20 Idetë e synuara të synuara nga jo-interesat për fushatën tuaj të ardhshme në Facebook

A keni lëvizur ndonjëherë nëpër Newsfeed tuaj në Facebook dhe keni hasur në një reklamë që ishte aq e përshtatshme sa ndjehej e mërzitur? Ishte sikur reklamuesi të mund të lexonte mendjen tënde ose të të kishte kërcënuar.


Ndoshta ju keni qenë duke planifikuar një pushim, dhe papritmas, ju jeni ballë për ballë me një udhëzues të mbijetesës Lonely Planet. Ose mbase jeni në një marrëdhënie në distancë të gjatë, dhe krejt papritur, shihni një reklamë të luleshitës që kryen shpërndarjen në të gjithë botën.

Unë thjesht po lexoja disa informacione udhëtimi natën e kaluar në Osaka, Japoni … dhe me mend se çfarë shfaqet në murin tim në Facebook këtë mëngjes?

Strangeshtë e çuditshme, e drejtë?

Në të vërtetë nuk është aq e çuditshme sa mendoni. Facebook di shumë për ju (dhe cilat faqe në internet keni vizituar), dhe i përdor ato informacione për t’i lënë reklamuesit e Facebook të synojnë reklamat e tyre për të zgjedhur grupe njerëzish.

Për shembull, ajo luleshitës mund të synojë reklamat e tyre posaçërisht për njerëzit që janë në marrëdhënie në distanca të gjata.

Si reklamues, mund të identifikoni identitetin dhe të arrini një audiencë të synuar, për aq kohë sa ju e dini cilat opsione të synuara për tu përdorur. Do të mbuloj 20 shënjestra të bazuara në jo interes në këtë artikull dhe (shpresojmë) t’ju jap disa ide të reja për fushatën tuaj të ardhshme.

Lexoni gjithashtu: 24 rregulla thelbësore të marketingut në mediat sociale (aplikuar në të gjitha rrjetet kryesore sociale).
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map