Překlopení domény: Nákup a prodej za účelem zisku

Asi po dvou letech se zvýšeným zaměřením na online oblast obsahu a technologie jsem si uvědomil, že digitální podniky mohou v mnoha ohledech velmi odrážet tradiční činnosti. Vezměme například převrácení domény, které je podle mého názoru v koncepci podobné převrácení majetku.


Při převržení nemovitosti kupujete nemovitost, jako je dům nebo byt za dobrou cenu, a prodáváte ji za vyšší cenu. Překlopení domény funguje na téměř stejných principech a může být stejně ohromující zisk, ne-li více.

Zde je několik příkladů doménových jmen, které byly převráceny za obrovské částky;

 • Insure.com bylo prodáno za 16 milionů dolarů
 • 360.com šlo o 17 milionů dolarů
 • Insurance.com byl převrácen na neuvěřitelných 35,6 milionu dolarů

Tyto postavy vypadají skvěle, že? Ale předtím, než se začnete zabývat a kupovat doménová jména, jako je blázen, existuje několik věcí, které potřebujete vědět o obracejícím se obchodu s doménami.

Naučte se, jak odhadnout hodnotu názvu domény

Nákup doménových jmen není tak jednoduchý jako uchopení náhodných jmen a doufat, že všichni půjdou nahoru. Stručně řečeno, za šílenstvím je jemné umění a také trochu vědy. Nejlepší ploutveři domén vložili do svých nákupů spoustu myšlenek a znalostí.

Pokud si myslíte, že uvedení cenovky do domény je jako hazard, mýlíte se. Zkušení doménách dali doménu do procesu hodnocení před investováním. Tuto službu nabízí několik profesionálů a společností. Ocenění je založeno na parametrech, jako je věk, délka, popularita vyhledávání, potenciál elektronického obchodování a pravděpodobné budoucí ocenění.

Je třeba zvážit tyto faktory:

1. Rozšíření

.Something je rozšíření názvu domény, jinak známé jako doména nejvyšší úrovně (TLD).

Ne všechny TLD jsou si rovny a některé jsou cennější. Například při zvažování pouze TLD by doména na úrovni země (jako .za) nebyla tak cenná jako standardní TLD .com.

2. Délka jména

I když ThisSpaceForSale.com může znít jako dobrý nápad, názvy domén, které jsou kratší, často vyžadují prémiové ceny. Vezměte například sex.com, který byl prodán za 13 milionů dolarů. Jednoslovná doména často velí úžasné ceně.

3. Složení názvu domény

Podobné pojetí délky názvu, jak je uvedeno výše, lepší je mít doménové jméno, které nezahrnuje spojovníky nebo jiné neobvyklé znaky..

4. Existující podobnosti

Vrátíme-li se k principu ochotného kupujícího, ochotného prodejce, mají hodnotu, musí mít doménové jméno potenciálního kupce. Zvažte permutace a možnosti podobnosti, jaké má doménové jméno, které chcete získat, a porovnejte je s potenciálními kupci.

5. Pizzazz

Při nákupu vlastního doménového jména se obvykle doporučuje, aby si lidé vybrali něco rychlého a elegantního. Důvodem je to, že má pizzu. Říkám odvolání na doménové jméno, protože je to pizzazz, protože to je potenciál, který má jako značka.

Přemýšlejte například o Nike; krátká, sladká a dnes globální značka s více miliardami dolarů.

Při výběru doménového jména, které se má koupit, samozřejmě existují i ​​další aspekty, takže před zahájením nového podnikání s převracením domén je v pořádku trochu výzkumu a zkušeností.

Překlopení domény nese některá rizika

Stejně jako v případě převržení majetku existuje opětné převrácení domény. Jsem si jistý, že tam jsou lidé, kteří vydělávají peníze z převrácení domény, ale ve vší upřímnosti, zasažení jackpotu jménem je opravdu na dotek a jít.

A co je ještě horší, jsou ti, kteří do firmy nechodí, připraveni a skončí spoustou albatrosových doménových jmen. Jedná se o doménová jména, za něž ani nemůžete platit někomu, kdo vám sundá ruce.

Dovolte mi to objasnit: Stejně jako v každém jiném podnikání vyžaduje obracející se doména znalosti, zkušenosti a trochu štěstí. Nechoďte do firmy a očekávejte, že se přes noc změní v milionáře!

Připravte se, jako byste se pustili do jakékoli jiné firmy. Znáte obchod, znáte svá vlastní omezení, uvědomujte si kapitálové požadavky atd. Stručně řečeno, zacházejte s tím jako s realitou místo snového snu.

Začínáme Tipy 

Jak již bylo zmíněno, znalost potenciální hodnoty názvu domény je neocenitelnou dovedností. Dodržováním základních pokynů, jako jsou ty, které jsem uvedl výše, a prostřednictvím vlastního průzkumu, si budete moci vybrat jména, která vám nabízejí vyšší šanci snadnějšího převrácení. Pamatujte, že čistý zisk 100 $ je stále zisk, musíte někde začít.

Kromě míst, kde kupujete a prodáváte doménová jména, existují i ​​společnosti, které podporují obracející se domény. GoDaddy je jedno z větších jmen, které to dělá. Tam můžete nejen obchodovat s názvy domén, ale také zaparkovat ty, které jste si koupili. Nákup, parkování a prodej je relativně bezbolestný a vše, co se musíte vzdát, je malé procento vaší prodejní ceny.

Na velikosti záleží

Chcete-li být ve hře pro listování domén, musíte být připraveni držet ve svém portfoliu značný počet doménových jmen. Tato doménová jména musí být správně zaparkována, takže i když je prodáte pouze za zlomek, ostatní vám mohou dát příležitost k příjmu.

