Kdokoli s online přítomností je zranitelný vůči potenciálním hrozbám. Pro vlivné osoby, které sdílejí informace o své rodině a přátelům, se zvyšuje nebezpečí, ale jako profesionál musíte být venku. Můžete se chránit a stále sdílet věci veřejně?


Tato příručka vám pomůže snížit bezpečnostní rizika při zachování vaší online přítomnosti.

5 tipů na bezpečnost sociálních médií

1. Nebezpečí: Stalking sociálních médií

Všichni jsme slyšeli hororové příběhy o někom, kdo opustil místo sociálních médií nebo zrušil účet a otevřel nový kvůli tomu stalkerovi, který by neodešel. Influencery musí chránit svou online přítomnost. Nebo, co když jsem ten večer sledoval „Flip or Flop“ a další den po celé mé reklamě na Facebooku. Vaše informace se neustále kupují a prodávají, takže se musí ovlivňovat pozorovatelé.

Řešení: Zabezpečte své sociální média
facebookové nastavení

Facebook je známý problémy se zabezpečením a změnami zásad ochrany osobních údajů. Dobrou zprávou je, že poskytuje několik možností, které můžete použít k zabezpečení účtu. Uživatelé Facebooku mohou nastavit, kdo uvidí každý z vašich příspěvků: Přátelé, Seznamy nebo Veřejné, aby je viděli všichni.

Jako ovlivňovatel nechávám některé nebo většinu svých příspěvků soukromou nebo jen pro přátele, ale kromě veřejného sdílení mých kampaní také zveřejňuji komentáře. Nenechávejte všechno soukromé a nezapomeňte, že můžete zveřejňovat příspěvky odděleně od stránky fanoušků a osobních stránek.

Pokud na příspěvku na Facebooku označíte nesprávnou možnost, například zveřejníte příspěvek „Pouze pro přátele“ jako „veřejný“, můžete se vrátit a změnit tato nastavení.

 • V části „Ochrana osobních údajů“ vyberte nastavení, které omezí publikum na minulé příspěvky.
 • Zde můžete všechny změnit na „Pouze přátelé“, nikoli na „Veřejné“ nebo „Fiends of Friends“.
 • Omezte, kdo vás může kontaktovat na Facebooku, pomocí přísného filtrování a blokováním neznámých sledovatelů.
 • Podobné možnosti můžete nastavit na Googlu+.

A konečně nezveřejňujte své telefonní číslo ani adresu v nastavení sociálních médií, protože může být snadno napadeno nebo prodáno třetí straně za účelem marketingu. Aplikace mají také přístup k vašim informacím, díky čemuž jste marketingovým cílem. Měli byste pravidelně procházet připojené aplikace a odstraňovat všechny, které již nepoužíváte.

2. Nebezpečí: Místo soukromí

Chytré telefony učinily náročné zachovat soukromí vaší polohy. Kromě toho mějte na paměti, že pokud posíláte příspěvky na cestách, může to být velkým lákadlem pro zloděje, kteří vědí, že váš dům je nyní neobsazený.

Řešení: Zabezpečte svůj chytrý telefon

Chraňte své soukromí vypnutím všeho, co vás ve vašem smartphonu „najde“, když se nepoužívá: nastavení polohy, Bluetooth, Wi-Fi a NFC. Vaše bezpečnost stojí za další krok a šetří životnost baterie. Otevřené Wi-Fi navíc může učinit váš telefon zranitelným, takže jej používejte střídmě, vyhněte se přístupu k heslem nebo finančním informacím v těchto sítích a nezapomeňte je po dokončení vypnout.

Přihlašování je dalším způsobem, jak se můžete zranit. Na Facebooku byste měli pro check-iny vybrat „Pouze přátelé“ – pokud to není nutné pro událost ovlivňující vliv. S touto možností bych opatrně šel, pokud je váš dům v té době prázdný.

Nakonec udělejte vše, co děláte pro ochranu svého počítače:

 • Nastavení hesel a PINů v telefonu
 • Aktivujte další zabezpečení
 • Udržujte zabezpečení ve výchozím systému telefonu
 • Zálohujte svá data
 • Stahujte aplikace pouze od důvěryhodných poskytovatelů.

FTC poskytuje seznam tipů v závislosti na operačním systému vašeho telefonu. Kromě toho můžete chtít do telefonu přidat další bezpečnostní software, například aplikace, které mohou váš telefon zamknout nebo lokalizovat, nebo ochranu před krádeží od vašeho poskytovatele.

3. Nebezpečí: Krádež fotografií

Krádež fotografií je velkým problémem. Existuje spousta příběhů bloggerů, kteří zjistili, že jejich děti odcizily a znovu použily společnosti, s nimiž NEBO nepracovali, a dokonce našli na pornografických stránkách.

