بکه خصوصی مجازی (VPN): یک راهنمای بسیار دقیق برای مبتدیان

VPدمات اختصاصی خصوصی مجازی (VPN) تا حدودی از موضوع داغ امروز است ، زیرا حریم خصوصی اینترنت از بسیاری جهشز جا ا ت. شرکت ها در حال تلاش برای جمع آوری داده های بیشتر در مورد کاربران خود تا آنجا که به شدت مزاحم می شوند (می خواهم به عنوان مثال? این, این, اینو این) در حالی که کشورها بر روی نحوه مدیریت وضعیت تقسیم می شوند.


* نقشه حرارتی از مکان هایی که НСА داده های آنلاین را با استفاده از بی بی اطلاع, یک ابزار تجزیه و تحلیل داده های بزرگ که توسط آژانس امنیت ملی ایالات متحده (НСА) استفاده می شود, جمع آوری می کند. منبع: گاردین

سالهاست که ما از محصولات مهم مانند فیس بوک, گوگل, نرم افزار مایکروسافت استفاده کرده ایم و تکنولوژی بیشتر, اما به سرعت در حال پیشرفت, این شرکت ها را وسوسه کرده است تا کاربران را از هر گونه اطلاعاتی که می توانند برای اهداف تجاری تجدید کند ، به حساب آورند.

و در حالی که دولتها ممکن است برای کنترل وضعیت مبارزه کنند, در برخی موارد, آنها خودشان هستند که گناهان مشابهی را برای شرکت در معرض دشواری قرار می دهند – نفوذ حریم خصوصی و جمع آوری غیر قانونی داده های خصوصی.

بنابراین ، ما می توانیم به عنوان فردی برای حفاظت از حریم خصوصی ما در اینترنت اقدام کنیم؟ اسخ ما را به موضوع ما از VPN ها منتهی می کند.

Contents

راهنمایی کارشناسان

برخی از ارائه دهندگان در بازار ممکن است با ارائه خدمات خود صادق باشند. نها ادعا می کنند سرورهای فیزیکی را در مکان های متنوع ارائه می دهند ، اما برخی از آنها در واقع مجازی. به عبارت دیگر شما ممکن است به یک سرور در یک کشور متصل شوید ، اما یک آدرس IP اختصاص یافته به یک کشکشخخ کش یف به عنوان مثال ، سرور در چین می تواند در واقع از ایالات متحده باشد.

این بد است زیرا این به این معنی است که اطلاعات شما از طریق سرورهای چندگانه در نقاط مختلف جهان پپش پپا زپزززررر هیچ تضمینی وجود ندارد که مجرمان سایبری ، سازمان های اطلاعاتی مخفی یا شکارچیان نقض حق نسخه برداو برااب برااریاب.

برای جلوگیری از این مشکل ، کاربران باید برای بررسی مکانهای واقعی یک VPN ، آزمایش های مناسب را انجام ده. در اینجا چهار ابزار وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید –

 1. ابزار تست پینگ توسط CA برنامه مانیتور مصنوعی
 2. Traceroute Tool توسط CA برنامه مانیتور مصنوعی
 3. BGP Toolkit توسط خدمات برق هورکرانه
 4. ابزار Command Prompt به نام CMD در ویندوز

– حمزه شهید ، BestVPN.co

امنیت

بسیاری از سرویس های VPN امروز نیز شروع به اجرای اقدامات امنیتی بیشتری برای به نفع کاربران خود می کنند. این عمدتا به منظور جلوگیری از جمع آوری و ردیابی داده های آنلاین به طور عمده آغاز شد, اما اکنون گسترش یافته است تا شامل آگهی مسدود کردن و در مواردی حتی راه حل های ضد ویروس باشد.

نحوه کار VPN

می توضیح دهید چگونه یک VPN کار می کند ، مگر اینکه جزئی از جزئیات فنی باشد. VPN با این نال ، برای کسانی که فقط مفهوم پایه را می خواهند ، یک VPN.

جزئیات بیشتر VPN اولین پروتکل ارتباطی را از دستگاه شما ایجاد می کند. این پروتکل محدوده هایی را از نحوه انتقال داده ها از دستگاه شما به سرور VPN تعیین می کند. ند پروتکل اصلی VPN وجود دارد که رایج هستند ، هرچند که هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند.

