Jak vytvořit úspěšný realitní web

Svět se posouvá k zcela digitálnímu věku a pokud si myslíte, že váš průmysl nebude ovlivněn, zamyslete se znovu. Pokud jste realitní makléř a pracovali jste na doporučení, studených hovorech a dalších tradičních metodách, dovolte mi, abych s vámi sdílel nějaké myšlenky.


Podle National Association of Realtors (NAR), v 42 procent kupujících domů v roce 2017 učinil první krok k jejich nákupu hledáním online nemovitostí, které byly k dispozici k prodeji. Oproti tomu 17 procent kontaktovalo realitní agent nejprve. Máte-li na tváři zamračený rozdíl v číslech – bát se, protože se to jen zhorší.

Slyšeli jste o věkové fráze; “Pokud je nemůžete porazit, připojte se k nim”? Přesně to byste měli zvážit.

Díky digitálnímu vstupu kupující do domu vstupují do procesu, který je více informovaný o tržních podmínkách, o co se v nemovitosti zajímat a další. Nejčastěji zahájí svůj vzdělávací proces ještě předtím, než jsou v kontaktu s agentem.

Využijte této změny a nejprve vzdělejte své potenciální klienty – pomocí svého vlastního webu.

Samotný proces nastavení realitního webu není složitý. Vše, co budete potřebovat, je doménové jméno, hosting webových stránek a možná i použití nástroje pro tvorbu webových stránek nebo šablony WordPress, aby byly věci hezké a funkční..

1. Založení nadace: Doména, Hosting, Tvorba webových stránek 

Názvy domén

Návrhy: InMotion Hosting, A2 Hosting

Webhosting je složitější záležitost, ale nebudu se jím zabývat maticemi a šrouby, protože WHSR je prakticky encyklopedie poskytovatelů webhostingových služeb..

Stačí procházet a cítit se u poskytovatele webhostingu, který je vhodný pro vás a vaši firmu. Osobně bych doporučil InMotion Hosting nebo A2 Hosting, ale to je jen osobní preference.

Stavitelé webových stránek

Rychlý tip: Důležitým faktorem při prokazování profesionality je také důsledné budování značky na vašem webu. Nepotřebujete ani profesionálního designéra. Některé renomované webové nástroje vám mohou pomoci vybudovat celou vaši identitu značky.

Prohledávatelnost

Nemluvím o jednoduchém vyhledávacím poli, pomocí kterého mohou uživatelé něco zadávat a prohledávat vaše stránky, ale něco, co pomáhá, jak většina uživatelů vyhledává v reálném životě.

Například pravděpodobně budou chtít nemovitosti v určitých oblastech, mezi určitými cenovými relacemi nebo dokonce s určitým počtem koupelen. Ujistěte se, že najdou to, co hledají!

Příklad skutečného života: Po kliknutí na vyhledávací lištu na domovské stránce Lian Jia (Peking, Čína) se zobrazí okno s doporučením..

Rychlý tip: WordPress obsahuje témata, která automaticky pomáhají přizpůsobit váš web mobilním stránkám. Obvykle se nazývají „Responsive Themes“.

Buďte komplexní

Jako realitní agenti jsem si jistý, že znáte potřeby většiny lidí, kteří hledají nemovitost. Pamatujete si ta prodejní hřiště, která jste museli spustit pokaždé? Dobrý.

Přeneste tyto znalosti na svůj web. Nezapomeňte poskytnout nejen komplexní informace o samotné nemovitosti, ale i komplexní podpůrné informace, jako je občanská vybavenost, dálnice a vzdělávací zóny.

Pokud jde o investory, ujistěte se, že dokážete poskytnout nějakou formu zpráv o trhu, protože je pravděpodobné, o co se budou nejvíce zajímat.

Příklad ze skutečného života: Property Guru (Malajsie) také poskytuje komplexní průvodce určováním polohy a praktickou hypoteční kalkulačku na svých webových stránkách.

Rychlý tip: Buďte odvážní, ale ne křiklaví. Červená je jedna věc, ale tlačítko, které je v zářivě červené barvě se zářivým světlem, je prostě – ugh!

Vzdělávat

Opět je to něco, co se vám nebo nemusí líbit, ale dovolte mi to vyjádřit tímto způsobem – Pokud vás potenciální kupující neposlouchají, můžete si být jisti, že poslouchají někoho jiného. Místo toho, krok vpřed a nabídnout jim informace potřebné k dobrému rozhodnutí o nákupu.

Řekněte jim například o výhodách nákupu v určitých oblastech nebo o tom, že se tento dům nachází v blízkosti úžasného nákupního centra, které má vše pod sluncem. Dejte jim vědět, jak snadné je přístup na hlavní dálnici Interstate nebo cokoli jiného, ​​co pomůže.

Příklad ze skutečného života: Trulia (USA) sdílí výzkum a analýzu tržních trendů, aby vzdělávala své uživatele.

