Dnes je Instagram šálkem kávy, kterou většina lidí dává přednost začít svůj den.


Je to skvělé místo k objevování nových oblastí, produktů a zkušeností, čtení zpráv. Tato platforma sociálních médií překonává Facebook, Twitter, Pinterest a ukazuje ještě větší zapojení.

Zde se naučíte, jak udělat Instagram chytrým spojencem a používat ho nejlepším možným způsobem. Ať už propagujete svou vlastní značku nebo chcete o svém životě vyprávět prostřednictvím Instagramu, vám níže uvedené užitečné tipy dokonale pomohou.

Tento příspěvek není o „příspěvku ve správný čas“ nebo „použití populárních hashtagů“, ale o umění navrhování účtu Instagram a vytvoření jeho jedinečného vzhledu..

Proč Instagram?

Podle Shopify je průměrná hodnota objednávky na Instagramu 65 $, zatímco Pinterest – 58,95 $, Facebook – 55 $ a Twitter – 46,29 $.

Lidé se zapojují se značkami na Instagramu 10x více než Facebook, 54x více než Pinterest a 84x více než Twitter. Průměrný člověk používá Instagram několikrát denně.

To znamená, že přesun marketingového úsilí na Instagram by byl chytrý krok.

Kdo jsi?

Instagram je plný osobních a firemních účtů.

Ten jej úspěšně používá pro své reklamní a marketingové účely. Je to správná volba pro spojení s uživateli, kteří dávají přednost této platformě.

Značky používají 2 typy obsahu: organický, který jednoduše zveřejní v účtu, nebo placený obsah zaměřený na cílové publikum.

Dobře provedený zdroj Instagramu zvyšuje povědomí o značce, vytváří trvalé vztahy a v důsledku toho poskytuje dlouhodobý organický růst.

Toto schéma je také používáno pro osobní účty.

Začínáme na Instagramu

Jakmile se zaregistrujete, přidejte svůj obrázek a poskytněte nějaké informace o sobě, se kterými se setkáte, s otázkou, jaké fotografie chcete nahrát.

Samozřejmě chcete, aby tyto věci byly pro diváky nóbl a zajímavé. Ať už jste vlastníkem osobní stránky nebo propagátorem značky, chcete originální stránku, která vyniká mimo jiné. Pojďme najít praktické tipy, jak navrhnout svůj účet, takže bude okamžitě rozpoznán.

Než začnete s navrhováním svého příspěvku, prvním bodem k přemýšlení je vaše strategie. Pro značky je to nesmírně důležité. Měli byste jasně definovat poselství, umístění, cíle, cíle vaší značky a to, co ji činí jedinečným na konkurenčním trhu.

Bude užitečné provést spotřebitelský průzkum a zjistit, co inspiruje a motivuje vaše potenciální klienty.

Nakonec si položte otázku:

Proč by lidé chtěli sledovat mou stránku?

Než začnete s vaším účtem manipulovat, musíte provést průzkum a procházet zdroje nejoblíbenějších značek, je zde 90% možnost, že najdete účet, jehož zdroje nevypadají nic jiného než úžasně.

Mimochodem, níže uvedený obrázek pochází z účtu GoPro.

Kredit: GoPro

Toto porozumění pomůže zjistit, jak odlišit vaši stránku a prezentovat ji světu.

Tipy pro návrh

Zásady navrhování a marketingových příspěvků na Instagramu jsou jednoduché, stačí je znát. Zde je seznam dostupných vizuálních technik, které vám mohou pomoci získat tah na této sociální síti.

Dívej se & Cítit

Přemýšlejte o tom, jak vizuálně vyjádřit své nápady na stránku.

Bude to vzhled a dojem z vašeho účtu, který pomůže vytvořit emoční spojení s diváky. Uveďte vizuální prvky, které jsou konzistentní ve stylu a kvalitě. Vyberte typ obsahu, který zveřejníte (fotografie, ilustrace, návrhy, řemesla atd.), A zamyslete se nad styly (studio, životní styl atd.). Bude to rezonovat s publikem a budovat s ním silné spojení. Hlavním pravidlem je řídit se vizuální estetikou.

Vezměme si jako příklad několik tech značek, protože jsem již zmínil GoPro, zdroje jejich účtu se většinou skládají z fotografií, kde lidé používají fotoaparáty, a fotografií / videí pořízených pomocí stejných technologií.

