Pokud jste ještě neslyšeli o Second Life, je to jednoduše online 3D svět, kde si vyberete avatar, vytvoříte příležitosti online setkání a komunikujete s ostatními. Myslete na The Sims plně online a na steroidy. Jejich řádek se značkou na jejich přední stránce zní: „Největší 3D svět vytvořený uživateli.“


Druhý život má více než 20 milionů registrovaných uživatelů a tito uživatelé jsou ze všech koutů světa. Tím získáte široké publikum. Engadget hlásí toto číslo v roce 2013 až 36 milionů, takže 20 milionů je konzervativní číslo, protože registrace se mohou a mohou časem měnit.

Nikdo samozřejmě neříká, že se chystáte oslovit všechny ty registrované uživatele pouhým uspořádáním události. Dokonce ani z téměř 1 milionu aktivních uživatelů za měsíc (stále velký počet lidí) je nedosáhnete. Stále však budete mít tak široké publikum a ti, kteří mají zájem, se zúčastní.

Ano, budete muset investovat nějaký čas do úsilí, ale pokud máte rozpočet a / nebo hledáte nové a kreativní způsoby propagace, stojí za to druhý a třetí pohled. Dokonce i tucet nových tipů může stát za váš čas a úsilí.

Nastavte si svůj účet

Nastavení účtů je zdarma. Jednoduše klikněte na oranžové tlačítko „Hrát zdarma“, jak je vidět na obrázku výše. Poté vyberte avatar. Nyní, jako obchodní profesionál, se snažte mít na paměti, že je pravděpodobně nejlepší jít s generickou, obchodní postavou. Například Second Life má k dispozici upíry avatary. Pokud provozujete web s produkty Halloween, není to nejlepší volba pro propagační účely.

zvolte avatar

Pojmenujte svou postavu

Dalším krokem po kliknutí na „Vybrat tento avatar“ bude pojmenování vaší postavy. Mějte na paměti, že chcete, aby jméno vašeho avatara dělalo několik věcí:

 • Buďte nezapomenutelní
 • Buďte profesionální
 • Spojte se s publikem a image firmy

Určitě můžete použít své skutečné jméno, ale mějte na paměti, že budete zveřejňovat věci na veřejném fóru, takže budete chtít zachovat profesionalitu za všech okolností. Alternativně můžete vytvořit postavu, která bude reprezentovat vaši značku. Myslete na tuto postavu jako na svého maskota. Například před 17 lety, kdy jsem poprvé spustil malý web s názvem Word Museum, jsem vytvořil charakter průvodce průvodcem.

Moje postava byla Amélie a její úlohou bylo vést návštěvníky různými oblastmi webu. Vím, že se to dnes může zdát trochu mladistvým, ale tehdy to bylo mnohem ostřejší než dnes.

Jména mohou obsahovat pouze písmena a čísla. Nejsou povoleny žádné mezery ani speciální znaky. Pokud bych tedy chtěl použít své jméno, vytvořil bych postavu jménem LoriSoard (bez mezer).

druhý život vytvořit jméno

Systém vás informuje, zda je vaše jméno k dispozici. Pokud ano, klikněte na „Další krok“.

Poté vyplníte několik dalších informací, například:

 • Tvůj e-mail
 • Datum narození
 • Vyberte heslo
 • Nastavte ovládací prvky zabezpečení

Pokud chcete, můžete se také spojit s Facebookem.

Vyberte účet

Základní účet je zdarma a je to skvělé místo, kde začít. Pokud však chcete zřídit místo schůzky Second Life, budete potřebovat prémiový účet, který vás bude stát asi 6 $ / měsíc.

Budete vyzváni ke stažení a instalaci Second Life. Nebojte se. Nezabírá to moc místa.

Chcete-li se začít pohybovat kolem Second Life, budete chtít navštívit Learning Island, kde vám vysvětlí vše, co potřebujete vědět o navigaci ve světě Second Life, interakci s ostatními a dokonce i nastavení vlastní domovské základny a událostí.

Jak se můžete povýšit na druhý život

Existuje řada způsobů, jak můžete Second Life použít k propagaci sebe sama, ale stejně jako u většiny sociálních webů nechcete být do očí bijící spam. Místo toho přemýšlejte o tom, co můžete ostatním nabídnout a které má hodnotu.