Řešení: Chraňte své fotografie

Aby byla vaše rodina v bezpečí, doporučujeme, abyste na své děti nevykazovali žádnou pokožku – plenky, plavky – protože to může být strašně zneužíváno. Použijte dobrý grafický program ke strategickému nastavení vodoznaků nebo oříznutí obličejů na fotografiích vašich dětí, aby byly méně pravděpodobně ukradeny – a lépe rozpoznatelné. Tím je také zajištěna ochrana autorských práv.

Měli byste také pamatovat na to, že k publikování svých fotografií musíte mít povolení ostatních – to znamená přátelé a rodina, učitelé a zaměstnanci, dokonce i váš manžel / manželka a dospělé děti! Fotografie s více lidmi v něm však budou méně pravděpodobně ukradeny. Ořízněte ostatní z rámu nebo rozostřete jejich tváře, aby byly nepoznatelné.

Pokud byly vaše osobní fotografie odcizeny nebo použity bez povolení společností, kontaktujte je a požádejte je o jejich odstranění. Pokud odmítnou, před dalším pokračováním ve věci zjistěte, zda jste v jakékoli dohodě podepsali práva na svou fotografii. Možná se budete muset obrátit na právního zástupce, pokud to nedodrží. Prostřednictvím společnosti Google můžete také podat oznámení DMCA (Digital Millennium Copyright Act).

4. Nebezpečí: Příliš mnoho osobních údajů

Mnoho bloggerů o tom nemyslí, ale to, co píšete o svých dětech, bude navždy online. Budoucí zaměstnavatelé a školy jim mohou Google vyhledat a najít vaše příspěvky týkající se zdravotního stavu, smočení nebo nevhodného chování. Psaní nebo zveřejňování informací o ostatních nebo práci vás může dostat i do horké vody.

Řešení: Nastavte hranice

Každý vlivný by měl dbát na soukromí své rodiny, přátel a kohokoli jiného v každodenním životě. Zatímco dopravní lístek nebo nákupní fiasko mohou být zábavným příspěvkem, zvažte následující otázky před sdílením příběhu:

 • Dělá tento příspěvek, aby někdo vypadal špatně nebo zranil jeho podnikání?
 • Může to negativně ovlivnit to, jak by se osoba mohla kdykoli v budoucnu dívat na mé dítě / manželku / příbuzného?
 • Existuje nějaká možnost, že by tato situace mohla skončit u soudu?

Doporučuji změnit jména lidí, míst a událostí, o kterých sdílíte, nebo ještě lépe, psát o problému obecně. Pro vaši rodinu stanovte jasné hranice toho, co budete chtít a nebudete o nich diskutovat. Například jsem nikdy blog nic, ale pozitivní informace o mém manželovi – i když není dokonalý! Abych chránil své manželství, je to hranice, kterou nepřekročím.

5. Nebezpečí: Informace obecně

Existuje příběh bloggerů, kteří nedávno telefonovali doma od čtenáře a ptali se na jeden z jejích příspěvků. Musíte chránit své osobní údaje.

Řešení: Chraňte svá data & Informace

Možná vás překvapí, že vaši adresu a telefonní číslo najdete neuvěřitelně snadno. Tyto informace se mohou například zobrazit při prohledávání právního postavení vaší adresy URL, pokud neprovedete kroky při registraci vaší domény. Zvažte použití nastavení uzamčené nebo soukromé domény, aby byl váš telefon, adresa a další informace o doméně soukromé.

Závěr

Ochrana dat je výzvou, protože je lze zakoupit a prodat prostřednictvím datových skladů, ale můžete se odhlásit od seznamů vyhledávání informací. Není to vždy tak snadné, jak to zní. Někteří vás nutí zaregistrovat se a nejprve se přihlásit. PrivacyRights.org má rozsáhlý seznam zprostředkovatelů informací. Přečtěte si část „Jak se odeberete z webů pro vyhledávání lidí“, kde najdete informace o tom, jak to úspěšně provést.

Kromě toho můžete k ochraně svých informací online používat řešení třetích stran:

 • Odpojení blokuje malware a sledovače, umožňuje uživatelům zjistit, kdo je sleduje, a udržuje vyhledávání v soukromí.
 • Abine chrání hesla, e-mail a platby a pomáhá uživatelům při rozhodování o tom, kdo uvidí jejich data.
 • Ghostery pomáhá uživatelům pochopit data, která se o nich shromažďují a kdo je shromažďuje.

Kromě těchto 5 tipů na bezpečnost sociálních médií nezapomeňte chránit svůj blog před hackery a spamem. Pro majitele webových stránek budete možná také potřebovat zásady ochrany osobních údajů pro svůj web. Neexistuje žádná záruka, že vaše informace budou vždy v bezpečí, ale logická opatření mohou chránit vás a vaši rodinu před poškozením.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me