Rychlý tip: Nezáleží na vašem výběru bohémského nebo zjednodušeného, ​​nezapomeňte vykreslit profesionalitu ve všech fázích – Žádná myš Mickey nebo Donald Duck prosím!

3. Prodejte svůj web s nemovitostmi

To, že máte web, neznamená, že si ho můžete nechat jen tak sedět a očekávat, že se do něj zaplaví zákazníci. Pamatujete, že N + 1 jsem právě zmínil několik odstavců výše? Tato skutečnost zůstává a je třeba zajistit, aby byl váš web viděn.

Marketing sociálních médií

Toto je jeden aspekt marketingu, který byl v posledních několika letech převratný. Sociální média převzala tolik reklamního prostoru, že se mnoho tradičních podniků právě rozpadlo. Ujistěte se, že k tomu využijete tím, že si vyberete jednu platformu sociálních médií, na kterou se chcete zaměřit a použít ji k propagaci svých webových stránek a interakci s vyhlídkami.

Sociální média jsou pružnější a interaktivnější než webové stránky, takže můžete nechat svou osobnost prosvítat tím, že s nimi budete komunikovat. Jsou také vynikající pro vytváření humbuk a vzrušení, takže zvažte běhání soutěží nebo jen jednoduché dárky. Vzpomínáte si na otevřené domovní představení? Propagace sociálních médií jsou přesně tím, i když v digitální podobě.

Pokud používáte Facebook jako zvolenou platformu sociálních médií, máte další výhodu – Chatbots. Tyto automatizované systémy odpovědí jsou připravovanou formou efektivního komunikačního nástroje, který vám pomůže získat více zákazníků.

Hotovo správným způsobem, můžete využít těchto bezplatných (v některých případech) a výkonných robotů, abyste zákazníkům nabídli informace, urychlili dobu odezvy a obecně jednali, když jste jinak obsazeni. Přečtěte si více o chatbotech v marketingu zde.

To vše sečte a když budete přesměrováni na svůj web, který bude mít komplexnější informace, budete vítězem.

Vyhledávače a SEO

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat trochu větší provoz, je zajistit, aby váš web byl uveden v adresáři vyhledávače. Ujistěte se, že veškerý váš obsah dokáže indexovat dobré lidi na Googlu nebo v Bingu, a to vám pomůže, když lidé hledají služby, jako je ta vaše. Nejlepší ze všeho je, že tyto záznamy jsou zdarma.

Na základě toho je však velmi důležité: Optimalizace pro vyhledávače (SEO).

Když stavíte obsah svého webu, ujistěte se, že sledujete klíčová slova, která jasně identifikují vaše hezké, jako například: nemovitost, nemovitost nebo jiné podobné výrazy.

SEMRush je extrémně výkonný nástroj, který můžete použít k získání strategických informací o trendech, analýze klíčových slov a mnohem více

Pamatujte si, že klíčová slova s ​​dlouhým ocasem velmi pomáhají. To vám pomůže zajistit správný provoz a pokud budete odpovídat těm, kteří mají silný obsah, určitě si to všimnou vyhledávače..

Poznámka: Vytváření efektivního obsahu SEO je pravděpodobně jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro zvýšení návštěvnosti vašich webových stránek. Trávit na tom čas! Zde je několik SEO nástrojů, které by vás mohly zajímat a které vám pomohou sledovat trendy, formulovat efektivní klíčová slova a další:

 • SEMRush 
 • Moz
 • Google Search Console
 • Nástroje pro webmastery Bing

Vytvářejte kvalitní obsah

Kvalitní obsah, který je relevantní pro vaše návštěvníky, vám pomůže s přeměnou vyhlídek na kupce. To nemusí souviset přímo s prodejem nemovitosti, ale i něco takového neškodného, ​​jako „10 nápadů na renovaci domů“, poskytne návštěvníkům nápady a generuje větší provoz.

Důrazně doporučujeme, abyste na svůj web přidali segment „blog“, kde můžete tento typ obsahu vypsat. To nesmírně pomůže při generování provozu na vašich stránkách. Nemusíte psát příliš často, ani jednou týdně je to v pořádku, ale zaměřte se na budování silného obsahu, který je informativní a zajímavý.

V ideálním případě psát obsah, který budou ostatní chtít sdílet, a máte svůj vlastní bezplatný reklamní program!

Seznam v Adresáři firem Google

Google není jen vyhledávač, ale ráda také nazývám největší světovou marketingovou společnost. Odešlete svůj web do služby Google Local Business a nejen to udělá zdarma, ale také vám poskytnou další tipy, jak propagovat svou firmu.

Vyzvěte své návštěvníky k registraci

Přestože se zdá, že se mnoho lidí nechce zaregistrovat, zjistím, že v mnoha případech je to hlavně proto, že tolik registračních formulářů je velmi rušivých. Nezapomeňte, že to, co potřebujete, je relativně jednoduché – jméno, e-mailová adresa a povolení kontaktovat je s marketingovými materiály. Cokoli jiného je obvykle jen chamtivost.

