Prosperující život v sociálních médiích může vašemu blogu pomoci zůstat v popředí a ustanovit vás jako vlivného. Mnoho stránek sociálních médií však mizí pod tíhou rušného rozvrhu. Jsou aktualizovány jen zřídka a lidé vědí, že se na vás nemohou na novinky spolehnout celé týdny.


Naštěstí existuje několik věcí, které můžete udělat pro zvýšení interakce se sociálními médii a vytvoření publika na hlavních uchazečích o sociální média. Použitím zásuvných modulů a různých nástrojů můžete tento úkol splnit, aniž byste každý den museli věnovat více práce navíc. Možná také jen začínáte a ještě nejste připraveni najmout manažera sociálních médií.

Automatizovat příspěvky při publikování

Jednou z nejjednodušších věcí, kterou můžete udělat, je automatizovat blog pomocí pluginu. Pokaždé, když publikujete nový blogový příspěvek, zásuvný modul zveřejní odpovídající odkaz na vašich stránkách sociálních médií.

Přestože existuje mnoho různých pluginů, které můžete použít, nebo je můžete použít i několik, ten, který se mi nejvíce líbil, se nazývá 1 kliknutí / Share / Like od LinksAlpha.

Platím pouze 8,99 $ / měsíc za spojení s obrovským množstvím stránek sociálních médií. Účet také mohu použít pro několik svých blogů.

Právě teď mám účet propojený s Facebookem, Tumblrem, Twitterem a LinkedIn. Zbytek ode mě nevyžaduje nic. Naplánuji svůj příspěvek, je zveřejněn, na mých stránkách sociálních médií se objeví upozornění.

Všimněte si obrázku níže. Toto je příspěvek, který byl automaticky umístěn na mé stránce autora Facebooku z mého blogu Crabby Housewife. Zahrnuje doporučený obrázek, název a popis. Pokud uživatel klikne na obrázek nebo název, bude přesměrována na můj příspěvek na webu.

linksalpha příklad

Pravděpodobně jste si všimli, že pod mým jménem je malá poznámka, která říká „Publikováno v LinksAlpha.com“. Nechtěl jsem, aby moji čtenáři věděli, že používám automatizovaný program. Zdá se to tak neosobní a jde to proti blogování 101. Je to pro mě také obrovský spořič času.

Dobré zprávy! Vaši čtenáři neuvidí tuto poznámku o příspěvku publikovaném společností Odkazy Alpha. Zde je snímek stejného příspěvku, který vidí ostatní:

linksalpha příklad veřejnost

Proč je důležité zveřejňovat vaše články na sociálních médiích? Uživatelé je nemohou objevovat, sdílet je ani s vámi komunikovat, pokud nejsou články na vaší stránce nejprve sdíleny.

Připojení se k podobně smýšlejícím skupinám

Nedávno jsem se připojil ke skupině podobně smýšlejících blogerů. Podporujeme se navzájem, zapojujeme se do vzájemných příspěvků a zůstáváme docela aktivní po celý týden. Kliknutí na odkazy a zveřejnění komentářů nebo sdílení článků, které jsou zajímavé, trvá asi 10 minut.

Všiml jsem si něco zajímavého o článcích, které sdílím se skupinou. Články, které sdílím s mojí skupinou bloggerů pro domácí a zahradní blogery, mají větší provoz než moje ostatní příspěvky, a to o 15 až 1.

Proč jsou skupiny bloggerů, kteří se vzájemně propagují, tak efektivní při získávání zapojení do sociálních médií? Pojďme se podívat na příklad zahradních bloggerů, kteří mají začít. Nedávno jsem napsal článek s názvem Jak začít zahrádkářský blog a byl jsem ohromen počtem různých blogů na tomto konkrétním tématu..

Ve skupině, ve které se nacházím, je v každém okamžiku pouze 30–40 členů, ale ve své výklenku můžete určitě najít skupinu s mnoha dalšími členy. Chtěl jsem začít s malými, protože jsem chtěl opravdu poznat své kolegy blogery, pomoci jim propagovat jejich kousky a dokonce mít čas si přečíst některé své práce a seznámit se s jejich styly psaní.