VPروتکل VPN مشترک

اگر چه بسیاری از پروتکل های ارتباطی وجود دارد ، برخی از جریان های اصلی که معمولا بدون در نظر گگپشگج VP VP VP VP VP VP VP VP VP VP VP بعضی از آنها سریعتر هستند ، برخی از آنها آهسته تر هستند ، برخی امن تر هستند ، بعضی دیگر کمتر. انتخاب شما بستگی به نیازهای شما دارد ، بنابراین ممکن است بخش خوبی برای شما باشد که با استفاده زز ککک VPN.

به طور خلاصه –

 • OpenVPN: پروتکل منبع باز که از سرعت متوسط ​​است اما پشتیبانی قوی رمزگذاری را ارائه می دهد.
 • L2TP / IPSec: این بسیار معمول است و سرعت مناسب را ارائه می دهد ، اما به راحkus.
 • SSTP: به طور معمول در دسترس نیست و به غیر از رمزگذاری خوب است تا به خود را توصیه برای خود ندارد.
 • IKEv2: اتصال بسیار سریع و مخصوصا برای دستگاه های تلفن همراه مناسب است هرچند استانداردهای رمزنگاری ضعیف ترم.
 • PPTP: بسیار سریع ، اما در طول سالهای گذشته از نقاط ضعف امنیتی پر شده است.

مقایسه پروتکل های VPN –

1- OpenVPN

OpenVPN е най-добрият VPN, за да се използва VPN, за да се свържете с него. مواد منبع باز می تواند توسط هر کسی قابل دسترسی باشدکه بدین معنی است که کاربران قانونی نمیتوانند از آن استفاده کنند و در آن بهبود پیدا کنند, اما افرادی که نیات بسیار خوبی دارند, می توانند آن را برای نقاط ضعف و سوءاستفاده از آن مورد بررسی قرار دهند.

با این حال ، OpenVPN تبدیل شده است بسیار جریان اصلی و باقی مانده یکی از امن ترین پروتکل های موجود است. این پشتیبانی از سطوح رمزنگاری بسیار بالا از جمله آنچه که بیشتر به عنوان "رمزگذاری" رمزگذاری کلید رمزگذاری کلید 256 بیت نیاز به احراز هویت RSA 2048 بیتی و یک الگوریتم Hash SHA160 بیتی 1 محسوب می شود.

با تشکر از آن که منبع باز است, آن را نیز برای استفاده در تقریبا تمام سیستم عامل امروز, از ویندوز و ЗИ به پلت فرم های عجیب و غریب مانند روتر و دستگاه های کوچک مانند Raspberry Pi اقتباس شده است.

به عنوان مثال – برخی از دستگاه های پشتیبانی شده توسط NordVPN – توجه داشته باشید که چگونه هر دستهاه از زپ خپکجپپک

متاسفانه ، امنیت بالا دارای دامنه های خود است و OpenVPN اغلب بسیار کند است. با این حال بیشتر از یک تجارت است ، زیرا طبیعی است که هر چه نرخ رمزگذاری بالاتر استفاده می شود ، ز،شزی اشییببب.

Tunروتکل Тунел 2- слой 2 (L2TP)

Tunروتکل Tunnel Layer 2 (L2TP) جانشین واقعی است نقطه به پروتکل تونل زدن نقطه (PPTP) و لایه پروتکل انتقال 2 (L2F). متاسفانه ، از آنجایی که آن را برای رسیدگی به رمزگذاری نتوانستند ، اغلب با پروتکل امنیتی IPsec توزیع شد. تا به امروز ، این ترکیب به عنوان امن ترین و بدون آسیب پذیری دیده می شود.

یک نکته مهم این است که این پروتکل از UDP در порт 500 استفاده می کند ، به این معنی که سایت های که کای نما کمبکک کککککک کککککککککک.

Tunروتکل Tunneling سوکت 3- Secure (SSTP)

پروتکل тунелно Цокъл Secure (SSTP) یکی از معروف ترین افراد در میان افراد معمولی است, اما بسیار مفید است زیرا تنها از آنجا که از SP1 ویستا ویستا به طور کامل مورد آزمایش قرار گرفته, آزمایش شده و به هر تجسم ویندوز متصل شده است.

