěděl, aby se ujal vedení a proměnil tu nudnou kopii v radostné psaní, díky kterému se moji čtenáři budou usmívat, smát se, mračit se a plakat.

Víte, přesuňte se z bez života do kopie plné života.

Věci se pro mě začaly měnit, když jsem konečně dal vypravěči ve mně volnou ruku a uvědomil jsem si, že ANO, vyprávění má také místo v kreativním psaní.!

Proto jsem napsal tuto příručku – naučit vás 7 technik vyprávění, které vaše čtenáře nasají a zapojí je nejen na kognitivní úrovni (čtou váš obsah, aby se naučili něco nového, že?), Ale také na „střevní“ úrovni (protože my lidé jsme nic bez našich emocí).

Pokud jde o spojení s jinými lidskými bytostmi, nic nenaslouchá.

Čtěte dál, protože vám řeknu proč.

Síla vyprávění

Síla vyprávěníFoto: Vyprávění, Knihovna Concord podle místních studií NSW (cc)

Alex Limberg napsal úžasný příspěvek o vyprávění na BoostBlogTraffic.com, který mě držel zahnutý do posledního řádku a hádejte co – aby napsal svůj příspěvek o vyprávění, použil Alex… vyprávění!

Vyprávěl o příběhu Scheherazade z Jeden tisíc a jedna noc vytvořit zájem o čtenáře a moudře zvládnout udržet tento zájem naživu:

(…)

A každou noc král zachránil svůj život ještě jeden den.

Ale na jak dlouho mohla pokračovat v této nebezpečné hře?

Budete muset počkat, až to zjistíte. Nejprve se ale podívejme na silný trik, který Scheherazade použil.

Proč dnes funguje trik s 30 000 lety

Dokud lidé budou existovat, budeme tvrdě zapojeni, abychom uspokojili jedno nutkání. (Ne, to si nemyslíš.) Mluvím o vyprávění.

Asi před 30 000 lety, když naši předkové vyřezali vzrušující příběh jejich posledního lovu mamutů do skalních zdí, jejich škaredí vlasy-kamarádi museli tyto příběhy horlivě konzumovat.

Je to proto, že potřeba příběhů je zakořeněna hluboko v našich mozcích.

(…)

Alex poté pokračoval a vysvětloval, jak se můžete oženit s vyprávěním a blogováním, než řekl čtenáři v posledních odstavcích jeho příspěvku, jak Scheherazadův příběh skončil.

Dělám si srandu – jeho příspěvek obdržel 93 nadšených komentářů!

Vidíte, život sám je o příbězích. Všechno, co se učíme, přemýšlíme a děláme, je obklopeno příběhem – příběhem našeho života, který vede k tomuto přesnému okamžiku:

  • Naučili jste se používat svůj starý šicí stroj? Je tu příběh o tom, že jste se zúčastnili kurzu šití, o kterém jste si mysleli, že by bylo tak nudné, ale ve skutečnosti vám to otevřelo spoustu nových kreativních dveří.
  • Vydělali jste spoustu peněz, když jste prodávali knihy o vaření polévky? Je tu příběh o tom, jak jste v průběhu let vyvinuli zájem o polévky a o úspěchu, který jste začali sbírat, když lidé ocenili vaše kreativní recepty.

A jak říká Alex ve svém příspěvku, web je plný příběhů – vše, co potřebujete, je vyhledávač k nalezení těch (skutečných nebo smyšlených), které budete potřebovat pro své příspěvky – stejně jako lidé se zajímavým pozadím, s nimiž můžete přidat rozhovor, skutečný, důvěryhodný a relativní příběh k vašemu příspěvku (čtenáři milují příspěvky založené na rozhovorech).

Mohli byste jen ochutnat sílu vyprávění?

Dobrý. To znamená, že se 7 technikami vyprávění, pro které jste tady.

Technika vyprávění příběhů č. 1: Začněte obrázkem

Zobrazte osobu. Objekt. Místo. Používejte slova, která mluví k pěti smyslům a pomáhají čtenáři „vidět“ příběh, který se chystáte vyprávět.

