Jak GoDaddy vydělává peníze

Jedním ze skutečných známek společnosti, která se potýká s velkými úspěchy, je, když vidíte, že sponzoruje profesionální sporty. To je přesně to, co GoDaddy dělal od počátku roku 2000 tím, že se zapojil více než jednu oblast, od amerického fotbalu po NASCAR.


Co přesně dělá z GoDaddy (NASDAQ: GDDY) finanční vliv, který mu umožňuje dopřát si spolu s velkými chlapci?

Společnost byla původně založena v roce 1997 jako Jomax Technologies podnikatelem Bobem Parsonsem, později byla společnost znovu pokřtěna jako „Go Daddy“ v roce 1999 a poté byla dokončena jako GoDaddy v roce 2006. Postupem času rostla jak organicky, tak prostřednictvím akvizic.

GoDaddy oznámila partnerství NASCAR v roce 2018 s Danica Patrick

Co dělá GoDaddy??

GoDaddy se zaměřuje na tři obchodní segmenty:

 • Služby doménových jmen: Registrace primární domény, ochrana doménového jména, transakce s doménou s následným prodejem.
 • Webový hosting: Sdílený, VPS a hosting vyhrazeného serveru.
 • Přítomnost webu: Tvůrce webových stránek, Tvůrce online obchodu a Produkty pro zabezpečení webu.
 • Obchodní aplikace: E-mail hosting, e-mailový marketing a další relevantní obchodní nástroje.

Růst prostřednictvím akvizic

Ačkoli většina z nás zná GoDaddy jako poskytovatele webhostingu, jako Jomax to bylo zpočátku v podnikání počítačových technologií. Jakmile se však akreditace ICANN otevřela, rychle se stala největším registrátorem akreditovaným ICANN na internetu.

Dříve jsem také zmínil, že GoDaddy roste díky akvizicím, a tady se do hry dostaly další technologie. Spíše než získávat společnosti za podíl na trhu, GoDaddy šel cestou pořízení technologie.

Jako příklad toho se podívejme na některé oblasti, do kterých se zakoupilo;

 • Zakoupené společnosti Afternic a SmartName v roce 2013 pro vstup do podnikání v oblasti parkovacích služeb domén, spolu s generátorem obchodních jmen NameFind.
 • V roce 2014 bylo zakoupeno Kanárské ostrovy a získala inteligentní kalendářová služba.
 • GoDaddy koupil Mad Mimi v roce 2014, e-mailovou marketingovou službu.
 • V roce 2016 společnost GoDaddy získala společnost FreedomVoice, která poskytla telefonní systémy VoIP založené na cloudu.

Dnes se GoDaddy rozrostl a stal se pravděpodobně největším poskytovatelem cloudové platformy na světě se zaměřením na hosting a segment domén pro malé firmy. Má více než 17,5 milionu zákazníků po celém světě a spravuje více než 76 milionů doménových jmen.

Odkud pocházejí příjmy GoDaddy?

GoDaddy poslední cena akcií.

Pro ty z vás, kteří si přečetli můj článek o tom, jak Facebook vydělává peníze, je GoDaddy úplně jiné plemeno koně. I přes svou závislost na technologii je Facebook velmi marketingová společnost, která vydělává téměř celý svůj příjem z reklamy.

GoDaddy na druhé straně vydělává peníze z produktů, které má, které jsou zaměřeny na tři hlavní segmenty; webhosting, doménová jména a obchodní aplikace.

V roce 2018 společnost zaznamenala tržby ve výši 633,2 milionu USD, což byl meziroční nárůst o 29,3%. Zákazníci ve stejném období vzrostli o 17,4% a ještě lépe, průměrný příjem na uživatele vzrostl o 5,8%.

GoDaddy jako celek vydělává v roce 2018 více než 630 milionů dolarů (zdroj: Morning Star).

V členění tržby z domén vzrostly na 291,7 milionu USD (46,1% celkových výnosů) a web hosting spravoval 239,8 milionu USD, přičemž zůstatek připadal na podnikové aplikace.

Díky tomu se začneme trochu hlouběji věnovat penězům GoDaddy.

1. Registrace a správa domén

Jako finanční páteř společnosti přináší registrace doménových jmen, obnovení a správa značných příjmů pro GoDaddy. Kromě těchto základních služeb existuje v rámci tohoto nadpisu také řada souvisejících služeb, které také přispívají k jeho příjmům.

Patří sem služby, jako je ochrana soukromí domény, přeskupení, příplatky za poplatky ICANN, příjmy z reklamy z parkovaných domén a další produkty související s doménami.

Jednou z nejzajímavějších služeb GoDaddy je zprostředkování domény. Toto je jakási prostřední pozice, ve které, pokud si chcete koupit již přijatý název domény, vám GoDaddy pomůže vyjednat nákup s aktuálním držitelem domény..

Služba zprostředkování domén GoDaddy.

I když to může znít skvěle, osobně nejsem příliš fanouškem tohoto typu věcí, protože mám pocit, že to podporuje Cybersquatting. Cybersquatting je, když jsou doménová jména nakupována s výslovným úmyslem je zadržet později jako rukojmí. Není nezákonné, ale rozhodně odporné.

2. Webhosting GoDaddy

Webhostingové služby GoDaddy.

Vzhledem k jeho velikosti by nemělo být překvapením, že GoDaddy má prst do všech oblastí webhostingového prostoru. Od sdílených hostingových řešení a specializovaných řešení WordPress až po dedikované servery a cloud hosting, společnost to dělá všechno.

V zájmu pohodlí je však rozděluje do tří oblastí; sdílený, virtuální soukromý server a vyhrazený.

Sdílené hostingové plány jsou oporou mnoha webhostingových společností a potenciálních zákazníků je mnoho. Každý, kdo dokonce přemýšlí o přítomnosti na webu, potřebuje hosting a tyto plány nabízejí nejúspornější vstupní bod do světa webových stránek na internetu..

Další krok nahoru je něco, co je o něco novější a nabízí lidem větší sílu a flexibilitu bez výrazných nákladů na placení dedikovaných serverů. Virtuální soukromé servery jsou vhodné pro weby, které mají růst na větší objemy. Ceny za tyto se liší v závislosti na provozu, který weby dostanou.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map