SSL 256 TBS 2048 от SSL / TLS 2048 за английски език. همچنین متاسفانه مایکروسافت اختصاصی است ، بنابراین بازرسی عمومی نیست – باز هم خوب و بد است.

Версия 4 – Обмен на клавиши за обмен 2 (IKEv2)

Клавиатура за обмен на клавиатура 2 (IKEv2) توسط مایکروسافت و سیسکو ساخته شد و در ابتدا به عنوان یک پروتکل تونلینگ در نگر گرگ بنابراین از IPSec برای رمزگذاری نیز استفاده می کند. مهارت آن در اتصال مجدد به اتصالات از بین رفته باعث شده است که در بین کسانی که بربی.

5 – پروتکل تونل زنی نقطه به نقطه (PPTP)

PPروتکل تونل زدن نقطه به نقطه (PPTP) یکی از دایناسورها در میان پروتکل های VPN است. قدیمی ترین پروتکل های VPN با وجود اینکه هنوز مواردی از استفاده وجود دارد ، این پروتکل به دلیل بزر، زرن.

است چند آسیب پذیری شناخته شده است و از مدت ها قبل هم از افراد خوب و بد استفاده شده است و هم از نظر دیگر. در حقیقت ، تنها آرامش بخشیدن به سرعت آن است. همانطور که قبلا ذکر شد ، اتصال امن تر امن تر است ، سرعت بیشتر به دیدن کاهش است.

روشهای رمزگذاری و قدرت

ساده ترین راه برای توصیف رمزگذاری که می توانم آن را در نظر بگیرم شاید اطلاعات را خراب کنم, به طوری که تنها فردی که راهنمای آن را داشته باشد می تواند آن را به معنای اصلی آن ترجمه کند.

به عنوان مثال یک کلمه – گربه را نگاه کنید.

اگر رمزگذاری 256 بیت را به آن یک کلمه بفرستم ، می توان آن را به طور کامل تکرار و غیر قابل شناسایی کرد. حتی سوپرکامپیوتر قدرتمند بر روی زمین ، میلیون ها سال تلاش برای رمزگشایی این کلمه با رمزگذایی.

همچنين سطح رمزنگاري نمايي است ، بنابراين رمزنگاري 128 بيتي نيمي از امنيت رمزنگاري 256 را ارائه نمي دهد. کارشناسان معتقدند که اگر چه هنوز باشکوه است رمزگذاری 128 بیتی به زودی شکسته خواهد شد.

این روش های رمزنگاری و نقاط قوت معمولا به صورت خودکار به کار می رود, بسته به برنامه ای که ما از آن استفاده می کنیم, مانند ایمیل, مرورگرها و یا برنامه های دیگر. VPN ها از سوی دیگر به ما اجازه می دهند که کدام نوع رمزگذاری را که میخواهیم انتخاب کنیم ، از آنجا کک کک کخخ ن خ.

به این ترتیب ما می توانیم عملکرد VPN ما را تنظیم کنیم. برای مثال ، برخی ممکن است رمزگذاری شدید را امتحان کنند و مایل باشند قربانی سرعت شوند. دیگران ممکن است سرعت را ترجیح دهند و بنابراین سطح پایین تر رمزنگاری را قبول می کنند.

همه اینها لازم است و تحت تأثیر رمزگذاری قرار می گیرند; زیرا هنگامیکه به یک سرویس VPN وارد می شوید, داده های ارسال شده در هنگام تلاش برای مرور اینترنت از طریق اتصال VPN رمزگذاری شده انجام می شود.

تجربه VPN شخصی من

من الان هستم تحقیق ، آزمایش و آزمایش در VPN ها برای بخش بهتر یک سال. در حالیکه من هنوز نمی توانم یک کارشناس فنی در VPN ها باشم ، برای اطمینان متوجه شدم بیشتر از آآو ک ششاکککک.

مایش های من شامل استفاده از VPN ها در پلت فرم های مختلف از جمله برنامه های تلفن همراه آندروید ووخخ وواا خخاا بعضی از آنها خوش طعم هستند ، اما بعضی ها کاملا نا امید شده اند.

