Sponzorované příspěvky o cenách a prezentaci

Jednou ze strategií zpeněžení vašeho blogu, která platí nejlépe, je vytváření sponzorovaných příspěvků pro značky, se kterými pracujete. Zatímco mnoho vlivných firem, jako jsou Clever Girls a MassiveSway, vás spojí s příležitostmi, na které se kvalifikujete. Co když chcete pracovat se společností, která vyhovuje vašemu výklenku, ale nenabízí příležitosti prostřednictvím vašich stávajících partnerství?


Tento týden jsem měl příležitost pohovořit s odbornou bloggerkou Claudií Krusch z TrendyLatina.com o značkách nadhazování. Pracovala jako tvůrce obsahu a ovlivňovatelka s mnoha značkami, jako je Michael Kors a je ředitelkou společnosti Social Coerce pro správu sociálních médií. Claudiova filozofie? “Věřím v poctivou a tvrdou práci, jak vydělat peníze.”

Rozhovor s brandy značky Claudia Krusch

Ahoj Claudie, děkuji ti za dnešek. Jakou radu můžete dát bloggerům, kteří chtějí prezentovat značky, s nimiž dosud nepracovali?

Claudia:

Pitching, nebo ještě lépe, co-pitching s jinými bloggery, značka začíná dlouho předtím, než se k nim dostanete. Je třeba, aby byl váš proud sociálních médií žádoucí. Značky se nyní ohlížejí po 2 až 3 měsících na váš proud sociálních médií. Nejméně měsíc před přístupem ke značce je třeba začít sdílet obsah, který je synchronizován s jejich značkou, a také je sledovat. Nesdílejte náhodně. Nastavte strategii sociálních médií a poté ji naplňte organickým obsahem, který vás představuje.

Pokuste se najít značky, za které byste stejně utratili peníze, ne něco nového, takže je to pro váš životní styl ekologické. Jakmile nastavíte strategii, oslovte značky na sociálních médiích. Upřednostňuji soukromé značky zpráv na Twitteru. Pak jim řeknu, že bych jim chtěl poslat sadu médií a diskutovat o partnerství. Pokud vás nesledují, komentujte jejich zdroj. Dosud jsem nedostal „ne“ v hřišti!

Mnoho bloggerů si není jistých, jak se sami ohodnotit a pracovat výměnou za jeden levný produkt nebo za velmi nízké náklady. Jakou radu jim můžete dát?

Claudia:

Musíte si vážit! Toto je práce – neděláte jim laskavost. Musíte posílit své silné stránky. Například na Instagramu jsem velmi dobrý, takže většina mé práce je nyní na tomto médiu. Dostávám zaplaceno stejnou sazbu jako za sponzorovanou práci, což pro mě vyžaduje mnohem více času a úsilí než sociální média, což je moje síla.

Až budete připraveni oslovit a odeslat mediální soupravu, nabídněte jim 2 nebo 3 další potenciální partnery bloggerů a možnosti, co pro ně uděláte. Většinou pracuji se sociálními médii, ale nabízím možnosti blogu. Značky si to nechávají předem definovat. Pokud nastavujete kampaň, je pro ně snazší přijmout vaše hřiště.

Na oplátku jim také dejte možnosti, co byste chtěli. Řekněte jim: „To je to, co dělám, můžeme spolupracovat?“ Pokud jste správně provedli základy, jsem si jistý, že dostanete ano.

Existují nějaké potenciální problémy, které mohou bloggové řešit a které jim pomohou vypadat příznivěji pro značky?

Claudia

Ano! Nedávno jsem dal nějakou radu novému bloggerovi, který se snažil přimět značky, aby s ní spolupracovaly. Podíval jsem se na její proud a její sociální média neměla žádnou strategii. K jejímu vyslání neexistoval žádný rým ani důvod.

Jak jsem jí řekl, musíte definovat svou značku. To je výchozí bod – aniž byste to udělali, nemůžete nastavit strategii. Musíte být v synchronizaci se svou značkou a zůstat jí věrní. Tento blogger vzal mou radu a pak měl odvahu oslovit značky. Přistála při své první recenzi a pohybuje se vpřed.

Abyste byli úspěšní, musíte všechny tyto prvky svázat dohromady: svou značku, svůj proud, vy. Vaši následovníci musí najít tyto prvky ve vašem každodenním životě. Například moji následovníci vědí, co se mi líbí a které nese můj život a můj proud. Není to falešné, to jsem já.

