Snadný vzorec, který vám pomůže napsat rychlejší blogový příspěvek

Podle WordPress bylo od 14. března 2014 na celém světě 76 774 818 stránek WordPress. Kromě těchto blogů existují i ​​jiné na různých platformách nebo hostovaných řešeních, jako je Blogger.com. Důležitější než kolik blogů existuje, je kolik lidí tyto blogy čte.


Ve stejné zprávě WordPress uvádí, že:

“Přes 409 milionů lidí zobrazit více než 13,1 miliardy stránek každý měsíc.

statistiky wordpressScreenshot z WordPress.com

U těchto čísel by mělo být snadné získat čtenáře na svůj vlastní blog, správně?

Je však třeba udělat několik věcí, abyste tyto čtenáře chytili, a jednou z těchto věcí je poskytovat pravidelný obsah. Pokud čtenář ví, že může počítat s novým článkem každý den z vašeho webu, pak je mnohem pravděpodobnější, že vaše stránky navštíví každý den.

Je to situace typu 22

Problém nastává u zaneprázdněných majitelů webových stránek, kteří často provozují více než jedno místo, se snaží udržet podnik v chodu a možná dokonce pracují mimo zaměstnání a vychovávají rodinu. To nenechává moc času na psaní blogových příspěvků. Je to situace typu 22.

Více příspěvků na blogu = více čtenářů
Více čtenářů = méně času
Méně času = méně blogových příspěvků

Blogování se vyvinulo, a tak musí bloggerové

počítač s rukou sáhl dovnitř / venFotografický kredit: ~ Afrodita

Blogování se poprvé stalo populárním v 90. letech. Studenti, maminky a každodenní lidé začali blogovat o všem, od vyzkoušení receptů v knize až po to, jak nakrmit vaši rodinu pod 50 dolarů týdně. Stejně jako u většiny věcí souvisejících s internetem, i když je to dobrý nápad, roste a rozšiřuje se a mění se v něco nového a více vzrušujícího. Během posledních dvou desetiletí se blogování trochu změnilo.

Většina blogů dnes považuje blogování za nutnost a způsob, jak oslovit čtenáře a zákazníky. S tolika konkurencí a tolika blogy venku, je důležitější než kdy jindy, že bloggerové mají jedinečnou výklenek a silný hlas. Kdokoli může napsat článek a plácat ho na blog, ale bude tento příspěvek čitelný, aktuální a užitečný pro čtenáře? Přesahuje to, kam jdou jiné články?

Bloggers se musí vyvíjet tím, že poskytuje vynikající obsah, obsah nenajdeme jinde a poskytuje jej rychle a pravidelně. Vypadá to jako skličující úkol, ale pomoc s šablonou, ze které lze psát, může pomoci. Níže uvedený vzorec je ten, který můžete zkopírovat a vložit do řídicího panelu WordPress a napsat rychlý příspěvek. Rozdělím však také každý prvek, abych vám pomohl nejen psát rychle, ale psát efektivně tak, aby vaši čtenáři nemilovali jen vaše články, ale chtěli je sdílet s ostatními..

Podle blogu Think Marketing IQ mohou podniky tohoto blogu vidět o 126% více generování olova než podniky, které tak neučiní. Přidejte to ke statistice, kterou Content Plus zjistil, což ukazuje, že 60% lidí se cítí pozitivněji o podnikání po přečtení jedinečného obsahu na tomto firemním webu a vy opravdu nemáte moc na výběr, ale skočit do blogovací hry, pokud chcete vaše firma z online zdrojů roste.

Šablona příspěvku blogu

 • Skvělý nadpis
  • Získávání pozornosti
  • Dobrý SEO
  • Akční slova
 • Úvod
  • Zahákněte čtenáře chytlavým otvorem
  • Shrňte, proč toto téma pokrýváte, a představte toto téma čtenáři
  • Řekněte, na co se budete v tomto článku zabývat
 • Druhá část vašeho příspěvku
  • Statistika
  • Co ostatní udělali
 • Část třetí vašeho příspěvku
  • Nástroje a techniky pro pomoc čtenáři (jako je tato šablona, ​​infographic atd.)
  • To by mělo jít nad rámec toho, co nabízí kdokoli jiný
 • Závěr
  • Nechte čtenáře poslední myšlenku
  • Možná výzva k akci (CTA)
  • Možná upoutávka na další článek

Rozdělení oddílů šablony

Skvělý nadpis

aktualizace bloguFotografický kredit: Randy Stewart 

Váš titulek je jednou z nejdůležitějších částí vašeho blogového příspěvku. Pokud potřebujete na něco strávit více času, vytvoření jedinečného nadpisu je dobrým místem k strávení tohoto času. Nicméně, i když přijde na velké titulky, existuje několik tipů, které vám pomohou přijít s poutavým, aniž byste úplně znovu objevili kolo.

Jerry Low psal o titulcích, které vytvořili jiní bloggeri ze seznamu. Uvádí 35 příkladů vynikajících titulků, které upoutají pozornost čtenáře. Mezi slova, která mohou přilákat čtenáře, aby navštívil váš web a přečetl váš článek, patří:

 • Top 10 způsobů (nebo použijte jiné číslo) do ______________ (vyplňte prázdné pole s vaším tématem)
 • Jednodušší plán pro ______________ (vyplňte prázdné pole s vaším tématem)
 • Nerobte chybu ______________ (vyplňte prázdné pole s vaším tématem)
 • Získejte dopředu ______________ (vyplňte prázdné pole s vaším tématem)
 • Jak získat více ______________ (vyplňte prázdné pole s vaším tématem)

Získáte nápad. Chcete lákat čtenáře. Máte asi tři sekundy, abyste upoutali její pozornost uprostřed milionů dalších blogových příspěvků. Váš nadpis se opravdu počítá.