První odstavec, který vytváří mentální obraz, láká čtenáře, aby pokračoval, četl více a lépe sledoval vaše body. Žádný květinový jazyk rozptylovat čtenáře, ale scéna, která ho nasává a naplňuje nejen jeho mysl, ale celé své vlastní já.

Příklad (téma je „květinové vůně“):

Když jsem vstoupil do obchodu s potravinami, zabarvil se mi nos.

Vůně růží a gardénie osvítila mé nálady a já jsem se zastavil, abych ji nadechl. Pak jsem se rozhlédl po místě a očekával, že uvidím květiny, ale nic jsem neviděl.

Obchodník se na mě podíval a zasmál se. “Nejedná se o skutečné květiny, jen o tuto domácí vůni od značky ABC,” řekla.

Překvapeně jsem zadržel dech. “Jakou vůni?”

Tipy pro psaní:

Pokud vám ten správný obrázek nepřijde nebo potřebujete více inspirace, pomyslete na filmy, povídky a dokonce i televizní reklamy. Sledujte a čtěte některé a berte na vědomí, pokuste se použít slova, která odpovídají obrázkům.

Další techniku, kterou často používám, je najít obrázek pomocí Compfight nebo Pixabay (nebo jen pomocí karty obrázků vyhledávače) a použít jej k tomu, aby pomohl mým smyslům spojit se s mým mozkem, aby přišel se správnými slovy, nebo mohu jen popsat, co Vidím používat smyslová slova.

Technika vyprávění příběhů # 2: Ukažte člověka, nejen téma

Pokud chcete, aby čtenář zavěsil čtenáře a nechal je na stránce od začátku do konce, dejte lidskou zkušenost před zákrutem tématu.

Když vyprávíte příběh, nemělo by se soustředit na téma, do kterého se snažíte dostat čtenáře – pokud tak učiníte, kopie se ukáže nudná a popisná a čtenáři utečou. Místo toho jim povězte o člověku v příběhu, použijte anekdoty, nechte člověka prosvítat při jednání s daným tématem.

Vaše téma je nástrojem a prostředím, ale člověk je protagonista. Pokud chcete, aby se čtenáři zajímali o to, co se snažíte říci, nebo aby je přesvědčili, aby si koupili, pomozte jim najít se v lidském příběhu – bude pro ně snazší začít přemýšlet o použití nástroje nebo tématu stejně jako váš hrdina kopie.

Příklad (téma je „posuzování a řešení komunitních problémů“):

Můj blogovací partner nebyl zcela přesvědčen, že bychom mohli celou online komunitu fungovat. Příliš mnoho dramatu, příliš málo úsilí ze strany nejotevřenějších členů, aby na desky přinesly skutečnou hodnotu.

Ale zatímco jsem se zaměřil na učení nových strategií a triků pro zlepšení naší webové komunity, moje partnerka se neušetrila ve snaze o to, aby komunita fungovala – prošla desítkami nití a příspěvků, aby sledovala chování členů, poslala členům jednu zprávu jeden, klást jim otázky a učit se od nich – přímo – to, co opravdu chtěli vidět na našem fóru.

Zatímco jsem přistupoval k problému z nejvíce „technické“ stránky, šla přímo čelit skutečnému problému, který jsme měli – ne problém s platformou, ale problém s lidmi.

Přesně tak proměnila komunitu z dramatické zóny na místo pro osobní růst a spolupráci: (…)

Tipy pro psaní:

Ve svém příběhu nejde jen o popis akcí člověka, ale o jejich motivaci a nápady nebo obchodní filozofii, které je vedly k tomu, co dělaly,.

Chcete, aby vaši čtenáři nosili boty svého příběhového člověka, aby přemýšleli a cítili, co cítí, dokud se každá akce a každý tip uvedený v příspěvku neobjeví jako logický důsledek pro čtenáře – jinými slovy, chcete vytvořit spojení na kognitivní úroveň kromě emoční úrovně.

Technika vyprávění příběhů č. 3: Začněte videem, které vypráví příběh…

… Pak pokračujte ve spojování bodů příběhu s vaším tématem

Video nemusí být vaše, ale musí zprostředkovat váš názor a představit váš příběh. Může se jednat o hudební video, úvodní video, spot nebo filmový výpis (pokud máte práva nebo je film ve veřejné doméně – můžete se na to obrátit na Archive.org).

