Plán pro psaní návodů pro vaše stránky

Na tomto webu je mnoho článků o tom, jak zvýšit návštěvnost vašeho webu, a tipy, jak na své webové stránky přivést nové návštěvníky. Jedna z věcí, kterou mnoho nových majitelů webových stránek přehlíží, je budování konference. Výhodou konference je, že vám umožňuje pokračovat v komunikaci s návštěvníky webu dlouho poté, co se přesunuli z původní vstupní stránky.


Jedním ze způsobů, jak přimět lidi, aby se připojili k vašemu e-mailovému zpravodaji, je nabídnout bezplatného průvodce jak na to. Pokud jste takového průvodce ještě nikdy nenapsali, může být obtížné vědět, jak dlouho by mělo být, kde začít proces, jaký formát nabídnout a další drobné podrobnosti, které se obvykle naučí prostřednictvím trasování a chyb.

Níže je plán, který vám pomůže při psaní prvního průvodce jak na to. Později možná budete chtít rozdělit a napsat další průvodce a nabídnout je k prodeji na svých webových stránkách nebo jako pokračující perk pro pobyt ve vašem seznamu adresátů..

Cílem těchto krátkých průvodců je dát návštěvníkům stránek něco hodnotného, ​​takže se budou chtít zaregistrovat k odběru novinek a poté jim nabízet hodnotu, aby si chtěli zůstat přihlášeni..

Co by vaši čtenáři mohli nejvíce ocenit?

Wired Impact se specializuje na pomoc neziskovým organizacím při sestavování jejich seznamů adres a při jejich marketingovém úsilí. Velká část jejich rady však může být aplikována na ziskové i neziskové stránky.

Potenciální odběratel je vhodnější poskytnout vám svou e-mailovou adresu, pokud tak vidí okamžitou hodnotu.

Než začnete s vaším průvodcem, měli byste si představit, jaký typ průvodce by byl pro vaše cílové publikum nejužitečnější.

 1. Brainstorm nápady a přijít se seznamem možných témat.
 2. Zkoumejte další návody. Zahrnoval již toto téma někdo jiný, nebo lépe, než můžete? Máte něco nového k přidání nebo nový pohled na téma?
 3. Anketa návštěvníky vašeho webu o tom, která z témat, která mají největší zájem číst jako první.

Pokuste se vzít zpět, když jste poprvé začali v čemkoli je vaše nika. O jakých tématech jste hledali informace? Řekl jste někdy, „Gee, přeji si, aby byl průvodce ________“?

Zkoumejte své téma

Až přijdete s tématem, o kterém byste chtěli napsat, budete chtít strávit nějaký čas výzkumem. I když toto téma znáte zevnitř i zvenčí, věnujte trochu času zkoumání nejnovějších statistik a změn v oboru.

Kromě toho, jděte do toho a podívejte se trochu podrobněji na všechny podobné průvodce na trhu. Co jim chybí, které můžete pokrýt?

Budete chtít alespoň nabídnout to, co ostatní nabízejí, plus některé. Čím více můžete nabídnout a čím více jedinečných informací a perspektivy, tím lépe.

Potřebujete pro svého průvodce vyplnit ankety nebo studie? Nyní je čas začít s nimi, abyste je měli zpátky v době, kdy dokončíte průvodce.

Budete také chtít poslat jakékoli žádosti o nabídky. Pokud například chcete zahrnout sekci na téma s mimořádně specializovaným tématem a v zemi existuje pouze jeden muž, který zná odpověď, budete muset zkusit vyhledat jeho odbornost pro nabídku nebo dva a přidat do svého průvodce.

Většina lidí, kteří jsou odborníky, nemusí být nutně spisovateli a může vám s radostí poskytnout cenovou nabídku výměnou za odkaz na jejich vzdělávací stránku nebo jednoduchý kredit za informace.

Ukázky průvodců

WHSR má na této stránce několik návodů, jak vidět, jak je lze nastavit. Kromě toho jsou níže uvedeny další vynikající příklady průvodců. Před zahájením vlastního průvodce se můžete hodně naučit studováním toho, co je v tomto žánru psaní k dispozici.

