Byli jste někdy kontaktováni inzerentem požadujícím sadu médií, než uvedou cenu za sponzorovaný obsah??


Nebo možná jen požádali o malou informaci o vašem měsíčním provozu na blogu a sociální angažovanosti.

Bloggerům, jako jste vy (a já), může být obtížné považovat média za „věc blogu“, jako je vaše stránka About nebo jakékoli nainstalované sociální widgety. Ti znějí spíše jako časopis nebo novinové věci, že ano?

Věc je – pokud chcete vydělat peníze na blogování, musíte přitahovat inzerentům do vašeho blogu.

A to může být velmi, velmi obtížné bez multimediální sady.

Příklad sady médií nalezen na Evanto Marketplace.

Rozhovor spolutvůrkyně Giny Badalatyové s vlivnou komisařkou Claudií Krusch v červnu přinesl několik zajímavých bodů o sponzorovaném post pitchingu a cenách – ao důležitosti mediálních sad v této hře..

Nejdůležitější s sebou s sebou: Mediální soupravy jsou jako vaše vizitky nebo hřiště s výtahy u inzerentů – můžete si je nechat ujít nebo je minout podle toho, jak dobře hrajete své karty.

Dříve jsem si myslel, že mediální soupravy jsou ztráta času, než jsem obdržel nabídky za 100 až 150 USD za sponzorovaný obsah, a to díky stránce s jednoduchou sadou médií, kde jsem přidal nějaké informace o svém provozu a cílové skupině.

Jak vypadá sada médií?

Mediální souprava – někdy se nazývá tisková souprava – je komplexní balíček obchodních nebo webových informací a propagačních materiálů, které média mohou vyzvednout a použít.

Netřeba dodávat, že mediální sada by měla vytvořit profesionální první dojem pro vaše inzerenty a zvýšit vaše šance na přistání příležitosti pro váš blog..

Gina se již zabývala vztahy značek a bloggerů a základy struktury sady médií, takže se zde soustředím pouze na obsah sady médií – ale nejprve si přečtěte její příspěvek o vztazích, protože vztahy přicházejí před briefingy jakéhokoli druhu!

Pokud si nejste jisti, jak strukturovat mediální soupravu, podívejte se na online časopisy a na to, jak je vyvinuli. Stáhněte si několik (pokud jsou k dispozici ke stažení bez formulářů) a pečlivě je prostudujte.

Zobrazit doklad o provozu

Pokud nechcete používat Google Analytics, použijte tyto pluginy WP nebo bezplatný analytický software k zobrazení žebříčku na stránce své mediální sady:

 • Piwik
 • Otevřete webovou analýzu
 • Statistiky WP
 • GoStats
 • AWStats

Sdílejte ukázky zapojení čtenářů

Přidejte ukázky ze svých příspěvků, abyste projevili zapojení:

 • Odkazy na komentáře příslušných čtenářů
 • Screenshoty uživatelských e-mailů / odběrů
 • Diskuse o sociálních médiích nebo fórech kolem vašich blogových příspěvků

Nízké hodnocení vyhledávání

Věci jsou pro vás snazší, pokud máte žebříčku vyhledávačů nějakého druhu, ať už je to Bing nebo Google nebo jiný vyhledávač.

Co když však nemáte hodnocení vyhledávačů nebo nejste v SEO?

Co když nechcete hodnotit ve vyhledávačích, vyloučíte je zcela pomocí robots.txt?

Můžete svým inzerentům nabídnout hodnotu?

Odpověď je ano. Absolutně.

Zaměřte se na provoz

Ve své mediální sadě můžete poskytnout důkaz o jakémkoli typu provozu bez vyhledávače, včetně:

 • Sociální média
 • Doporučení
 • PPC
 • Přímo
 • E-mail / zpravodaj
 • Tiskové zprávy

Chcete-li zobrazit statistiky na svém webu, použijte SeeTheStats.com nebo krátké kódy poskytnuté softwarem uvedeným v části „Zobrazit důkaz provozu“ dříve v tomto příspěvku..

Můžete také poskytnout snímky obrazovky (lepší, pokud obsahují datum záběru, pro důvěryhodnost) a další typy widgetů provozu.

Napište zprávu o blogových komentářích

Tento přehled by měl obsahovat seznam vašich nejpoužívanějších příspěvků, pravděpodobně mezi vašimi nejnovějšími nebo nejoblíbenějšími, s čísly.

Například:

“5 důvodů, proč byste neměli blog více než jednou týdně” – 127 komentářů, včetně zpětné vazby od nejlepších bloggerů, jako je Name One, Name Two a Name Three.

Udržujte tento přehled aktuální s novými poutavými příspěvky a pokud jste shromáždili dostatek údajů nebo oslovili čtenáře, přidejte k němu malou případovou studii. Dodá vaší zprávě důvěryhodnost.

Ukažte své sociální mediální čísla

Kolik máte sledujících a sdílených položek na sociálních médiích?

Použijte widgety a pluginy pro zobrazení statistik v reálném čase ve vaší online mediální soupravě. Pokud je vaše sada médií ve formátu PDF, aktualizujte ji alespoň každé tři měsíce, aby byla vaše čísla a snímky obrazovky aktuální.

Odběratelé zpravodaje

Většina skriptů pro správu zpravodajů vám umožňuje přidat widget na váš web, aby se zobrazil počet odběratelů vašeho zpravodaje.

Pokud to však není váš případ, můžete:

 • Použití screenshotů (aktualizováno každé tři měsíce)
 • Vyžádejte si a sdílejte posudky účastníků (s jejich úplnými jmény a odkazy na jejich webové stránky)
 • Pokud máte online verzi (archivy) vašeho zpravodaje, přidejte čítač zobrazení stránek

Počet vzhledů v médiích / tisku

Byl váš blog zmíněn v médiích? Dostali jste rozhovor pro své specializované znalosti??

Do soupravy médií přidejte shrnutí svých vystoupení v médiích pomocí klipů, fotografií, odkazů a jakýchkoli názorů.

Nezapomeňte na svůj design multimediální sady

Ať už máte mediální soupravu online nebo ve formátu PDF ke stažení, ujistěte se, že vy nebo váš návrhář přijdete s designem, který zaujme vaše inzerenty prostřednictvím UX, loajality a důvěry.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me