Vytvořte rychlý, dvoufázový registrační proces, který je plynulý a snadný a vytvořte si potenciální zákaznickou databázi. To bude pro vaše budoucí marketingové úsilí neocenitelné, zejména u vašeho webu a ukážu vám, jak dále.

Nejlepší marketingový kanál pro realitní kanceláře: E-mailový marketing

Když návštěvníci navštíví váš web, rozhlédnou se a obvykle dělají jen svou vlastní věc. Na rozdíl od toho musí váš web obsahovat mnoho informací, aby přilákal různé zákazníky. Zde se hodí e-mailový marketing.

Cílený e-mailový marketing vám může pomoci uspořádat kampaně pro konkrétní účely. Vezměte si například, pokud máte nějaké propagační vlastnosti na pláži. V tomto směru vytvořte motiv e-mailové marketingové kampaně a vypusťte ji všem, kteří se na vašem webu již dříve zaregistrovali!

V tomto úsilí je naštěstí k dispozici obrovské množství nástrojů. Na začátku existence vašeho webu bude váš e-mailový marketingový seznam pravděpodobně malý a lze jej spravovat bezplatnou nebo levnou službou. Jak rostete, existuje také řada profesionálních možností, ze kterých si můžete vybrat.

Některé z možností v e-mailovém marketingovém prostoru zahrnují velmi renomovaná jména, jako jsou Constant Contact, MailChimp a ActiveCampaign..

Neustálý kontakt

Osobně, když jsem předtím použil několik platforem pro e-mailový marketing, cítí se Constant Contact docela dobře. Má všechna zařízení (a další), která by profesionální stránka nabídla, a zároveň má zjednodušené uživatelské rozhraní, které nebude příliš zastrašit. Pro více informací si prosím přečtěte moji recenzi na neustálý kontakt.

Mail šimpanz

MailChimp je e-mailový marketingový nástroj, který je rozsáhlý a seriózní. Má plány pro každého, od začátečníka po zkušeného veterána.

Jak váš seznam roste, získáte také zkušenosti s používáním nástrojů pro e-mailový marketing a rostete s ním.

Proč e-mailový marketing je pro vás?

E-mailový marketing by se měl soustředit na vaše prodejní úsilí. Je mimořádně výkonný a může být ohromnou obchodní podporou, pokud bude proveden správným způsobem. Nabízejí vám jedinečnou příležitost nákladově efektivním způsobem, jak oslovit zákazníky – kdykoli během dne.

 • Podle lídrů průzkumu trhu v McKinsey je e-mail téměř 40krát účinnější než Facebook a Twitter, protože pomáhá vašemu podnikání získat nové zákazníky..
 • Díky silným a efektivním nástrojům e-mailového marketingu můžete budovat silné a trvalé vztahy s potenciálními kupujícími.
 • Pokaždé, když váš marketingový e-mail obíhá, vaše značka upřeně hledí na tváře lidí – zvažte počet najetých kilometrů, které vás dostanou.
 • Také vám dává něco, co většina tradičních metod nebude – data. Data lze analyzovat na základě vzorů a umožní vám zjistit, jaké se vám líbí, nelíbí a sklony vašich zákazníků. To vám umožní upravit vaše budoucí kampaně pro maximální účinnost.
 • Je to rychlé a jednoduché začít. Podobně jako webové stránky nabízí mnoho nástrojů pro e-mailový marketing snadno použitelná rozhraní drag and drop, takže můžete rychle vytvářet své zpravodaje. I když nejste designér, je pravděpodobné, že existují šablony, které můžete využít.
 • Generujte potenciální zákazníky, i když obsah není to, co si někteří z vašich kontaktů přejí. Někteří mohou následovat odkaz zpět na vaše stránky a mohou zaujmout i další informace.
 • Kromě odesílání informací můžete pomocí e-mailového marketingu vytvářet humbuk. Budujte vzrušení z nadcházejících událostí a přimějte lidi, aby na ně dychtivě čekali!

Stručný průvodce tématem naleznete v článku WHSR o e-mailovém marketingu pro nové bloggery.

Příklady realitních webů

1. Weichert Realtors

Webová stránka: corenyc.com

Core vzal mobilní přívětivost trochu příliš daleko v tom smyslu, že je nyní trochu desktop nepřátelský. Jistě, protože stolní počítače mají větší obrazovky, které je možné používat, ale okamžité volání pro tuto kategorii uživatelů neexistuje.

Čistota stránek nakonec skrývá vše a návštěvníka nechává hledat na obrazovce, kam má jít.

Klady

 • Moderní design umožňuje plné využití prostoru obrazovky
 • Mobilní ohromně

Nevýhody

 • Pro uživatele není snadná navigace

3. Alison James Estates and Homes

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map