ZdrojZdrojZdroj

Když už mluvíme o emocionálních souvislostech, jako je ta výše, dělají mé dlaně tak zpocené, že moje myš doslova vynechá z mé ruky.

Pojďme se podívat na nějakou jinou společnost, která to rozhodně přibila z hlediska emocí … to je BMW.

Když jsem byl malý, kluci mého věku slintali nad vložkami žvýkačky Turbo.

Kredit: vložky gumy

Téměř o třicet let později kluci mého věku nad tím slintají.

Kredit: BMW

Čas plyne, hračky se zvětšují. Je to průměrně vypadající krmivo BMW…

Branding

Branding znamená nejen umístění jména nebo loga na obrázky. Pokud jde o Instagram, znamená to určitou vizuální identitu, díky níž je mezi ostatními patrná. Vaše stránka by měla mít silnou estetickou atmosféru, která vyrovnává její originalitu.

Pojďme se podívat na dva významné účty, které vlastní Ales Nesetril a Alex Acea.

Ale kluci mají styl, sleduji je asi rok, oba přitahovali moji pozornost díky jejich úžasným nastavením.

Kredit: Aleš Nesetril

Kredit: Alex Acea

Značky na Instagramu se týkají nastavení tónu účtu, výběru barevných palet a složení stránky. Nezapomeňte na obecné zobrazení stránky. Přemýšlejte o tom, jak vypadají všechny fotografie, když jsou umístěny do obvyklé mřížky Instagramu.

Výběr barvy je nesmírně důležitý. Kromě toho odráží firemní paletu značky, barvy mají velký dopad na diváky. Vytvářejí určitou náladu, styl a komunikují zprávy. Mimochodem, přítomnost klíčové barvy na stránce způsobuje, že se cítí a vypadá velmi stylově. Vyberte požadované barevné schéma a držte se ho, kdykoli je to možné.

Oba tito kluci mají nejen své oblíbené skladby, ale také barevná schémata, pokud je vidět, používají jako hlavní barvy černou, bílou a šedou a doplňují je o některé jasné akcenty.

Specifická písma jsou další součástí brandingu. Je to zásadní, protože vytváří spojení s vaší značkou / stránkou. Pokud svou stránku propagujete placeně a vaše příspěvky se objeví jako reklama, uživatelé ji definují díky brandingu.

Mimochodem, najdete různé skvělé balíčky Instagramu pro propagaci vaší společnosti, které můžete snadno upravit a dát jim svůj firemní vzhled. Jako obvykle obsahují balíček hotových bannerů, které můžete použít pro různé účely.

Mimo náměstí: Práce mimo Instagram

Až donedávna Instagram nabízel zveřejňování pouze čtvercových fotografií. Náměstí však vždy nestačilo na to, aby vyprávěl úchvatný příběh. Dnes si můžete vybrat z možností příspěvků na náměstí, na šířku (horizontální) a na výšku (vertikální). Ačkoli můžete nahrát jakýkoli typ, je lepší vybrat ten typ a držet se ho u všech svých příspěvků.

Nezapomeňte na fotografické koláže. Různé aplikace pro úpravy fotografií nabízejí jejich snadné vytvoření. Nejznámější jsou Insta-frame umožňující vytvářet úžasné koláže zdarma a Squaready – praktické rozložení Instagramu, které pomáhá představit celou fotografii bez oříznutí.

Úprava fotografie

Při každodenní práci s Instagramem byste měli vědět, jak vytvořit perfektní fotografii. Dokonce i obyčejný může vypadat skvěle, když děláte lehké retuše. Pouhým výběrem správného filtru lze snímek proměnit v kreativní.

Můžete snadno oživit fotografii tím, že si zahrajete s jeho perspektivou, zvednete její jas a kontrast, přidáte teplo nebo nasycení, manipulujete s barvami atd. Je tu věc, která může výrazně usnadnit váš proces úpravy fotografií, to je Photoshop nebo akce Lightroom.

Akce je v zásadě scénář předdefinovaných úprav, které se použijí na vaši fotografii po kliknutí na tlačítko Přehrát.

Nebojte se experimentovat a uspějete.