Vezměte si každou důležitou scénu nebo zprávu ve videu a proměňte ji v podnadpis vašeho příspěvku – propojte příběh s vaším tématem a radami, které dáte svým čtenářům.

Například tento příspěvek Will Blunt, hned za úvodní částí, spojuje hudební video od Beatles („S malou pomocí od mých přátel“) a jeho zprávu s generováním provozu a propagací blogových příspěvků pro bloggery a Will Blunt uvádí jej s velmi zajímavým odstavcem:

Jsi připraven?

Než se do toho ponoříme: Chci, abyste na toto video klikli na přehrávání a poslouchali hudbu od Beatles, když čtete příspěvek … Zachycuje podstatu propagačního procesu.

Vaše video může vyprávět příběh nebo může „uložit“ zprávu – jako televizní reklama nebo hudební video – ale na formátu nezáleží; na čem záleží je to, že samotné video dává tlak a pak doplňuje téma řešené ve vašem blogovém příspěvku.

Příklad (téma je ‘jedinečnost bloggerů by měla prosvítat ‘):

Mohou vás vaši čtenáři vidět jako ohňostroj?

Můžete se cítit jako temné místo, bez vlastního světla, protože světlo všech ostatních zastaví vaši snahu o jiskření.

Ale nejste předurčeni zůstat navždy temným objektem.

Podívejte se, co o tom zpívá Katy Perry:

Jsi ohňostroj, jsi jedinečný, takže tě prosvítá tím nejlepším.

Nechte nikoho diktovat, kým byste měli být.

Jak můžete změnit svůj temný, plachý, strašný obraz bloggerů na živou, originální a zářivou osobnost, kterou vaši čtenáři milují (a která vás skutečně odráží)?

Zde je 6 tipů pro vás: (…)

Tipy pro psaní:

Při rozhodování o použití videa jako zařízení pro vyprávění příběhů ve svém příspěvku na blogu můžete použít přístup založený na prvním videu nebo přístup první na základě zprávy..

Will Blunt použil hudební video Beatles s přístupem první zprávy – zpráva ve videu odpovídá zprávě, kterou sděluje ve svém příspěvku, a doplňuje ji, ale příspěvek stojí i bez videa.

V příkladu, který jsem psal výše, se používá videoklip Katy Perry s přístupem založeným na prvním videu – video představuje téma a podává přehled hlavní zprávy příspěvku, poté samotný příspěvek staví na příběhu vyprávěném ve videu.

Volba přístupu je na vás a záleží na typu háčku, na který vaše publikum reaguje příznivěji.

Technika vyprávění příběhů č. 4: Buďte osobním bloggerem

Osobní blogování oslovuje čtenáře, protože mluví o emocích, vypráví o životě, ukazuje člověka za kopií

Čtenáři milují osobní blogování, protože se mohou ocitnout v příbězích vašeho života, stejně jako se mohou vztahovat k postavám románu nebo povídky.

Minulý rok jsem zde hovořil o tom, jak psát jako osobní blogger tady na WHSR, ale v této sekci vám chci ukázat, jak jsem pomocí osobního vyprávění vypsal sponzorovaný příspěvek na můj blog Luana.me:

Příklad (téma jsou „soubory na nehty“):

Bylo mi 10, když mi spolužák řekl, že mám pěkně kulaté nehty.

Podíval jsem se na ruce a pozoroval prsty, ano, mohla mít pravdu, vypadaly dobře s kulatým tvarem mých číslic.

“Ale já nechci nosit polsky,” řekl jsem pout.

“Není třeba používat polsky,” dodal můj spolužák, “jen dobrý pilník na nehty, aby byly krásné a pečované.”

Neviděl jsem toho spolužáka už roky a ani si nevzpomínám na její jméno, ale měla pravdu – nepotřebovala jsem lak na nehty, jen dobrou hromadu pilníků na nehty, které bych mohla použít k utváření nehtů a udržet je zdravá a zvuk. Bylo to skvělé!

Když mi bylo 14, jedna moje teta mi koupila sadu na manikúru, která obsahovala dva hliníkové pilníky na nehty. Byli lesklí a krásní, ale během let byli zrezivělí a několik praní udělalo špatně, takže jsem je musel zahodit.

