Zachyťte zájmy čtenáře jako scénárista Hollywoodu

Cílem každého dobrého scénárista nebo každého spisovatele je upoutat pozornost čtenáře a udržet jej až do konce. Váš cíl pro váš blog by měl být úplně stejný. Od chvíle, kdy návštěvník webu dopadne na vaši vstupní stránku, by měla být jeho pozornost upoutána natolik, aby po dlouhou dobu neodcházel.


Jako dobrý film, který vás nechává vědět víc o postavách, znovu si je prohlédnout, nebo zobrazit pokračování, dobrý návštěvník nakreslí návštěvníka a udělá z něj záložku vašeho webu a zaregistruje se do vašeho seznamu adresátů..

Úvodní háček

Každý skvělý film má úvodní scénu, která vás popadne a nutí vás pokračovat v sledování filmu. Existuje několik příkladů této techniky a existuje mnoho způsobů, jak zajistit divákovi péči.

Star Trek

Verze Star Trek z roku 2009, ve které hraje Chris Pine jako kapitán Kirk, nastavuje tón filmu tím, že poskytuje trochu backstory pro restartování série. Jako vlastník blogu musíte svým čtenářům poskytnout příběh. Kdo jsi? Proč píšete tento blog? Jaké jsou základy vaší specializované oblasti? Kdo víš? Proč by se čtenář měl starat?

Čelisti

Film Čelisti, vydaný v roce 1975, má strašnou úvodní scénu, kde je žena plavající se v oceánu snědena velkým žralokem. Pokud se bojíte pustit do oceánu, je tento film pravděpodobně důvodem. Co se tedy můžeme dozvědět o blogování z tohoto scénáře (upraveného z románu)? Někdy musíte své čtenáře vyděsit. To lze provést pomocí titulků na blogu. Například „10 největších nebezpečí XX“ nebo „Proč nedělat X může být největší chybou vaší kariéry“.

Lupiči ztracené archy

Kdokoli ze série Lupiči ztracené archy vás od první chvíle filmu hodí přímo do akce a výše uvedený klip není výjimkou. Dobrodruh Indiana Jones, hrál herec Harrison Ford, činí špatné rozhodnutí, které půjde na hraně kousání nehtů na sedadle, když budete čekat, jak se dostane z této hrozné situace.

Jak můžete implementovat toto pro psaní blogu? Vyhoďte čtenáře do situace typu případové studie. Nastavte scénář nejhoršího případu a poté vysvětlete, jak může blogger z této situace pracovat.

Toto je jen několik příkladů toho, co můžete udělat pro připojení čtenáře od chvíle, kdy zasáhne váš web. Pokud ji dokážete zavěsit během několika vteřin, pravděpodobně se bude chvíli zdržovat. Můžete také použít humor, uvést překvapující fakt nebo cokoli, co ji chytne.

Správný žánr

Podle BBC se globální trh začal měnit v Hollywoodu. Asociace Motion Picture zveřejnila údaje, které naznačují, že většina prodeje pokladny je nyní z globálních trhů oproti pouze domácím. Z tohoto důvodu se mění typy vydávaných filmů. Existují některé žánry, které v globálním měřítku dělají lépe než jiné žánry.

Pokud máte rádi romány nebo komedie, pravděpodobně jste si všimli, že se mnoho z těchto typů filmů neuvádí. Zdá se, že došlo k záplavě sci-fi, fantasy a dramatických filmů. Super hrdinové jsou najednou všichni vztek. Důvodem tohoto posunu je přechod na globálnější dosah Hollywoodu.

To lze také přeložit do vašeho blogu. Pokud právě začínáte, je vám k dispozici každý žánr. Některé žánry přirozeně generují větší provoz než jiné. Například obchod a technologie jsou dva velmi populární žánry.

Matt Smith v seznamu Online Income Teacher uvádí tři vysoce výnosná témata:

 • Zdraví a fitness
 • Vztahy
 • Peníze a finance

Musíte však mít také vášeň pro vaše téma. Inteligentní marketing a správný typ obsahu mohou zdůvodnit i méně populární téma. Jerry Low nedávno sdílel své zkušenosti se svým prvním webem, kde zúžil své místo natolik, že to nefungovalo.

Jeho pohled na to, které blogy jsou nejziskovější, je velkou pomocí pro blogery, kteří se snaží zjistit, kde leží jejich nika. Přečtěte si jeho článek s názvem Jak vydělat peníze na blogování: Výzkumné tipy, nápady na nika + 10 strategií využitelného provozu pro zasvěcené tipy na vymýšlení celé věci žánru.

Postavy, které vyniknou

Opravdu skvělé scénáře mají úžasné postavy, které si pamatujete pro nadcházející roky. Film z roku 1980 The Shine, v němž hraje Jack Nicholson, je dobrým příkladem nezapomenutelných postav. Jack Nicholson hraje Jacka Torranceho, spisovatele, který se zbláznil pomocí nějakých nepříliš dobře zamýšlených duchů.

Kdo by mohl zapomenout na Nicholsonovo vystoupení, když prochází dveřmi a říká: „Tady je Johnny.“ Moment je samozřejmě děsivý (nebo byl před lety, možná ne tolik teď), ale proč se divákovi opravdu zajímá? Zjistili jsme tento pár. Jejich naděje a sny byly sdíleny. Víme, že je obvykle dobrým manželem a otcem, ale tohle je pro něj opravdu nevhodné.

Stručně řečeno, váš čtenář musí vědět, kdo jste. Uveďte životopisy na svém webu. Sdílejte několik osobních údajů, například o tom, že se vám každý rok ráda věnuje parašutismus na jiném místě nebo název oblíbené knihy. Každý, kdo píše pro váš blog, by měl vyniknout životopisem, fotografií a alespoň trochu informací, které jinde nejsou snadno dostupné..

Věšáky

Chvíli zpátky jsem napsal článek o používání háčků a ramínek ve vašem psaní. Ve filmech uvidíte věšáky nejčastěji na konci filmu, který je prvním v řadě. Například v The Hunger Games Katniss přežije hladové hry a dokonce se jí podaří vzít Petu ven s ní.

V ráji však existují problémy. Hlavní město není ze své neposlušnosti šťastné. Katniss je varována, že i když má další zájem o lásku, Gale, měla by lépe vypadat jako blázen lásky nad Petou, alespoň na veřejnosti. Divák ví, že hlavní město bude pravděpodobně hledat nějaký druh pomsty.

Tomu se říká věšák a přináší divákovi zpět do filmů. Můžete použít ramínka na svém webu k přetažení čtenáře zpět do svého blogu. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout:

 • Dejte svým čtenářům vědět, že pro ně budete příští týden překvapení. Ujistěte se, že dodržujete svůj slib.
 • Napište řadu článků a dejte čtenáři vědět, že přichází nová část, kdy a co se v tomto článku naučí.

Klíčem k dobrému závěsu je zachytit jejich zájem, dát jim něco cenného a nechat je, aby chtěli víc.

Jak dostat slovo k publiku

Nejlepší film na světě se propadne v pokladně, pokud nikdo neví, že je venku nebo o čem to je. Stejně jako je důležité propagovat film, musí být propagován i váš blog. Oznamujte příspěvky na sociálních médiích a oslovte ty, kteří jsou ve vašich sociálních kruzích, a dejte jim vědět, co musíte nabídnout. Vaše stránka se může stát dalším příznivým blogem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map