6 mënyra për të përzënë më shumë Regjistrime në Email në Blog-un tuaj

Cila është gjëja e parë që bëni kur hyni në zyrë? Ju kontrolloni postat elektronike, apo jo? Pavarësisht se është një nga krijimet më të vjetra në Internet, emaili është akoma mjeti që ne përdorim të gjithë çdo ditë të vetme. Kjo është ajo që e bën atë mënyrën më të fuqishme dhe efektive për tregtimin e klientëve tuaj.


Në fakt, sipas shumicës së tregtarëve më të mirë, emaili vazhdon të tejkalojë mediat sociale dhe kanale të ndryshme.

Pse? Sepse është personale – po arrini të drejtën në kutitë e klientit tuaj.

Alsoshtë gjithashtu shumë konvertuese. Në fund të fundit, pajtimtarët tuaj janë njerëz që kanë treguar tashmë interes për produktin ose shërbimin tuaj. Muajin e kaluar, KeriLynn shkroi për mënyrën e fitimit të parave pasive me një listë emaili. Sot, unë jam duke shkuar një hap më tej, dhe duke shpjeguar se si të rritni numrat e pajtimtarëve tuaj. Sa më shumë pajtimtarë, aq më shumë shndërrime dhe më shumë shitje.

Këtu janë 6 hapat për të filluar me: 6 mënyra për të përzënë më shumë Regjistrime në Email në Blog-un tuaj

1. Prodhoni përmbajtje të mahnitshme

Ju mund të jeni duke menduar … “Epo, duh”.

Por, ajo mban përsëritje.

Lista juaj e emailit është po aq e mirë sa përmbajtja që prodhoni. Ju nuk do t’i bindni pajtimtarët të dorëzojnë adresën e tyre të postës elektronike pa i hedhur poshtë ato me përmbajtje të shkëlqyeshme. Dhe nuk do t’i mbash në listën tënde nëse nuk e mbushni gazetën tuaj me gjëra të dobishme. Hapi i parë është prodhimi i materialit që mahnit, intrigon, mëson dhe uron vizitorët tuaj. Pastaj, kur kërkoni emailin e tyre, ata do të jenë të lumtur ta bëjnë këtë.

2. Zgjidhni vendosjen më të efektshme të formularit për regjistrim

Ju e dini thënien “më pak është më shumë”? Kur bëhet fjalë për format e regjistrimit të postës elektronike, harroni atë. Nëse doni një përmbytje të madhe të pajtimtarëve, do të duhet të maksimalizoni numrin tuaj të formave të regjistrimit. Sigurisht, duhet të gjendet një linjë e mirë – sigurisht që nuk doni të irritoni vizitorët tuaj.

Ekspertët në Buffer zhvilluan një eksperiment duke shtuar nëntë forma të reja për kapjen e postës elektronike në faqen e tyre. Rezultati? Ata dyfishuan shifrat e regjistrimit në një muaj.

Zgjidhni vendosjen më të efektshme të formularit për regjistrim

Kutitë e tyre më të mira të realizimit të kapjes ishin “HelloBar” – një formë regjistrimi që qëndron në majë të faqes së tyre të internetit – dhe “Slideup” – një kuti regjistrimi që shfaqet kur vizitori lëviz më shumë se 60% poshtë një faqe. Sa më shumë opsione që njerëzit duhet të regjistrohen, aq më shumë ka të ngjarë që ata ta bëjnë këtë.

3. Zgjidhni një magnet të papërmbajtshëm të plumbit dhe përmirësimet e përmbajtjes

Përmbajtja e shkëlqyeshme dhe dukshmëria e lartë duhet t’i bëjnë vizitorët tuaj të mendojnë për t’u regjistruar.

Tani ju keni nënshkruar marrëveshjen me një nxitje me lëng. Regjistrimi në një buletin është një shkëmbim. Vizitorët tuaj duan diçka në këmbim. Pra, ofrojuni atyre diçka që nuk mund t’i rezistojnë! Disa ide të testuara mirë përfshijnë: një ebook, një listë elektronike me të dhëna dhe hulumtime, një gjykim falas, një katalog ose një broshurë. Sidoqoftë, ekziston një magnet i veçantë plumbi që po shndërron konvertimet më të larta dhe më të larta: ‘përmirësimi i përmbajtjes’. Kjo është një përmbajtje shumë specifike dhe e rëndësishme që shton vlerë në bloget tuaja ekzistuese.

Ja si duket në natyrë:

Përmirësimi i përmbajtjes

I promovuar si një bonus bonus ekskluziv ’, përmirësimi i përmbajtjes është një listë kontrolli shumë e shkurtër, e cila i jep lexuesve një marrje të menjëhershme. Listat e kontrollit funksionojnë vërtet mirë, por përdorni imagjinatën tuaj dhe krijoni diçka që është e rëndësishme dhe specifike për përmbajtjen tuaj. Pastaj futeni atë brenda blogeve tuaja më të njohura.