Teď jsem dostal na jednu ze dvou zbývajících možností:

  • Plastové pilníky na nehty (v čínském obchodě v centru stojí několik centů)
  • Pilníky, které jsou napůl plastové, napůl sklo nebo úplně sklo

Mám rád plastové pilníky na nehty, ale mají tendenci se snadno zlomit. (…)

Skleněné pilníky na nehty jsou úplně jiným příběhem.

(…)

To je můj styl. Doporučuji trénovat a trénovat, dokud nenajdete svůj vlastní osobní styl.

Tipy pro psaní:

Je velmi lákavé pokračovat ve svém osobním příběhu bez přidané hodnoty pro čtenáře. Vyhněte se tomu, protože to bude tlačit čtenáře pryč namísto jejich přetažení dovnitř.

Nezapomeňte, že specializovaný čtenář přichází na váš blog za konkrétním účelem – učit se něco nového o jejich výklenku nebo oboru, zkoumat různé názory na určité téma nebo řešit problém, kterému právě teď čelí.

Vyprávění jim usnadňuje ponoření se do tématu (viz další technika č. 5) a udržení zaměření, stejně jako vztahování se k vaší zkušenosti a spojení na lidské úrovni, ale vyprávění samo o sobě není tím, čím jsou poté – mají za to romány a své oblíbené (skutečné) osobní blogy.

Udržujte rovnováhu mezi osobním vyprávěním a poradenstvím.

Technika vyprávění příběhů č. 5: Ponořte čtečku do nastavení

Vezměte si čtenáře rukou a ukažte jim krajinu. Podívejte se na to společně, takže uvidí, co také vidíte.

… Jsem si jistý, že jste si to jen představil, že? Byli jste ponořeni do nastavení, viděli jste, jak se scéna odehrává před očima vaší fantazie.

To udělal Alex Turnbull z Groove se svým příspěvkem s názvem „Cenový model, který zvýšil naše bezplatné zkušební registrace o 358% (a příjmy o 25%)“. Začal s ním a jeho týmem kolem kuchyňského stolu a diskutoval o cenových strategiích.

Prosím, otevřete příspěvek a přečtěte si jeho úvod – budete nasáváni přímo dovnitř, jako byste s nimi seděli u stejného stolu.

Toto je síla vyprávění: katapultuje vás přímo ve scéně.

Nastavení v příspěvku Alexa Turnbull je fyzické, ale vaše nastavení může být také emotivní: například čtenář nemusí mít okamžitou potřebu průvodce e-mailovými informacemi, ale může na to být zvědavý a zjistit, zda je to opravdu to, co potřebuje, takže můžete vyprávět příběh k vyvolání této zvědavosti.

O kopii, která se citově spojuje se čtenáři, je příspěvek paní Lizové s názvem „Jak psát kopii s emocionálním nábojem, která zvyšuje prodej“, dobré čtení.

Příklad (téma je „opravy aut po havárii“):

Pád! Vaše auto narazí na tu krátkou cihlovou zeď, kterou jste si nevšimli.

Ugh! Bojíte se, bojíte se, že se stalo něco nenapravitelného. Zkontrolujete se – vše v pořádku. Ostatní lidé z ulice přicházejí vidět, jak se vám daří, ale opravdu jste v pořádku.

Je to vaše auto, které není v pořádku … vůbec! Nyní budete muset utrácet peníze za opravy a, bože, další výplata není zítra přesně.

Možná, kdybyste měli peníze, najali byste si autoopravnu – a možná budete – ale musíte opravit ty nejnaléhavější části sami.

Zní to dobře povědomě?

Byl jsem tam, udělal jsem to. Opravdu. V této příručce vše, co jsem se z této zkušenosti naučil:

  • Jak opravit světlomety
  • Jak vrátit zpět nejpovrchnější ohýbání
  • Jak opravit rozbité sklo

(…)

Tipy pro psaní:

Využijte svou fantazii – vidíte scénu, která se děje před vašimi očima? Cítíte to, co hrdina cítí?

Pokud nemůžete, váš čtenář také nemůže.

Nejen, že píšete scénu, a pokračujte ve svém obsahu, ale čte, čte znovu a upravujete svůj příběh, dokud to nenajdete správně (je to háček vašeho příspěvku!).