Případová studie: Karen Kay

Novelist Karen Kay použila Second Life jako propagační nástroj před několika lety. Nabídla přednášku na platformě a pozvala své čtenáře, aby se zúčastnili. Na skutečné „přednášce“ diskutovala Karen o psaní a o tom, že je spisovatelem.

“Bylo to velmi zajímavé a zpočátku to bylo pro mě trochu obtížné,” řekla Karen.

Dodává, že bylo náročné zjistit avatar a jak to chtěla oblékat a změnit jeho vzhled.

Z níže uvedených snímků Karen vidíte, že si vytvořila místnost, která v podstatě vypadá, jako by měla pódium, a poté židle pro posluchače. Je to zábavný způsob, jak přilákat nové zákazníky nebo čtenáře případu, možná ne jinak přitahovat.

přednáška karen kay o druhém životěScreenshoty z přednášky Karen Kay o Second Life

Případová studie: Podpora zdraví

Pokud jde o propagaci zdraví online, vaším prvním instinktem nemusí být pohled na platformu sociálních médií / virtuálního světa, jako je Second Life, ale přesně to vědci dělali, aby viděli, jak efektivní může být podpora zdraví na této platformě..

Účelem bylo povzbudit lidi, aby se rozhodovali pro zdravější životní styl. Vědci pak dotazovali účastníky, aby zjistili, jaký dopad měly zprávy, když byly doručeny na platformě virtuálního světa.

Experiment byl prováděn ve společné oblasti univerzity zvané amfiteátr. Zúčastnilo se 25 žen a 15 mužů.

Výsledky? Účastníci se cítili zaujati a absorbovali informace lépe, než by jinak mohli mít. Z tohoto experimentu se můžete dozvědět, že lidé mají hlad po informacích.

ampiceater zdravotní výchovyScreenshoty semináře o zdravotním vzdělávání na Second Life (obrázky z prvního pondělí abstrakt)

Nápady, které můžete implementovat

Pokud byste chtěli vyzkoušet svůj vlastní experiment s Second Life a oslovit další sociální média a sítě 3D virtuálního světa, existuje několik nápadů, které můžete implementovat dnes a které vám pomohou maximálně využít zkušeností.

 • Pozvěte své stávající zákazníky a odběratele zpravodajů, abyste si prohlédli svůj Second Life prostor.
 • Udělejte si čas na zřízení fóra, které má smysl pro vaše podnikání. Pro Karen Kay, krásný pokoj, jaký byste mohli vidět na sadě talk show. Pro fórum zdraví, amfiteátr ve venkovním stylu pro zážitek podobný koncertu. Pokud pracujete jeden na jednoho jako životní trenér, pohodlný obývací pokoj s některými židlemi by mohl fungovat lépe. Musíte se rozhodnout, jaký formát chcete vytvořit a odtamtud.
 • Hlavním cílem je poskytnout nový a zajímavý obsah, který vám pomůže komunikovat s obyvateli Second Life. Existuje mnoho způsobů, jak tyto aktivity propagovat, například prostřednictvím oznámení o událostech nebo vyřazováním reklam z bulletinů souvisejících s Second Life.
 • Nabídněte vzorky jakéhokoli druhu, které rozdáte. Klíčem je zajistit, aby to nějak souvisí s vaším skutečným světovým obchodem a přiměje obyvatele, aby od vás chtěli víc.
 • Kupte si reklamní prostor na Second Life a přímo propagujte své podnikání. Je to zcela přizpůsobitelné. Můžete si vybrat délku kampaně atd.
 • Vytvořte hlavní sklad kancelářských prostor. Můžete si pronajmout tento prostor, ale je chytřejší vlastnit místo. Nebojte se. Nastavit to nebude moc, ale náklady se mohou lišit. Když něco prodáváte, přiložte k němu mezník. To pomůže zákazníkům znovu vás najít a vy si vytvoříte věrné pokračování.

Second Life nabízí mnoho dalších nápadů pro bezplatnou a levnou reklamu ve svém virtuálním světě. Za méně než 100 $ ročně můžete na tomto webu získat spoustu propagačních akcí. Nemluvě o tom, že většina vaší konkurence pravděpodobně nepoužívá tento web k propagaci potenciálních zákazníků.

Buďte však opatrní. Je snadné se ztratit v tomto virtuálním světě a zapomenout na práci v reálném světě, kterou musíte dokončit, abyste byli úspěšní.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me