Filtrování

Pomocí Instagramu máte sadu výchozích filtrů.

Někteří z nich budete nebo již používáte poměrně často, zatímco ostatní zůstanou nedotčeni. Je rozumné uspořádat tento seznam filtrů v editačním okně, takže nejpoužívanější bude po ruce a skrýt ty, kterých se nikdy nedotknete. Tento hack vám ušetří čas.

Aplikace pro úpravu fotografií, jako jsou VSCOcam, Filmborn, Snapseed, Aviary a další, vám pomohou najít požadované filtry a vytěžit maximum z vašeho obsahu..

Upřímné výstřely

Leštěné obrázky jsou úžasné, ale nezapomeňte, že lidé vždy chtějí vidět víc.

Chtějí zjistit, co je za scénou. Zákulisní procesy a vnitřní fungování vaší společnosti mohou být pro diváky stejným zájmem. Když uvedete něco zezadu své stránky nebo dokonce nějaké tváře zezadu své značky, zlepšíte vaši firmu průhlednější a tím důvěryhodnější pro své následovníky. Mimochodem, měli byste vědět, že takový druh fotografií se často dobře zapojí.

Pokud se něco takového stane za vašimi scénami, určitě byste měli mlčet 🙂

Kredit: Tesla Motor

Instagram příběhy

Musíte vědět, že Instagram Stories každý den používá více než 250 milionů lidí. To znamená, že vám nemůžeme nechat ujít šanci propagovat svou stránku pomocí příběhů.

Ať už váš příběh obsahuje spoustu fotografií nebo jen malé video, vypadá to pro diváky zajímavě. Tato dočasná videa můžete okořenit (uživatelé je mohou posouvat pouze po dobu 24 hodin) pomocí úchopů, roztomilých znaků nebo dokonce GIFů. Na kameře příběhu je nyní k dispozici možnost GIF.

Pokud jste ověřeným firemním uživatelem, máte ještě jednu skvělou příležitost sdílet odkazy na své příběhy. Stačí jej přidat klepnutím na tlačítko odkazu po zaznamenání příběhu.

Instagramové video je opravdu skvělý nástroj pro interakci s fanoušky.

Inspirujte se

Musíte lidi bavit. Rádi se diví. Inspirujte je a získejte tak jejich loajalitu. Uveďte obsah, který se jim líbí. Dej jim dávku každodenní inspirace a vrátí se pro další.

Bavte se!

Všechny výše uvedené tipy jsou tipy, které lze napadnout, ale musíte si uvědomit, že ne všechny příspěvky na Instagramu by se měly řídit marketingem. Toto zlaté pravidlo vám pomůže vytvořit skutečně živý a poutavý obsah. Někdy je moudré soustředit se nikoli na odesílání vaší zprávy o značce, kdekoli je to možné, ale na podstatu sítě, se kterou pracujete. Tato vizuálně bohatá platforma sociálních médií je vytvořena jako lidská a hravá. Postupujte podle tohoto nápadu a vytěžit z něj maximum.

Tady to je. Neváhejte použít tyto designové hacky Instagramu a nezapomeňte na známý seznam tipů pro správu této sociální sítě. Zde jsou hlavní: vyberte vhodný čas pro příspěvky, naplánujte je, pečlivě vyberte hashtagy, používejte statistiky, nasměrujte provoz na externí web, sdílejte obsah Instagramu na jiných sociálních sítích.

Zabalení…

Jak vidíte, principy navrhování příspěvků Instagramu jsou poměrně jednoduché a lze je snadno implementovat prostřednictvím osobních nebo obchodních účtů. Doufám, že tento cheat sheet vám pomůže vytvořit požadovaný hvězdný obsah, propagovat sebe nebo oslovit více potenciálních zákazníků pro vaši společnost.

Instagram je opravdu kreativní hravý prostor, kde můžete oslavit sebe nebo svou společnost a spojit se s úžasnými lidmi. Neváhejte tedy experimentovat a co nejlépe využít ve svém podnikání.

O autorovi: Lana Miro

Lana Miro se zamiluje do krásného webdesignu. Ráda se podělila o své zkušenosti a prozkoumala něco zajímavého. Spolupracuje také s TemplateMonster. za pomoc všem najít nejlepší řešení pro své vlastní online projekty.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me