Váš úvod

Úvodem je vaše šance zatáhnout čtenáře do příspěvku. Začněte otevíracím háčkem. To je to, co „zavěsí“ čtenáře, aby si přečetlo zbytek článku. Chcete, aby cítil, že nemůže odejít od toho, co píšete, protože za rohem je něco víc.

Na úvodní linii byly napsány knihy. Pokud studujete, co je tam, uvidíte, co tím myslím. Romány, články, noviny… všechny mají otevírací háčky. Existuje mnoho způsobů, jak můžete zaujmout čtenářův zájem.

 • Zajímavá nabídka
 • Překvapující statistika (takto jsem otevřel tento konkrétní článek)
 • Skutečnost, že čtenář nemusí vědět
 • Humor
 • Otázka, která přimí čtenáře, aby přemýšlel nebo zpochybňoval věci

Zpočátku to může být výzva přijít s něčím, co zavěsí čtenáře, ale čím více praktikujete, tím snazší bude pro vás napsat úvodní linii, která se třpytí.

Úvod by měl také informovat čtenáře o tom, co budete pokrývat v tomto díle. Nezapomeňte, že ji chcete nalákat, aby si přečetla zbytek, a tak jí dejte upoutávku. Například: V tomto článku se naučíte, jak napsat blogový příspěvek z jednoduchého vzorce, který vám ušetří čas a úsilí.

Část 2 vašeho příspěvku

statistikaFoto Credit: kenteegardin

Nyní je čas se dostat do tohoto výzkumu nebo zvláštních znalostí, které můžete nabídnout čtenářům. Pokud píšete o tom, jak si vybrat ten správný golfový klub a máte na seznamu přátel profíka, můžete od něj získat několik tipů a přidat je do této sekce..

Pokud nemáte jedinečné znalosti, ale jednoduše znáte téma dobře, můžete získat nějaké statistiky a fakta a poté je analyzovat. Nikdo jiný na světě se nedívá na věci úplně tak, jak to děláte. Nikdo neměl své zkušenosti ani „nemluvil“ ve stejném tónu jako vy. Nechte to ve vašem psaní prosvítat. Nebojte se osobně se svými čtenáři a sdílet informace o době, kdy se váš táta pokusil přestavět kuchyň a téměř vyhodil dům, protože zapomněl vypnout plynovod. Čtenáři, zejména čtenáři blogů, milují osobní dotek. To je to, co dělá blogování tak zajímavým pro nás. Je to způsob, jak se spojit na jiné úrovni s lidmi z celého světa.

Část 3 vašeho příspěvku

V této části byste měli čtenáři nabídnout speciální nástroje nebo informace. Mohlo by to být tak jednoduché jako šablona a poté vysvětlit, jak tuto šablonu používat, jak jsem to udělal v tomto článku. Může to být také:

 • Vložené video
 • Infographic
 • Grafy
 • Fotky
 • Tabulky
 • Písemné pokyny

Také, i když tomu říkám „Oddíl 3“, pokud potřebujete více místa, můžete tuto část určitě proměnit v několik různých oddílů nebo pododdílů. I když spěcháte, aby se vaše příspěvky psaly a chcete ušetřit čas, také byste chtěli téma důkladně pokrýt. Ujistěte se, že jste pokryli každý úhel. Proveďte rychlé vyhledávání na Googlu, abyste zjistili, zda jiné weby pokrývají stejné téma, a zjistěte, co můžete nabídnout, což je víc, než nabízejí..

Váš závěr

blogování zlataFoto Credit: Kris Olin

Váš závěr je poslední šance, kterou musíte promluvit se svým čtenářem. Chceš, abys s ní zůstal. Některé podniky používají tuto oblast jako výzvu k akci (CTA). Mohou například zmínit, že pokud čtenář potřebuje více pomoci s přestavbou kuchyně, je k dispozici bezplatná konzultace kliknutím na tlačítko vpravo. I když to může být efektivní, čtenáři jsou chytří. Vědí, že je voláte k akci a snažíte se jim něco prodat.

S ohledem na to se nebojte občas jen zabalit téma a povzbudit čtenáře, aby pokročil s jejich plány obnovy (nebo ať už je to téma, o kterém píšete). Čtenářům jsem předtím nechal poslat zprávu a děkuji za to, že jsem se jim vždy nepokoušel něco prodat nebo jim zatlačit krk. To může v průběhu času budovat důvěru čtenářů. Ano, CTA je někdy velmi efektivní. Moje rada je změnit to. Použijte CTA někdy a jindy jen zabalte článek a nechte čtenáře rozhodnout, zda chce něco podniknout. Tlačítko na pravé straně tam bude stále. Jednoduše to nebudete do očí bijí.

Rychlejší, ale ne slabší blog

Čas je faktorem pro každého vlastníka firmy / bloggera venku. Přestože výše uvedená šablona vám může pomoci naplánovat vaše příspěvky a udržet vás na správné cestě tím, že se ujistíte, že pokrýváte všechny důležité body, neměla by být náhradou za pevnou kopii vašeho webu..

Google při hodnocení vašich stránek zohledňuje kvalitu, takže vytrhávání informací, aniž by je zálohovaly na faktech nebo jedinečných podrobnostech, váš blog z dlouhodobého hlediska poškodí. Blog rychle, blog chytrý, kvalita blogu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map