من باید بگویم که در پایان روز ، بدون توجه به توانایی یک محصول ، هیچ دلیلی برای هیچ یک از این انا اتناااتااا و بله ، من بی کفایتی و خجالت را به عنوان "خدمات بد خدمات مشتری" می شناسم.

تجهیزات

در بیشتر موارد ، تست های من با استفاده از یک مشتری VPN منبع باز یا یک برنامه VPN. این معمولا خوب است و من متوجه شدم که معمولا این مورد است که در آن سختافزار ما در خانه ما NاراN.

مهمترین چیزهایی که من در مورد تجهیزات آموختم این است که اگر قصد دارید VPN را به طور مستقیم بر روی روتر خود مستقر کنید, باید از یک عامل بسیار مهم مطلع شوید – VPN شما باید یک پردازنده لگد زدن دارد. این معمولا محدود به محدوده قیمت "Боже мой" از روترهای بی سیم مصرفی است و حتی در آن نیز کاملا محدود است.

Свържете се с VPN, за да използвате VPN, за да видите това на Asus RT-1300UHP, за да се свържете с него, за да се свържете с него. Продължавам да използвам WiFi (400+ Mbps) и WiFi WiFi. با این حال ، تنها زمانی که VPN راه اندازی شد ، توانایی در حدود 10 Mbps را مدیریت کرد. در این نرخ ، پردازنده در حال حاضر به طور مداوم در 100 ٪ напрежение.

نوع روتر شما که ما در مورد آن صحبت می کنیم ، در محدوده ی آن قرار دارد ROG Rapture GT-AC5300 или Netgear Nighthawk X10 – گرا را ران قران الا حتی اگر سرعت اینترنت شما سریع باشد ، تنگنا روتر شما خواهد بود.

اتصال به اینترنت

من شروع به آزمایش VPN ها در خط 50 Mbps کردم که به سرعت به سرعت تبلیغ شد – من معمولا حدود 40-45 Mbps را در اختشتاار. در نهایت من به خط 500 Mbps منتقل شدم که حدود 80 ٪ از سرعت های تبلیغ شده – به طور معمول 400-410 Mbps را می گیرم.

این تنها زمانی بود که من به یک خط سرعت بالاتر رفتم که متوجه شدم که بسیاری از VPN ها به دلیل ترکیایب این شامل دستگاهی است که شما آن را اجرا می کنید ، فاصله بین شما و سرور VPN.

من یک VPN را استفاده کرده ام

1- جریان

در ابتدا تست سرعت بالا بود ، فقط برای حفظ یک رکورد و همچنین تجربه. هنگامی که یک خط پایه را ایجاد کردم ، من شروع به تست سایر سایت های دانلود یا جریان های ویدیویی کرد. برای اکثر موارد ، متوجه شدم که تقریبا تمام VPN ها قادر به پخش ویدئوهای XHTML UHD 4k هستند.

2- торентинг

البته تورنتینگ نیز مورد آزمایش قرار گرفت و من متوجه شدم که ناامید کننده است. من فکر می کنم زمانی که سرعت اینترنت شما در اینترنت به یک نقطه مشخص برسد, خواهید دید که عملکرد سرویس VPN ها به طور چشمگیری کاهش می یابد مگر اینکه به طور قابل توجهی به زیرساخت های بهتر سرمایه گذاری کنید.

3- بازی

من واقعا نمی توانم بازی کنم (حداقل بازی هایی که برای عملکرد VPN اهمیت دارند). اگر شما یک بازیگر هستید و میخواهید از یک VPN برای استفاده از یک بازی خارج از کشور خود استفاده کنید ، ،نکا،یییمم Nمان های پینگ خیلی بیشتر از شما از سرور VPN ، حتی اگر سرعت سریع و پایدار هستند.

VPN سوالات متداول (FAQ)

آیا برای استفاده از VPN به اتصال اینترنت نیاز دارم؟

VPN برای جابجایی و حفاظت از مکان و داده های شما طراحی شده است ، اما شما هنوز هم نیاز به اتصال بهب.