Parkování domén pomocí společnosti, jako je GoDaddy, vám umožní využít jejich monetizačních programů a vydělat si nějaké peníze prostřednictvím přidružených odkazů.

Ujistěte se, že lidé vědí, že vaše domény jsou na prodej a jaká je jejich cena! Nebudete věřit, kolik lidí jsem se setkal, kteří si právě koupili doménová jména a seděli na nich, doufali v prodej. Jak nemám tušení. Ujistěte se tedy, že neděláte chybu, a uveďte svou doménu k prodeji spolu se správnou cenovkou.

Zjistěte správnou cenu pro vaši doménu.

Není to snadný úkol, ale ujistíte se, že se v žádném obchodu nespálíte. Výpočet odhadu může zahrnovat mnoho faktorů, například hodnotu jména, potenciální trh a další. Některé společnosti, jako je například SmartName, vám mohou pomoci ocenit vaše domény, ale při přijímání klientů jsou trochu vybíravé.

GoDaddy na druhé straně má bezplatný nástroj pro hodnocení domén, který je otevřený všem. Doporučuji zkusit to nejprve a možná použít něco takového jako druhý názor. Pomůže to s křivkou učení.

Obracející se vaše domény

1- Jak nakupovat doménová jména

Existují názvy domén a názvy domén.

Rozdíl je v tom, že je nutné zakoupit na webech, které specificky zohledňují doménová jména, která jsou již ve vlastnictví. Něco jako kupování použité nemovitosti od jiného kupce, než od vývojáře nemovitosti.

Doménové tržiště

Doménová tržiště jsou prostě seznamy dostupných doménových jmen a jejich cen

Dva dobré příklady míst, kde si můžete koupit doménová jména, která jsou již ve vlastnictví, jsou na Namecheap a GoDaddy. Oba weby mají tržiště domén, které jsou jako výpisy nemovitostí. Můžete je prohlížet a nakupovat na tomto trhu.

Prémiový doménový trh

Některé prémiové domény na prodej najdete na Brand Bucket.

Další alternativou je značka Bucket, která nabízí selektivnější výběr prémiových doménových jmen. Tato doménová jména jsou speciálně vybírána dodavateli doménových jmen a mohla by být velmi užitečným zdrojem, pokud nakupujete něco jedinečného.

Dalším příkladem upscale zdroje názvu domény je BuyDomains.com, který uvádí smetanu oříznutí. Prostřednictvím tohoto webu můžete jednoduše zadat požadovaný název domény ai když to není k dispozici, může to usnadnit nákup.

Chcete-li hledat a koupit název domény, zadejte do vyhledávacího pole klíčové slovo.Zde jsou některé „úžasné“ názvy domén, které jsem našel.

Poznámka – Můj milý kolega Azreen Azmi hovořil o tom, jak si koupit doménové jméno od stávajícího vlastníka zde – přečtěte si jej, pokud potřebujete podrobného průvodce při nákupu domény, která je ve vlastnictví,. 

2- Jak prodávat doménová jména

Přímý přístup

Stejně jako při prodeji automobilu můžete oslovit potenciální kupce a chovat se jako prodavač ojetých vozů. To vyžaduje docela trochu dalšího výzkumu a práce na nohou, ale může to být dobrý způsob, jak se zbavit více specializované domény.

Jednak můžete zacílit na prodejní hřiště a správně je zkosit. Za druhé, protože víte, že je to výklenek, můžete cenu trochu zvýšit. A konečně, přímým prodejem domény nemusíte platit škrt prostředníkovi, jako je například dominový trh.

GoDaddy má bezplatný nástroj pro hodnocení domén.

Tržiště domén

Stejně jako výpis nemovitostí, s výjimkou mnohem jednodušších, jsou doménová tržiště v podstatě masivními seznamy doménových jmen, které jsou k prodeji. Proces jejich použití je jednoduchý. Kupte si doménu a zaparkujte ji. Poté na seznamu uveďte svou doménu na trhu za cenu, za kterou jste ji nechali jít. Jakmile je doména prodána, tržiště se ořízne a poté vám předá zbývající prostředky.

Různá doménová tržiště účtují různá procenta provizí a mají své vlastní smluvní podmínky. Některé například vyžadují exkluzivitu, což znamená, že pokud s nimi seznamujete doménu, nemůžete ji uvést nikde jinde. Zde jsou některá tržiště domén, která si můžete vyzkoušet. Udělejte si nějaký čas, abyste našli ten, který je vhodný pro vaše potřeby.

Flippa

Web: https://sedo.om/us/

Sedo vám umožňuje využívat služby zprostředkovatele doménových jmen nejen na trhu s názvy domén. Tito odborníci vám mohou pomoci najít správná doménová jména nejen pro vaši firmu, ale dokonce i pro doménové názvy pro marketing nebo kampaň.

Závěr

Po přečtení toho, co jsem zde napsal, doufám, že odstraníte klíčový prvek, který jsem se snažil vštípit, a to musí být realistické. S vznešenými ašpirácemi a sněním o mateřských lodích není absolutně žádný problém, ale berou rozumný přístup jako celek.

Pokud budete respektovat obracející se firmu a budete s ní jednat jako s jakýmkoli jiným podnikem vytvářejícím peníze, do kterého byste vstoupili, budete mít šanci na boj. Dokud zůstanete nad vodou v obchodě, je tu vždycky šance, že se tenhle desetimilionový výprodej jednoho dne dostane do klína!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map