Technika vyprávění příběhů č. 6: Použijte anekdotu…

… Poté se na to zeptejte čtenářů, než dáte radu k tématu.

Anekdota může pocházet z vašeho života, z vaší práce nebo ze života jiné osoby. Počítá se s tím, že jej použijete jako výchozí bod k tomu, aby čtenáře vedl k vašemu obsahu a poskytl správná nastavení, aby porozuměl vaší zprávě.

Vyhněte se nástrahám, jako jsou dlouhé popisné části a příliš mnoho zbytečných podrobností – používáte příběh k vyjádření zprávy, nepíšete krátký příběh.

Příklad (téma je „jak přimět děti, aby jedly zeleninu“ pro blog s mámou):

Vždy bylo obtížné přimět své děti, aby jedly ovoce a zeleninu. (…)

Při jedné příležitosti moje dcera odmítla celé jídlo, protože to bylo vegetariánské. Chtěl jsem si strhnout vlasy! (…)

Zažili jste to také??

Jak přimět vaše děti k jídlu vegetariáni?

Jak jsme donutili naše děti jíst zeleninu

Řešení pro mě přišlo od mého manžela. Takto to pro nás fungovalo: (…)

Tipy pro psaní:

Usnadněte čtenáři přechod do druhé poloviny svého příspěvku, pokud to považujete za nutné, použijte více než jednu otázku nebo dvě otázky..

Je důležité, aby čtenář odpověděl na tuto první výzvu k akci, než se pustíte do řešení svého tématu nebo poskytnete radu. Výhoda? Ukážou větší zájem o to, co jste pro ně připravili ke čtení a jednání.

Tato technika vyprávění funguje lépe, pokud na konci svého příspěvku přidáte druhou výzvu k akci a požádáte čtenáře, aby vám poradili v praxi a také se podělili o své příběhy, stejně jako jste to udělali s anekdotou..

Podívejte se na další bod č. 7 o tom, jak používat příběhy čtenářů pro vaše příspěvky.

Technika vyprávění příběhů # 7. Sdílejte příběh čtenáře …

… A odpovídat na otázky ve svém příspěvku.

Ať už je to zvyk, požádat čtenáře, aby se na konci každého příspěvku podělili o své příběhy, ať už v komentářích nebo e-mailem.

Poté pomocí jejich příběhu zahajte nový příspěvek a ujistěte se, že vyřešíte všechny body potřebné k zodpovězení čtenářovy otázky nebo k vyřešení jejich problému..

Pokud máte čtenářovo svolení veřejně sdílet svůj příběh na svém blogu, můžete jej použít jako háček – a jako důkaz skutečného zájmu o interakci se svými čtenáři – vést více čtenářů k vašemu obsahu, což bude zahrnovat skutečné problémy (a odpovědi na ně), kterým čelí každý den nebo je třeba se rozepnout.

Příklad (téma je ‘používání webu ke studiu ‘):

(…)

Náš čtenář Matthew Smith v komentáři k našemu poslednímu příspěvku napsal:

Dokud se soustředím na svou výuku a nebudu se potulovat po webu, abych odkládal, je dobré jít… nebo tak jsem si myslel! Ve skutečnosti je ale mnohem těžší dělat v praxi bez disciplíny. Co myslíš? Měl bych vyzkoušet techniku ​​Pomodoro nebo něco podobného?

Milý Matthew (a všichni studenti, kteří čtou můj blog), můžete si určitě vyzkoušet techniku ​​Pomodoro ke správě svého výzkumu na webu, ale dovolte mi říci toto:

Uděláte mnohem lépe, pokud používáte Pomodoro spolu s velkým časovým plánováním.

Můžete si například dát 20 minut ze 30 na průzkum eseje historie a poté zbývajících 10 minut nachladit a užít si krátký chat s přáteli na Facebooku nebo sledovat hudební video na YouTube.

(…)

Tipy pro psaní:

Při výběru příběhů čtenářů a otázek, které používáte ve svých příspěvcích, buďte selektivní – čtenáři s největší pravděpodobností položí mnoho otázek a rádi sdílejí každou osobní anekdotu, která jim přijde na mysl, ale nezapomeňte, že váš blog není fórum a měli byste dát své publikum potřebuje první.