هزینه سرویس VPN چقدر است؟

مانند همه ارائه دهندگان خدمات ، شرکت های VPN می خواهند شما برای مدت طولانی با آنها بمانید ، ز ز ززرا ایآاآ. بیشتر ارائه دهندگان خدمات VPN شرایط پرداخت های مختلفی از جمله ماهانه ، سه ماهه و غیره را ارائه می می بیشتر مواقع طولانی تر از این طرح ، نرخ ماهیانه شما ارزان تر خواهد بود ، اما شما مجبوRS پیش بینی می کنید برای قراردادهای ماهانه به طور متوسط ​​بین 9 تا 12 دلار در ماه پرداخت کنید و تترر م خط کاا.

در اینجا لیست وجود دارد بهترین خدمات VPN جایی که ما قیمت ها و ویژگی ها را با هم مقایسه می کنیم.

یا استفاده از VPN سرعت اینترنت من را کاهش می دهد؟

VPN ها قبل از هر چیز برای محافظت از هویت شما و ایمن نگه داشتن اطلاعات شما طراحی شده اند. متأسفانه ، یکی از عوارض جانبی رمزگذاری که برای محافظت از داده های شما استفاده می شود این است که اتصالا ایکتیالا الکشالا الکتاالا الکشالا الشتیالا الشالا الکشالا الکشالا. به عنوان یک قانون اساسی ، انتظار دارید که هنگام استفاده از VPN بیش از 70 ٪ از سرعت واقعی خط خود را بدست آور. فاکتورهای دیگری مانند فاصله از سرور VPN ، بار سرور و غیره نیز در سرعت اینترنت شما تأثیر می گذارد با اباب.

اتصالات VPN چقدر سریع می تواند ادامه یابد؟

بیشتر ارائه دهندگان خدمات VPN به شما خواهند گفت که سرعت شما را محدود نمی کند. با این حال ، شرایط دیگری نیز باید در نظر گرفته شود. همانطور که در بالا ذکر شد ، انتظار داشته باشید چیزی بیشتر از a دریافت نکنید از سرعت خط واقعی شما

تنظیم اتصال VPN چقدر دشوار است؟

به درستی آن باید به سادگی نصب برنامه و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود باشد. سپس تنها کاری که باید انجام دهید کلیک بر روی یک دکمه است و شما به یک سرور VPN وصل خواهید شد. متأسفانه ، این همیشه بهترین راه حل نیست و ممکن است برخی از اتصالات برای عملکرد مطلوب مورد نیاز باشن بسیاری از ارائه دهندگان خدمات VPN مانند NordVPN, Surfshark و ExpressVPN آموزش هایی در مورد چگونگی انجام این کار را خواهید داشت, در حالی که وقت آن نرسیده است تا با کارمندان خدمات مشتری خود در تماس باشید.

ه دستگاه هایی را می توانم VPN را روشن کنم؟

این بستگی به ارائه دهنده خدمات VPN با شما دارد. تقریباً همه ارائه دهندگان به همراه سیستم عامل های اصلی تلفن همراه از Windows ، MacOS и Linux Linux, използван за Linux. بسیاری از استقرار روتر نیز پشتیبانی می کنند () در حالی که تعدادی از دستگاه های عجیب و غریب تر ماندد مانندان.

از آنجا که رمزگذاری 256 بیت اتصال من را بسیار کند می کند ، آیا استفاده از رمزگذاری 128 بیتی برای من بی خطر است

از آنجا که این کمی مشکل است کاملاً قوی هستند سوالی که باید از خود بپرسید این است: "حریم شخصی و امنیت آنلاین من برای من چقدر ارزش دارد؟"

آیا کسی می داند که من از VPN استفاده می کنم؟

برخی از وب سایت ها سعی می کنند از کاربران VPN خودداری کنند و راه هایی برای شناسایی یک اتصال ورودد ازن ورودی ازا. وشبختانه ، VPN ها از این اطلاعات آگاه هستند و با اقدامات متقابل که کمک می کنند ، مطرح شده اند. مراقب باشید که ارائه دهندگان خدماتی که خفیف یا سرور را هدف قرار می دهند.