 • Jak vybudovat úspěšný blog – Tento průvodce ukazuje na některé z nejlepších rad, jaké kdy byly shromážděny na WHSR, a odkazy na články a další specializované téma how-tos. Jedná se o podrobně podrobného komplexního průvodce, který vychází z archivů webu a přináší nové informace. How-to like to může přitáhnout návštěvníky na vaše stránky. Při registraci do seznamu e-mailů se nabízí jako bezplatná ebook. Jednoduše přejděte do dolní části stránky formuláře.
 • Druhy webhostingu – Tento ilustrovaný průvodce je skvělou pomocí pro začátečníky, kteří nemusí plně porozumět výhodám webhostingu. Je však vylepšen ilustracemi na místě. Ilustrace mohou do vašeho průvodce hodně přidat a učinit z něj něco, co čtenáři budou znovu a znovu odkazovat.
 • Příručka pro nováčky – Začínáme s Linuxem – Tato příručka je k dispozici na serveru MakeUseOf a obsahuje vše, co potřebujete vědět o základech, včetně základních příkazů a učení plochy Ubuntu..
 • Příprava na pracovní pohovory – Požádejte manažera, aby připravil bezplatného průvodce, který vám pomůže připravit se na tento velký rozhovor. Používají model, který vám dává průvodce, když jim poskytnete svou e-mailovou adresu. Je však dobré se zaregistrovat do tohoto podrobného průvodce.
 • Ochrana vaší rodiny online – Covenant Eyes vytvořila bezplatného průvodce, který pomáhá rodičům chránit celou rodinu před nebezpečím online. Stejně jako výše uvedený průvodce budete muset svůj e-mail stáhnout, abyste si jej mohli stáhnout, ale stojí za námahu, protože ukazuje, jak lze průvodce sestavit způsobem, který čtenáři poskytne užitečné kroky..

How-To Blueprint

Průvodci postupy mohou mít řadu různých podob. Mohou to být videa, brožury, plné knihy a dokonce i prezentace.

Všichni však mají jednu společnou věc. Mají tendenci se řídit vzorem skutečností, které jsou nabízeny, aby zajistily, že čtenář přesně ví, jaké kroky podniknout k dokončení úkolu uvedeného v příručce..

modrotisk

s

S (TOC) je zvláště důležité, pokud píšete průvodce, který má více než několik stránek. Protože váš průvodce bude pravděpodobně v elektronické podobě, TOC umožní čtenáři přejít zpět k poslednímu bodu, který četla.

Čtenáři také umožní vidět na první pohled, co je uvnitř průvodce, a rychle přejít k tématům, která jsou pro ni nejdůležitější.

Úvod

Úvod by měl být osobní poznámkou od vás. Někteří spisovatelé se rozhodnou nechat někoho jiného napsat úvod doprovázející průvodce. Může to být jiný odborník ve vašem oboru nebo někdo slavný.

Je však pro vás naprosto přijatelné napsat úvod. Jednoduše vysvětlete:

 • Kdo jsi
 • Jak jsi začal v oboru
 • Proč by čtenář měl poslouchat to, co musíte říct
 • Jakékoli jedinečné zážitky, které máte

Je v pořádku nechat vaši osobnost prosvítat v úvodu.

Série konkrétních kroků

Hlavní část vaší příručky bude zahrnovat kroky, které čtenář musí udělat, aby dokončil úkol, o kterém píšete. Pokud tedy příručka pojednává o spuštění vlastního blogu, napsali byste několik podrobných sekcí o tématech, jako například:

 • Výběr výklenku
 • Nastavení blogu
 • Vytvoření prvního příspěvku
 • Vytváření rozvrhu kdy zveřejnit příspěvek
 • Přivedení lidí na váš web

Kolik kroků zahrnete, bude záviset na tom, jak je vaše téma zaměřeno. Pro každou sekci neexistuje žádná správná nebo nesprávná délka, ale ujistěte se, že jste téma důkladně zakryli. Jak je vidět z výše uvedených příkladů, některé návody jsou velmi zdlouhavé a podrobné a některé velmi krátké a věcné, ale přivedou čtenáře k dalším zdrojům.

Pokročilé tipy

Je dobré přemýšlet o tom, která témata jsou o jeden krok nad vaším úvodním průvodcem, a zahrnout část pokročilých tipů, které čtenáře posunou o krok dále. To není něco, co další průvodci pravděpodobně nabízejí, a tak vám pomůže vyčnívat z davu.

Alternativně můžete poskytnout sekci pro odstraňování problémů. Pokud píšete na technické téma, může to být zvláště užitečné.

Uzavírání

Zavřete průvodce s průvodcem závěrečnou poznámkou pro čtenáře. To je může jednoduše nasměrovat na zpravodaj a že každý týden bude poskytnuto více tipů, nebo to může být více osobní poznámka, že jim děkuji za přečtení průvodce a pracuje na navázání vztahu spisovatel / čtenář.

Bez ohledu na to, o čem je váš průvodce, následující základní plán vám umožní psát jej rychleji. Je také méně pravděpodobné, že vám budou chybět důležité informace, které čtenář potřebuje, pokud budete postupovat podle stejného obrysu pro každého průvodce, který píšete.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map