Takže se zeptejte sami sebe: dělá tento příběh čtenáře dobrou anekdotu, kterou můžete použít v příspěvku na toto téma? Bude zbytek mého čtenáře ocenit a poučit se z toho?

Jinými slovy, nezapomeňte na ostatní čtenáře ve snaze vyhovět potřebám jediného čtenáře.

Zkušenosti z první ruky

Jaké jsou dokonce 7 techniky bez přidané hodnoty účtů první osoby o schopnosti vyprávění?

Proto jsem pro tento příspěvek vedl rozhovor s Matthewem Gatesem Confession of Professions a Silvia Gabbiati, lékařskou asistentkou a ex-spisovatelkou pro italské časopisy, což jsou oba fanoušci vyprávěcího zařízení v profesionálním psaní.

Matthew Gates of ConfessionsOfTheProfessions.com

Matthew Gates sdílel jeho názory a zkušenosti s vyprávěním:

matthewgatesMůj web byl velmi úspěšný kvůli vyprávění příběhů.

Ať už je to pravda nebo ne, každý má rád dobrý příběh, ale co je důležitější: lidé mají rádi příběhy, ke kterým se mohou vztahovat, a smát se jim.

Lidé rádi čtou příběhy, kde mají pocit, že o sobě čtou, protože možná prošli nebo prochází určitou situací. Zachyťte toto spojení a budete mít čtenáře, který má opravdu rád to, co píšete. Vše, co potřebujete, je jeden článek, s nímž se někdo může týkat, a je pravděpodobné, že se vrátí, pokud jste takovým vypravěčem. Vždycky jsem byl ten typ vypravěče: když vyprávím příběh, mám rád lidi, aby se vztahovali k tomu, co říkám. Jinak je příběh nudný pro publikum, které se nemůže vztahovat.

Bylo by to jako politik bohatých podnikatelů, který se narodil v bohaté rodině, nikdy nezažil těžkosti spojené s rozbitím nebo chudobou a pokusil se přenést svůj život na chudáka. Žádný ubohý člověk se opravdu nestará o boje někoho, kdo je bohatý a bohatý, zejména pokud se do něj narodili. Snažím se vyprávět příběhy jako komik. Celým důvodem úspěchu mnoha komiků je to, že si vyberou témata, s nimiž se mohou diváci týkat. Louis CK, kterého obdivuji, je pro to velmi známý: je ve svých 40 letech, rozvedený, 2 děti, má spoustu běžných každodenních problémů a situací, kterým čelí, a pokud sledujete jeho komedii, má celé publikum celou dobu se směje. Neříká nic nového a jiného. Vypráví svým divákům o svých osobních zkušenostech, známých, podobných zkušenostech a stejných přesných věcech, které si diváci myslí nebo prožívají ve svém vlastním životě, a všichni se zcela vztahují k tomu, o čem mluví, a to je úspěšný způsob vyprávění příběhů.

Můj web vznikl nejen svými vlastními zkušenostmi, ale také tím, že jsem poslouchal ostatní a co prošli v práci, dobré nebo špatné, a zapisoval je. Zda přišel zákazník a naklonil jim 50 dolarů, nebo se je spolupracovník pokusil bodnout do zad, nebo jejich šéf byl kretén. Ať je to jakkoli, každý má příběh. Moje motto: pokud jste někdy pracovali den ve svém životě, musíte vyprávět příběh.

Z tohoto motta jsem vydělával a tak se zrodilo www.confessionsoftheprofessions.com. Samozřejmě nevím, co všichni procházejí nebo prošli, takže jsem otevřel svůj blog a umožnil komukoli zveřejňovat příspěvky. „Můj web“ považuji za „web lidí“. Už to není moje, protože jsem to sdílel s tisíci přispěvateli, jsem jen moderátor, který se ujistil, že článek čte dobře, žádné pravopisné chyby, a má pár pěkných fotek, které doprovázejí článek. Naplánuji datum zveřejnění a bude odesláno na celosvětový web. Sdílením mého webu s ostatními a jeho otevřením, aby mohl přispět kdokoli, mi pomáhá pokračovat v publikování článků každý den, a také [povzbuzováním] ostatních, aby sdíleli své vlastní články se svými sociálními mediálními sítěmi, což mi zase pomáhá řídit provoz na můj web. Je to skvělý vzájemný vztah pro sdílení provozu.