Řekněme tedy, že několik z těchto členů klikne na odkaz, který sdílím v soukromé skupině Facebook o pěstování rajčat v kontejnerech. To je mnohem účinnější, než kdyby můj bratranec sdílel stejný odkaz z několika důvodů.

  • Zahradní blogger má přesné cílové publikum, které se snažím oslovit.
  • Její čtenáři jí již věří. Vědí, jestli s nimi něco sdílí, že stojí za přečtení. Tato konkrétní skupina vyžadovala určitý druh aplikace a odkazy na ukázky mé práce. Členové jsou prověřeni. To znamená, že příspěvky jsou velmi kvalitní. Ještě jsem si přečetl ten, který nebyl extrémně dobře napsán a byl zaměřen na zahradnický blog.
  • Rozumí základům propagace. Pokud sdílí váš odkaz, řekne svým čtenářům, proč by na něj měli kliknout.

Jak najít perfektní skupinu

Právě teď se zdá, že Facebook má více propagačních skupin, i když Twitter se objevuje těsně za vteřinou nebo možná LinkedIn. Způsob, jakým jsou na Twitteru nastaveny „skupiny“, je spíše „seznam“ a pro členy je obtížnější snadno komunikovat o svých cílech týdně v soukromí.

Pokud právě začínáte s propagačními skupinami, doporučujeme držet se Facebooku. pokud jsou vaši klienti převážně obchodní profesionálové, může se připojit dobrá soukromá skupina LinkedIn, ale vyhledávání, které jsem neukázal, se ukázalo tolik skupin, jaké jsou na Facebooku.

Vyhledejte propagační skupiny

Začněte vyhledávání zadáním výrazu „propagační skupina“ do vyhledávacího pole v horní části domovské stránky Facebooku.

Zobrazí se seznam výsledků. Klikněte na záložku „Více“ a poté na „Skupiny“, abyste toto zúžili pouze na skupiny. Níže je uveden seznam výsledků, které jsem získal:

propagační skupiny

Jak vidíte, toto hledání vyvolalo spoustu různých věcí. Existují skupiny propagující knihy, jedna pro Etsy a některé obecné. Toto je dobré místo, kde začít, protože v tomto seznamu pravděpodobně najdete některé velké skupiny, které by se vám mohly líbit.

Dále chcete zúžit vyhledávání. Pokud píšete o receptech, pak hledejte „blogery s potravinami“. Klikněte na kartu „Více“ a vyberte „Skupiny“. Zde jsou výsledky, které pro mě přišly:

propagační skupiny potravinářských blogerů

Teď mluvíme. Kdybych měl receptový blog, existuje několik skupin, které bych prozkoumal trochu víc.

Zúžit výběr

Dále byste měli kliknout na všechny skupiny, které vypadají zajímavě. Pokud jste z Sydney, Austrálie, pak skupina Sydney je jedna, kterou byste si měli určitě vyzkoušet.

Při návštěvě každé stránky budete chtít udělat následující:

  • Podívejte se, kdy byly poslední příspěvky. Jak často členové zveřejňují příspěvky? Kolik sdílí tyto příspěvky? Ukáže vám, jak je skupina aktivní. Nechcete ztrácet čas propagací 100 lidí, kteří vás nebudou propagovat zpět.
  • Přečtěte si popis skupiny. To vám často řekne, zda máte povoleno zveřejňovat propagační předměty.
  • Pošlete administrátorům e-mail a požádejte o další informace o připojení ke skupině. Buďte upřímní, že hledáte místo pro propagaci svého blogu a také pro vrácení laskavosti ostatním blogerům.
  • Vyzkoušejte skupinu na několik týdnů a uvidíte, co si myslíte. Nelíbí se vám to? Odejděte tiše a najděte jinou skupinu. Je jich tam tolik.

Nezapomeňte, že připojení se k propagačním skupinám není jen o propagaci vlastního blogu. Seznamte se se svými členy skupiny. Pošlete je přátelům na svůj osobní účet. Přečtěte si jejich články. Sdílejte, co si myslíte, že je úžasně chytré. Nabídněte rozhovor nebo jim nechte hostující blog pro vás. Jednou z nejlepších věcí při vstupu do propagačních skupin je setkání s novými lidmi a navazování nových přátel.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me