Můžete mít úžasný design webových stránek, ale obsah je nakonec to, co prodává váš web do okolního světa. Psaní neodolatelných blogových příspěvků je důležitou součástí udržování čerstvého a poutavého obsahu.


Existuje mnoho prvků, které dělají blog post vyniknout.

Tip č. 1: Poznejte své publikum

Prvním krokem při psaní neodolatelného blogového příspěvku je vědět, pro koho tento příspěvek píšete.

Koho chcete oslovit svým příspěvkem?

Jakmile to zjistíte, rozhodnutí správného zaměření na článek je jednoduchá záležitost.

Můžete zjistit, kdo je vaše publikum, přečtením analýz a dotazováním vašich pravidelných návštěvníků. Jakmile znáte své cílové publikum, napište uživatelskou osobu nebo dvě.

Nyní pište všechny své články, jako byste to psali pro tuto osobu.

Dig hlouběji: Jak najít nápady na blogu, které lidé nemohou čekat na čtení

Tip č. 3: Pojďte s poutavým nadpisem

Název vašeho blogového příspěvku může nalákat čtenáře, aby klikl na odkaz a přečetl příspěvek nebo odrazil. Nejlepší titulky jsou popisné a aktivní. Je důležité přimět čtenáře, aby si přečetl článek.

Dig hlouběji: Proč vyprávění příběhů je důležitou součástí blogů

Tip č. 9: Uzavřete účel

Neztrácejte páru, když se přibližujete k poslednímu odstavci svého blogového příspěvku. Budete chtít uzavřít článek se stejnou hybností, jakou jste otevřeli. Solidní závěrečný odstavec připomene čtenářům, co jste v příspěvku zakryli, a zanechá jim pocit, jako by se naučili něco nového..

V tomto závěrečném odstavci budete také chtít vytvořit výzvu k akci. Další možností je přidání tlačítka na konec nebo samostatná linka s výzvou k akci (CTA). CTA jednoduše vyzývá čtenáře, aby podnikl nějaké kroky.

Jedním z příkladů výzvy k akci by mohlo být prohlášení, například: „Staňte se lepším běžcem čtením inteligentních recenzí vody.“

Chcete-li napsat dobrou CTA, musíte vědět, čeho chcete pomocí příkazu dosáhnout. Jakou akci má čtenář podniknout? Jakmile znáte akci, kterou chcete, aby čtenář podnikl, bude snadné napsat prohlášení, které požádá čtenáře, aby udělal právě to.

Kopat hlouběji: Pět způsobů, jak zachytit chyby ve vašem vlastním psaní

Proč trávit čas vytvářením úžasných příspěvků?

Skvělé příspěvky na blogu mohou pomoci s hodnocením vyhledávačů, přilákat návštěvníky webu, aby se zaregistrovali do svého seznamu adresátů, a dát váš web na co nejlepší světlo.

Dodržováním tajemství v tomto příspěvku budou vaše příspěvky v blogu nejvyšší možné kvality.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me