V průběhu let tento web přešel od mé matky a mé přítelkyně a četl je více než několika tisícům návštěvníků denně. Jsem prostě šťastný, že lidé najdou moje články a užívají si článků, které tam dávám. Doufám, že lidé dostanou z článků hodně a nějak jim to pomůže v jejich osobním životě.

Silvia Gabbiati, lékařská asistentka a bývalá spisovatelka

Moje stará přítelkyně Silvia Gabbiati, lékařská asistentka a vychovatelka v seniorském středisku služeb v Římě v Itálii, souhlasila s rozhovorem prostřednictvím chatu na Facebooku o jejích minulých zkušenostech s vyprávěním, zatímco v letech 2008 až 2011 byla spisovatelkou pro místní noviny jako Notizie in Controluce:

Silvia GabbiatiLuana: Vím, že ve svých článcích používáte techniku ​​vyprávění příběhů. Proč vám tato volba a jaké výsledky přinesly vás?

Silvia Gabbiati: Technika vyprávění mi umožnila vytvořit silné pocity a emocionální přitažlivost u čtenářů: čtením příběhu se můžeme identifikovat v hodnotách, které nabízí, a získat nové pohledy. Čtenář se cítí být zapojen do důvěryhodného vyprávění zážitku, ještě lépe, pokud pochází ze spisovatelova života, takže pocity, vzpomínky, úvahy a osobní myšlenky začnou spontánně hledat cestu do mysli a srdce čtenářů. Vyprávění vždy mělo rozhodující roli pro rozvoj lidského svědomí. Věřím, že tato technika, je-li dobře vykonaná, má velký potenciál, zejména pro její sílu odhalit lidskou tvář reality a situací popsaných v příběhu a často vnímaných jako aseptické a citově daleko od čtenáře..

Luana: Dostali jste pozitivní zpětnou vazbu od svých čtenářů nebo od editora za použití techniky vyprávění příběhů?

Silvia Gabbiati: Ano, ale pro články jako celek, nikoliv konkrétně pro techniku ​​vyprávění.

Luana: Jaký druh zpětné vazby jste obdrželi?

Silvia Gabbiati: Líbilo se mi můj styl psaní a zejména lidstvo zprostředkované [v příbězích].

Luana: Jaký přístup jste použili pro vyprávění příběhů??

Silvia Gabbiati: Někdy jsem popsal imaginární situace a snažil jsem se co nejlépe utvářet profil hrdiny příběhu, aby byl proces identifikace [pro čtenáře] agilnější a výkonnější; jindy jsem použil situace, v nichž jsem žil v první osobě, ale měl jsem alter-ego charakter žít je [v příběhu].

Luana: Jaké nejdůležitější rady byste dali spisovatelům, kteří chtějí používat techniku ​​vyprávění příběhů?

Silvia Gabbiati: Nejprve popište skutečné situace, které vzbudí zájem lidí. Nikdo nechce číst prosté vyprávění bez emocí ani vášně v psaní! Poté podrobně popište kontext, zejména hrdinu, aby se s ním čtenář seznámil a začal je považovat za přítele, někoho, kdo se na konci čtení něco naučí. Je důležité věnovat pozornost emocionálnímu aspektu.

Doporučené čtení: Audit mozku od Sean d’Souza

Když jsem požádal blogery o vyprávění tipů, které bych měl v tomto příspěvku zahrnout, kamarád bloggerů mi řekl o této knize, která mu pomohla zlepšit jeho psaní a zdvojnásobit jeho sazby úspěšně.

Prvních 34 stránek The Brain Audit je k dispozici zdarma ve formátu PDF zde. Četl jsem je a mohu vám říci – metoda D’Souzy, která používá jazyk vašeho publika k vyjádření vaší zprávy nebo nabídky (nebo vyprávění vašeho příběhu) děl.

V knize je toho víc, ale s sebou je, že čím blíže se k čtenáři dostanete, tím více vaše psaní vytvoří spojení a nakonec převede.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me