4. Krijoni një thirrje magnetike për veprim

Thirrja për veprim mund të bëjë ose prishë fushatën tuaj të pajtimit. Ky është butoni juaj “pajtohem”. Shtë hapi i fundit. Ju keni për të bërë lexuesit tuaj të ndjehen të detyruar të klikoni mbi të. Këtu ekzistojnë tre faktorë: ngjyra, vendosja dhe kopja. Për ngjyrat, zarzavatet, verdhat dhe portokallet funksionojnë veçanërisht mirë. Ata janë të guximshëm, tërheqës për vëmendjen dhe tërheq vëmendjen tuaj. Mund të shkoni një hap më tej dhe ta bëni atë interaktiv. Kjo – padyshim që shkolla e vjetër – CTA është një shembull i mirë. Ai kthehet nga e kuqja në jeshile kur fiket, duke e bërë përdoruesin të shkojë!

Krijoni një thirrje-veprim magnetik

Sa i përket kopjes, bëjeni të shkurtër, të mprehtë dhe deri në pikën. Disa tregtarë kanë zbuluar se përdorimi i kopjes së ‘personit të parë’ funksionon më mirë këtu. GIF më lart është një tjetër shembull i shkëlqyeshëm: “Më jep raportin tim falas tani!” në vend se të “shkarkoni raportin falas”. Ka më shumë urgjencë dhe bisedon drejtpërdrejt me vizitorët tuaj.

5. Vrasin frikën

Edhe me të gjitha këto këshilla të mrekullueshme, ka diçka që i mban vizitorët tuaj mbrapa: frika.

Ata janë të shqetësuar që ata kanë regjistruar tashmë shumë lista emaili. Ata kanë frikë se mund t’u dërgoni me mijëra spam dhe letra për shitje. Nëse ata janë një vizitor të ri, ata shqetësohen sepse nuk kanë dëgjuar kurrë për ju. Vrasja e asaj hezitimi instinktiv nuk është e lehtë, por mund të bëhet. Filloni duke u thënë atyre saktësisht se çfarë do të marrin kur të regjistroheni. Jetë transparent dhe i hapur. Një tjetër mashtrim është përdorimi i “provës sociale” për t’u treguar atyre që të tjerët ju besojnë. Këtu është një shembull i thjeshtë që ndërthur të dyja këto teknika: Përdorni prova sociale për të vrarë frikënEkzistojnë prova sociale në krye (‘bashkohuni me 31.012 njerëz të tjerë të mrekullueshëm! ‘) Dhe më pas ekziston një listë transparente e saktësisht ajo që merrni nga pajtimi. Një tjetër vrasës i thjeshtë frikë po u kujton pajtimtarëve tuaj të mundshëm që ju gjithashtu urrejnë spam dhe se kurrë nuk do t’i ndani detajet e tyre me askënd tjetër.

6. Bëni atë të shpejtë dhe të thjeshtë për tu regjistruar

Pengesa përfundimtare e pajtimit është një formë regjistrimi e komplikuar dhe e gjatë. Forma juaj e kapjes nuk është e nevojshme të kërkoni emrin e vajzave të maceve të nënës së lexuesit tuaj. Ju nuk ju nevojitet as vendndodhja, as data e lindjes. Merre me buzeqeshje. Mbajeni shpejt. Mos u jepni atyre një shans për të ndryshuar mendim.

Për disa faqe në internet, kërkimi i një emri të parë është një ide e dobishme. Do të thotë që ju mund t’i drejtoheni lexuesve tuaj personalisht në vetë emailin – i cili, nga ana tjetër, në përgjithësi përmirëson normën e hapur. Por nuk ka nevojë për më shumë informacion! Jo vetëm që i shton kohë procesit, por mund të ndjehet ndërhyrës, gjë që mund të zmbrapsë disa lexues që vlerësojnë privatësinë e tyre. Një këshillë tjetër është duke u siguruar që vizitorët tuaj nuk duhet të klikojnë në një faqe tjetër për t’u regjistruar. Duhet të jetë aq e thjeshtë sa:

 1. emër
 2. Adresa e postës elektronike
 3. One-click-confirm

Bërë si duhet, ju duhet të jeni në gjendje të bindni dhe konvertoni në vetëm disa sekonda. ’Shtë gjithçka për të kapur emailin e audiencës tuaj ndërsa ata janë të ngazëllyer për përmbajtjen tuaj – përpara se të kenë një shans për të ndryshuar mendim. Mos harroni, sa më shumë pajtues të keni, aq më shumë shanse keni për të fituar para. Paratë janë në listë! Cilat mashtrime dhe teknika i keni parë të efektshme për rritjen e numrave të pajtimtarëve tuaj?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map