یا فقط می توانم از افزونه مرورگر VPN استفاده کنم؟

من برخی از افزونه های مرورگر VPN را امتحان کردم و متوجه شدم که بیشتر آنها به دو دسته اصلی تقسیم می شول. کسانی هستند که به عنوان پروکسی عمل می کنند و تنها اتصال خود را از سرور باز می کنند و بعضی از آنها به عنوان یک کنترل مرورگر برای یک برنامه VPN کامل عمل می کنند. این به این معنی است که شما هنوز نیاز به یک برنامه VPN نصب شده برای استفاده از افزونه دارید. سوند مرورگر VPN معمولا خدمات VPN کامل نیست.

یا استفاده از VPN قانونی است؟

بله و خیر گرچه اکثر کشورها قوانینی علیه استفاده از VPN ندارند ، اما برخی صریح آن را ممنوع اعلام می کنند. در موارد شدید ، برخی از کشورها نه تنها استفاده از VPN بلکه کاربران بالقوه زندان VPN را نیز ممنوع می کین وشبختانه ، تعداد معدودی از کشورها هستند که تاکنون VPN ها ممنوع شده اند.

VPیا با VPN کاملاً غیرقابل ردیابی هستم؟

این امر تا حد زیادی به میزان اطمینان شما از اتصال VPN و ارائه دهنده مورد نظرتان بستگی دارد. موارد بسیاری رخ داده است که کاربران VPN پس از اعتقاد داشتن به ارائه دهنده خدمات ، دستگیر شده اند کک ک.

نتیجه گیری: آیا به VPN نیاز دارید؟

حریم خصوصی شخصی آنلاین تحت محاصره از بسیاری جهات است و به نظر می رسد که یک شبه اتفاق افتاده است. روزهایی که ما فقط مجبور به نگرانی در مورد جنایتکاران اینترنتی شدیم, رفته اند, اما اکنون نیز باید درباره شرکت ها نگران باشیم دولت هایی که می خواهند اطلاعات ما را سرقت کنند برای همین دلیل – برای بهره برداری از اهداف خود.

به طور طبیعی ، نیاز شما به یک VPN تا حد زیادی زیاد است بستگی به کدام کشور دارد از آدام کشور دارد از آن ا ه هرکدام داطاا ماتام مات ماتش ش سؤال چیزی نیست که بتوان با پاسخ ساده یا نه پاسخ داد.

ارزش بازار جهانی VPN (میلیارد دلار) – منبع: Statista

با این حال ، از میزان افزایش در ارزش بازار جهانی VPN ، من می گویم که احتمالا شما به زودی یا بعدا نیاز. زمان گذشته است که کاربران فردی از حریم خصوصی و امنیت خود برای دسترسی به اینترنت مطلع شده وه دنباا بااب باطب باطب باطا باطب باطب باطب باط باط باط باط باط باط باط باط باط بهبز باخ ههخ.

ما همواره با استفاده از اینترنت به همان شیوه ای که همیشه در اختیار داریم استفاده می کنیم ، فقط مر طرز مرت مرت مری مری برت مرت مرت مری برت دری مرت مرت برب یری مرت برت برت برت مرت مر ا طرو مر ا طرو مرز مرز مرو مرز طرز مر ا مرز مر ا مر ا مر طر مر مر ا ر ر مر میز زززز درست است که ویروس ها و تروجان ها ما را محتاط تر ساخته اند ، اما تغییرات زیادی نداشته است.

شخصا احساس می کنم که پذیرش یک سرویس VPN باید مرحله بعدی هر کاربر اینترنت باشد. نیاز فوری به خارج شدن از ذهنیت وجود دارد که ما با آنچه که ما به صورت آنلاین انجام می دهیم تهدید نم.

مثلاً شخصی را انتخاب کنید که فقط بخواهد آنلاین شود و به دنبال چند عکس از برخی گربه های ناز باشد. در حین انجام این کار, اطلاعاتی از قبیل عادتهای مرور وی, دوست داشتن / دوست نداشتن, موقعیت مکانی و موارد دیگر جمع آوری شده توسط مقامات یا سازمانها آیا این فکر به اندازه کافی ترسناک نیست که بتواند نوعی عمل را مجبور کند?

بنابراین ، من بله می گویم ، حتی اگر فکر می کنید شما یک VPN نیاز ندارید – شما واقعا انجام بده.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map