Jakékoli chyby, kterým by se měli vyhnout?

Claudia:

Spousta bloggerů hledá „věci“. Chtějí něco získat nebo získat náhradu. To by neměl být váš konečný cíl. Odškodnění je způsobeno tím, že děláte něco, o co se opravdu zajímáte.

Když to děláte jako firmu, přemýšlejte hlouběji. Zájem o značku přijde, když budete sdílet to, na čem vám opravdu záleží. Pak musíte najít nejlepší způsob, jak to vše spojit dohromady.

Klíčové příležitosti pro prezentaci značky:

 1. Nejprve si vytvořte vlastní značku.
 2. Vypracujte strategii sociálních médií, která je v souladu s vaší vlastní značkou a držte se jí alespoň 2 měsíce, než se na ni dostanete.
 3. Vytvořte kompletní kampaň s možnostmi, co pro ně můžete udělat a co na oplátku očekáváte. Pokud je to možné, najměte další blogery.
 4. Při stanovování cen nebo při poptávce po produktu nezapomeňte, že je to práce. Hodnotit sebe!
 5. Nedělejte to za „věci“ nebo za odškodnění. Pracujte na věcech, které se vám líbí a na kterých vám záleží.

Co se účtuje za sponzorovaný příspěvek

Jak řekla Claudia, musíte si vážit. Sue Ann Dunlevie z SuccessfulBlogging.com má zajímavý článek o tom, co účtovat za blogování. I když je počet zobrazení vaší stránky v Google Analytics 5 000 jedinečných zobrazení měsíčně, můžete s velkou pravděpodobností účtovat 50 až 100 $ za příspěvek. Pokud ne, přečtěte si, jak získat prvních 1000 zobrazení stránky. Navíc, doporučení Claudie ukazuje, jak je důležité silné sociální médium. Naučte se, jak pěstovat své stoupence.

Jakmile pro svůj blog nastavíte sazbu, můžete za příspěvek na blog někoho jiného účtovat o něco méně poplatky. Říkám méně, protože když je to váš blog, účtujete za práci plus reklamu. Nezapomeňte, že sponzorovaný příspěvek je reklama, která nikdy neopustí váš blog! To je důvod, proč reklamy nestojí tolik jako sponzorované příspěvky. Reklamy jsou rotující poplatky, které mohou být obnoveny a vyprší, a jako takový bude mnohem nižší poplatek.

Nezapomeňte na vaši soupravu médií

Jak vidíte, je důležité mít k dispozici sadu médií. Navrhněte je co nejdříve. Nemusí to být bolestivý postup! Můžete si to udělat v softwaru pro zpracování textu. Musíte zahrnout následující položky:

 • Vaše fotografie (ta, kterou používáte na svém blogu a jako avatar, který by měl být konzistentní), název a logo blogu.
 • Vaše kontaktní údaje, včetně e-mailu a telefonu.
 • Poslání a cílové publikum vašeho blogu. Řekněte jim, co je vaše značka.
 • Jakékoli úspěchy, které se týkají toho, co budete nabízet značkám. Mohou to být virové příspěvky, ceny, workshopy, e-knihy, které jste napsali, úspěchy vlivných osob atd.
 • Co můžete nabídnout značce, například: sponzorované příspěvky, vedení strany Twitter, zástupce konference atd. Ujistěte se, že vaše úspěchy jsou v souladu s tímto.
 • Značky, se kterými jste v minulosti pracovali.

Nechám tě s vlastním nedávným příběhem. Pracuji v biopotravinách / přírodním zdravotním prostoru více než rok. Během této doby moje rodina pracovala s homeopatem, který je také majitelem obchodu. Laskavě mi minulou zimu dala dárkový certifikát na prozradení. Poté jsme začali diskutovat o tom, jak bych pro ni mohl napsat. Mluvili jsme tento týden a chce se mnou pracovat v ještě větší kapacitě pro úsilí o vytváření sítí a konference. Toto bude můj dosud největší projekt a vše vzniklo organicky.

Takže brainstorming své značky, vyčistit svůj proud médií, být autentický, ocenit sebe a začít kreativně zvažovat, co můžete nabídnout značku. Nemáte co ztratit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map